Japońska giełda kryptowalut Coincheck okradziona z ponad 500 milionów NEM (XEM)  (Przeczytany 3733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
26.01.2018 - piątek. W godzinach porannych z Japońskiej giełdy Coincheck zniknęło 526 milionów NEM (XEM) - co w przeliczeniu daje około 400 milionów dolarów, czyli ponad 1,3 miliarda złotych polskich.

Pierwsze sygnały o problemach giełdy pojawiły się w okolicach godziny 19.25 25 stycznia, kiedy giełda poinformowała, że wpłaty NEM zostały wstrzymane. Godzinę później jakiekolwiek ruchy związane z tą kryptowalutą (zakup, sprzedaż, wpłata, wypłata) zostały zablokowane. O godzinie 9.00 26 stycznia na Twitterze giełdy opublikowany został kolejny wpis o zablokowaniu wszelkich wypłat, nawet w japońskich jenach (JPY). W okolicach godziny 15 tego samego dnia, prezes fundacji NEM - Lon Wong - w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu CryptoNews.com, powiedział:

Cytat: Oryginalna wypowiedź
As far as NEM is concerned, tech is intact. We are not forking. Also, we would advise all exchanges to make use of our multi-signature smart contract which is among the best in the landscape. Coincheck didn't use them and that's why they could have been hacked. They were very relaxed with their security measures

Cytat: Tłumaczenie słów prezesa fundacji NEM
Jeżeli chodzi o NEM, to technologia jest nienaruszona/niezłamana. Nie dokonamy forku. Chcielibyśmy doradzić wszystkim giełdom aby zaczęły używać naszego wielo-sygnaturowego smart kontraktu, który jest jednym z najlepszych. Coincheck z niego nie korzystał i być może jest to powód, który spowodował, że zostali zhackowani. Coincheck był bardzo pewny swoich rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa/był o nie spokojny.

Lon Wong nazwał również tę kradzież największą w historii.

Inne źródła, których póki co nie cytujemy mówią o możliwości wykradzenia z portfeli giełdy przez włamywaczy dużej ilości Ripple (XRP).

Prawdopodobne adresy w blockchain NEM, których dotyczy sprawa:
#1, #2, #3, #4, #5

Źródła: https://cryptonews.com/news/coincheck-hacked-more-than-500-million-xem-stolen-1093.htm oraz https://twitter.com/coincheck_en oraz https://crypto-shinobi.com/?p=2123&lang=en oraz https://twitter.com/nikkei_veritas

aaa