NEO Super - Potencjalny scam fork  (Przeczytany 1487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Świat kryptowalut oraz sieć zaczynają zalewać informacje na temat forku kryptowaluty NEO nazwanego NEO Super. Informacje na temat forku dostępne są na stronie neo-super.org. Szybkie sprawdzenie podstawowych informacji wskazuje na to, że jest to potencjalne oszustwo skierowane na użytkowników kryptowaluty NEO.

Szybki rzut oka na profile społecznościowe członków zespołu forka NEO Super na Linkedinie wyłaniają na horyzoncie pierwszą czerwoną flagę.
Johna D. Martin, Jürgena Kappel, Léona Labrecque oraz Akijiro Nakaseko łączy to, że nie posiadają żadnego innego doświadczenia poza organizacją Neo Super.

Drugą czerwoną flagą jest wizerunek Jürgena Kappel, którego zdjęcie profilowe zostało łagodnie mówiąc zapożyczone od użytkownika portalu społecznościowego InterPals - B_Cobalta pochodzącego z Francji, a nie z Niemiec jak sugeruje strona NEO-Super.
Na czas pisania artykułu oczekuję na informację zwrotną od B_Cobalta do którego napisałem w rzeczonej sprawie. Temat uaktualnię jak uzyskam jego odpowiedź.

Dwie czerwone flagi, powstałe w mniej niż kilka minut pozwalają z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że osoby lub osoba stojąca za forkiem NEO Super nie ma dobrych zamiarów.

O sprawie alarmowało samo NEO na swoim profilu społecznościowym na Twitterze już w październiku bieżącego roku= Teraz temat powrócił, ponieważ fork ma się odbyć dzisiaj - tj 10/11/2018.

Zalecam wszystkim posiadaczom NEO ostrożność przy obchodzeniu się z forkiem NEO Super oraz oprogramowaniem w postaci portfela, który jest dostępny do ściągnięcia na stronie projektu.

aaa