Jeden z najbogatszych posiadaczy Bitcoin obdarowuje 86 mln dolarów na dobre cele  (Przeczytany 2261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Anonimowy posiadacz ogromnej ilości itconów, dzięki którym może nazywać siebie jednym z 250 najbogatszych BTC-Milionerów przekazał już blisko 53 miliony Dolarów (około 182 miliony Polskich Złotych) na rzecz wybranych przez użytkowników fundacji charytatywnych.

W tym celu utworzył fundację o nazwie Pineapple Fund, za pośrednictwem której planuje przekazać w sumie 86 milionów Dolarów - jak twierdzi jest to większość pieniędzy jakie posiada. Sama fundacja operuje od grudnia 2017 roku i co ważne nie przekazuje darowizn na rzecz osób fizycznych.

Każda z dotacji udowodniona jest zarówno ze strony obdarowanej fundacji (najczęściej wspominają o tym na swoich stronach internetowych lub w mediach społecznościowych) oraz pozostaje po nich ślad w łańcuchu bloków (blockchain) w postaci transakcji, których adresy oraz identyfikatory są publikowane na stronie Ananasowej Fundacji.

Kim jest właściciel fundacji Pineapple Fund?
Pine - bo tak nazywa się bardzo honorowy darczyńca stwierdził, że „because once you have enough money, money doesn't matter" - co przekładając na polski oznacza mniej więcej: kiedy masz już wystarczającą ilość pieniędzy, przestają się one liczyć. Pine natrafił na itcoina oraz na ideologię jaka została za nim zapisana i od razu się jej oddał. Postanowił zarówno kopać, kupować oraz handlować kryptowalutą autorstwa Satoshiego Nakamoto.

Pine, podobnie jak Satoshi, również postanowił pozostać anonimowym. Jako powód takiej decyzji podał bezpieczeństwo swoje oraz najbliższej rodziny oraz to, że rozpoznawalność nigdy nie była celem dla którego utworzył fundację i rozdaje swoje Bitcoiny.

Skąd w ogóle wziął się pseudonim Pine? Twórca fundacji twierdzi, że naprawdę lubię ananasa. Czy wiesz, że ananasy zawierają duże ilości bromelainy, która okazała się skutecznym środkiem przeciwzapalnym, rozluźniającym mięśnie i wspomagającym trawienie ?!. Ten cytat dobitnie ukazuje jak szczęśliwym musi być Pine.

{alt}
Liczby, cyfry. Wielkie liczby i cyfry.
Na dzień 02/03/2018 Ananasowa Fundacja
  • przeznaczyła około 3300 (Bitcoinów) na...
  • ...59 fundacji charytatywnych. Czyli blisko 53 miliony Dolarów (około 182 miliony Polskich Złotych).
  • najmniejszą kwotą, jaką wsparła pojedynczą fundację to $50 000 (pięćdziesiąt tysięcy dolarów amerykańskich [Fundacja OpenBSD, PTSD, TalkLife, Enthea, CalBluePrint, SnowLovers oraz #MeAction]
  • największą kwotą, jaką wsparła pojedynczą fundację to $5 000 000 (pięć milionów dolarów amerykańskich) -[Give Directly, Maps oraz Open Medicine Foundation]
  • najwięcej wspieranych organizacji pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a następnie z Kanady. Pojedynczymi obdarowanymi są organizacje z Australii oraz Wielkiej Brytanii.
  • licząc po dzisiejszym kursie ($11050), fundacja rozda blisko 7700 TC.
Do lutego 2018 roku zbierane były propozycje fundacji, które powinny zostać dofinansowane przez fundusz. Na dzień dzisiejszy nie ma już możliwości podania fundacji, którą chcielibyśmy podsunąć Ananasowej Fundacji do wsparcia.

Pine, przez swoją fundację nie tylko wspiera charytatywne organizacje, ale rozpowszechnia wiedzę o kryptowalutach i Bitcoinie. Jeżeli jest to możliwe stara się przekazywać fundusze na przygotowany do tego celu w wybranej organizacji portfel lub dokonuje zamiany na amerykańskie dolary.

O Pineapple Foundation napisały już największe serwisy informacyjne o globalnym zasięgu, m.in The Guardian, New York Times, Newsweek czy Forbes.

Co dalej z fundacją?
Na dzień dzisiejszy nie jest wiadome co wydarzy się po rozdysponowaniu wszystkich funduszy w których posiadaniu jest fundacja. Poczynania anonimowego darczyńcy śledzić można za pośrednictwem jego profilu na portalu Reddit, na którym w pierwszej kolejności ogłosił powstanie fundacji oraz swoje zamiary.

A jak to wygląda na polskim podwórku?
Polskimi inicjatywami umożliwiającymi wsparcie wybranych fundacji i/lub organizacji charytatywnych są BitMarket.pl i akcja Bitcoin dla polskich organizacji charytatywnych oraz Fundacja Bitcoin, której twórca podobnie jak Pine, jest wczesnym inwestorem w Bitcoin i traderem kryptowalut.

W przypadku giełdy pośredniczy ona w przekazywaniu i zamianie itcoinów na złotówki. Po wpłacie itcoinów na adres portfela danej organizacji, są one automatycznie sprzedawane na giełdzie. Uzyskane w ten sposób złotówki są przelewane na konto bankowe organizacji. Na dzień 03/03/2018 użytkownicy przekazali za pośrednictwem giełdy ponad 15.

W przypadku Fundacji Bitcoin, autor samodzielnie przekazuje fundusze wybranym organizacjom. Na dzień dzisiejszy wsparte przez niego zostały m.in Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, Fundacja DKMS, Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Azyl Królików oraz kilka domów dziecka.Źródła: http://pineapplefund.org/, https://www.reddit.com/user/PineappleFund, https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7jj0oa/im_donating_5057_btc_to_charitable_causes/, https://www.bitmarket.pl/charity/ oraz http://fundacja-bitcoin.blogspot.com/

aaa