Electrum.com - fałszywa strona podszywająca się pod portfel do BTC Electrum.org  (Przeczytany 2258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Kilka dni temu strona Electrum.com została przejęta (prawdopodobnie przez zakup za dużą kwotę) przez (prawdopodobnie) oszustów, którzy próbują wyłudzić instalację swojego oprogramowania podszywając się pod bardzo popularny portfel elektroniczny do Bitcoina - Electrum.

Od początku 2016 roku do marca bieżącego roku pod Electrum.com znajdował się niszowy blog o kryptowalutach.
Jedyna, oryginalna i prawdziwa strona na której możesz pobrać bezpieczny portfel Electrum to Electrum.org

Na Electrum.com znaleźć można informację o istnieniu specjalnej edycji w/w oprogramowania pod nazwą Electrum PRO - takowe nie istnieje. Oprogramowanie, które pobierzesz ze strony Electrum.com najprawdopodobniej wykradnie Twoje kryptowaluty!


Firma, która rzekomo stoi za ElectrumPRO, ElectrumPro B.V. nie istnieje w bazach danych żadnego kraju w Unii Europejskiej (B.V sugeruje Holandię). Informacje na temat deweloperów oprogramowania są fałszywe oraz nie przenoszą do żadnych z profili (wyświetlane jest tylko logo GitHub). Linki prowadzące do kluczy GPG również nie istnieją. Repozytorium ElectrumPRO na Githubie powstało tydzień temu. W podobnym czasie powstało konto właściciela.

Źródła: PSA: electrum.com bought by scammers to distribute alleged "Electrum Pro" coin stealing malware, Important! DO NOT use Electrum.com Site oraz Wayback Machine - Electrum.com

aaa

Tematy o podobnej/zbliżonej treści (1) Posty Odsłony Ostatnia wiadomość
Plaga wyłudzeń na Twitterze pod pretekstem rozdawania darmowych kryptowalut

Autor bg

0
1695 Ostatnia wiadomość rok temu
wysłana przez bg