I ICO  (Przeczytany 61 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • b. (OP)
  • Posty: 51
  • Od: 10/2017
miesiąc temu, zmieniony 2 tygodnie temu przez Sien
{alt}
Co oznacza Initial Coin Offering - ICO
Wstępna Oferta Kryptowalutowa (brak oficjalnie przyjętego tłumaczenia)

Forma finansowania projektu, narzędzie do gromadzenia finansów w określonym celu.
Za udostępnienie swoich środków jako wspierający (inaczej zakup) w zamian otrzymujemy tzw. tokeny, a więc wirtualne monety.
ICO najczęściej wykorzystywane są przez startupy, do zebrania środków potrzebnych np. na zatrudnienie programistów, wynajęcie biura, marketing bądź zakupienia określonego dobra. Coraz częściej jednak zdarza się, że istniejące i dobrze prosperujące już projekty sięgają do ICO aby uzyskać finansowanie w jednym, określonym celu np. zdobycie licencji.

Najczęstszymi motywami kierującymi wsparcie konkretnego projektu w fazie ICO, są korzyści materialne, a więc możliwość spieniężenia otrzymanych w zamian tokenów w przyszłości z dużym zyskiem.

Przykład: Serwis Kryptowaluty.org.pl decyduje się stworzyć token oparty o Blockchain Ethereum (a więc w standardzie ERC20) o nazwie KRYPTO. Decydujemy się "wydać" na świat 20 milionów KRYPTO, z czego 10 milionów przekażmy osobom, które wesprą nas w organizowanym przez nas ICO. Cenę za 10000 KRYPTO ustalamy w wysokości 1 ETH (Ethereum). Za środki (a więc ETH od finansujących) zakupimy domenę kryptowaluty.pl, która obecnie kosztuje 80 000 złotych polskich oraz uruchomimy kampanię w Google AdWords. Resztę, a więc 10 milionów tokenów KRYPTO będzie można "wykopać". Osoby wspierające nas podczas ICO wierzą w to, że strona rozrośnie się, dzięki czemu popularnośc tokenó KRYPTO również będzie większa (a co za tym idzie - możliwe, że i cena).
  • Zgadzam się    Nie zgadzam się    Rządzisz    OK    Medal    Pomocy    Genialnie    Magia    Lambo    Wygrałeś(aś)    Gorrrące!    Boczniak    Do góry!    W dół!    Górki    Przemyśl swoje zachowanie...    Zbyt wulgarnie

aaa