Smart City w polskiej polityce - Czy stworzy równoległy system? neOS  (Przeczytany 4438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

9 miesięcy temu, zmieniony 9 miesięcy temu przez Fractalizerd
Budowa własnego blockchain dla neOS na dzień dzisiejszy wydaje się zbędna. Należy wybrać odpowiedni BaaS (Blockchain as a Service), który będzie ekologiczny, napisany w popularnym języku programowania, skalowalny. Na rynku jest sporo firm oferujących taką usługę (Amazon, Microsoft, IBM, Oracle), ale konsensus w takiej bazie jest rozproszony na węzłach jednej firmy, a to nie jest bezpieczne. Zbudowanie rozproszonej sieci składającej się z niezależnych od siebie węzłów jest najtrudniejszym zadaniem. Taki BaaS działa od 01.01.2018 r., nazywa się Ardor Platform i korzysta ze sprawdzonych rozwiązań zapożyczonych od swojego starszego brata NXT, który działa od 24.11.2013 r. Ardor jest łańcuchem nadrzędnym (rodzicem), który dba o bezpieczeństwo transakcji łańcuchów podrzędnych (dzieci) ekologicznym protokołem konsensusu Proof of Stake (PoS), dzięki temu węzeł można uruchomić na mikrokomputerze RPi, który zużywa 2W. Takie wieloołańcuchowe rozwiązanie pozwala rozwiązać wiele problemów, z których wymienię najważniejszy czyli skalowalność. Napisany jest w popularnym języku JAVA, co sprawia, że dostępność programistów jest wysoka, a co za tym idzie cena ich usług jest niższa niż programistów niszowego języka Solidity.
Dziś Ardor zabezpiecza 4 łańcuchy dziecięce (childchain):
IGNIS - wzorcowy łańcuch transakcyjny, jest rdzeniem całej platformy i ma wszystkie funkcje NXT.
AEUR - waluta euro na blokchain zabezpieczona depozytami w banku (Ardorgate)
BITS - łańcuch firmy Bitswift
MPG - łańcuch Max Property Group, firma zajmująca się nieruchomościami.

W tym roku pojawi się kilka nowych childchain, oraz więcej projektów na Ignis. Łańcuch neOS docelowo jest dobrym rozwiązaniem, jednak zacząłbym od zorganizowania społeczności na Ignis bądź AEUR. Oba mają system głosowania.
Nie jestem programistą, ale korzystanie z tej platformy jest łatwe choć na pierwszy rzut oka interfejs wydaje się  skomplikowany ale to ze względu na dużą ilość wbudowanych funkcji takich jak między innymi: wiadomości, giełda, system monetarny, aktywa, aliasy, głosowanie, sklep, chmura danych, tasowanie, wtyczki.

Tu przykład jak tokenizować produkcję rolną https://ardordocs.jelurida.com/How_to_tokenize_your_farm_using_Ignis

Służę pomocą w stworzeniu monety w tym systemie.
zapraszam do grupy na FB https://www.facebook.com/groups/1497323457019173/

linki:
https://ardorplatform.org/
https://medium.com/ardor/redefining-blockchain-as-a-service-beyond-buzzwords-d5fdcdd057f9
https://www.jelurida.com/

aaa

Tematy o podobnej/zbliżonej treści (1) Posty Odsłony Ostatnia wiadomość
Smart city 3.0 w Polsce? Mentzen i Kulesza mają pomysł na inteligentne miasto

Autor CryptoJanusz

0
1889 Ostatnia wiadomość rok temu
wysłana przez CryptoJanusz