Najnowsze wiadomości z giełd kryptowalut  (Przeczytany 15208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Temat ten posłuży jako zbiorcze źródło najważniejszych informacji opublikowanych w mediach o giełdach kryptowalut lub oficjalnie przedstawionych przez nie same.

Dopuszczone do publikacji są wszelkie artykuły branżowe, opracowania, wywiady, plany oraz komunikaty (istotne).
W przypadku zagranicznych tekstów najlepiej byłoby aby postujący dokonał tłumaczenia - ale nie jest to wymagane.

Mile widziane jest przygotowanie krótkiego podsumowania artykułu lub podanie własnych przemyśleń na jego temat.

Wątek z dniem 23/03/2018 zostaje przypięty na samą górę listy tematów w tym działe.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#1, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Binance szykuje się na otworzenie biura na Malcie, a tym samym uruchomienie depozytów oraz wypłat FIAT.

Poniżej znajduje się tłumaczenie artykułu z Bloomberga - The World's Biggest Crypto Exchange Is Heading to Malta
{alt}
Największa giełda kryptowalut zmierza na Maltę

Binance, giełda z największym obrotem szuka możliwości zaaklimatyzowania się w rejonie morza Śródziemnego.

Firma, która została utworzona rok temu w Hong Kongu planuje otworzyć swoje biuro na Malcie.
Binance już niedługo umożliwi swoim użytkownikom możliwość dokonywania depozytów (wpłat) oraz wypłat w walutach fiat (np. EUR, USD). Jesteśmy blisko zawarcia umowy z lokalnymi bankami na Malcie, które mogą zapewnić nam dostęp do depozytów i wypłat - powiedział założyciel giełdy, Changpeng Zhao w wywiadzie przeprowadzonym w Hong Kongu. Nie podał jednak ram czasowych.

Jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy gotowi ogłosić partnerstwo bankowe". - powiedział Zhao. Dodał też, że „Malta jest bardzo progresywna, jeśli chodzi o tematykę krypto i branżę fintech".

Organy nadzorujące rynki finansowe, administracja centralna oraz rządy Chin oraz Stanów Zjednoczonych rozprawiały się z giełdami kryptowalut oraz biznesami opartymi o kryptowaluty przez cały zeszły rok, pozostawiając wiele takich biznesów jak Binance w stanie walki o znalezienie stałej "bazy" do operowania. „Posiadaliśmy biuro w Japonii i próbowaliśmy uzyskać licencję aby móc legalnie funkcjonować i operować z tego kraju, jednak ostatecznie zadecydowaliśmy o zamknięciu biura i przeniesieniu pracowników gdzie indziej" - powiedział Zhao.
Japońska Agencja Usług Finansowych w piątek (23/03/2018) wydała ostrzeżenie, w którym zastrzegła, że giełda nie może działać bez uzyskania należytego pozwolenia i zatwierdzenia jej biznesu.

Co rządy świata mówią o kryptowalutach
Zhao powiedział, że kontynuuje on swoje rozmowy z przedstawicielami władz w Hong Kongu, ale wynik tych rozmów jest niepewny.
Binance znalazło się wśród siedmiu giełd kryptowalut, które w ostatnich miesiącach otrzymały ostrzeżenie od Komisji Papierów Wartościowych i Transakcji Terminowych, nakazujące firmom aby nie dokonywały obrotu aktywami cyfrowymi określonymi jako papiery wartościowe zgodnie z prawem Hongkongu - powiedziała osoba znająca treść ostrzeżenia.

Rząd Malty aspiruje do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie zasobów cyfrowych. Przedstawiciele władzy na Malcie przeprowadzili kilka publicznych konsultacji dotyczących regulacji wirtualnych(krypto)walut, sprzedaży tokenów oraz krypto-giełd. W zeszłym miesiącu Urząd ds. Innowacji, opublikował swoje plany dotyczące kwestii kryptowalut. Instytucja ta będzie odpowiedzialna za certyfikację, regulowanie bieżącej działalności oraz operacji przedsiębiorstw z branży kryptowalut / blockchain.

Zhao wspomniał również, że został ostatnio zaproszony przez Maltański rząd do przejrzenia projektu, który ma być korzystny dla biznesów opartych o kryptowaluty i ma wspomagać ich rozwój.

„Binance w nadchodzących miesiącach planuje uruchomić zdecentralizowaną giełdę kryptowalut" - powiedział w tym miesiącu Bloombergowi Zhao (więcej w tym temacie). „Około 10 zespołów pracuje nad programowaniem i rozwijaniem tego projektu, jednak technologia jest obecnie zbyt wolna aby mogła zastąpić istniejącą, scentralizowaną giełdę." - dodał CEO giełdy.Własne przemyślenia
Co otworzenie biura i uzyskanie licencji oznacza dla statystycznego klienta giełdy Binance?
- możliwość wzrostu wartości tokenów BNB (kryptowaluty wyemitowanej przez Binance)
- wpłaty USD/EUR (lub innych "tradycyjnych" walut) bezpośrednio na giełdę z pominięciem pośredników (np. dla polaków często do transferu używany jest BitBay)
- uregulowanie statusu prawnego giełdy (uzyskując licencję od Maltańskiego organu nadzorującego giełda musi się mu "spowiadać" ze swoich uczynków oraz jest często audytowana pod względem bezpieczeństwa i stosowania się do zaleceń i procedur)
- większa pewność co do środków trzymanych na portfelach giełdy
- deanonimizacja środków oraz posiadaczy rachunków na giełdzie (Binance umożliwiało wypłaty do 2 BTC dziennie bez weryfikacji - Malta znajduje się w UE).

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#2, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}

Na profilu Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, pojawił się komunikat, iż polskie giełdy oraz kantory kontaktują się ze stowarzyszeniem ponieważ otrzymują pisma od Krajowej Administracji Skarbowej w sprawie przekazania tej instytucji wykazu transakcji ich użytkowników - baz danych. Podmioty, które nie zostały wymienione przez PSB z nazwy wzywane są do udostępnienia KAS informacji o kontach i adresach Bitcoin (BTC) swoich klientów.

Aktualizacja #1 28/03/2018 | 22:30: Przedstawiciele giełdy BitMarket przesłali nam następujące oświadczenie (pisowania oryginalna):
„W zwiazku z informacją podaną przez Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnego pisma od KAS. Jeżeli takie przyjdzie będziemy je analizować wraz z prawnikami przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań. Nie chcemy obecnie spekulować jakie informacje i w jakiej formie miałyby zostać dostarczone. Zawsze dbamy o dobro naszych klientów i do tej pory współpracowaliśmy z różnymi organami w poszczególnych przypadkach. Uprzejmie przypominamy, że we własnym zakresie należy się rozliczyć z dochodów uzyskanych z obrotu kryptowalutami zgodnie z informacjami, które każda osoba może indywidualnie uzyskać od doradcy podatkowego - ponieważ każdy przypadek może być inny nie ma obecnie jednej, oficjalnej metody na rozliczanie się z obrotu kryptowalutami."

Aktualizacja #2 29/03/2018 | 13:30: Przedstawiciele giełdy BTCDuke opublikowali w Internecie za profilem Sławomira Mentzena treść pisma jakie zostało do nich przesłane przez KAS


Aktualizacja #3 29/03/2018 | 16:30: W tym wątku stworzona została lista podmiotów, które otrzymały pismo od KAS.

Jak napisał przedstawiciel InPay na Polskim Forum Bitcoin:
Niestety pozostałe giełdy się widzę nie chwalą, a szkoda, ale każda w ostatnim czasie w tym również my otrzymaliśmy wezwanie do wydania całej bazy danych transakcji, kont i adresów BTC. Jest to działanie zgodnie z planem zatwierdzonym na najwyższym szczeblu w kraju. Uważam, że powinniście wiedzieć.

Dziennikarz RMF FM w dzisiejszym (tj. 28/03/2018) wywiadzie z urzędnikami Ministerstwa Finansów uzyskał następujące deklaracje:
Cytat: Krzysztof Berenda, Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departament | Źródło: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-resort-finansow-chce-rozliczenia-podatku-za-kryptowaluty-pow,nId,2562861
Ministerstwo Finansów domaga się by osoby zarabiające na kryptowalutach płaciły podatek dochodowy - ustalili dziennikarze RMF FM. Co do zasady, powinny to rozliczać na formularzach PIT płacąc, w zależności od zysku, 18 lub 32 procent.
(...)
Ministerstwo Finansów planuje powołanie nowego Departamentu Analiz Ekonomicznych, który skupi wszystkie dotychczasowe kompetencje innych departamentów w zakresie analiz, i który będzie dedykowany do pogłębionej analizy m.in. w zakresie wywiązywania się z obowiązku podatkowego podmiotów dokonujących transakcji w kryptowalutach i osiągających zyski z tego tytułu. Główne działania wykrywcze będą prowadzone centralnie przy wykorzystaniu najlepszych specjalistów w tej branży i przy użyciu posiadanych narzędzi stosujących pogłębioną analitykę. W celu wypracowania optymalnego modelu procesu analitycznego organy KAS  ściśle współpracują i wykorzystują  informacje z innych organów zajmujących się problematyką kryptowalut, a także informacje sygnalne z administracji innych państw UE.
(...)
Zapewniamy jednak, że pomiędzy naszym komunikatem a czynnościami kontrolnymi będzie jeszcze możliwość aby dokonać korekt w rozliczeniach podatkowych i ewentualnie skorzystać z instytucji czynnego żalu. Brak zadeklarowania przychodów z obrotu kryptowalutami może skutkować odpowiedzialnością za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, a także koniecznością zapłaty odsetek od zaległości podatkowej.

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła swoją działalność w dniu 1 marca 2018 r.
Głównym zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest pobór należności podatkowych i celnych oraz kontrola prawidłowości realizacji obowiązków związanych z daninami publicznym.
KAS największy nacisk kładzie m.in. na: obsługę dużych podatników, zapewnienie jednolitych indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz informacji podatkowych i celnych oraz zapobieganie przestępczości (m.in. wyłudzeniom VAT).
"

Funkcjonariusze KAS w głównej mierze angażowani mają być do obsługi obrotu towarowego z zagranicą, walki z przestępczością oraz ochrony bezpieczeństwa obszaru celnego UE."

Szczegółowy opis uprawnień jakie przysługują funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej znajduje się w Ustawie
z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej w Art. 64. 1. Wybrane z nich załączam poniżej:
Cytat
Art. 64. 1. W ramach kontroli celno-skarbowej przysługuje uprawnienie do:
1) żądania udostępniania akt, ewidencji, ksiąg i wszelkiego rodzaju dokumentów
związanych z przedmiotem kontroli celno-skarbowej oraz do sporządzania z nich
odpisów, kopii, wyciągów, notatek, wydruków i udokumentowanego pobierania
danych w formie elektronicznej; (...) żądanie, może dotyczyć akt, ksiąg i wszelkiego
rodzaju dokumentów związanych z przedmiotem kontroli, także za okres inny niż okres
objęty kontrolą, jeżeli nie upłynął jeszcze termin ich przechowywania przewidziany w
odrębnych przepisach.
2) wstępu, przebywania i poruszania się na gruncie oraz w budynku, lokalu lub
innym pomieszczeniu kontrolowanego;
(...)
5) przesłuchiwania kontrolowanego lub świadków;
6) przeszukiwania lokali, w tym lokali mieszkalnych, innych pomieszczeń i miejsc
oraz rzeczy, w tym z użyciem urządzeń technicznych i psów służbowych;
(...)
9) żądania przeprowadzenia spisu z natury;
10) sporządzania szkiców, kopiowania, filmowania, fotografowania oraz dokonywania
nagrań dźwiękowych;
(...)
13) żądania powtórzenia, jeżeli to możliwe, każdej czynności, w wyniku której
uzyskuje się dane o przyjmowanych, wydawanych lub wprowadzanych do procesu
produkcyjnego surowcach, materiałach, produkcji w toku i półproduktach oraz
uzyskanych produktach, wyrobach gotowych i wysokości strat produkcyjnych;
(...)
15) żądania zamknięcia dokumentacji dotyczącej towarów i czynności podlegających
kontroli celno-skarbowej w celu umożliwienia porównania stanu rzeczywistego ze
stanem ewidencyjnym;
(...)
2. Funkcjonariusze w ramach kontroli celno-skarbowej są uprawnieni również do:
1) przeprowadzania rewizji towarów, wyrobów i środków przewozowych, w tym z
użyciem urządzeń technicznych i psów służbowych;
2) przeszukania osób;
3) konwoju i strzeżenia towarów;
4) kontroli przesyłek pocztowych;
5) zatrzymywania pojazdów i wykonywania innych czynności z zakresu kontroli
ruchu drogowegoŹródła: Profil Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin na Facebooku, BusinessInsider.com.pl - Naloty bez zapowiedzi i wgląd w pełną dokumentację. Rusza KAS - skarbowe ramię PiS w walce o podatki, Ministerstwo Finansów - Prezentacja: KAS - STRUKTURA ORGANIZACJA I ZADANIA, USTAWA z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, Polskie Forum Bitcoin, temat: InPay - płatności Bitcoin, wypowiedź przedstawiciela InPay, Polskie Forum Bitcoin, temat: ! Wszystkie giełdy w Polsce właśnie wydały rządowi/skarbówce całą bazę transakcji z danymi osobowymi ! oraz RMF FM - Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departament, Profil Sławomira Mentzena na Facebooku, post dot. pisma przesłanego przez KAS do giełdy BTCDuke

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#3, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Giełda Bitfinex ogłosiła na swoim blogu, że wprowadziła nowe pary handlowe, których bazą są waluty fiat.
Wybranymi kryptowalutami, które otrzymują parę z walutami fiducjarnymi są: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), NEO (NEO), EOS (EOS) oraz IOTA (MIOTA)

Pary utworzone zostały z japońskim Jenem, brytyjskim Funtem Szterlingiem oraz europejskim Euro i prezentują się następująco:
– BTC/JPY & BTC/GBP
– ETH/EUR, ETH/JPY & ETH/GBP
– NEO/EUR, NEO/JPY & NEO/GBP
– EOS/EUR, EOS/JPY & EOS/GBP
– IOTA/JPY & IOTA/GBP

Jednocześnie z uruchomieniem w/w par udostępniona została również możliwość wpłat (depozytów) GBP oraz JPY.Źródło: http://blog.bitfinex.com/announcements/fiat-trading-pair-additions/

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#4, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Chińska giełda kryptowalut OKEX oskarżana w przeszłości przez Internautów i badaczy o zakłamywanie wolumenu transakcji poinformowała na swoim blogu, że wszystkie kontrakty „futures" zostaną cofnięte.

Powodem takiej decyzji jest załamanie kursu Bitcoina (BTC), który spowodowany został niespotykaną dotąd na giełdzie ilością transakcji, których celem była manipulacja ceny kwartalnych kontraktów „futures".
Jak informuje giełda, pracownicy zajmujący się audytem tej sytuacji zauważyli, że „pewien użytkownik zamknął ogromną liczbę pozycji po cenie rynkowej, nie biorąc pod uwagę kosztów, a tym samym powodując spadek kursu do niezwykle niskiego poziomu."

Zgodnie z regulaminem giełdy ma ona prawo do zamknięcia konta, ograniczenia transakcji handlu, wyłączenia handlu, anulowania transakcji oraz cofnięcia transakcji do danego okna czasowego w przeszłości. Wszystkie te działania mogą zostać wykonane jeżeli wykryta zostanie jakakolwiek manipulacja rynkiem lub wystąpią inne złośliwe działania.

W celu ochrony dobra swoich klientów giełda cofa wszystkie kontrakty futures (tygodniowych, dwutygodniowych oraz kwartalnych) do ich stanu z godziny 4:47 30/03/2018 (czas HKT) czyli z godziny 11:47 30/03/2018 czasu polskiego.

W ramach rekompensaty opłaty transakcyjne za kontrakty futures zostaną zniesione na 7 dni, począwszy od 00:00 1 kwietnia 2018 roku (czas HKT).

Jako pierwsze o sprawie wspomniało Whalepool w swoim tweecie.


Źródła: https://support.okex.com/hc/en-us/articles/360002293831-Rollback-of-All-Futures-Contracts-Datahttps://support.okex.com/hc/en-us/articles/360002279012-Update-on-Rollback-of-All-Futures-Contracts-Data

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#5, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Giełda dodała długo wyczekiwaną przez wszystkich jej użytkowników funkcjonalność konwertowania tak zwanego „dust" na token BNB.
Czym jest i jak powstaje dust? - w przypadku dokonywania transakcji bez wykupionych tokenów BNB oraz włączonej opcji w profilu „Using BNB to pay for fees(50% discount)" prowizja za nie pobierana jest w kryptowalucie, której tyczyła się transakcja.

Gdzie znajduje się opcja zamiany „dust" na BNB?
Funds -> Balances -> Convert to BNB
lub pod tym adresem https://binance.com/userCenter/dust.html


 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#6, 2 lat temu
Dwa krótkie, aczkolwiek ważne komunikaty

Giełda BitBay.net przenosi swoją siedzibę na Maltę.
Abucoins.com rozpoczyna działalność likwidacyjną giełdy z dniem 01/06/2018

 • Bielunio
 • Posty: 12
 • Od: 05/2018
#7, 2 lat temu
jestem nowy na forum, dzięki za przydatne informacje ;)

#8, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez Binance_Angels
7 rundę Community Coin of the Month wygrała kryptowaluta PundiX (NXPS).
Na zwycięzcę swój głos oddało 3288 osób.

W związku z powyższym PundiX znajdzie się na platformie Binance w dnu 2018/06/21 o godzinie 02:00 AM (UTC).
https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360004930532-Binance-Lists-Community-Coin-Round-7-Winner-Pundi-X-NPXS-


Konkurs dla aktualnych i przyszłych posiadaczy kryptowaluty INS. Pula nagród wynosi 100 000 INS!
Czas trwania: 21 - 28 czerwca
Szczegóły: https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360005005771

#9, 2 lat temu
Zgodnie z tym co dostałem na maila, to GDAX migruje do Coinbase Pro już 29 Czerwca :-)

#10, 2 lat temu
Binance wspiera migrację kryptowaluty VEN do własnego blockchainu (tzw. Mainnet Swap) i jednocześnie dodaję parę VEN/USDT.

Więcej szczegółów: https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360005001912

#11, 2 lat temu
Drodzy użytkownicy,
Jesteśmy w trakcie dużej aktualizacji naszej infrastruktury. Planowaliśmy ukończyć ją do godz. 8 rano polskiego czasu (06:00 UTC). Niektóre procesy odbywają się wolniej niż moglibyśmy sobie tego życzyć. Upgrade może zająć dłużej niż założyliśmy.

Będziemy informować Was na bieżąco.

Dziękujemy za cierpliwość

https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360005098352
 
—————————————————————

Upgrade infrastruktury dalej trwa. Technicy pracują nad jak najszybszym zakończeniem procesu.
Użytkownicy będą mieli możliwość anulowania/zmiany swoich zleceń na giełdzie na 30 minut przed ponownym uruchomieniem platformy handlowej.

Kolejna aktualizacja zawierać będzie już godzinę uruchomienia giełdy.

https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360005098352

 • Bielunio
 • Posty: 12
 • Od: 05/2018
#12, 2 lat temu
Czy już jest po update infrastruktury? Czy nadal w toku?

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#13, 2 lat temu
Już po upgrade.
Sprawa była bardzo rozwojowa.

 • Bielunio
 • Posty: 12
 • Od: 05/2018
#14, 2 lat temu
Fajnie :) a wiec mam pytanko - czy ktoś jest w stanie polecić ksiązki/kursy o kryptowalutach? takie wiecie - kompendium informacji o kryptowalutach.

#15, 2 lat temu
Pierwsza rocznica działalności naszej giełdy Binance już jutro!
Cóż to był za rok dla kryptowalut i naszego zespołu 8-)

Po zalogowaniu się na swoje konto możecie przejść do najnowszego newsa na bannerze "Year in Review" aby poznać kilka drobnych ciekawostek o swoim pobycie na Binance.

Ewentualnie użyjcie bezpośredniego linku: https://goo.gl/zAqR4c ( https://www.binance.com/ebill_1st_h5_en.html )


 • Ola45
 • Posty: 4
 • Od: 08/2018
#16, rok temu
Hej Bielunio , sama niedawno zaczęłam swoją przygodę z kryptowalutami. Niestety nie znam żadnej książki na temat krypto, ale na sam początek mogę Ci polecić bardzo przydatnego bloga, który w bardzo prosty i jasny sposób opisuje jak zacząć działać z Bitcoinem itd itp :) Podaje Ci linka: https://buycoinnow.com/blog . W internecie pewnie znajdziesz mnóstwo blogów na ten temat, ale ten mi akurat bardzo pomógł  zrozumieć wiele pojęć z tym związanych. Pozdrawiam:)

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#17, rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
Giełda kryptowalut Binance dodała obsługę języka polskiego!
Od 09/09 możecie już korzystać z Polskiego języka. Tym samym giełda dostępna jest już w 14 wersjach językowych.

Źródło: Własne, Pierwszy Binance Meetup w Polsce oraz


aaa