Binance Dexathon - Konkurs kodowania zdecentralizowanej giełdy (tłumaczenie)  (Przeczytany 3256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
Artykuł oryginalnie w języku angielskim znajduje się pod tym adresem: https://medium.com/binanceexchange/binance-dexathon-845dc0cbfffe
Tekst widoczny poniżej jest jego tłumaczeniem na język polski.Binance Dexathon
Konkurs kodowania(programowania) zdecentralizowanej giełdy


Informacje ogólne - przegląd
W aktualnym stanie zdecentralizowane giełdy są wysoce nieefektywne i trudne w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. W rezultacie przez to generalnie mają zmniejszoną płynność. Kryptowaluty ewoluują w szybkim tempie i musimy upewnić się, że technologia blockchain będzie w stanie za nimi nadążyć.

Dexathon - jest to inicjatywa typu "all-hand-on-deck" ( wszystkie ręce na pokład), łącząca najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w Binance i najlepsze osoby ze społeczności, aby po raz kolejny wesprzeć otoczenie technologią blockchain.
Poza naszymi wewnętrznymi zespołami, które pracują nad implementacją dex (zdecentralizowanej giełdy kryptowalut), kontynuujemy nasze podejście oparte na społeczności i ściśle współpracujemy z naszą społecznością, aby zbudować blockchain następnej generacji.

W celu osiągnięcia tego celu, Binance stanie się gospodarzem konkursu, którego wynikiem będzie połączenie i wchłonięcie najlepszych rozwiązań technologicznych, zespołu lub zespołów w ideę Binance Chain (własnej sieci blockchain).
Nagrodą w konkursie jest całkowita pula nagród o wartości $1 000 000 wypłacaną w formie tokenów BNB.
Jak dla Ciebie brzmi wygranie nagrody o wartości miliona dolarów, a następnie dołączanie do zespołu Binance?

Niniejszy dokument (a raczej post) prezcyzuje nasze wysokie wymagania jak również i wskazuje na nasze wyobrażenie tego, jak zaprojektowany ma i powinien być Binance Chain.

Cel projektu
Celem tego projektu jest pozyskanie prototypów zdecentralizowanej giełdy w której nacisk kładziony jest na szybkość i pojemność, a dokładniej mówiąc, stworzenie zdecentralizowanego blockchainu o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości.
Prototyp dex (zdecentralizowanej giełdy) powinien zawierać następujące funkcjonalności:

 • Wysyłanie i odbieranie kryptowalut nadrzędnych (BTC, ETC, LTC itp.)
 • Tworzenie nowych tokenów
 • Wysyłanie, otrzymywanie, zamrażanie i palenie tokenów
 • Możliwość uhandlowania jednego tokenu za drugi token (w ramach jednego łańcucha)
Funkcjonalność bonusowa:
 • Nadrzędny łańcuch ICO
W celu uzyskania należytej wydajności zalecamy wzięcie następujących kwestii pod rozwagę:
Wbudowanie wszystkich powyższych funkcji natywnie do blockchainu
Brak wsparcia dla smart kontraktów, wirtualnych maszyn lub języków określanych "kompletnością Turinga"
Jeżeli staniesz w sytuacji w której wymagany jest kompromis, zawsze stawiaj szybkość projektu i prostotę jego funkcjonowania ponad niesamowite i fantazyjne funkcje.

Górnictwo & konsensus
Blockchain w którym wszystkie nadrzędne kryptowaluty są pre-minowane (brak oficjalnie przyjętego tłumaczenia - ew. wstępnie wydobywane), nie będzie kopania/górnictwa (wszystkie monety BNB zostaną przekonwertowane z tokenów BNB w standardzie ERC20, które istnieją już dzisiaj). Pozostawiamy wolną rękę w sprawie użycia konkretnego algorytmu konsensusu; wydajność jest kluczowa.

Podstawy
Podstawowe funkcje, takie jak generowanie bloku i wysyłanie / odbieranie nadrzędnych kryptowalut, powinny być oczywiście uwzględnione w projekcie. Dopuszczone jest używanie wykresów zamiast łańcuchów, zakładając, że będą one działać niezawodnie niezawodnie.

Tworzenie Tokenów
Wymagana jest natywna obsługa generacji nowych tokenów. Oznacza to, że użytkownicy powinni mieć możliwość tworzenia nowych tokenów po prostu określając parametry tokenu, takie jak symbol, całkowita podaż, miejsca dziesiętne po przecinku itp, bez konieczności pisania smart kontraktów. Utworzenie nowego tokenu kosztować będzie określoną opłatę, którą będzie można opłacić w kryptowalucie nadrzędnej w blockchainie.

Tokeny mogą mieć prostą strukturę; z góry ustalona ilość, wszystkie wstępnie wydobyte, itp. Ponownie, jeżeli zaistnieje potrzeba pójścia na kompromis pomiędzy zaawansowanymi funkcjami a szybkością i prostotą, te drugie wygrywają.

Zlecenia i transakcje
Użytkownicy powinni mieć możliwość wysyłania zleceń i handlowania jedynym tokenem za drugi bezpośrednio w blockchainie. Zlecenia te powinny być natywnie obsługiwane przez blockchain, a nie przez smart kontrakty. Zlecenia typu Limit GTC również muszą być obsługiwane. Dodatkowe punkty mogą zostać przez nas przyznane za zlecenia typu limit FOK oraz IOC, market lub inne zaawansowane typy zleceń. Ważne, jest, że szybkość działania zleceń jest ważniejsza od ilości typów zleceń.

Każde zlecenie powinno zawierać:
 • Symbol (parę)
 • Stronę pary
 • Cenę
 • Ilość
 • Czas wygaśnięcia (w blokach)
 • Właściciela (inicjującego zlecenie)
Handel odbywa się poprzez wysyłanie zleceń do sieci. Jako, że zasoby sieciowe są wymagane aby przeprocesować każde zlecenie, należeć się będzie opłata(prowizja). Wysokość opłaty za zlecenie będzie automatycznie ustalana w zależności od tego jak bardzo obciążona jest sieć - podobnie jak ma to miejsce w przypadku opłat za transfer w innych sieciach blockchain. Prowizje mają być naliczane w momencie kiedy zlecenie jest wysyłane do sieci.
Zlecenia mogą być anulowane przed ich wypełnieniem. Każde anulowanie oznacza nową wiadomość wysłaną do sieci, tym samym generuje kolejną opłatę sieciową.
Jeżeli jakiekolwiek zlecenie pasuje do innego, handel pomiędzy nimi obydwa się. Handel to po prostu jedno zdarzenie z dwoma transferami tokenów w sieci. Ponownie obowiązywać mają opłaty za przelewy sieciowe.
Obrót (zrealizowanie się zlecenia) powinien również zakończyć się zapisem w raporcie wykonawczym.
Zalecamy wykonanie struktury raportu w nawiązaniu do standardowego protokołu FIX 4.4 lub wyższego.

Silnik/mechanizm dopasowujący zlecenia
W swoim projekcie możesz swobodnie używać silników dopasowujących łańcuchy on-chain lub łańcuchy off-chain.
Głównym czynnikiem do rozważenia, znów, powinna być wydajność.

Węzły
Każdy węzeł w blockchainie ma umieć poradzić sobie z:
 • Wysyłaniem nadrzędnej kryptowaluty
 • Wydawaniem tokenów
 • Wysyłaniem i odbieraniem tokenów
 • Stawianiem zleceń i obsługiwaniem transakcji
 • Węzły w sieci zostaną wynagrodzone przez opłaty za transfer, zlecenie, handel i inne opłaty. Pod innymi opłatami mamy na myśli prowizje za tworzenie tokenów i potencjalnie ICO w późniejszym terminie.
Na poczet konkursu wystarczy aby węzły działały na jednym systemie operacyjnym, najlepiej Linuxie.

Portfel
Portfel jest interfejsem użytkownika w blockchainie. Na poczet dexathonu (konkursu), portfele z interfejsem GUI nie są wymagane. Interfejsy CLI (command line interface) spokojnie wystarczą.

ICO
Chociaż nie jest to wymagane, natywne wsparcie dla implementacja ICO z pewnością pomoże uzyskać dodatkowe punkty bonusowe.

Wykonanie
Generalnie wolelibyśmy zobaczyć implementacje, które zostały zbudowane od zera, niemniej dopuszczamy możliwość wykonania forku istniejącej już sieci blockchain i ulepszenie ich. Tutaj jednak ważne jest abyś upewnił/upewnili się (jako zespół) czy nie naruszacie żadnych praw autorskich lub ograniczeń licencyjnych wskazanych przez autora(ów) forkowanego rozwiązania.
Biorąc pod uwagę, że każda transakcja może wiązać się z wieloma zleceniami, prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć (lub zmienić) blockchainy, na takie które pozwalają tylko na jeden adres wejściowy i jeden adres wyjściowy. Bitcoinowy model "wiele do wielu" może być tu najlepiej dopasowany.

Nagroda
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zaoferujemy pulę nagród o wartości $1 000 000, wypłaconą w przeliczeniu na BNB.
Ponadto, zwycięski zespół (zespoły) może również być brany przez nas pod uwagę przy zatrudnianiu.

Harmonogram
Wszystkie zgłoszenia muszą zostać przesłane do 30 czerwca 2018 23:59 UTC.
Wszelkie zgłoszenia przesłane po tym terminie nie zakwalifikują się do konkursu.
Już teraz możesz złożyć wniosek, a w między czasie stale go aktualizować aż do ostatecznego terminu zamknięcia konkursu. Po upływie terminu składania wniosków Binance podejmie taką ilość czasu, jaką uzna za rozsądną na sprawdzenie zgłoszeń.

Co zrobić aby się zgłosić do dexathonu
Konieczne jest zarejestrowanie się w konkursie.
Wyślij informacje widoczne poniżej na adres dexathon@binance.com:

 • Imię lub imiona
 • CV oraz adres(y) do profili na linkedin
 • Wielkość zespołu
 • Adres do repozytorium na Github (może być prywatne na czas konkursu)
Zespoły uniwersyteckie
Zachęcamy zespoły uniwersyteckie do udziału w naszym konkursie i oferujemy specjalną dotację w wysokości $10 000 na najbardziej wykwalifikowany zespół - nawet jeśli nie uda Wam się wygrać możecie uzyskać tę specjalną nagrodę..
Aby zgłosić swój uniwersytecki zespół, poprocie swojego ulubionego profesora z uniwersytetu o bezpośredni kontakt z nami pod adresem dexathon@binance.com.

Pytania
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami pod adresem dexathon@binance.com.
WAŻNE: Zanim zadasz szczegółowe pytania dotyczące konkursu musisz najpierw złożyć wniosek o udział w nim.

Informacja na sam koniec,
Binance zastrzega sobie wszelkie prawa do zmiany zasad konkursu w dowolnym momencie bez żadnego powiadomienia uczestników o tym.

aaa