Binance Labs - IAMA na Reddicie - tłumaczenie  (Przeczytany 2624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
Artykuł oryginalnie w języku angielskim znajduje się pod tym adresem: https://medium.com/binanceexchange/binance-labs-iama-summary-e69a7aa21a14
Tekst widoczny poniżej jest jego tłumaczeniem na język polski.Binance Labs IAmA - Podsumowanie


6 czerwca, zespół Binance Labs przeprowadził AMA (ang. Ask Me Anything - Zapytaj mnie o wszystko) w serwisie Reddit.
Poniżej znajduje się podsumowanie najciekawszych pytań i odpowiedzi dla tych, którym nie udało się wziąć udziału w sesji zadawania pytań.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział.


Cytat: Użytkownik /u/SultansOfKebabish zapytał:
Na co zwracacie uwagę podczas inwestowania pieniędzy z funduszu? Czy Wasze inwestycje bezpośrednio przyniosą korzyści dla posiadaczy tokenu BNB?
Christy Choi:
Głównym celem powstania funduszu jest identyfikacja i wspieranie projektów, które odniosą znaczący wpływ na cały ekosystem. Tym samym, podejmujemy partnerstwo z jednostkami, którym zależy na dobru całego przemysłu, które są odpowiedzialne w swoich inwestycjach i mają głęboką wiedzę i wgląd w blockchain i kryptowaluty. Gdy zadbamy o ekosystem i zbudujemy zdrową i silną branżę, BNB oczywiście też na tym zyska.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/AceOrigins zapytał:
Czy istnienie całkowicie zdecentralizowanej giełdy jest możliwe? Jeżeli tak, w jaki sposób można to osiągnąć?
Benjamin Rameau:
Bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość i liczymy na to, że któregoś dnia będą istnieć w pełni zdecentralizowane giełdy. Zamierzamy sponsorować inicjatywę akademii i wspierać wiele projektów w tej materii. Giełdy muszą być szybkie, łatwo się skalować i unikać problemów takich jak front-running na księdze zleceń (red. czyli wykorzystywanie wiedzy o dużych zleceniach dla swoich potrzeb i zarobku). Na razie większość zdecentralizowanych giełd wykazuje słabość w kwestii co najmniej jednego z tych czynników. Niektóre modele hybrydowych giełd próbują wycisnąć to, co najlepsze z obu światów. Z biegiem czasu na pewno pojawią się lepsze, bardziej zdecentralizowane giełdy.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/erlende2 zapytał:
W jaki sposób Fundusz Ekosystemu Binance będzie oddziaływać na BNB?
Czy zyski uzyskane z funduszu będą użyte to zakupu i spalenia tokenów BNB?
Czy celem inwestycji będzie zwiększenie użyteczności BNB poprzez inwestycje?
- Przeczytałem, że fundusz będzie zdenominowany w BNB. Jak to będzie działać?
2. Stworzenie zdecentralizowanej giełdy stanowi bardzo ważny punkt w misji Binance. Binance specjalnie zainicjowało otwarty konkurs zachęcający do wypełnienia tego zadania. Czy BEF (Fundusz Ekosystemu Binance) będzie inwestować w projekty, które można bezpośrednio wdrożyć do podstawowej działalności Binance (na przykład projekty dotyczące decentralizacji)?
- Jaki jest Wasz pogląd na temat technologi otwarto źródłowej (ang. open source) w odniesieniu do opatentowanej technologii w Waszych inwestycjach?
3. Jakie najgorsze scenariusze przewidujecie w kwestii rozwoju kryptowalut? Jak będziecie inwestować, aby zmniejszyć związane z tym ryzyko?
4. Waszym zadaniem jest rozwiązywanie problemów w całym ekosystemie. Czy możesz powiedzieć, które problemy Waszym zdaniem będą koniecznymi do rozwiązania w przeciągu następnych: a) 1-2 lat, b) 4-8 lat i c) 10 lat.
Ella Zhang:
Dziękuję za długą listę pytań. Wydaje mi się, że większość Twoich pytań zostało już zauważonych i wyznaczonych w naszym zespole Binance Labs. Kilka z nich chciałabym rozwinąć. Na ten moment wykorzystujemy zyski Binance do inwestowania. Natomiast zyski z Binance Labs Now ostatecznie przepłyną z powrotem do całej gospodarki BNB i przyniosą korzyści wszystkim posiadaczom tokenów BNB.

DEX jest jednym z sektorów inwestycyjnych na który zwracamy uwagę.
BEF to nasz program zwrócony w stronę ekosystemu przeznaczony do współpracy z najlepszymi funduszami.
Zanim wskoczyłam do świata kryptowalut myślałam na temat najgorszego z możliwych scenariusza ich rozwoju. Wierzę, że w finalnym rozliczeniu rynek kryptowalut nie zniknie. Minie kilka cykli, zanim rynek ostatecznie się rozwinie. Wierzę, że wspólnie się tam znajdziemy. Wyzwania w tej podróży są dla mnie najbardziej interesujące.

Mogę przewidzieć zapotrzebowanie tylko na następne 1-2 lata. Jest 5 obszarów tematycznych, o których już wspominaliśmy. Jeżeli dokonała bym prognozy na 4-10 lat, to nie uwierzyłbyś w to co mówię i we mnie. Skupiamy się na rozwiązywaniu problemów, które widzimy teraz.
. . .
Cytat: Użytkownik /e/matster_98 zapytał:
Kiedy Binance Labs zacznie inwestować w projekty? Może już zaczęliście?
Ling Zhang:
Od momentu powołania Binance Labs, zespół skupiony był na wyszukiwaniu okazji do inwestycji. Dopiero niedawno zaczęliśmy etap inwestowania i dotychczas zainwestowaliśmy w cztery projekty: Mobilecoin, Oasis Labs, CertiK i Republic.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/Fitcryptoguyin zapytał:
Proszę, powiedzcie coś więcej o funduszu BEF
Ella Zhang:
BEF (Fundusz Ekosystemu Binance) jest inicjatywą Binance, której celem jest nawiązanie współpracy z partnerami, którym zależy na ekosystemie blockchain/kryptowalutach. Binance zobowiązało się do trwałego oddziaływania i budowy infrastruktury niezbędnej do rozwoju całego ekosystemu. Nie możemy tego zrobić sami i nie musimy tego robić sami. Będziemy współpracować z 20 funduszami, aby wspólnie budować lepszy ekosystem. Jeżeli chcesz dołączyć do procesu to wypełnij formularz i wyślij go do nas.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/enzomentos zapytał:
Czy Binance Labs współpracuje z innymi podmiotami z branży blockchain w celu stworzenia wspólnych grup interesów?
Christy Choi:
Tak, zespół Binance Labs zawsze poszukuje możliwości współpracy i kolaboracji z różnymi grupami. Inicjatywa CGI (Cryptocurrency Governance Initiative) jest inicjatywą powstałą w Binance Labs, inicjatywą zrzeszającą całą branżę mającą na celu wspieranie samorządności i zdrowego rozwoju branży kryptowalutowej. Jeżeli chcesz, możesz się zarejestrować, a będziemy mogli Cię o wszystkim informować: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf97ZQdUhHHrkRACih8dsaWb8_J0wNBofw_zv7IlCDZWdl3pw/viewform
. . .
Cytat: Użytkownik /u/globalcoinresearch zapytał:
Pytanie może być zadane ze zbytnim wyprzedzeniem, ale kiedy Binance Labs zamierza zainwestować w fundusze za pomocą tokenów BNB? Uważam, że podjęcie inwestycji byłoby niezwykle korzystne dla ekosystemu Binance i zwiększenia ilości transakcji instytucjonalnych na platformie. Czy we właściwy sposób o tym myślę? Czy instytucje/podmioty otrzymałyby takie same zniżki na opłaty transakcyjne, które monety BNB oferują poszczególnym ich posiadaczom?
Ella Zhang:
Klienci instytucjonalni otrzymują taki sam rabat płacąc prowizje w BNB.
Pomimo tego, że uważamy, iż inicjatywa Binance Labs nie jest uzależniona od BNB względem jego ceny, jednocześnie uważamy, że nasze działania mogą mieć wpływ na ogólną wielkość i kondycję rynku BNB.
Współpracujemy również z naszymi założycielami i projektami, które wspólnym kapitałem utworzyły Binance, w zakresie kreatywnych kampanii, których celem jest edukowacja użytkowników i obniżanie progu akceptacji technologii dla nich. Uważamy i robimy to nie tylko ze względu na BNB, ale cały ekosystem kryptowalut.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/cxycxy1111 zapytał
Jakie jest wasze zdanie w kwestii istnienia/funkcjonowania blockchaniu bez kryptowalut? Czy kryptowaluty są niezbędnym elementem funkcjonowania blockchainu?
Dodatkowo, jakiego charakteru będą/są Wasze inwestycje? Czy inwestujecie w firmy wykorzystujące blockchain dając im po prostu fundusze, których potrzebują; przez co uzyskujecie przydział w ich przychodach / akcji. Czy może firmy w które inwestujecie muszą być związane z kryptowalutami (prowadzić projekt kryptowalutowy); przez co ujrzymy ich token na platformie do handlowania?

Teck Chia:
Blockchain jest zdecentralizowaną i niemodyfikowalną księgą. Zgodnie z tą definicją może mieć dużo więcej zastosowań aniżeli wykorzystywanie go tylko do kryptowalut. Mieliśmy okazję widzieć wiele zdecentralizowanych sieci emitujących "tokeny", które reprezentują wybrane podmioty lub zasoby, a systemy zaprojektowane wokół nich skupiały się na zachęcaniu użytkowników do wykonywania określonych czynności.

W kwestii inwestycji, skupiamy się w inwestowaniu w projekty, które korzystają z i jednocześnie wnoszą wkład do ekosystemu kryptowalut, niezależnie od tego czy posiadają swój własny token czy są oparte na akcjach.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/ninahechtel zapytał:
Czy startup musi być w zaawansowanym stadium aby uzyskać wsparcie Binance Labs czy może po prostu pokazać biznes plan i generalny zarys pomysłu?
Christy Choi:
Jesteśmy otwarci pod względem stadium zaawansowania projektów, w które inwestujemy. Oczywiście, im bardziej rozwinięty i konkretny jest Twój produkt / usługa, tym łatwiej nam będzie Cię zrozumieć. zrozumieć Cię lepiej.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/dawidbroda zapytał:
W jaki sposób mogą się zgłaszać startupy? Jakie są wymagania? Kiedy będziecie gotowi na przyjmowanie wniosków?
Ella Zhang:
Poszukujemy najlepszych zespołów stojących za sterami startupów, ludzi którzy wierzą w technologię blockchain i są gotowi oraz mają do tego predyspozycje aby swoimi działaniami sprawiać, że zmiany i rozwój rzeczywiście się będą miały miejsce
Aplikować możesz z tego linku: https://goo.gl/forms/AVAl3i5iIez4Dgc12
lub po prostu odwiedzając naszą stronę https://labs.binance.com/
. . .
Cytat: Użytkownik /u/dpsyphle zapytał:
Jak bardzo zmieniły się wasze życia przed i po rozpoczęciu pracy w Binance Labs?
Ella Zhang:
Śpię mniej i jestem bardziej energiczna. Lol. Tak na prawdę, czuję zdecydowanie większy ciężar odpowiedzialności na swoich barkach, ale ma to dla mnie ogromne znaczenie. Po dołączeniu do Binance Labs, lepiej poznałam świetny zespół stojący za Binance, poznałam rodzinę, która sprawia, że jeszcze bardziej ukierunkowuje się na współpracowanie z innymi w celu osiągnięcia naszego celu. Co więcej, jestem szczęśliwsza.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/klop89 zapytał:
Jak Certik plasuje się wśród innych Waszych inwestycji?
W jaki sposób Binance Labs może pomóc normalnemu Kowalskiemu w zainwestowaniu w dobre i przyszłościowe ICO, które zaczynają być prześwietlane i regulowane przez rządy. Czy inicjatywa na prawdę pomoże społeczności?
Ling Zhang:
CertiK służyć będzie jako formalny framework, dzięki któremu oraz przy użyciu matematyki możliwe stanie się udowodnienie, że smart kontrakty oraz blockchainowe ekosystemu są wolne od błędów i odporne na hakerów. Dotychczasowe dokonania zespołu bardzo nam zaimponowały, a w szczególności mówa tutaj o ich osiągnięciach naukowe (np. pierwszym na świecie w pełni zweryfikowanym jądrze systemu operacyjnego, CertiKOS)
To był jeden z powodów, dla których uznaliśmy, że chcemy wspierać zespół stojacy za CertiK i pomóc im zrealizować ich wizję.

W Binance Labs trzymamy się bardzo restrykcyjnych kryteriów przy selekcjonowaniu projektów, które mamy wesprzeć. Zawsze chcemy również pomóc zrozumieć ludziom co dany projekt robi, jakie problemy stara się rozwiązać, jaka jest jego motywacja do działania i jaką kieruje się wizją. Za dużo uwagi zostało zwrócone przez obserwatorów na cenę tokenu giełdy, tj. BNB, a za mało zostało uwagi przeznaczono na prawdziwe zrozumienie projektu i wartości, jakie może przynieść do całego ekosystemu kryptowalut i prawdziwego świata. Bardzo chętnie pomożemy większej ilości ludziom w inwestowaniu w dobre i przyszłościowe ICO pomagając im zrozumieć i poznać zespół stojący za danym projektem i sam projekt.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/globalcoinresearch zapytał:
Cześć Ella i cały zespole, dziękuję za zadysponowanie czasu na rozmowę z nami. Pytamy - w imieniu czytelników Global Coin Research. Pytanie 1: W artykule Bloomberga powiedzieliście, że kryptowaluty są obecnie w fazie bańki, tym samym według Was na jakim poziomie będzie najlepiej zacząć ponownie kupować?
Ella Zhang:
Kiedy wspomniałam o bańce, nie odnosiłam się do jakiegokolwiek istniejącego tokenu/kryptowaluty i jego/jej ceny, ale wyceny i kapitalizacji całego prywatnego rynku kryptowalut. To oczywiste, jeżeli odniesiemy się do tradycyjnego modelu oceny inwestycji typu venture, który nadal uważam za ważny i aktualny. Najpierw konieczne jest odkrycie fundamentów i potencjalnej wartości drzemiącej w danym przedsięwzięciu aby móc uzasadnić końcową wycenę. Obecnie na prywatnym rynku kryptowalut jest po prostu za dużo pieniędzy, a niewielu inwestorów tak naprawdę przeczytało whitepaper przed zaangażowaniem się i zainwestowaniem w projekt. W kryptosferze jest po prostu za dużo pieniędzy, a cały placek, którym wszyscy się dzielimy wcale się nie powiększa.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/helinwang zapytał:
Wydaje mi się, że główny kampus Binance znajduje się w Azji, ale czy którykolwiek z członków Binance Labs pracuje zdalnie? Jeżeli tak, to w jaki sposób cały zespół zyskuje lub pokonuje fakt, że jego członkowie rozsiani są po różnych strefach czasowych?

Christy Choi:
Na ten moment jesteśmy bardzo mocno rozproszonym po globie zespołem 7 ludzi, nie tylko w Azji. Większość czasu spędzamy na podróżowaniu, co wiąże się z tym, że pracujemy zdalnie przez większość czasu. Każdy z nas pochodzi z innego środowiska, posiada inne perspektywy, kieruje się innymi zasadami kulturowymi, a wszystko to sprawia, że zespół jest przez to jeszcze "bogatszy" na wiele sposobów. Ponad to, biorąc pod uwagę, że przyglądamy się projektom z całego świata, nasze podróżowanie nabiera sensu - a robimy to po to by spotkać się z zespołami stojącymi za danymi projektami. Tym samym, różnice pochodzące ze stref czasowych nie są dla nas dużym problemem, a powiedziałabym nawet, że wspierają nas na wiele sposobów. Najlepszą częścią bycia i pracowania w Binance Labs jest praca z najlepszym zespołem.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/spacedog9876 zapytał:
Jaki jest średni rozmiar funduszu, który chcecie wdrożyć kooperacyjnie z funduszami partnerskimi?
Ling Zhang:
Aktywnie poszukujemy funduszy, które dzielą takie same wartości i misję jak my - sprawić by kryptoekosystem był jeszcze silniejszy. Oto formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/sTxqe0nM8z8FJDke2. Jeśli chodzi o wielkość funduszu, wnioskodawcy oczekują doświadczenia w zarządzaniu akumulacją o wartości ponad 100 milionów dolarów.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/BadBlockchain zapytał:
Witajcie, po pierwsze chciałbym pogratulować Wam ogłoszenia dotyczącego Waszego wsparcia finansowego. Czy mogli byście podzielić się procesem, którym kierujecie się podczas wybierania konkretnego projektu do zainwestowania?
Flora Sun:
Nasz horyzont inwestycyjny jest bardzo szeroki (zaplanowany na długo/długoterminowy), co sprawia, że dokładamy się i bierzemy udział jedynie w projektach, w których spodziewamy się długoterminowych wyników niezależnie od ich krótkoterminowej wartości. Dzięki temu poświęcamy czas na zrozumienie motywacji założycieli, wizji zespołu i umiejętności dotrzymywania przez nich złożonych obietnic.

Zanim dokonamy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, najpierw dochodzimy do konsensusu (wspólnego zdania) wewnątrz zespołu.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/dwk8081 zapytał:
Ben, w jakie projekty planujecie zainwestować? Widziałem informację bezpośrednio od CZ (dop. CEO Binance) o Binance Labs i 1 miliardowym funduszu inwestycyjnym przeznacoznym na nowe projekty. Czy mógłbyś powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Brzmi to niesamowicie.
Benjamin Rameau:
Kierując ten kapitał ku najmądrzejszym osobom pracującym nad najlepszymi projektami, mamy nadzieję, że nasz fundusz o wartości 1 mld dolarów przyczyni się do budowy większego, zdrowszego i bardziej odpornego kryptoekosystemu. Same jednak pieniądze nie są w żadnym razie jedynym dostępnym dla nas narzędziem. Mamy nadzieję, że uzyskamy moc sygnalizowania, którą uzyskamy dzięki naszym wysokim standardom i długoterminowej koncentracji w zainwestowane projekty. Z naszymi przyjaciółmi i partnerami zawsze chętnie dzielimy się naszą siecią kontaktów i doświadczeniem.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/dpsyphle zapytał:
Jakie projekty, instytucje, inicjatywy i społeczności macie zamiar wspierać poza projektami oferującymi tokeny (kryptowaluty)?
Flora Sun:
Naszą intencją jest wspieranie organizacje o podobnych misjach, na przykład obecnie współpracujemy z instytutami badawczymi, takimi jak Inicjatywa Cyfrowej Waluty MIT (MIT Digital Currency Initiative), IC3: Inicjatywa dla Kryptowalut i Kontraktów (IC3: The Initiative for Cryptocurrency and Contracts) oraz Chain Code Labs, Inc. Jesteśmy zainteresowani współpracą z organizacjami o podobnej wizji co wymienione w przyszłości.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/cryptogeek000 zapytał:
Czy inwestycje w projekty dokonane przez Binance Labs gwarantuje tym projektom ICO i dodanie na platformę Binance?
Ling Zhang:
Nasza decyzja związana z inwestycją w dany projekt jest całkowicie uniezależniona od zespołu zajmującego się selekcją kryptowalut, które dodane są na platformę do handlowania, a co za tym idzie inwestycja z naszej strony nie gwarantuje dodania na platformę Binance. Mimo to ustalone przez nas standardy dot. selekcji są wysokie, a co za tym idzie poszukujemy jedynie najlepszych zespołów z najlepszymi technologiami, przez co wspólnie rozwiążemy niektóre z największych problemów dzisiejszego świata. Uważamy, że dowód uznania dokonany przez Binance Labs, a więc zainwestowanie w dany projekt, powinien być jasnym sygnałem dla każdej giełdy szukającej wartościowych tokenów do dodania.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/KurkkuMoppo napisał:
Czy inwestujecie również w projekty o formie kapitału własnego?
Po drugie, kiedy dokonujecie inwestycji w projekty, czy jesteście otwarci na dokonanie inwestycji w różne projekty, które zaliczają się do jednej kategorii (rozwiązują ten sam problem)?
Christy Choi:
1. Pod względem struktury transakcji jesteśmy otwarci i chętnie uczestniczymy w dowolnej strukturze kapitałowej, która najlepiej pasuje do potrzeb założycieli i profilu danego projektu. Możemy wziąć pod uwagę praktycznie każdy etap, region i klasę aktywów (bez względu na to, czy są to equity czy tokeny). Jeśli Twój projekt jest zgodny z naszymi wartościami i naszą misją, chętnie Ci pomożemy.
2. Angażujemy się w projekty, jedynie kiedy widzimy w nich drzemiący potencjał do transformacji świata.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/BradyDale zapytał:
Inicjatywa CGI (dop. Cryptocurrency Governance Initiative - podobna z założenia do IGBiNT w polsce) jest bardzo interesująca. Na ten moment mieliśmy okazję zobaczyć podobne próby ze strony Messari, Consensusu, Gemini, a teraz dochodzi do tego Binance. Czy powstawanie konkurujących ze sobą pomysłów na byty samoregulujące rynek jest dobre dla przestrzeni kryptowalutowej?
Jeżeli tak jest, to w jaki sposób rynek zdecyduje, kto "wygra"? Czy to tak na prawdę plebiscyt w którym ludzie mogą głosować za pomocą swoich aktywów?
Ella Zhang:
Nie jest to żaden plebiscyt ani konkurs, to się nazywa inaczej, to wezwanie do podjęcia współpracy. Jeśli pomyślisz o wpływie i zastosowaniach blockchain / kryptowalut jako całości, nadal stanowi to bardzo mały odsetek w światowej gospodarce. Musimy wyskoczyć z fazy rywalizacji i wspólnie powiększyć ciasto. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest ochrona interesów wczesnych użytkowników i inwestorów prywatnych. Zobowiązując się do poprawy samorządności w kryptosferze, mamy nadzieję, że branża w końcu stanie się zielona.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/helinwang zapytał:
Cześć zespole Binance Labs,
Dziękuję za poprowadzenie inicjatywy inkubacji technologii blockchain!
1. Kiedy Binance Labs zacznie szukać potencjalnych projektów i zespołów do zainwestowania?
a. Jaka jest idealna wielkość zespołu Waszym zdaniem?
b. Czy możesz zdradzić w jaki sposób doradzacie zespołom i ich projektom?
c. W jaki sposób monitorujecie postępy zespołów?
d. Jaki rodzaj inkubacji uważacie za najbardziej udany?
2. Na Waszej oficjalnej stronie zaznaczyliście, że jesteście w szczególności zainteresowani DEX'em (red. zdecentralizowaną giełdą) oraz tzw. "Algo trading" (red. handlem za pomocą algorytmów) (i kilkoma innymi aspektami)
a. Binance obecnie prowadzi konkurs na stworzenie działającej platformy DEX, czy ten konkurs jest w jakikolwiek sposób powiązany z działalnością Binance Labs, tj. na przykład czy zwycięski zespół może spodziewać się inwestycji z Waszej strony?
b. Wydaje mi się, że Binance ma również wewnątrz swojej struktury zespół, który zajmuje się DEXem, tym samym jeżeli zainwestujecie w wycięski zespół, jakie relacje będą pomiędzy wewnętrznym a zwycięskim zespołem?
Z góry dziękuję, Helin
Benjamin Rameau:
1a. — Nie mamy na uwadze ustalonej wielkości zespołu, ale oczekujemy, że członkowie zespołu będą mieli odpowiednią wiedzę.
1b. — Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy poznać jedne z najjaśniejszych umysłów w branży, które są związane z najbardziej ekscytującymi projektami. Chętnie dzielimy się tymi zasobami z naszymi przyjaciółmi i partnerami.
1c. — Mamy długoterminowy horyzont patrzenia. Nie oceniamy zespołów na podstawie krótkoterminowych ruchów spekulacyjnych na ich tokenach. Ostatecznie oczekujemy, że dostarczą one prawdziwe i działające rozwiązania na rynek.
1d. —  Technologia Blockchain może poprawić życie wielu osób. Jeśli projekt poprawia nawet życie kilku osób, nie szkodząc innym, jest to dobry początek.
2a. — Aktywnie poszukujemy dobrych zespołów z dobrymi pomysłami związanymi ze zdecentralizowanymi giełdami. Konkurs DEX powinien być pełen świetnych ludzi z genialnymi pomysłami.
2a. —  Chętnie wspieramy konkurencyjne projekty w Binance. Chcemy, aby rozwijał się cały ekosystem a nie tylko nasza własna firma.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/CwazyStomper zapytał:
Dobry wieczór, Binance Labs. Dziękuję za wzięcie udziału w AMA.
1. Jaka jest główna misja stojąca za Binance Labs?
2. Jakie aspekty projektów lub kryptowalut Binance Labs postrzega teraz jako potencjalnie ogromne i mogące być bardzo pomocne w przyszłości?
3. W przypadku kryptowalut, projektów i społeczności oraz wielu innych, które wspiera Binance Labs, jakie aspekty według Binance Labs mogą pomoc światu w rozwoju w przyszłości?
Dziękuję
Christy Choi:
Dobry wieczór. Dziękuję za zadanie pytań/

1. Misją Binance Labs jest rozwiązywanie problemów, które są najważniejsze dla całego ekosystemu blockchain i kryptowalut, a co za tym idzie zmiana świata na lepsze.
 
2. Opinie o których tutaj napiszę należą do mnie, Binance Labs może się z nimi nie identyfikować: Uważam, że największa innowacja w najbliższym czasie ma miejsce na poziomie protokołu, ponieważ zmiana, jaką niesie za sobą łańcuch blokowego, odnosi się do zmian strukturalnych / horyzontalnych. Są jednak pewne kwestie, które musimy rozwiązać w związku z tą innowacją, a są to m.in skalowalność, decentralizacja, prywatność, bezpieczeństwo i zgodność. Poszukujemy projektów, które rozwiązują problem skalowalności bez poświęcania interoperacyjności, które osiągają decentralizację przy jednoczesnym zapewnieniu efektywności, które zachowują prywatność przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości, które zwiększają bezpieczeństwo przy jednoczesnym promowaniu użyteczności i zgodności.
 
3. Zawsze będziemy współpracować z przedsiębiorcami i badaczami, którzy kierują się dobrymi wartościami. Wspólnie rozwiążemy problemy. Mam nadzieję, że to pomoże!
. . .
Cytat: Użytkownik /u/Vehn2 zapytał:
Czy będziecie inwestować w mniejsze projekty (takie jak strony/aplikacje typu 'Newsy z rynku' prowadzone przez jedną lub kilka osób? Czy jednak jesteście ukierunkowani jedynie na większe projekty?
Ling Zhang:
Będziemy zainteresowani różnego rodzaju projektami, niezależnie od tego, czy są one mniejszy, czy większe. To co na prawdę ma dla nas znaczenie, jest to czy dany projekt posuwa technologię blockchain do przodu, czy rozwiązuje problemy, które najbardziej liczą się dla całego ekosystemu, czy przeprowadzi sensowne eksperymenty w zakresie gospodarki tokenów, czy tworzy znaczące innowace w istniejących modelach biznesowych i pomaga większej liczbie osób w zrozumieniu wartości technologii blockchain, itp.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/ohitsthatguygreat zapytał:
W jaki sposób i w jakim horyzoncie czasowym fundusz będzie skupować BNB? Czy istnieją obawy dotyczące dużych, przyszłych awarii, spadków ceny tokenu, których powodem mogłyby być sprzedaż uzyskanych przez projekty/organizacje/firmy tokenów w celu zfinansowania swoich operacji?
Benjamin Rameau:
Przy ocenie projektów i funduszy kierujemy się wysokimi standardami. Dlatego też wdrożenie całej puli 1 miliarda dolarów nie nastąpi z dnia na dzień.

Aby ekonomia tokenowa działała, potrzebujemy zarówno kupujących, jak i sprzedających. Dlatego sprzedaż BNB w celu finansowania operacji nie jest całkowicie nierozsądna. Tymczasem uważam również, że jeśli ogólny rozmiar gospodarki BNB będzie rosnąć, wiele funduszy i projektów zdecyduje się trzymać uzyskane tokeny, aniżeli spieniężyć je w celu uzyskania zarobku na innych tokenach. Giełdy kryptowalut są kluczowym elementem infrastruktury kryptowalutowej, a BNB jest paliwem, na którym działa Binance. Przyjmując płatności w BNB, nasi partnerzy będą narażeni na ryzyko związane z niestabilnością cenową kryptowalut. Jeśli jednak nasi partnerzy podzielać będą naszą wizję, nie będą w żaden sposób zainteresowani sprzedażą BNB na poczet innych aktywów kryptowalutowych.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/CoinProf zapytał:
Nawiązując do informacji na stronie Binance Labs, jesteście ukierunkowani na projekty w fazie pre-ICO; w ile z nich zainwestowaliście w ciągu ostatnich trzech miesięcy, biorąc pod uwagę prędkość z jaką działa Binance (prędkość błyskawicy)?
Christy Choi:
Haha! Zespół Binance Labs na codzień jest bardzo ruchliwy. Do tej pory zainwestowaliśmy w 4 projekty: Mobilecoin, Oasis Labs, CertiK i Republic. Nasz długoterminowy plan wymusza na nas dyscyplinę i wymaga od nas poświęcenia dużych zasobów czasowych na zrozumienie motywacji założycieli, wizji zespołu i zdolności do wywiązania się ze swoich obietnic. Dogłębnie zagłębiamy się również w samą technologię, aby w pełni zrozumieć i poszukiwać sposobów na zwiększenie wartości projektów w które inwestujemy. Takie podejście może i wymaga więcej czasu i energii, ale wolimy to robić właśnie w ten sposób :)
. . .
Cytat: Użytkownik /u/VelserDH zapytał:
Kiedy Binance osiągnęło swój punkt krytyczny i jak myście, co do tego doprowadziło? co do tego prowadzi? Poza rosnącą ceną na rynku kryptowalut. Jak udało Wam się tak szybko dostosować do rosnących wymagań, skalować całe przedsięwzięcie?
Benjamin Rameau:
Świetna technologia bardzo w tym wszystkim pomogła, ale sukces nie opiera się tylko na niej. Zaufanie jest równie ważne. Aby utrzymać ten poziom zaufania, zdajemy sobie sprawę w Binance Labs, że musimy utrzymywać wysokie standardy etyczne.
Binance w kwesti skalowalności jest swego rodzaju czymś unikatowym, niespotykanym. Nasze tempo ekspansji byłoby wyzwaniem, gdybyśmy w pełni polegali na ograniczeniach tradycyjnego systemu bankowego. Kryptoświat jest doskonałym punktem zapalnym w kwestii międzynarodowej współpracy. Jesteśmy także wyjątkowi w tym sensie, że mamy płaską organizację i bardzo unikalną kulturę, która ułatwia komunikację między wysoko zróżnicowaną i geograficznie rozproszoną grupą pracowników. Decentralizacja i ekonomia stojąca za kryptowalutami zmieni sposób w jaki będziemy myśleć o korporacjach, i oczekujemy na moment kiedy tysiące firm cieszyć będą się z takich samych lub większych od nas sukcesów.
. . .
Cytat: Użytkownik /u/Cryptogeek000 zapytał
Mam dwa pytania
1. Jak wygląda wasz proces inwestycyjny?
2. W jaki sposób Binance zbuduje ekosystem?
Benjamin Rameau:
1. Inwestujemy w infrastrukturę, która jest wymagana przez nas ekosystem. Bierzemy pod uwagę długoterminową perspektywę technologii blockchain i kryptowalut. W związku z tym aktywnie przyglądamy się podstawowym elementom niezbędnym do prawidłowego rozwoju całego ekosystemu. Obszary, na których obecnie się koncentrujemy, ale nie ograniczamy się tylko do nich:
- Publiczny blockchain
- Zdecentralizowana giełda (DEX)
- Nadzór/Płatności/Portfele
- Tzw. Stable Coins (czyli np. TUSD, USDT, TEUR)
- Platformy bezpieczeństwa/ATS

2. Ekosystemy nie powstają za inicjatywą pojedynczego, indywidualnego bytu lub organizacji. Podstawy zdrowego ekosystemu wymagają jasnej misji, solidnych wartości i szerokiego wsparcia społeczności. Binance Labs szczyci się swoimi misjami, założeniami. Nasz podstawowy zespół ma postawione przed sobą ogromne wartości. Tym samym będziemy współpracować ze społecznością poprzez stałą komunikację, współpracę, zawieranie przyjaźni i wsparcie finansowe. Nasze ambicje dotyczące ekosystemu są ogromne i nie możemy tego zrobić sami. Razem osiągniemy większy oddziaływanie na otoczenie. Dzisiejsza rozmowa jest pewną częścią naszych wysiłków, aby zaangażować społeczność i odegrać niewielką rolę w budowaniu ekosystemu.

aaa