A Address  (Przeczytany 3028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Czym jest Address
Adres portfela

Address, to w bardziej fachowym ujęciu reprezentacja klucza publicznego należącego do danego użytkownika. W sferze kryptowalut każdy adres posiada dwa klucze. Pierwszym z nich jest klucz prywatny, którego nie powinien znać nikt poza Tobą. Drugim z nich jest klucz publiczny, który spokojnie możesz udostępniać innym (chyba, że zależy Ci na prywatności - wtedy oczywiście jego również trzymaj dla siebie). Aby dostać się do środków, które widzisz pod danym adresem (kluczem publicznym), musisz znać jego klucz prywatny.

Warto odwiedzić:
100 najbogatszych adresów Bitcoin
100 najbogatszych adresów Litecoin
400 najbogatszych adresów Ethereum

Wytłumaczenie pojęcia Adres na przykładzie
Wyobraźmy sobie, że na terenie całego kraju wysypane zostały małe, pancerne sejfy, każdy wielkości 70 na 70 cm z zamkiem szyfrowym zawierającym cyfry oraz litery. Szyfr odblokowujący każdy sejf ma długość 40 znaków (klucz prywatny). W ręce trzymasz listę w której każdy sejf ma podany dokładną lokalizację (klucz publiczny). Bez znajomości tego długiego szyfru szanse na dostanie się do środka w celu sprawdzenia zawartości są... nikłe.

W bardzo dużym skrócie telegraficznym, adres to inaczej portfel w którym znajdują się Twoje kryptowaluty / kryptowaluta.

aaa