Smart City w polskiej polityce - Czy stworzy równoległy system? neOS  (Przeczytany 4382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

8 miesięcy temu
Po to wychodzimy na zewnątrz z tym pomysłem, żeby wokół niego zgromadzić ekspertów, którzy pomogą dobierać odpowiednie, najlepsze do potrzeb technologie. W przypadku projektu, który będzie łączył przynajmniej kilkaset tysięcy osób chcemy współpracować bezpośrednio z twórcami ekosystemów Blockchain.
Stąd też nasze działania okołopolityczne, które mają na celu skupienie dużej społeczności zaangażowanych osób wokół idei nowego ściśle merytokratycznego i rozproszonego odpowiednika państwa. Widzę tu współpracę ściśle win-win - część osób o kompetencjach społecznych i humanistycznych będzie opowiadać o idei i organizować ludzi, a osoby wolące tworzyć systemy i narzędzia będzie tworzyć rozwiązania dla szeroko rozumianego zaplecza. W tej chwili zbierają się już za nami już na prawdę silni gracze, tworzacy rozwiązania dla wybranych obszarów takiego e-państwa.
Tworząc efekt skali np. poprzez wdrożenia społecznego smart city (jak wspominam na filmie w pierwszym poście) platforma, która będzie łączyć ekonomię i szeroko rozumiany ustrój tego państwa będzie rosła w siłę i stanowiła bardzo poważną propozycję inwestycyjną czy do lokowania kapitału. Na razie skupiliśmy się na obszarze finansowym i think-tankach zajmujących się propozycjami reformy patologicznego systemu finansowego. Stanowimy zaplecze doradcze dla polityków wielu opcji. Natomiast ideałem jest własna społeczność twórców i użytkowników alternatywnego systemu, który z czasem wyprze poprzedni, który jest nie efektywny i ośmiesza się na każdym kroku. Nowy system jest wręcz ratunkiem dla setek tysięcy osób, dla których poprzedni działa jak kula u nogi lub pętla na szyi. Dla innych to trampolina do wzmocnienia swojej innowacyjnej pozycji dla świata o wykorzystanie kapitału społecznego i materialnego swojego kraju z punktu widzenia współpracy z wszystkimi jego mechanizmami dyplomatycznymi, finansowymi itd.

Czekam na propozycję jak Wy byście to widzieli.

aaa

Tematy o podobnej/zbliżonej treści (1) Posty Odsłony Ostatnia wiadomość
Smart city 3.0 w Polsce? Mentzen i Kulesza mają pomysł na inteligentne miasto

Autor CryptoJanusz

0
1885 Ostatnia wiadomość rok temu
wysłana przez CryptoJanusz