P Pump  (Przeczytany 3023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
{alt}
Czym jest Pump?
Pompa

Z pompą mamy do czynienia wtedy, gdy zaobserwować możemy gwałtowny ruch ceny danej kryptowaluty w górę. Dla wielu spekulantów pompa jest idealnym momentem na zrealizowanie zysków - największym problemem jest wyczucie jej szczytu, w celu sprzedania za jak najwyższą cenę. Pompy najczęściej odbywają się na kryptowalutach, które posiadają relatywnie niską kapitalizację lub w jej rynku uczestniczy mało graczy (przez co łatwiej wywołać efekt pompy).

Z określeniem Pump powiązane są również wszelkiego rodzaju grupy np. na facebooku, komunikatorach telegram lub discord.
Większość z nich można rozpoznać po nazwach, które bezpośrednio odwołują się do ich celów:
- Pump and Dump Group ( Grupa Pompująca i Zrzucająca),
- Pump Signals ( Sygnały o Pompach)

??? Czy warto korzystać z serwisów "pompujących" / grup na facebooku "pump and dump" / kanałów na telegramie lub discordzie?
>> W większości przypadków osobami, które zarobią na opublikowanym "sygnale" o pompie są jego twórcy. Specyfika tłumu oraz nieprzewidywalność rynku kryptowalut sprawia, że sprawa grup P&D jest mocno dyskusyjna. Jako załoga forum nie rekomendujemy udziału w takich przedsięwzięciach. Można więc powiedzieć, że grupy pump and dump rujnują dobry wizerunek i zaufanie do kryptowalut i są zwykłym oszustwem i mogą kwalifikować się do nadużyć finansowych. Zgłoszenia nadużycia finansowego możesz dokonać na polskiej stronie Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Określenia wykorzystywane w nawiązaniu do Pompy:
- „pociąg odjeżdża"
- „rakieta startuje"
- „lecimy w górę!"
- „{nazwa_kryptowaluty} wyrywa się"
- „lecimy na księżyc (to the moon)"

aaa