A Address  (Przeczytany 46 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • b. (OP)
  • Posty: 51
  • Od: 10/2017
3 tygodnie temu, zmieniony 3 tygodnie temu przez becometa
{alt}
Czym jest Address
Adres portfela

Address, to w bardziej fachowym ujęciu reprezentacja klucza publicznego należącego do danego użytkownika. W sferze kryptowalut każdy adres posiada dwa klucze. Pierwszym z nich jest klucz prywatny, którego nie powinien znać nikt poza Tobą. Drugim z nich jest klucz publiczny, który spokojnie możesz udostępniać innym (chyba, że zależy Ci na prywatności - wtedy oczywiście jego również trzymaj dla siebie). Aby dostać się do środków, które widzisz pod danym adresem (kluczem publicznym), musisz znać jego klucz prywatny.

Warto odwiedzić:
100 najbogatszych adresów Bitcoin
100 najbogatszych adresów Litecoin
400 najbogatszych adresów Ethereum

Wyobraźmy sobie, że na terenie całego kraju wysypane zostały małe, pancerne sejfy, każdy wielkości 70 na 70 cm z zamkiem szyfrowym zawierającym cyfry oraz litery i hasłem o długości 40 znaków. W ręce trzymasz listę w której każdy sejf ma podany dokładną lokalizację. Bez znajomości tego długiego hasła szanse na dostanie się do środka w celu sprawdzenia zawartości są... nikłe.

W bardzo dużym skrócie telegraficznym, adres to inaczej portfel w którym znajdują się Twoje kryptowaluty / kryptowaluta.
  • Zgadzam się    Nie zgadzam się    Rządzisz    OK    Medal    Pomocy    Genialnie    Magia    Lambo    Wygrałeś(aś)    Gorrrące!    Boczniak    Do góry!    W dół!    Górki    Przemyśl swoje zachowanie...    Zbyt wulgarnie

aaa