Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - b.

Strony: [1] 2 3
1
{alt}
Aktualizacja #1, 22:50 15/02/2018: Wnioskując po zgłoszeniach użytkowników problem dotyczy wszystkich krajów, tj. kart kredytowych oraz debetowych - a nie tylko kart wydanych na terenie USA. Zgłoszenia pojawiają się z głównie z USA oraz Kanady, jednak pojawiają się również takie ze Szkocji, Francji, Polski oraz Chorwacji.
Aktualizacja #2, 09:50 16/02/2018: Przedstawiciele giełdy twierdzą, że winna całemu zamieszaniu jest Visa i pracują z nią nad rozwiązaniem problemu. Użytkownicy dalej zgłaszają obciążanie rachunków kart.
Aktualizacja #3, 18:50 16/02/2017: VISA twierdzi, że nie dokonała żadnych zmian w swoich systemach rozliczeń, które mogłyby spowodować reautoryzację starych transakcji. Visa nie doświadczyła takich problemów z innymi handlowcami. CoinBase twierdzi, że to wina Visy, a Visa umywa od tego ręce i wini CoinBase. (źródło)

Użytkownicy grupy zrzeszającej fanów CoinBase na Reddicie od godziny ~16.00 15/02/2018 informują o wielokrotnym obciążaniu ich kart kredytowych, które zostały podane (inaczej mówiąc "podpięte") na giełdzie.

Przedstawiciele giełdy twierdzą, że błąd najprawdopodobniej leży w systemie przetwarzania płatności, który obciąża karty kwotami, które w przeszłości zostały zainicjowane przez samych użytkowników.
Przykład: Jan w styczniu 2018 roku dodał na CoinBase swoją kartę kredytową i zasilił z niej swoje konto kwotą $3 000. Obecnie jego karta mogła zostać obciążona tą kwotą kilka, a nawet kilkanaście razy.

Rekordzista informuje o 17 krotnym obciążeniu swojej karty kredytowej kwotami rzędu $1 000 każda, co całkowicie wyczyściło jego konto aktualizacja: 50 krotnym obciążeniu na kwotę w sumie $67 000. Skala zjawiska jest ogromna. Subreddit giełdy dosłownie jest zalewany przez rozgoryczonych klientów, których dotknął problem.

Amerykanie znani są z zamiłowania do kart kredytowych. Średnio na jednego obywatela USA przypada 2.35 kart kredytowych - dla porównania w naszym kraju wskaźnik ten wynosi 0.84 karty kredytowej na obywatela.

Przedstawiciele giełdy poinformowali użytkowników, że wydadzą oświadczenie na temat zaistniałego incydentu w przeciągu 24 godzin.
Na ten moment zaleca się aby usunąć kartę bezpośrednio z konta na CoinBase lub dokonać jej blokady w banku.CoinBase jest amerykańską giełdą utworzoną w 2012 roku z zarejestrowanymi ponad 10 milionami użytkowników. Właściciele CB posiadają jeszcze drugą giełdę - GDAX - która z założenia ma/miała być miejscem dla entuzjastów bardziej obeznanych z rynkiem kryptowalut. W Internecie brak na razie informacji na temat tego czy GDAX również dotyczy ten sam problem.

Źródła: Reddit.com/r/Coinbase, Rynek kart kredytowych w Polsce (2013 r.), Średnia ilość kart kredytowych na mieszkańca w USA

2
{alt}
Najważniejsze informacje o BitBay:
 • Data uruchomienia: Marzec 2014
 • Siedziba: Katowice, ul. Kępowa 45
 • Biura:  j/w
 • Licencja: brak danych
 • Rejestracja: Kliknij tutaj
Handel:
 • Wpłaty: fiat lub kryptowaluty - darmowe
 • Wypłaty: fiat lub kryptowaluty (#tabela opłat i prowizji)
 • Prowizja za transakcje: 0.25-0.43% TAKER / 0.17-0.30% MAKER (zależne od kwoty)
 • Funkcje: limit, market, stop-market, fill or kill, API
 • Aplikacja mobilna: brak

Bezpieczeństwo:
 • 2FA (dwuskładnikowe uwierzytalnianie)
 • lista ostatnich logowań wraz z IP

Incydenty bezpieczeństwa w przeszłości:

Inne informacje:

  3
  {alt}
  >> Aktualizacja #1 13:30: Abucoins sp. z o.o. również trafiła na listę publicznych ostrzeżeń KNF
  W poniedziałek, tj. 05/02/2018 na wniosek Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego giełda kryptowalut BitBay - a dokładniej BitBay sp. z o.o - trafiła na listę publicznych ostrzeżeń KNF.

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych).

  Cytat: Treść art. 150. ustawy o usługach płatniczych
  1. Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

  Co to oznacza w praktyce?
  Lista ostrzeżeń publicznych prowadzona przez KNF nie może być traktowana jako źródło zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. W momencie skierowania zawiadomienia do prokuratury przez KNF, ma ona obowiązek umieszczenia podmiotu, którego tyczy się zawiadomienie na liście publicznych ostrzeżeń.
  W świetle obowiązującego prawa podmiot wpisany na listę nie ma żadnego sposobu aby podważyć lub zakwestionować zasadność wpisu oraz domagać się ochrony własnego interesu.

  KNF w zakresie swoich kompetencji ma również możliwość wpływu na podmioty nadzorowane w celu zmiany treści stosunków prawnych łączących wpisanego na listę ostrzeżeń z nadzorowanymi - a więc bankami oraz instytucjami finansowymi. Na tej podstawie banki mają tworzyć „listy kontrahentów”, z którymi nie będą współpracowały.
  {alt}

  W świetle pojawienia się giełdy BitBay na liście ostrzeżeń publicznych KNF, banki mogą wypowiedzieć umowę ramową o prowadzenie rachunku(ów) spółce (BitBay sp. z o.o) powołując się na: „uzasadnione podejrzenie wykorzystywania rachunku do celów niezgodnych z przepisami prawa”, „umieszczenie spółki w wykazie publicznych ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego przed nieuczciwymi przedsiębiorcami”,  „uzyskanie przez bank informacji uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".

  Innymi konsekwencjami dopisania spółki do listy mogą być: utrata reputacji, dobrego imienia, zaufania przyszłych ale i obecnych klientówi.

  Głównymi źródłami dla UKNF o możliwości wystąpienia nieprawidłowości u danego podmiotu są skargi od osób prywatnych, firm, innych instytucji państwowych jak na przykład KAS lub Policja oraz banków.
  W przypadku pojawienia się dodatkowych informacji dotyczących śledztwa (umorzenie postępowania, odmowa wszczęcia postępowania, wyrok sądu) wpis na stronie KNF jest aktualizowany.

  KNF pomimo sprawowania pieczy nad listą publicznych ostrzeżeń nie może samodzielnie wyjść z inicjatywą wykreślenia danego podmiotu z listy - nawet jeżeli np. prokuratura zadecydowała o umorzeniu postępowania lub sąd wydał dla podmiotu korzystny wyrok. Wpis na liście znika po 10 latach od momentu zgłoszenia lub na wniosek samego podmiotu (jeżeli posiada uzasadnienie - np. wspomniany wyżej korzystny wyrok sądu).

  Cytat: Wypowiedź przedstawiciela BitBay na Facebooku
  KNF nie podjęła dotąd próby kontaktu z nami przed skierowaniem zawiadomienia do prokuratury. Gdyby doszło do próby wyjaśnienia tej kwestii wcześniej, jesteśmy przekonani, iż do zawiadomienia by nie doszło.

  Lista ostrzeżeń, na którą zostaliśmy wpisani nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem funduszy naszych klientów, w szczególności nasza platforma nie została wpisana na listę z tytułu podejrzenia narażenia środków klientów na ryzyko.

  Polski ustawodawca do dnia dzisiejszego nie uregulował kwestii obrotu kryptowalutami, jak i statusu funkcjonowania platform ich wymiany, do których należy platforma BitBay. Wielokrotnie w historii BitBay współpracował z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Cyfryzacji oraz służbami w zakresie edukacji i ograniczenia negatywnych zjawisk związanych z rynkiem kryptowalut.


  Źródła: Konsekwencje de iure oraz de facto umieszczenia podmiotu gospodarczego na liście ostrzeżeń publicznych KNF, Ustawa o środkach płatniczychprofil KNF na Facebooku, Bankier.pl - Czarna lista nadzoru - wszystko co trzeba wiedzieć o liście ostrzeżeń publicznych KNF, Rekomendacja M

  4
  Trzy aktualizacje:

  1) przedstawiciele giełdy nie mówią już o wprowadzeniu wpłat przez PayPal jako o pewniku jednak dalej nie wykluczają, że taka opcja pojawi się w drugim kwartale tego roku

  2) na YouTube opublikowany został film prezentujący interfejs oraz jego funkcjonalności (beta)
  https://www.youtube.com/watch?v=J0YRtS8YYzs&feature=youtu.be

  3) zmieniła się data uruchomienia bety. Aktualna to 5 lutego.
  Kolejni chętni będą dopuszczani do testów w następujący sposób:

  1) Runda 1: zgłoszenia od 12/01/2018 do 23/01/2018 (1000 miejsc)
  2) Runda 2: zgłoszenia od 23/01/2018 do 26/01/2018 (1000 miejsc)
  3) Runda 3: zgłoszenia od 26/01/2018 aż do wyczerpania wolnych miejsc (1000 miejsc)

  5
  {alt}
  26.01.2018 - piątek. W godzinach porannych z Japońskiej giełdy Coincheck zniknęło 526 milionów NEM (XEM) - co w przeliczeniu daje około 400 milionów dolarów, czyli ponad 1,3 miliarda złotych polskich.

  >> Aktualizacja #1 15:30: Transmisja z konferencji przedstawicieli giełdy do obejrzenia jest tutaj (po japońsku). Na konferencji przemawia prawnik giełdy oraz CEO. W szczytowym momencie ogląda(ło) ją 100 000 użytkowników.
  >> Aktualizacja #2 15:40: Jedna z osób obecnych pod siedzibą giełdy transmituje, to co się dzieje na zewnątrz przez telefon. Live dostępny tutaj - często zrywa połączenie.
  >> Aktualizacja #3 15:50: Z relacji osoby transmitującej (#aktualizacja #2) wynika, że pracownicy giełdy, którzy akurat mieli przerwę na jedzenie wyszli bez słowa i już nie wrócili.
  >> Aktualizacja #4 15:55: CEO giełdy potwierdził włamanie. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy odbyło się ono zdalnie czy ktoś wszedł do budynku/zrobił to któryś z pracowników. Nie jest również znana data ponownego uruchomienia giełdy.
  >> Aktualizacja #5 16:05: CEO giełdy twierdzi, że wykradzione została równowartość 58 miliardów jenów. Po przeliczeniu na złotówki daje to 1,7 miliarda złotych polskich.

  Pierwsze sygnały o problemach giełdy pojawiły się w okolicach godziny 19.25 25 stycznia, kiedy giełda poinformowała, że wpłaty NEM zostały wstrzymane. Godzinę później jakiekolwiek ruchy związane z tą kryptowalutą (zakup, sprzedaż, wpłata, wypłata) zostały zablokowane. O godzinie 9.00 26 stycznia na Twitterze giełdy opublikowany został kolejny wpis o zablokowaniu wszelkich wypłat, nawet w japońskich jenach (JPY). W okolicach godziny 15 tego samego dnia, prezes fundacji NEM - Lon Wong - w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu CryptoNews.com, powiedział:

  Cytat: Oryginalna wypowiedź
  As far as NEM is concerned, tech is intact. We are not forking. Also, we would advise all exchanges to make use of our multi-signature smart contract which is among the best in the landscape. Coincheck didn't use them and that's why they could have been hacked. They were very relaxed with their security measures

  Cytat: Tłumaczenie słów prezesa fundacji NEM
  Jeżeli chodzi o NEM, to technologia jest nienaruszona/niezłamana. Nie dokonamy forku. Chcielibyśmy doradzić wszystkim giełdom aby zaczęły używać naszego wielo-sygnaturowego smart kontraktu, który jest jednym z najlepszych. Coincheck z niego nie korzystał i być może jest to powód, który spowodował, że zostali zhackowani. Coincheck był bardzo pewny swoich rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa/był o nie spokojny.

  Lon Wong nazwał również tę kradzież największą w historii.

  Inne źródła, których póki co nie cytujemy mówią o możliwości wykradzenia z portfeli giełdy przez włamywaczy dużej ilości Ripple (XRP).

  Prawdopodobne adresy w blockchain NEM, których dotyczy sprawa:
  #1, #2, #3, #4, #5  Źródło: https://cryptonews.com/news/coincheck-hacked-more-than-500-million-xem-stolen-1093.htm oraz https://twitter.com/coincheck_en oraz https://crypto-shinobi.com/?p=2123&lang=en oraz https://twitter.com/nikkei_veritas

  6
  {alt}
  Polski premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie przeprowadzonym dla Bloomberga w Davos, na pytanie reporterki o Bitcoin, kryptowaluty i ewentualne regulacje powiedział:
  Polska zajmie się regulacją tematu kryptowalut i zablokuje do nich dostęp
  lub wdroży szczególne przepisy - aby nie powtórzyć skandalu Amber Gold.


  Cytat: Zapis wywiadu po Angielsku
  Reporter: Final question on Bitcoin or cryptocurrencies. Do you look at them?
  Mateusz Morawiecki: We look at them.
  Reporter: Will you regulate them?
  Mateusz Morawiecki: We are going to regulate more. We can (indistinct) with some shadowbanking activities, so Bitcoin and plus shadowbanking. We've experienced a very big shadowbanking scandal a couple of years ago called Amber Gold and we don't want to have another one.
  Reporter: Ok, very quickly. How would you regulate them? Would you ban them?
  Mateusz Morawiecki: Either. Ban or we will introduce some special provisions, special regulations so that not too many unaware people are involved so this not another Ponzi Scheme.
  Cytat: Tłumaczenie wywiadu
  Reporterka: Ostatnie pytanie na temat Bitcoina i/lub kryptowalut. Czy zwracacie na nie uwagę/monitorujecie je?
  Mateusz Morawiecki: Tak zwracamy na nie uwagę/monitorujemy je.
  Reporterka: Czy uregulujecie je prawnie?
  Mateusz Morawiecki: Będziemy je regulować. (w tym miejscu nie jesteśmy w stanie zrozumieć co na myśli miał premier). Niedawno doświadczyliśmy bardzo dużego skandalu shadowbankingowego (szarej bankowości) o nazwie Amber Gold i nie chcemy mieć kolejnego.
  Reporterka: Ok, na szybko. Jak je uregulujecie prawnie? Zakażecie ich?
  Mateusz Morawiecki: Zakażemy bądź wprowadzimy pewne specjalne przepisy, specjalne regulacje, aby nie włączyło się w to zbyt wielu nieświadomych ludzi oraz aby nie okazało się, to kolejną piramidą Ponziego.


  Źródło: https://www.bloomberg.com/news/videos/2018-01-24/polish-pm-asks-is-euro-part-of-the-solution-or-the-problem-video (pytanie o Bitcoin pojawia się w 9:53 minucie)

  PS: Dziękuję użytkownikowi Wykopu, grucki za informację o tym wywiadzie na tamtejszym mikroblogu.

  7
  Artykuł został ostatecznie poprawiony i zaktualizowany.
  Dziwi brak ocen dla IOTA oraz TRON, które były zapowiadane w wywiadzie.

  8
  Projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu został przyjęty we wtorek 22 stycznia 2018 roku.
  Dokument opublikowany został na stronie Rządowego Centrum Legislacji (kliknij aby otworzyć PDF).
  Poniżej znajdują się najważniejsze aspekty, które pośrednio lub bezpośrednio odnoszą się do rynku kryptowalut, działalności giełd lub kantorów.

  Interesujące dla wszystkich może być to, że w projekcie znalazła się definicja kryptowalut.

  2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
  Cytat
  (...)
  walucie wirtualnej - rozumie się przez to cyfrowe odwzorowanie wartości, które nie jest:

  a) prawnym środkiem płatniczym emitowanym przez NBP, zagraniczne banki centralne lub inne organy administracji publicznej,
  b) międzynarodową jednostką rozrachunkową ustanawianą przez organizację międzynarodową i akceptowaną przez poszczególne kraje należące do tej organizacji lub z nią współpracujące,
  c) pieniądzem elektronicznym w rozumiem u ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych,
  d) instrumentem finansowym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi,
  e) wekslem lub czekiem – oraz jest wymienialne w obrocie gospodarczym na prawne środki płatnicze i akceptowane jako środek wymiany, a także może być elektronicznie przechowywane lub przeniesione albo może być przedmiotem handlu elektronicznego
  Cytat
  17) rachunku - rozumie się przez to:
  (...)
  e) prowadzony w formie elektronicznej zbiór danych identyfikacyjnych
  zapewniających osobom uprawnionym możliwość korzystania z jednostek walut
  wirtualnych, w tym przeprowadzania transakcji ich wymiany

  Pojawiły się również zapisy, kogo dokładniej tyczy się ustawa.

  Art. 2. l. Instytucjami obowiązanymi są:
  Cytat
  (...)
  12) podmioty prowadzące działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług w zakresie:
  a) wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi i środkami płatniczymi,
  b) wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi,
  c) pośrednictwa w wymianie, o której mowa w lit. a lub b,
  d) prowadzenia rachunków, o których mowa w ust. 2 pkt 17 lit. e;

  10
  Słownik pojęć / W Whale
  « : 3 tygodnie temu »
  {alt}
  Kim jest Whale
  Wieloryb

  Mianem wieloryba, wielorybów określa się osoby, które są w posiadaniu znaczącej ilości danej kryptowaluty i/lub przez co są w stanie swoimi działaniami wpływać na kurs lub nawet nim sterować.

  Osoby posługujące się tym określeniem nie rzadko zwracają również uwagę na to, że Whale posiada cenną informację, o której nie wiedzą jeszcze inni, przez co gwałtowne ruchy kursów w dół lub w górę są jego/ich dziełem.
  Dla innych z kolei długie utrzymywanie się kursu na określonym poziomie pomimo pozytywnych nastrojów na rynku bądź dobrych informacji wypływających od deweloperów projektu, uzależnione jest od tego, że Whale stara się swoimi działaniami zatrzymać kurs, aby wykupić jak największą ilość danej kryptowaluty.

  11
  Słownik pojęć / A Altcoin / Alt
  « : 3 tygodnie temu »
  {alt}
  Co to jest Altcoin
  Alternatywna kryptowaluta / Alternatywa Bitcoina

  Mianem Altcoina określane są wszystkie kryptowaluty, które powstały po Bitcoinie w celu rozwiązania określonego problemu, osiągnięcia zamierzonego przez twórców celu lub po prostu w celu osiągnięcia sukcesu i korzyści majątkowych.

  Istnieje również druga, mniej używana i przyjmowana definicja Altcoina:
  Cytat
  największa alternatywa lub alternatywy dla Bitcoina, która lub które bezpośrednio z nim rywalizuje lub rywalizują. Wszystkie inne kryptowaluty to tak zwane „Shitcoiny"

  12
  Słownik pojęć / F Fork (Hard Fork / Soft Fork)
  « : 3 tygodnie temu »
  {alt}
  Co to jest Fork
  Rozłam / Rozdzielenie / Podział / Rozgałęzienie

  Z forkiem, mamy do czynienia kiedy deweloperzy (część deweloperów) danej kryptowaluty lub jej społeczność (część społeczności) decyduje się na porzucenie obecnego łańcucha bloków (blockchain) oraz zasad w nim obowiązujących na poczet jego alternatywnej wersji, która zawiera pewne modyfikacje (mniej lub bardziej widoczne). Dokonanie się forku niesie za sobą konieczność wyboru przez całą społeczność danej kryptowaluty, z którego łańcucha bloków będzie dalej korzystać (wspierać).

  W dziedzinie kryptowalut rozróżniamy trzy typy forków:
  1) Soft Fork
  Zmiana w kodzie obsługujący sieć (blockchain, protokół) danej kryptowaluty, która jest kompatybilna ze wcześniej wydanymi wersjami oprogramowania/klienta/aplikacji ją obsługujących.
  Przykład: Mieszkańcy nowo powstałego osiedla "Działkowe" wprowadzili się do swoich mieszkań. Po tygodniu deweloper stwierdza, że ze względów estetycznych oraz dla wygody samych mieszkańców, trzeba obrócić w poziomie zamki w drzwiach. Tym samym jeżeli dotychczasowo wkładali klucz do zamka w ten sposób "F", to po zmianach będą go wkładać w ten sposób "ꟻ". Mieszkańcy dostaną się do swojego mieszkania korzystając ze starych kluczy. Wystarczy aby zapamiętali aby wsadzać klucz do zamka obrócony względem tego co było tydzień temu.

  2) Hard Fork
  Zmiana w kodzie obsługującym sieć (blockchain, protokół) danej kryptowaluty, która nie jest kompatybilna ze wcześniej wydanymi wersjami oprogramowania/klienta/aplikacji ją obsługujących. Dokonanie się hard forku wymusza konieczność zaktualizowania w/w do najnowszej wersji w celu dalszego uczestniczenia w sieci. Hard fork oddziałuje na całą społeczność kryptowaluty.
  Przykład: Mieszkańcy nowo powstałego osiedla "Działkowe" wprowadzili się do swoich mieszkań. Po tygodniu deweloper stwierdza, że ze względów estetycznych oraz dla wygody i bezpieczeństwa samych mieszkańców trzeba wymienić zamki na takie, które zawierają certyfikat oraz polski atest. Mieszkańcy nie dostaną się do swoich mieszkań korzystając ze starych kluczy.

  3) User Activated Soft Fork (UASF)
  W trakcie uzupełniania

  Przykłady znanych forków, które dokonały sięw przeszłości:
  Jak z Ethereum (ETH) powstało Ethereum Classic (ETC)
  Rozłam i powstanie Bitcoin Cash (BCC)

  13
  Słownik pojęć / A Address
  « : 3 tygodnie temu »
  {alt}
  Czym jest Address
  Adres portfela

  Address, to w bardziej fachowym ujęciu reprezentacja klucza publicznego należącego do danego użytkownika. W sferze kryptowalut każdy adres posiada dwa klucze. Pierwszym z nich jest klucz prywatny, którego nie powinien znać nikt poza Tobą. Drugim z nich jest klucz publiczny, który spokojnie możesz udostępniać innym (chyba, że zależy Ci na prywatności - wtedy oczywiście jego również trzymaj dla siebie). Aby dostać się do środków, które widzisz pod danym adresem (kluczem publicznym), musisz znać jego klucz prywatny.

  Warto odwiedzić:
  100 najbogatszych adresów Bitcoin
  100 najbogatszych adresów Litecoin
  400 najbogatszych adresów Ethereum

  Wyobraźmy sobie, że na terenie całego kraju wysypane zostały małe, pancerne sejfy, każdy wielkości 70 na 70 cm z zamkiem szyfrowym zawierającym cyfry oraz litery i hasłem o długości 40 znaków. W ręce trzymasz listę w której każdy sejf ma podany dokładną lokalizację. Bez znajomości tego długiego hasła szanse na dostanie się do środka w celu sprawdzenia zawartości są... nikłe.

  W bardzo dużym skrócie telegraficznym, adres to inaczej portfel w którym znajdują się Twoje kryptowaluty / kryptowaluta.

  14
  Słownik pojęć / H Hash
  « : 3 tygodnie temu »
  {alt}
  Co to jest Hash #
  Funkcja mieszająca / Skrót / Suma kontrolna

  Hash, to inaczej rezultat lub wynik potraktowania tekstu odpowiednim skryptem, który przemienia go w ciąg tekstu, który wygląda na losowo ułożone cyfry oraz litery - nazywamy go "cyfrowym odciskiem palca", "sumą kontrolną" lub "skrótem". Hash posiada wcześniej ustaloną długość oraz strukturę.

  Przykłady najbardziej popularnych funkcji mieszających:
  CRC32: 13768f13 / Ala ma 10 Bitcoinów
  MD5: 2eddf30a05904f1f4b2f4b8761100c7a / Janek ma 100 Bitcoinów
  SHA1: d36a0efd3f7edc6110944d4aeb279539c195f354 / Janusz nie ma żadnych Bitcoinów

  Przykłady najbardziej popularnych funkcji mieszających w kryptografii
  bcrypt: $2b$10$FcYNDQK6P5ELRCFsdcBT2uZoceEEtFL5vEG7PvaxywbobaYDD2Ri6 / Kryptowaluty.org.pl
  SHA256: cHqsmDLSB3WO5tLjWbZRuQe5uKg4CgEKLLhWlwP0JaQ= / Funkcja hashująca

  Funkcje mieszające mają to do siebie, że każda, nawet najmniejsza zmiana w danym ciągu tekstowym, potrafi dać całkowicie inną "sumę kontrolną" / "skrót".

  Przykład tekstu różniącego się 1 dodatkową cyfrą: suma kontrola tych tekstów dla funkcji mieszającej bcrypt:
  Ala ma 10 Bitcoinów
  $2b$10$BH1ShzFUzZEnxzHtmeOzPOmOqcRwl3r9gqGZOYvo0wrEHLCgI61qW
  Ala ma 100 Bitcoinów
  $2b$10$HkeS8UbycQdYUr.7sANpXOLSaNTjaoeCSQiw8LROKic8mv4XdVmiy

  15
  Najważniejsze informacje o UPCoin:
  • Data uruchomienia: Marzec 2018
  • Siedziba: W trakcie wyboru
  • Biura:  W trakcie wyboru
  • Licencja: W trakcie wyboru
  • Rejestracja: Kliknij tutaj
  Handel:
  • Wpłaty: brak fiat - tylko kryptowaluty, darmowe (w Q2 2018 pojawią się wpłaty fiat: PayPal, Perfect Money, AdvCash, ePay, tPay, liquidpay, oxipay, CryptoPay, BitGo)
  • Wypłaty: brak fiat - tylko kryptowaluty (prowizja w trakcie ustalania)
  • Prowizja za transakcje: 0.2%
  • Funkcje: limit order, market order, trailing stop, stop order, stop limit,immediate or cancel
  • Aplikacja mobilna: brak danych

  Bezpieczeństwo:
  • W trakcie wyboru)

  Incydenty bezpieczeństwa w przeszłości:
  • BRAK

  Inne informacje:
  • W marcu giełda otworzy się dla wszystkich i oficjalnie wystartuje.

  Informacje z beta testów (06/02/2018 - 31/02/2018):

  >> Po głębszej analizie IP serwerów oraz samego kodu strony, wszystko wskazuje na to, że twórcami giełdy są rosjanie.

  Ciekawostki
  >> dla osób mniej obeznanych z tematem giełd udostępniona została funkcja opóźnienia dodania oferty sprzedaży/zakupu do listy zleceń po kliknięciu "kup/sprzedaj". Interwały: 5 sekund, 10 sekund lub 15 sekund
  >> wchodząc na swój profil wyświetlana jest lista aktywnych sesji (w przeglądarce) wraz z IP oraz lokalizacją
  >> giełda daje możliwość otrzymywania na mail: informacji o przeprowadzonych transakcjach, fakturach, adnotacjach bezpieczeństwa oraz tak zwane "codzienne raporty", które będą podsumowywać każdy dzień
  >> przy składaniu zlecenia możemy operować procentami (%) w celu wskazania ilości jaka nas interesuje
  >> przy składaniu zlecenia poniżej aktualnej ceny rynkowej wyświetlany jest komunikat z informacją o tym o ile (w %) zlecenie jest niższe/wyższe i czy na pewno chcemy je złożyć


  Zrzuty ekranu:
  Kliknij

  Strony: [1] 2 3