Pomoc w rozliczeniu kryptowalut - Taxo ACC

 Smart City w polskiej polityce - Czy stworzy równoległy system? neOS  (Przeczytany 1037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

3 tygodnie temu, zmieniony 3 tygodnie temu przez neosmatjar, Powód: Doprecyzowanie
Doświadczenia wyciągnięte z zeszłorocznych wyborów samorządowych pozwoliły mi jeszcze bardziej kompleksowo przemyśleć włączenie sektora Blockchain w rozwój kraju. Pomagałem w kilku miastach m.in. prezentowałem doświadczenia dubajskie w kontekście proponowanej w Warszawie Dzielnicy Przyszłość. Niestety w żadnym mieście, w którym próbowaliśmy odpalić smart city nie udało się zdobyć większości. Moja organizacja stworzyła wiele wytycznych i ciekawych punktów programowych m.in. wprowadzenie walut lokalnych. Można poczytać na https://niss.org.pl.
Twarde odbicie od betonu pokazało, że nie tędy droga. Widzę wyraźnie, że jest już miejsce i czas na zupełnie nowy ekosystemowy projekt który będzie odpowiednikiem dotychczasowego ustroju. System równoległy do obecnego zbudowany na zasadzie państwa w sieci, rozwijany przez specjalistów IT zamiast urzędników i biurokratów. W całości oparty o własne tokeny będące nośnikami wartości.
I teraz cały trik jak to wprowadzić. Np. jako "Gra" Przede wszystkim chodzi o stworzenie pewnej rozpoznawalnej marki oraz idei, następnie zebranie środków i technologii do wdrożenia jej w praktykę u wszystkich zwolenników na raz.
Nazwałem to neOS i przedstawiłem to od strony technicznej na spotkaniu Blockchain Alliance w Poznaniu:
I opisałem bardziej szczegółowo:
http://www.wykop.pl/artykul/4787737/co-po-3rp-czy-zastapi-ja-kryptograficzny-system/
A także tutaj: https://niss.org.pl/projekty-organizacji-patriotycznych-ruch-neos/
https://niss.org.pl/czy-mozna-rozwijac-polske-jak-gre/
Mimo, że to dopiero ledwie koncepcja i idea to powoli łapie już trakcję i portale polityczne przychylnie o nim piszą: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/neos-nowy-system-operacyjny-dla-polski-2019-02  Nawiązałem też współprace z kilkoma ruchami politycznymi m.in. 1Polska, które popierają takie rozwiązania. Pod petycją, którą opublikowałem zgromadziłem też kilka licznych środowisk, które potrzebują aplikacji do głosowania i komunikacji poza systemem: https://www.wykop.pl/link/4800277/3rp-mowimy-dosc-popisout-czas-na-zdecentralizowana-organizacje-poza-systemem/ Oni bardzo potrzebują wiedzy o Blockchain i krypto!
Obecnie mój projekt i spisana strategia opisuje przede wszystkim budowę smart city z warstwą Blockchain i nowego dowodu dla użytkownika miasta. Jeszcze dużo jest do dopracowania jeśli chodzi o perspektywę działania dla całego kraju (symulacja rozwoju, platformy przemysłu i rolnictwa itd.). Nie mniej jednak same miasta to już dużo. I tak większość życia i władzy mieści się w nich i wszystko zmierza w stronę takich samodzielnych polis współpracujących ze sobą. Smart city stanowią istotny rynek na świecie  i nawet jak nie uda się stworzyć nowego systemu dla kraju, to może chociaż zdobędziemy kilka miast i wprowadzić tam dodatkową walutę wraz z sklepem z aplikacjami Blockchain dla mieszkańców. Jesteśmy na dobrej drodze. Jeśli nie to nie pozostaje nam chyba nic jak złożyć się i przeprowadzić na jakąś wyspę lub wynająć platformę na ocenie...

Czekam na Wasze propozycje jak to rozwinąć i kto może pomóc np. stworzyć neOS coins. Że się nie da już słyszałem 5 lat temu, 2 lata temu, rok temu... :)

#1, 3 tygodnie temu, zmieniony 3 tygodnie temu przez Fractalizerd
Budowa własnego blockchain dla neOS na dzień dzisiejszy wydaje się zbędna. Należy wybrać odpowiedni BaaS (Blockchain as a Service), który będzie ekologiczny, napisany w popularnym języku programowania, skalowalny. Na rynku jest sporo firm oferujących taką usługę (Amazon, Microsoft, IBM, Oracle), ale konsensus w takiej bazie jest rozproszony na węzłach jednej firmy, a to nie jest bezpieczne. Zbudowanie rozproszonej sieci składającej się z niezależnych od siebie węzłów jest najtrudniejszym zadaniem. Taki BaaS działa od 01.01.2018 r., nazywa się Ardor Platform i korzysta ze sprawdzonych rozwiązań zapożyczonych od swojego starszego brata NXT, który działa od 24.11.2013 r. Ardor jest łańcuchem nadrzędnym (rodzicem), który dba o bezpieczeństwo transakcji łańcuchów podrzędnych (dzieci) ekologicznym protokołem konsensusu Proof of Stake (PoS), dzięki temu węzeł można uruchomić na mikrokomputerze RPi, który zużywa 2W. Takie wieloołańcuchowe rozwiązanie pozwala rozwiązać wiele problemów, z których wymienię najważniejszy czyli skalowalność. Napisany jest w popularnym języku JAVA, co sprawia, że dostępność programistów jest wysoka, a co za tym idzie cena ich usług jest niższa niż programistów niszowego języka Solidity.
Dziś Ardor zabezpiecza 4 łańcuchy dziecięce (childchain):
IGNIS - wzorcowy łańcuch transakcyjny, jest rdzeniem całej platformy i ma wszystkie funkcje NXT.
AEUR - waluta euro na blokchain zabezpieczona depozytami w banku (Ardorgate)
BITS - łańcuch firmy Bitswift
MPG - łańcuch Max Property Group, firma zajmująca się nieruchomościami.

W tym roku pojawi się kilka nowych childchain, oraz więcej projektów na Ignis. Łańcuch neOS docelowo jest dobrym rozwiązaniem, jednak zacząłbym od zorganizowania społeczności na Ignis bądź AEUR. Oba mają system głosowania.
Nie jestem programistą, ale korzystanie z tej platformy jest łatwe choć na pierwszy rzut oka interfejs wydaje się  skomplikowany ale to ze względu na dużą ilość wbudowanych funkcji takich jak między innymi: wiadomości, giełda, system monetarny, aktywa, aliasy, głosowanie, sklep, chmura danych, tasowanie, wtyczki.

Tu przykład jak tokenizować produkcję rolną https://ardordocs.jelurida.com/How_to_tokenize_your_farm_using_Ignis

Służę pomocą w stworzeniu monety w tym systemie.
zapraszam do grupy na FB https://www.facebook.com/groups/1497323457019173/

linki:
https://ardorplatform.org/
https://medium.com/ardor/redefining-blockchain-as-a-service-beyond-buzzwords-d5fdcdd057f9
https://www.jelurida.com/

#2, 3 tygodnie temu, zmieniony 3 tygodnie temu przez neosmatjar
Dziękuje za odpowiedź! Niewątpliwie jest to zbliżone już do tego czego potrzebujemy. Jesteśmy już w kontakcie.
Chciałbym jeszcze doświetlić niektóre aspekty, jak na przykład widzę przekazywanie danych między nodami i jakie informacje trzeba by przekazywać, by taki system był najbardziej wartościowy dla swoich użytowników i developerów. Dużo zależy od tego czym świadomie i z własnej woli będziemy chcieli podzielić się z siecią użytkowników by lepiej dopasować ją do swoich potrzeb i możliwości.
https://www.wykop.pl/link/4787737/co-po-3rp-czy-zastapi-ja-kryptograficzny-system/
Myślę, że wykorzystanie tej koncepcji Citizen 2.0 ID Card z obecną już technologią Blockchain może dać bardzo ciekawe rezultaty.
Cytat
Dla tych bardzo ciekawych i potrzebujących wizualnych bodźców. Tylko dla osób lubiących myśleć abstrakcyjnie. Zobaczcie stronę http://moebio.com/research/faces/ i tam build faces. Za pomocą 7 znaków konfiguruje się twarz. Łącznie jest ponad 100.000 kombinacji. W podobny sposób można ustawiać i przesyłać aktualizację stanu poszczególnych osób po nowej sieci. Ważny jej aspekt to przesyłanie zmian stanów. Trochę podobnie jak w GeekCode: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geek_Code


Co sądzicie o:
https://aragon.org/ - jako narzędziu do komunikacji dla rozproszonej organizacji?
Może polecacie inne toole?

#3, 2 tygodnie temu
Aragon działa na sieci Etehereum, a ta sieć nie jest skalowalna i zapycha się przy większym ruchu. Czy chciałbyś zbudować system który zapycha się?

#4, 2 tygodnie temu

#5, tydzień temu
Rozumiem, że chodzi o wspomniany NaviCoin? Na jakim konsensusue działa, jakie ma funkcje i czy jest otwarto-źródłowy?

#6, tydzień temu
Pochwale się, że zaprezentowałem polskie wdrożenie Blochain w Centrum Usług Wspólnych w Toruniu podczas konferencji międzynarodowej i spotkało się to z dużym zainteresowaniem:
Cała prezentacja: https://www.slideshare.net/neosmatjar/smart-cities-polska-bratysawa-5032019
Wszystkie prezentacje: https://smartcitiesklub.sk/v4-slovensko-na-ceste-k-smart-cities-prezentacie-na-stiahnutie/
Temat Blockchain w Smart Cities jest języczkiem uwagi liczących się organizacji w Niemczech, V4, Norwegii nie mówiąc o Azji.
Miałem na myśli ten "zły" system, który już mamy ZŁOty i 3eRPe, ten, który się popsuł i dlaczego tu jesteśmy i budujemy neOS.
Znam się dobrze już dość (od 3 lat) z Wojtkiem Dobrzyńskim i dołączyłem też do zespołu ekspertów NISS kilka miesięcy temu.
Uważam, że to współpraca między ekspertami i politykami oraz praktykami powinna wymusić to jakie rozwiązanie przyjmiemy.
Powiem tylko, że rozmowa na pewno pójdzie w kilka kierunków, bo nie ma jednej dobrej waluty lub rozwiązania.
Ale to nie szkodzi, bo możemy:
- zmieniać rozwiązania i technologię - ważne, żeby organizacja rosła w siłę, zaufanie i mądrość,
- używać wszystkiego co mamy do celu - jaki zdefiniujemy - znowu technologia i waluty to narzędzie do tego,
- tworzyć próbne rozwiązania lub równolegle testować kilka, żeby unikać kłutni o to "co byłoby" - lepiej sprawdzać.
W IP powołana została jednostka: http://www.ip.org.pl/wydzialy-ip/pion-gospodarczy-ip/centrum-wdrozeniowe-walut-cyfrowych-ip/
Testujemy od kilku lat aplikację Cyclos (proto-plasta naszego zainteresowania Blockchain). Koncepcyjnie mamy to rozwiązane.
Tylko mówię lojalnie: raczkujemy! To Wy się znacie i stąd moje zwrócenie się do społeczności Blockchain:
Wypełnijcie nas wiedzą i rozwiązaniami
My zajmiemy się stroną polityczno, PR-owo, organizacyjną w zaproponowanym przeze mnie formacie "neOS" lub zbliżonym.
Mam przynajmniej nadzieję, że mniej więcej tak skonkludują się nasze najbliższe porozumienia.
Zapraszam do grupy: https://www.facebook.com/groups/383247275915392/
i Discorda: https://discord.gg/avHk9AT

#7, dzień temu

Pospisaliśmy porozumienie do wdrażania m.in. projektu neOS.
https://niss.org.pl/deklaracja-wroclawska/
Duży krok do przodu!

aaa

Tematy o podobnej/zbliżonej treści (1) Posty Odsłony Ostatnia wiadomość
Smart city 3.0 w Polsce? Mentzen i Kulesza mają pomysł na inteligentne miasto

Autor CryptoJanusz

0
1181 Ostatnia wiadomość 5 miesięcy temu
wysłana przez CryptoJanusz