Binance Academy - darmowa platforma edukacyjna skupiona na nauczaniu o kryptowal  (Przeczytany 2146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

rok temu
Binance Academy jest jedną z wielu inicjatyw autorstwa Binance - największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem wolumenu handlowego.

Binance Academy działa na zasadzie nonprofit i jest edukacyjnym portalem skierowanym zarówno do entuzjastów kryptowalut, technologii blockchain oraz ekonomii jak również i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę w tych dziedzinach. Academy oferuje darmowy dostęp do wysokiej jakości treści, które w prosty i zrozumiały sposób przybliżają oraz tłumaczą zasady działania technologii blockchain, podstawowe oraz bardziej zaawansowane zagadnienia z dziedziny kryptowalut, kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz ekonomiczne aspekty świata finansów i kryptowalut.

Zawartość dostępna w zasobach Academy pochodzi zarówno od społeczności [size=80](jeżeli posiadasz interesujący artykuł lub ciekawy temat, to zasugeruj go za pomocą tego formularza)[/size] oraz stale tworzona jest przez zespół profesjonalnych redaktorów.
Zawartość dostępna w ramach platformy stale tłumaczona jest na 15 wersji językowych przez najlepszych tłumaczy wybranych w specjalnym procesie selekcji z całej społeczności Binance w ramach programu Binance Translation Bounty. Wiele z artykułów posiada również swoją alternatywną wersję w formie materiału wideo publikowanego na łamach portalu YouTube.


Na dzień dzisiejszy (tj. 12/12/2018) interfejs oraz zawartość Binance Academy dostępna jest w języku: angielskim, polskim, francuskim, niemieckim, chińskim (tradycyjnym i uproszczonym), wietnamskim, arabskim, koreańskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim, holenderskim, portugalskim oraz włoskim.

Cytat
Dyrektor ds. Wzrostu (CGO) w Binance, Ted Lin - Edukacja jest nieodłącznym i potrzebnym filarem na drodze do rozpowszechnienia się wiedzy na temat technologii blockchain i kryptowalut oraz zwiększania stopnia ich użytkowania. Ponieważ adopcja obu dalej znajduje się na początkowym stadium rozkwitu, świat potrzebuje skonsolidowanego, łatwego w użytku i rzetelnego źródła wiedzy, które pomoże w przyspieszeniu procesu zrozumienia kryptowalut i technologii rozproszonego rejestru.Kategorie zawartości dostępne na Binance Academy oraz wybrane przykłady najczęściej czytanych artykułów
Technologia Blockchain i kryptowaluty
» Hard forki i Soft forki
» Czym jest Kryptowaluta?
» Na czym polega Coinburn?
» Dowód Pracy (Proof of Work

Ekonomia
» Średnie kroczące - wytłumaczenie
» Na czym polega inflacja?
» Kim jest maker a kim taker?
» Wstęgi Bollingera - wytłumaczenie

Bezpieczeństwo
» Na czym polega Cryptojacking?
» Czym jest atak typu 51%?
» Schematy Ponziego i Piramidy Finansowe

Poradniki i przewodniki
» Czym jest zlecenie typu Market i jak go używać? (chwilowo tylko po angielsku)
» Czym jest zlecenie typu Limit i jak je używać? (chwilowo tylko po angielsku)
» Jak rozpoznać scamera (oszusta)? (chwilowo tylko po angielsku)

W planach na 2019 rok zespół Binance Academy szykuje uruchomienie certyfikowanych kursów, papierowych materiałów dla szkół i uniwersytetów oraz jeszcze więcej wysokiej jakości artykułów!

Jakie aspekty, tematy lub zagadnienia powinny zostać poruszone na łamach Binance Academy? Jaka jest Twoja opinia na temat Binance Academy. Zachęcamy do komentowania oraz do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, zauważonymi błędami oraz sugestiami.

aaa