D DYOR (Do Your Own Research)  (Przeczytany 2835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Co oznacza DYOR?
Przeprowadź swój własny przegląd informacji / Przeprowadź własne poszukiwania informacji / Zbadaj to samemu
- tłumaczenie obrazka: „Wykonaj własny przegląd informacji. Oświeć się. Lepiej wiedzieć, niż zakładać."

Z określeniem DYOR najczęściej spotykamy się kiedy ktoś opublikuje swoje własne przemyślenia na dany temat. Przykładem takiej sytuacji może być wyznaczenie opłacalności wzięcia udziału w ICO danego projektu. Osoba publikująca swoje spostrzeżenia zakłada pewien scenariusz (np. sukces projektu po fazie ICO), jednak aby uchronić się od ewentualnych oskarżeń w przypadku niepowodzenia swoich założeń, zastrzega czytającym aby pamiętali o... DYOR.

Pojęcie to zyskuje na co raz większej popularności z uwagi na rosnącą lawinowo ilość projektów kryptowalutowych, które po fazie zbierania funduszy okazują się kompletnym niepowodzeniem.

Dlaczego DYOR jest tak ważne?
Jak słusznie zauważył John Creasy (cryptoginger):
Cytat
Na koniec dnia to Ty jesteś tym, który używa swojej ciężko zarobionej gotówki, aby kupić kryptowalutę. Jeśli nie rozumiesz produktu lub jego wartości, a słuchasz tylko "ekspertów" na Medium, Twitterze lub Slacku, którzy mówią Ci, kiedy kupić i sprzedać, będziesz mieć poważne kłopoty i stracisz dużo pieniędzy.

Ciekawostka: Na użytek forum utworzony został tag BBCode [dyor], który generuje następujący tekst: Nie powinieneś/aś podejmować decyzji finansowych, inwestycyjnych czy prawnych opartych o informacje znalezione tutaj lub w jakimkolwiek innym miejscu, bez konsultacji z profesjonalnym doradcą. Korzystasz z informacji NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ i przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadź analizy samodzielnie.
Bez obaw możesz go używać we własnych celach.

aaa