Od końca 2017 roku, pod tweetami najpopularniejszych osób, firm pojawia się masa wiadomości sugerujących, że twórca danego tweeta np. giełda zadecydowała o rozdaniu darmowych kryptowalut dla osób, które wykonają określone zadania. Najczęściej wymagane jest wysłanie kwot rzędu 0.1 BTC lub 0.7 ETH (i pochodnych) w celu otrzymania 10 BTC lub 30 ETH (i pochodnych.Aby utrudnić identyfikację oszustwa, tweety scamerów
podawane są dalej przez... ich fałszywe konta (masę fałszywych kont imitujących prawdziwe osoby), a pod samymi wpisami pojawiają się odpowiedzi... również z fałszywych kont, które sugerują, że wszystko poszło dobrze, i że już otrzymali swoje darmowe 30 ETH w zamian za wysłanie na podany przez scamera adres portfela 0.7 ETH.
Scamerzy podszywają się dosłownie pod każdego, kto w danym momencie posiada popularność lub dużą liczbę obserwujących. Zakładane przez nich konta do złudzenia przypominają ich prawdziwe odpowiedniki.
Niektórzy scamerzy aby jeszcze bardziej się uwiarygodnić korzystają z kont, które kiedyś zyskały status
Zweryfikowane na Twitterze, a pod swoje akcje specjalnie zmienili ich nazwę / zdjęcie profilowe - to dodatkowo usypia czujność obserwujących.
Skala zjawiska jest ogromna i wręcz przerażające jest to ile osób łapie się na tak proste sztuczki.
Na co zwracać uwagę aby nie wpaść w sidła scamera na Twitterze- Po pierwsze należy się ZASTANOWIĆ. KTO o zdrowych zmysłach poprosi Cię o wysłanie mu 0.7 ETH abyś w zamian otrzymał 30 ETH?!?! Na dzień dzisiejszy tj. 12 marca 2018 r. 30 ETH odpowiada 70 tysiącom polskich złotych

- Po drugie należy sprawdzać nazwę konta (profilu) na twitterze czy jest zgodna z tą, którą dana osoba/firma podała na swojej stronie Internetowej.
- Po trzecie należy ZNÓW SIĘ ZASTANOWIĆ. Jaki ktoś ma interes w rozdawaniu tysięcy ETH/BTC osobom które wyślą mu mały ułamek tego, co on odeśle?
- Po czwarte należy sprawdzić, czy osoby, które informują o sukcesie przeprowadzonej transakcji (o ile tak można ją nazwać...) posiadają jakąkolwiek inną aktywność aniżeli.. no właśnie.
- Po piąte należy zweryfikować w kilku źródłach czy dana osoba/giełda rzeczywiście organizuje coś takiego. Czasami to się rzeczywiście zdarza niemniej w granicach rozsądku i na uczciwych zasadach. Jeżeli ktoś prosi Cię o wysłanie ułamka kryptowaluty aby on wysłał Ci 30x więcej TO WIEDZ, ŻE Z DUŻĄ DOZĄ PRAWDOPODOBIEŃSTWA CHCE CIĘ OSZUKAĆ I OKRAŚĆ
.
Twitter 25 lutego zadecydował o wstrzymaniu przyjmowania próśb o zweryfikowanie konta i tym samym wyświetlaniem za nazwą użytkownika

niebieskiej ikonki poświadczającej weryfikację.