Rekordowe ICO Telegramu zakończone (na razie) z 5.8 mld. złotych (1.7 mld. $)  (Przeczytany 2169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • bg (OP)
  • Posty: 8
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Założyciele rosyjskiego portalu społecznościowego VKontakte, komunikatora Telegram, a ostatecznie bracia Nikolai i Pavel Durov w grudniu 2017 roku obwieścili światu, że planują utworzyć protokół Telegram Open Network (TON) w oparciu o technologię blockchain.
Idąc za tym pomysłem uruchomili (na razie) dwie tury tzw. ICO i zebrali już 1.8 miliarda dolarów amerykańskich.

Główne cele oraz idee idące za uruchomieniem ICO TON
Pavel Durov na blogu komunikatora napisał: „Since the day we launched in August 2013 we haven’t disclosed a single byte of our users' private data to third parties." co w tłumaczeniu na polski brzmi następująco: „Począwszy od dnia w którym wystartowaliśmy, a więc sierpnia 2013, nie ujawniliśmy nawet jednego bajta prywatnych danych naszych użytkowników osobom trzecim."

Dzięki naszemu bezwarunkowemu zaufaniu dla innych ludzi, którym kierujemy się już od lat, udało nam się zrobić rzeczy, których innym aplikacjom nie udało się wdrożyć: obsługa niesamowicie dużych grupowych czatów, nieograniczona liczba kanałów do rozmów oraz bezpłatna platforma z naklejkami tworzonymi przez użytkowników. - dopowiedział w swoim wpisie Pavel.
ICO wydaje się być kolejnym krokiem w realizacji tego, czego nie udało się dotychczas osiągnąć innym na tak wielką skalę.

(nie jest w 100% pewne, że powyższy film promocyjny został wypuszczony przez twórców TON, ale dużo poszlak na to wskazuje)

Emitenci - TON Issuer Inc. oraz Telegram Group Inc. zamierzają wykorzystać uzyskane z ICO środki na rozwój TON Blockchain oraz rozwój i utrzymanie komunikatora Telegram. Bracia Durov za pośrednictwem TON będą dążyć do zniesienia obecnej centralizacji komunikacji online, oferowania pakietów usług: od udostępniania plików (TON Storage) po anonimowe ich przeglądanie (TON Proxy) za pośrednictwem tokenów zwanych GRAM (TON Payments). TON ma być protokołem blockchain, dzięki któremu przepływ pieniędzy między użytkownikami będzie jeszcze prostszy, a przy okazji będą oni mieli możliwość dokonywania zakupów - prawdopodobnie przy użyciu komunikatora Telegram. Telegram Open Nework, jak mówią o nim pomysłodawcy, w rzeczywistości będzie łańcuchem blockchain w łańcuchu blockchain). TON ma również służyć jako platforma startowa dla zdecentralizowanych aplikacji.

Infrastruktura TON umożliwi zbudowanie wyspecjalizowanych, lekkich portfeli-klientów (tzw. przeglądarek) w formie aplikacji na komputery i smartfony, które umożliwią dokonywanie płatności za pośrednictwem kryptowalut oraz interakcję ich z inteligentnymi kontraktami (smart contracts) i innymi usługami na platformie TON dostępnymi dla masowego klienta. Instancje lekkich portfeli-klientów może zostać włączona do klienta aplikacji Telegram, dzięki czemu w końcu przynosi bogactwo aplikacji oparte na technologii blockchain dla stanie się dostępne dla setek milionów użytkowników.

Zauważyliście podobieństwo do chińskiego WeChat, które jest niemalże zintegrowane z życiem statystycznego obywatela Państwie Środka? Ja tak.

{alt}
Ważne: Na dzień dzisiejszy odbyły się już dwie rundy ICO. Żadna z nich nie została publicznie rozgłoszona. Na ten moment nie ma możliwości zakupu tokenów - ICO prowadzone jest za kulisami, dla prywatnych inwestorów. Wszelkie strony Internetowe inne niż Telegram.org na których widnieje informacja o możliwości wzięcia udziału w akcji i zakupu tokenów TON są fałszywe. Nie jest wykluczone, że Telegram uruchomi trzecią rundę ICO, tym razem w formie publicznej i dostępnej dla każdego zainteresowanego. Jeżeli to nastąpi, to komunikat w pierwszej kolejności pojawi się na w/w stronie projektu.

Garść statystyk i informacji dotyczących samego Telegramu, TON oraz ICO
Jak poinformował Pavel Durov 18 marca br. na blogu komunikatora, pomiędzy 18 lutym a 18 marcem z Telegramu korzystało średnio 200 milionów aktywnych użytkowników. Gdyby Telegram był państwem, to byłby szósty pod względem liczby ludności na świecie.

Dokument techniczny TON (Whitepaper) dostępny jest pod tym adresem.
Łańcuch bloków TON będzie składał się z trzech warstw
- Masterchain - zawierający informacje o protokole, aktywnych workchainach i ich odłamach (shardchains) oraz hashe najnowszych bloków ze wszystkich workchainów i ich odłamów.
- maksymalnie 232 workchainy (a więc kryptowaluty/tokeny oparte o infrastrukturę TON)
- maksymalnie 260 odłamów workchainów, a więc shardchainy
Każdy blok w masterchainie oraz shardchainie jest małym łańcuchem bloków (przez twórców nazywany pionowym blockchainem).
Maksymalna ilość tokenów GRAM dostępnych w obiegu wyniesie 5 GigaGramów (5*1018 nano [nawiązując do przykładu satoshi w Bitcoin, czyli 0.00000001])

Zabezpieczeniem inwestycji w ICO były tak zwane kontrakty SAFT (Simple Agreement for Future Tokens, : Proste Umowy na Przyszłe Tokeny).
Sprawdź jak może wyglądać taka umowa.

Pierwsza tura ICO
Pierwsza sprzedaż tokenów odbyła się 2018-01-29
Suma ofert: 850 milionów dolarów amerykańskich, czyli ~2.9 miliarda polskich złotych.
Liczba inwestorów uczestniczących: 81
Minimalna kwota inwestycji: $0 (0 PLN)
Druga tura ICO
Druga sprzedaż tokenów odbyła się 2018-03-14
Suma ofert: znów opiewała na kwotę 850 milionów dolarów amerykańskich.
Liczba inwestorów uczestniczących: 94
Minimalna kwota inwestycji: $1 000 000 (~3 422 000 PLN)

Bracia Durov zastrzegli w dokumentach złożonych w w US SEC ( United Stated Securities and Exchange Commision), że mogą przeprowadzić jeszcze jedną turę ICO. Wielu Internautów obserwujących temat spekuluje, że tym razem zostanie ono upublicznione dla każdego zainteresowanego.

Słowem zakończenia: biorąc pod uwagę powyższe statystyki, ICO Telegramu stało się najbardziej dochodowym przypadkiem takiej formy finansowania w dotychczasowej historii kryptowalut. Bracia Durov wiedzą jak porwać za sobą miliony ludzi.Źródła: Vincos.it - World Map of Social Networks, Telegram Blog - 200,000,000 Monthly Active Users,U.S Securities and exchange commision - Notice of Exempt Offering of Securities - TON Issuer INC, U.S Securities and exchange commision - Edgar Search - TON Issuer Inc CIK#: 0001729650, Medium.com - SAFTE: A Simple Agreement for Future Tokens (or Equity), The SAFT Project - Przykładowy wzór umowy SAFT, CoinDesk - Telegram's $1.2 Billion ICO Could Be the Most Ambitious Token Sale Yet,

aaa