Jak oddać głos na Super Reprezentantów TRX - TRON?  (Przeczytany 5383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Informacja przed przeczytaniem poradnika
Jako osoba pokładająca nadzieję w idei i wizji idących za kryptowalutą TRX i całym ekosystemem TRON oraz jako wczesny posiadacz tokenów TRX, kandyduję w wyborach na Super Reprezentantów TRON pod nazwą "becometa".
Mój dotychczasowy wkład w rozwój kryptowaluty, to m.in utworzenie polskiego kanału na Telegramie (@trxpl, informowanie użytkowników forum.bitcoin.pl, forum Kryptowaluty.org.pl, Wykopu oraz Telegramu na temat najważniejszych przedsięwzięć związanych z ekosystemem TRON, oraz co najważniejsze tłumaczenie całej dokumentacji, portfeli, strony tronscan i sieci blockchain TRON na język Polski (dowód).

Jeżeli społeczność będzie tego wymagać, to na dniach przygotuję również plan nagradzający osoby, które oddadzą na mnie swój głos.

W trakcie oddawania swoich głosów proszę Cię o rozważenie oddania tych kilku na mnie.
Niezależnie od tego czy dostanę się na listę Reprezentantów czy też nie, dalej będę wspierać wizję TRON.
Dostanie się na listę 27 Super Reprezentantów nie jest moim nadrzędnym celem. Aktualni kandydaci na Super Reprezentantów utworzyli wiele organizacji, składających się z wielu osób, tym samym mają już odpowiednią ilość TRX ab zagłosować sami na siebie.
{alt}
W jaki sposób oddać głos na Super Reprezentantów w dniu 26 czerwca (i później)?
>> Głosowanie za pomocą przeglądarki i strony TronScan.org

1. Udaj się na stronę TronScan.org
2. W prawym górnym rogu strony kliknij na przycisk "Open Wallet", a następnie "Create Wallet".
3. W polu Password wpisz unikalne hasło, którego nigdzie indziej nie używałeś(aś) i kliknij przycisk "NEXT"


4. Koniecznie kliknij na przycisk "DOWNLOAD ENCRYPTED KEY", na wszelki wypadek zapisz go na kilku nośnikach (usb/dysk/kartka papieru) i kliknij przycisk NEXT.
Cytat
WAŻNE: Jeżeli stracisz ten klucz, to nikt nie będzie mógł Ci pomóc go odzyskać. Nawet Fundacja TRON.
NIE MNIEJ WAŻNE: Nie dziel się z nikim tym kluczem. Za jego pomocą uzyskasz dostęp do swoich środków w portfelu.

5. Koniecznie zapisz swój odszyfrowany klucz prywatny na kilku nośnikach (możesz skorzystać z opcji drukowania, przycisk: "PRINT PAPER WALLET") i kliknij przycisk "NEXT"
6. Jeżeli na ekranie widzisz komunikat "Your new wallet is ready", to kliknij zielony przycisk "GO TO ACCOUNT PAGE".
7. W polu Address podany jest adres Twojego portfela - to na niego dokonasz depozytu TRX w dniu 26 czerwca (lub później).


8. Dokonaj depozytu Twoich TRX zmigrowanych przez giełdę na adres podany w powyższym punkcie.

9. Po zdeponowaniu TRX (i będąc dalej w sekcji Account), wyszukaj opcję "Tron Power"
Cytat
W celu oddania głosu w kolejnym punkcie poradnika, musisz zamrozić swoje TRX w portfelu.
Zamrożenie spowoduje zablokowanie wskazanej przez Ciebie ilości TRX na okres 3 dni (lub więcej jeżeli ręcznie ich nie odmrozisz).
Zamrożonych TRX nie wypłacisz, nie wydasz, ani nie wyślesz innym użytkownikom. Za zamrożenie TRX otrzymujesz punkty "Tron Power" oraz punkty "Bandwidth" - a więc transferu (podobny do GAS w sieci Ethereum). Za każdy TRX otrzymujesz 1 "Tron Power"
WAŻNE: Jeżeli po zamrożeniu oddasz głos na Reprezentantów, a później odmrozisz swoje TRX, to Twoje głosy tracą ważność i musisz oddać je ponownie.
NIE MNIEJ WAŻNE: Jeżeli zamrozisz określoną ilość TRX, miną np. 2 dni i zdecydujesz się zamrozić kolejną sumę TRX, to zamrożone przez Ciebie TRX sumują się, ale minimalny czas do odmrożenia dla sumy wszystkich wyniesie znów 3 dni.

10. Wróć na samą górę strony i kliknij w menu na pozycję "VOTES".
11. Po załadowaniu się listy kandydatów na Reprezentantów kliknij na czerwony przycisk "CLICK HERE TO START VOTING"
12. Wyszukaj Reprezentanta na którego chcesz zagłosować wpisując jego nazwę w pole "SEARCH" lub znajdź go na liście.

 Jeżeli uważasz, że zasługuję na Twój głos, możesz wyszukać mnie pod nazwą "becometa".
Pomiędzy - a + wpisz ilość głosów, które chcesz oddać na wybranego Reprezentanta lub operuj - i + aby zwiększać/zmniejszać ilość głosów o 20.

WAŻNE: Możesz zagłosować na tylu reprezentantów na ilu chcesz przydzielając im taką ilość głosów jak chcesz lub po prostu zagłosować na jednego reprezentanta przyznając mu wszystkie swoje głosy.
Po ustaleniu komu przyznajesz swoje głosy kliknij na zielony przycisk "SUBMIT VOTES".
NIE MNIEJ WAŻNE: Swoje głosy możesz zmieniać kiedy tylko chcesz przydzielając je innym Reprezentantom lub zwiększając/zmniejszając ilość Twoich głosów.

>> Głosowanie za pomocą telefonu na systemie Android i portfela TRON Wallet
W trakcie tworzenia
>> Głosowanie za pomocą przeglądarki Google Chrome i wtyczki TRON Chrome Wallet
W trakcie tworzenia

#1, rok temu
Cześć,
Nie  bardzo mam czas śledzić wszystkie fora, wiec może tu napiszecie jak widzicie po czasie całe to zamieszanie z migracją i wyborem super reprezentantów.
Do tej pory zajmowałem się tylko kupnem wiec jak może ktoś wytłumaczyć po co w ogóle powstała strona tronscan.org ? Jakie daje korzyści dla takich „przeciętniaków” jak ja.
Pewnie będę miał więcej pytań ale to z czasem.
Pozdr.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#2, rok temu
@SierraPapa

witaj na forum! Miło mi gościć kolejnego żądnego wiedzy użytkownika <3

Zamieszanie związane jest/było z brakiem gotowości ze strony giełd do szybkiego dokonania migracji. Wielokrotnie sygnalizowałem, że zrzucenie na giełdy dokonanie całej migracji za użytkowników może doprowadzić do dużych opóźnień. Nie myliłem się, niestety...

TRONScan.org porównać można do Bitcoinowego https://blockexplorer.com/ lub Ethereum'owego https://etherscan.io/, chociaż... też nie do końca.
TRONScan służy jako: eksplorator bloków i transakcji, portfel, narzędzie do oddawania głosów na Super Reprezentantów, narzędzie do podejmowania nagród przez Super Reprezentantów, lista nodów, miejsce w którym utworzysz i zakupisz tokeny oparte o sieć blockchain TRON (...) i kilka innych :)

W kwestii korzyści, to wszystko zależy od Ciebie.
Jeżeli wykorzystasz TRONScan jako portfel dla swoich TRX, to warto jest rozważyć oddanie głosu na Super Reprezentantów, jako, że są oni podstawowym filarem funkcjonowania sieci blockchain TRON oraz niektórzy (patrz moja kandydatura) gotowi są wypłacać część otrzymanych przez nich nagród powrotnie do swoich głosujących.

Jeżeli jesteś twórcą nowej kryptowaluty, to na pewno zainteresuje Cię możliwość utworzenia tokenu w kilku prostych krokach.

TRONScan, to niejako centrum dowodzenia wbudowane w przeglądarkę dla każdego posiadacza TRX.

#3, rok temu
Ok, dziękuję za wyjaśnienie.
Na ten moment mam jeszcze pytanie do czego służy  transfer (bandwidth).
Cześć swoich tronów już tam mam, oczywiście zamrożonych i zagłosowanych na Ciebie.
Myślę,że warto wspierać kogoś kto coś robi w temacie Trona, jakoś mało popularna ta krypto u nas.
Pozdr.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#4, rok temu
@SierraPapa badwidth, a w przetłumaczonej przezemnie wersji TRONScan Transfer, służyć będzie do publikowania smart kontraktów i ich obsługi w sieci oraz potrzebny będzie jeżeli wykonywać będziesz akcje (transfer/zakup/cokolwiek innego) częściej niż po 10 sekundach.

Dziękuję za wsparcie!

W kwestii popularności, to ta jeszcze będzie miała okazję urosnąć.
Na wczesnym etapie tworzenia TRX i społeczności wokół całego projektu popełnionych zostało kilka błędów, które dały paliwo wszelkiego rodzaju trollom, którzy dosyć szybko przypięli TRONowi łatkę scamu i shitcoina.

aaa