Najnowsze wiadomości z giełd kryptowalut  (Przeczytany 13263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Chińska giełda kryptowalut OKEX oskarżana w przeszłości przez Internautów i badaczy o zakłamywanie wolumenu transakcji poinformowała na swoim blogu, że wszystkie kontrakty „futures" zostaną cofnięte.

Powodem takiej decyzji jest załamanie kursu Bitcoina (BTC), który spowodowany został niespotykaną dotąd na giełdzie ilością transakcji, których celem była manipulacja ceny kwartalnych kontraktów „futures".
Jak informuje giełda, pracownicy zajmujący się audytem tej sytuacji zauważyli, że „pewien użytkownik zamknął ogromną liczbę pozycji po cenie rynkowej, nie biorąc pod uwagę kosztów, a tym samym powodując spadek kursu do niezwykle niskiego poziomu."

Zgodnie z regulaminem giełdy ma ona prawo do zamknięcia konta, ograniczenia transakcji handlu, wyłączenia handlu, anulowania transakcji oraz cofnięcia transakcji do danego okna czasowego w przeszłości. Wszystkie te działania mogą zostać wykonane jeżeli wykryta zostanie jakakolwiek manipulacja rynkiem lub wystąpią inne złośliwe działania.

W celu ochrony dobra swoich klientów giełda cofa wszystkie kontrakty futures (tygodniowych, dwutygodniowych oraz kwartalnych) do ich stanu z godziny 4:47 30/03/2018 (czas HKT) czyli z godziny 11:47 30/03/2018 czasu polskiego.

W ramach rekompensaty opłaty transakcyjne za kontrakty futures zostaną zniesione na 7 dni, począwszy od 00:00 1 kwietnia 2018 roku (czas HKT).

Jako pierwsze o sprawie wspomniało Whalepool w swoim tweecie.
Invalid Tweet ID

Źródła: https://support.okex.com/hc/en-us/articles/360002293831-Rollback-of-All-Futures-Contracts-Datahttps://support.okex.com/hc/en-us/articles/360002279012-Update-on-Rollback-of-All-Futures-Contracts-Data

aaa