Giełda CoinBase przez błąd wielokrotnie obciążyła karty kredytowe i debetowe  (Przeczytany 4293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Aktualizacja #1, 22:50 15/02/2018: Wnioskując po zgłoszeniach użytkowników problem dotyczy wszystkich krajów, tj. kart kredytowych oraz debetowych - a nie tylko kart wydanych na terenie USA. Zgłoszenia pojawiają się z głównie z USA oraz Kanady, jednak pojawiają się również takie ze Szkocji, Francji, Polski oraz Chorwacji.
Aktualizacja #2, 09:50 16/02/2018: Przedstawiciele giełdy twierdzą, że winna całemu zamieszaniu jest Visa i pracują z nią nad rozwiązaniem problemu. Użytkownicy dalej zgłaszają obciążanie rachunków kart.
Aktualizacja #3, 18:50 16/02/2017: VISA twierdzi, że nie dokonała żadnych zmian w swoich systemach rozliczeń, które mogłyby spowodować reautoryzację starych transakcji. Visa nie doświadczyła takich problemów z innymi handlowcami. CoinBase twierdzi, że to wina Visy, a Visa umywa od tego ręce i wini CoinBase. (źródło)

Użytkownicy grupy zrzeszającej fanów CoinBase na Reddicie od godziny ~16.00 15/02/2018 informują o wielokrotnym obciążaniu ich kart kredytowych, które zostały podane (inaczej mówiąc "podpięte") na giełdzie.

Przedstawiciele giełdy twierdzą, że błąd najprawdopodobniej leży w systemie przetwarzania płatności, który obciąża karty kwotami, które w przeszłości zostały zainicjowane przez samych użytkowników.
Przykład: Jan w styczniu 2018 roku dodał na CoinBase swoją kartę kredytową i zasilił z niej swoje konto kwotą $3 000. Obecnie jego karta mogła zostać obciążona tą kwotą kilka, a nawet kilkanaście razy.

Rekordzista informuje o 17 krotnym obciążeniu swojej karty kredytowej kwotami rzędu $1 000 każda, co całkowicie wyczyściło jego konto aktualizacja: 50 krotnym obciążeniu na kwotę w sumie $67 000. Skala zjawiska jest ogromna. Subreddit giełdy dosłownie jest zalewany przez rozgoryczonych klientów, których dotknął problem.

Amerykanie znani są z zamiłowania do kart kredytowych. Średnio na jednego obywatela USA przypada 2.35 kart kredytowych - dla porównania w naszym kraju wskaźnik ten wynosi 0.84 karty kredytowej na obywatela.

Przedstawiciele giełdy poinformowali użytkowników, że wydadzą oświadczenie na temat zaistniałego incydentu w przeciągu 24 godzin.
Na ten moment zaleca się aby usunąć kartę bezpośrednio z konta na CoinBase lub dokonać jej blokady w banku.CoinBase jest amerykańską giełdą utworzoną w 2012 roku z zarejestrowanymi ponad 10 milionami użytkowników. Właściciele CB posiadają jeszcze drugą giełdę - GDAX - która z założenia ma/miała być miejscem dla entuzjastów bardziej obeznanych z rynkiem kryptowalut. W Internecie brak na razie informacji na temat tego czy GDAX również dotyczy ten sam problem.Źródła: Reddit.com/r/Coinbase, Rynek kart kredytowych w Polsce (2013 r.), Średnia ilość kart kredytowych na mieszkańca w USA

 • *
 • Sien
 • Posty: 15
 • Od: 10/2017
#1, rok temu
Minął tydzień a wielu osób dalej zgłasza brak zwrotu pieniędzy.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#2, rok temu
Minął tydzień a wielu osób dalej zgłasza brak zwrotu pieniędzy.

Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? :ninja:

aaa