Tłumaczenie Weekly Updates - cotygodniowych aktualizacji stanu prac Universy  (Przeczytany 6492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
W tym temacie znajdą się tłumaczenia cotygodniowych aktualizacji stanu prac nad Universą.
Tak zwane Weekly Updates publikowane są na profilu Universy na portalu Medium.
Aktualizacje zawierają informacje oraz komentarze dotyczące wydarzeń minionego tygodnia, których opisem zajmuje się sam CEO - Alexander Borodich.

Przetłumaczone wersje oryginalnych wiadomości postaram się publikować tego samego dnia kiedy zostaną upublicznione na profilu Universy na Medium lub maksymalnie dzień po. Z racji rozpoczęcia tłumaczenia na 3 miesiące po wydaniu pierwszej "tygodniowej aktualizacji" możliwe są dodatkowe opóźnienia. W momencie zrównania się z wydawanymi aktualizacjami nie powinny występować żadne przestoje ani opóźnienia. Do odwołania jestem zmuszony wstrzymać się z tłumaczeniami.

>> Każdy post zawierać będzie tłumaczenie aktualizacji, a pod nim będziecie mogli pozostawić swoje komentarze.

:kawa: Przetłumaczonych zostało 5 z 13 cotygodniowych aktualizacji.
Ostatnie tłumaczenie: 16/03/2018

Przejdź do tygodnia:
Tydzień #1 // Zaraz po sprzedaży tokenów
 - 18 grudnia, 2017
Tydzień #2 // Wesołego Krypto i Szczęśliwej Nowej Monety
 - 28 grudnia, 2017
Tydzień 3 // Szczęśliwego Nowego U!
 - 2 stycznia 2018
Tydzień 4 // Pierwszy miesiąc pracy
- 10 stycznia 2018
Tydzień 5 // Malezja, ERC20 & KYC
- 17 stycznia 2018 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#1, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Week #1 // Just after the Token Sale - 18 grudnia, 2017
Tydzień #1 // Zaraz po sprzedaży tokenów

Witajcie,

Minął dopiero tydzień od zakończenia sprzedaży tokenów, ale czuć jak by minął cały pracujący miesiąc. Pracujemy bardzo intensywnie i cieszę się na możliwość informowania Was o tym co się dzieje u nas oraz, że mogę publicznie odpowiedzieć na większość często zadawanych pytań.

Rozpocznijmy od osiągnięć z ostatniego tygodnia:

Rozwój biznesu
Ostatni tydzień spędziłem 3 na 5 pracujących dni w Rosji, tak więc mamy bardzo dużo miejscowych wiadomości
- Negocjowałem z Alfa Bankiem (jednym z największych Rosyjskich prywatnych banków) integrację systemu a-la Ripple opartego o Blokchain Universy
- Negocjowałem z RTS (nprts.ru) integrację z giełdą kryptowalut Voskhod
- Odbyłem spotkanie z rządem regionu Samara w sprawie wdrożenia Blockchainu do publicznych usług (kontrola wydatków budżetu państwa, rejestracja kontraktów i transakcji)
- Kontynuujemy naszą pracę z Rosyjskim Stowarzyszeniem Kryptowalut i Blockchain w temacie utworzenie krypto-rubla - https://m.rns.online/opinions/Kak-kriptorubl-pomozhet-Rossii-preodolet-riski-svyazannie-s-tsifrovizatsiei-ekonomiki-2017-12-15/

Zebraliśmy zespół programistów, których zadaniem jest stworzenie 10+ projektów do zintegrowania w okresie styczeń-luty i doprowadzenie tych projektów do końca.

Zespół Universa Asia zorganizował roadshow w Chinach w miastach Pekin, Szanghaj, Huchzhou, Changxing. W trakcie wizyt, podejmowane były negocjacje oraz prezentacje Blockchainu Universy w parkach technologicznych Zhongguancun, Fengtai (Pekin), miasto robotyki Xianghe  i strefie przemysłowa Changxing oraz na Uniwersytecie w Szanghaju. Podczas rozmów, strony doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia prezencji Blockchainu Universy w dwóch prowincjach w Chinach i miastach Pekin oraz Szanghaju w celu utworzenia Stowarzyszenia Blockchain oraz Akedemii Blockchain, której głównym celem będzie trenowanie/uczenie elitarnych przedsiębiorców z Chin.
W wyniku udanych negocjacji podpisano umowę o współpracy i integracji z Beijing Kyushu Quantum Technologies Co.
Umowa pozwala Universie otworzyć biuro w dowolnym z trzech technoparków w Pekinie, przy wsparciu państwowego Techcode.
Ponadto przygotowywane jest porozumienie dotyczące wdrożenia Blockchain w projekcie Smart City we współpracy z Greenland Group.
Osiągnięto porozumienie w sprawie ustanowienia struktury i tematów dla nauczania o Blockchain w Szanghajskim Instytucie Rozwoju Gospodarczego.

Wsparcie // Nieodebrane tokeny

Prawie wszystkie transakcje zostały odzyskane, użytkownicy z KickICO, którzy zapomnieli założyć konto na naszej stronie, otrzymają w tym tygodniu e-mail z mechanizmem, który pozwoli im rozpocząć przesyłanie tokenów do portfela obsługującego ERC20.

Smart kontrakty // Dystrybucja tokenów

Na ten moment tworzymy dwa smart kontrakty aby udostępnić publicznie ilość tokenów pozostających w cyrkulacji zarówno w blockchainie Ethereum (ERC20) oraz Sieci blockchain Universy. Szacujemy, że sfinalizujemy audyt smart kontraktów Ethereum w przeciągu 7-10 dni roboczych. W przypadku blockchain Universy i smart kontraktu celujemy w 10-15 dni. Chcielibyśmy uniknąć historii podobnej do DAO, dlatego tak bardzo dbamy o smart kontrakty. Mamy nadzieję, że rozumiesz wagę tego zadania.

Rozwój produktu Blockchain

Sieć blockchain Universy // Universa.Network

Wydanie nowej wersji blockchainu (Universa.Network v2.3), która ma wbudowany mechanizm synchronizacji węzłów, które były niedostępne przez pewien czas, zostało opublikowane w sieci testnet. Kiedy zgromadzona została znaczna ilość rozbieżności, należało użyć dodatkowego komponentu węzła (inspektora), który zeskanowałby blockchain i zsynchronizował go z siecią. Czasami zdarzało się tak, że gdy synchronizacja jeszcze nie minęła, sieć mogła błędnie odrzucić kontrakt i musielibyśmy poczekać na ponowną synchronizację. Protokoły nowej wersji 2.3 rozpoznają tę sytuację automatycznie i wykonują resynchronizację podczas transakcji. Ponieważ wzrost czasu przesyłu takiej transakcji nie jest krytyczny, sieć przywraca integralność danych zawartych w tym kontrakcie i od razu podejmuje właściwą decyzję. Jest to planowany etap rozwoju sieci w zakresie przejścia od prostych kontraktów i zmian do złożonych, obejmujących dużą liczbę powiązanych łańcuchów kontraktowych.

Kolejnym planowanym etapem przejścia na płatne usługi jest obliczenie i kontrola ceny zdolności kontraktowej (GAS). Rozbudowa sieci umożliwi monitorowanie w czasie rzeczywistym zasobów wydanych na weryfikację kontraktu i przerwanie weryfikacji po przekroczeniu określonego progu.

Wprowadzony został i wdrożony dodatkowy poziom "sprytności" powiązanych kontraktów. Dzięki temu możliwe staje się budowanie relacji takich jak "jeśli warunek został już spełniony wcześniej i jest nadal aktywny" oraz "jeśli wynik transakcji jest pozytywny i dlatego warunek został spełniony". Pozwala na tworzenie znacznie bardziej złożonych reguł weryfikowanych w sieci. Tworzenie połączeń między kontraktami znacznie zwiększa elastyczność. Na przykład możesz teraz skonfigurować kontrakt "sprzedający", który sprzedaje coś bez zdefiniowania kwoty i metody płatności - bo mogą być one później powiązane z zakupem za pomocą dowolnego rodzaju aktywów - niekoniecznie kryptowalut. Zapewnia to znaczne uproszczenie handlu, przepływu dokumentów między firmami itp.

Universa.Płatności (Payments)

UniPayments jest usługą, która będzie używana w celu zintegrowania z innymi blockchainami (np. Bitcoina, Ethetreum), wliczając w to wydanie i konswersję tokenów UTNP / UTN. Jest to rdzeń całego systemu, dlatego niezwykle ważne jest, aby włożyć dużo więcej wysiłku w bezpieczeństwo i rzeczywiste procedury testowania tego elementu. UniPayments będzie bramą wejściową do kryptowalut zewnętrznych i partnerskich. W chwili obecnej UniPayments jest w stanie akceptować i wysyłać waluty dla BTC, ETH, ERC20 i przechodzi wzmożone testy obciążeniowe oraz ewentualnych luk, które mogły by zostać wykorzystane przez hakerów.

UniXchange // giełda tokenów

Wydaliśmy pierwszą wersję bramy dla wszystkich operacji wymiany; do konwersji tokenów z TokenSale do UTN / UTNP. UniXchange pozwala nam rozpocząć procedurę konwertowania tokenów na UTN / UTNP. Jej wydajność pozwala uniknąć użycia rozwiązań w tzw. chumrze do obsługi dużego ruchu. Ponadto usługa komunikuje się teraz bezpośrednio z podstawowymi bibliotekami protokołu Universy, dzięki czemu jest szybsza i bardziej niezawodna.

Mobilne portfele

Android

- Podstawowe funkcjonalności: pary kluczy, chmura kryptograficzna i komunikator, kontrakty (w tym szablony), portfele, transakcje.
- Wciąż brakujący zakres ważnych funkcji "wygody". Tylko dla beta-testerów.

iOS

- Podstawowe funkcjonalności: pary kluczy, chmura kryptograficzna i komunikator, kontrakty (w tym szablony), portfele, transakcje.
- Wciąż brakujący zakres ważnych funkcji "wygody". Tylko dla beta-testerów.

Do następnego tygodnia!

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#2, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Week #2 // Merry Crypto and Happy New Coin.. - 28 grudnia, 2017
Tydzień #2 // Wesołego Krypto i Szczęśliwej Nowej Monety

Cześć wszystkim!

Raport z drugiego tygodnia został napisany podczas świątecznego tygodnia, dlatego jestem trochę spóźniony ☺ Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Universa Blockchain ma dla Was prezent -

Zacznijmy od osiągnięć z tego tygodnia:
- Blockchain Universy zdobył 1 miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Rozwiązywania Caseów IR, autorstwa ARFI (26,000 inwestorów w tokeny ) — https://www.facebook.com/Universablockchain/photos/a.115448552457262.1073741828.108311786504272/138125916856192/?type=3
- Mój artykuł został opublikowany w rosyjskim Forbes http://www.forbes.ru/tehnologii/354717-kriptovalyutnye-mechty-chto-meshaet-razvivat-tehnologiyu-blokcheyn
- Pół roku temu zaprezentowałem koncept KryptoNacji na Białorusi. Half a year ago I presented the CryptoNation concept in Belarussia. Zobacz, co z tego wyszło http://argument.by/events/event_detail.php?ID=511

(zwróć uwagę na token i definicję smart kontraktów)

Rozwój biznesu
- Przeprowadziliśmy negocjacje z Liechtensteinem, Kantonem Zug, Księstwem Monako i Wyspą Man (9 stycznia odbędzie się druga runda negocjacji w sprawie uruchomienia naszej struktury z Monako)
- Negocjacje z Republiką Białorusi (przeczytaj powyższy artykuł, 10 stycznia otworzymy tam oddział firmy)
- Uzyskujemy opinię prawników, aby zakwalifikować się do testu tokenów Howeya; mamy nadzieję uzyskać wyniki przed Nowym Rokiem
- Obecnie prowadzimy negocjacje z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, opracowujemy wspólny akcelerator, fundusz i wdrażenie projektów testowych
- Otworzyliśmy oddział biurowy w Moskwie, obecnie pracując nad uruchomieniem największego na świecie Blockchain-Hackathonu https://www.facebook.com/SilikonKrim/posts/1581911621847638
- Przygotowujemy się do pracy przez pierwsze dni stycznia, które tradycyjnie są dla nas świętem
- Próbujemy przyspieszyć proces ogłoszenia współpracy z innym bankiem (pamiętasz Alfa Bank z zeszłego tygodnia?) w sprawie pilotażu, który z nimi robimy, prosząc ich o pozwolenie na publiczne ogłoszenie tej informacji.

Smart kontrakty // Dystrybucja tokenów
Chcę Ci przypomnieć o instrukcji dotyczącej przyznawaniu tokenów.
Już niedługo uruchomimy dwa smart kontrakty.

Jeden standardowy ERC20 i jeden inteligentny kontrakt Universa Core.
Oba kontrakty będą zawierały taką samą ilość emisji przy 1% zwyżce tokenów dozwolonych do spalenia, akceptacji tokenów dla transakcji, wymiany i innych standardowych operacji.
Każdy token UTN będzie odzwierciedlony przez UTN-P (zgodny z ERC20).

Aby otrzymać je na swoje saldo, musisz wybrać proporcje w ramach których będziesz przechowywać tokeny, które kupiłeś w trakcie ICO - UTN i UTN-P.  Otrzymasz e-mail, z przypomnieniem aby wybrać liczbę tokenów, które chciałbyś umieścić w swoim portfelu ERC20, oraz liczbę tokenów, które przetransferujemy do Twojego salda w momencie uruchomienia Mainnetu Universy. Będziesz musiał ponownie potwierdzić
swój adres e-mail, wybrać hasło i podać adres Twojego portfela ERC20 (dla tokenów kompatybilnych z ERC20). Działania te są wymagane w celu ograniczenia ataków hakerskich i oszustów na Twoje saldo Universa i tokeny w nim przechowywane.

Ważna uwaga: po przeniesieniu tokenów do osobistego portfela, Universa nie będzie już odpowiedzialna za przyszłość tych tokenów! Gwarantujemy, że wybrana ilość tokenów zostanie wysłana na podany przez Ciebie adres. Jeśli szukasz silniejszych środków bezpieczeństwa i chcesz mieć absolutną pewność co do przyszłości swoich tokenów, zalecamy ich przechowywanie w Mainnecie Universa Blockchain. Nie można wykraść tokenów ze smart kontraktu - Twoje tokeny będą w 100% chronione i bezpieczne u nas, chyba że zgubisz hasło do swojego portfela lub konta.

Rozwój produktu Blockchain // Wiadomości techniczne
# Sieć. Rozszerzenie transakcji.

- Opracowaliśmy algorytm zapewniający i potwierdzający uzyskanie wszystkich zmienionych kontraktów w łańcuchu transakcji dla nowych właścicieli
- Wdrożyliśmy mechanizm, który pozwala użytkownikowi na przeprowadzanie złożonych transakcji z dużą liczbą uczestników, których nie można byłoby zrealizować w oddzielnych lub sekwencyjnych transakcjach.
- Dodaliśmy możliwość określenia dodatkowych wymagań i ograniczeń ważnych tylko dla bieżącej transakcji, tworząc warunki "jednorazowe", które nie zostaną rozszerzone na kolejne transakcje. Przykład: rezerwowanie środków przy płatności kartą (wstrzymanie środków)
- Rozszerzenie interfejsu API klienta: tworzenie podstaw dla standardowych działań kontraktowych.
- protokoły 3-generacji i węzły są projektowane w celu zapewnienia nieograniczonej przepustowości sieci (elastyczny węzeł z dowolną liczbą kanałów danych i IPv6).

# Dokończenie klientów mobilnych

Android:
Kończenie importu kluczy, korygowanie zapisywania kontraktów i przesyłania funkcji, opracowywanie układu i funkcjonalności profilu, testowanie wyglądu, nagrywanie wideo.

iOS:
Praca nad czatami, importowaniem / eksportowaniem obiektów do osadzenia; profil; import kontraktów oraz inne korekty.

# Dalszy rozwój klienta WWW

- zestaw dodatkowych metod pracy z Embed
- naprawianie błędów w systemie ochrony aplikacji internetowych
- tworzenie transakcji GUI do wymiany "dowolnego tokenu na dowolny zasób".

# UniKasjer (Universa.Payments):

- Sfinalizowaliśmy istotną niezależną funkcję, która pozwala otrzymywać tokeny ERC20 (na przykład UTN-P) i wytransferować je później, nawet jeśli podany adres nie ma wystarczających środków.
- UTN-P: pierwsza wersja smart kontraktu została stworzona i jest w trakcie procesu audytu.

# Bank/Sprzedaż tokenów

Znaczny wzrost ochrony klientów przed ewentualnym nieuprawnionym usunięciem tokenów zebranych w wyniku ICO. Działające powiązanie pomiędzy utn checker <-> bankiem. Opracowanie dla banku wielu ogólnych mechanizmów bezpiecznego przetwarzania zleceń klientów oraz monitorowania i wydawania i wymiany tokenów.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#3, 2 lat temu
Week 3 // Happy New U! - 2 stycznia 2018
Tydzień 3 // Szczęśliwego Nowego U!


Cześć i Szczęśliwego Nowego Roku!
Nasz zespół życzy całej radości i sukcesów w 2018 roku! Stwórzmy nowy świat oparty na zaufaniu, decentralizacji i współpracy.
Wedołego Krypto i Szczęśliwego Nowego Uniwersum!


Uwaga: zobacz, jak wypłacić tokeny ERC20 poniżej.

Podsumowanie trzech tygodni:

Dla tych, którzy nie zaglądają tak często do kalendarza, chciałbym zwrócić uwagę, że upłynęły tylko trzy tygodnie od zakończenia ICO (w tym świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku). Jednak na wszelkich czatach, grupach dyskusyjnych wygląda to tak jak by minęły już 3 lata bez żadnych wiadomości od nas.

Oczywiście czujemy się nieco nieswojo pod presją - przyjrzyjmy się więc temu, co niektórzy z bardziej nieświadomych uczestników naszych czatów i forów nazywają oszustwem.

Jesteśmy znani jako pracoholicy i będziemy HODLować Universę. Czy ty również pracowałeś podczas Sylwestra?

Wy, moi drodzy właściciele tokenów Universa, macie niezwykle zmotywowany zespół pracoholików, którzy pracowali podczas tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku do godziny 18.00 - w tym w sylwestra. Pierwszego stycznia, zamiast odpoczywać, obudziliśmy się i pracowaliśmy jeszcze przez kolejne 8-12 godzin. Widziałem wiele zespołów programistycznych i wierzę, że nasz jest jednym z najbardziej spójnych i zmotywowanych. Jeśli pomnożysz nasze poświęcenie przez nasze doświadczenie i zrozumiesz, co budujemy, dostaniesz uber zespół który ciężko pracuje, aby Cię zadowolić. Minęły trzy tygodnie i wydaje nam się, że rezultat jest całkiem przyzwoity i uzasadniowy czasowo. Pamiętaj, że budujemy protokół blockchain, a nie aplikację dla blockchain (różnica wyjaśniona jest tutaj: https://hackernoon.com/differences-between-protocol-blockchain-and-app-blockchain-companies-802b699eccde)

Czy nasza mapa drogowa jest nieaktualna? Jest, ale osiągnęliśmy więcej, niż planowaliśmy :)

Za dwa lub trzy tygodnie opublikujemy zaktualizowany plan działania. Obecnie planujemy niektóre działania, z pewnymi opóźnieniami w pozostałych.
Dla przykładu, dzisiaj wydajemy moduł: system rezerw Universa (URS), nakierowany na zapewnienie poprawności skoordynowanych emisji UTN / UTNP w Blockchainie Universy (UTN) oraz kontraktach ERC20 sieci Ethereum (UTNP), zapewnienie darmowej zamiany UTN na UTN-P i odwrotnie, zapewnienie spalenie tokenów w obydwóch smart kontraktach oraz udostępnienie publicznego dostępu do sprawdzenia całkowitej podaży tokenów (total token supply).

Wydanie URS jest dla nas znaczącym krokiem milowym, mimo że nie wspominaliśmy o tym w pierwotnej mapie drogowej. Trudno opisać wewnętrzną złożoność rozwijających się części podstawowej warstwy infrastruktury protokołu blockchain.

Wypłata tokenów ERC20 do sieci Ethereum // WAŻNE! Musisz przeczytać!

Dziś udostępniamy obiecaną możliwość dla wszystkich kupujących tokenów (a także tych, którzy otrzymali tokeny w formie nagrody), wypłacenia tokenów ERC20 (UTN-P) na swoje adresy Ethereum (polecam i używam portfel MyEtherWallet).

Jeśli nie chcesz mieć kłopotów z zamianą swoich tokenów na UTN-P a później na UTN, możesz wybrać UTN i trafią one bezpośrednio do mainnetu (po jego wydaniu).

Aby wypłacić tokeny ERC20 (UTN-P) musisz zalogować się na swoje konto przez check.universa.io, kliknąć na przycisk Withdraw. W formularzu, który Ci się wyświetli, wybierz jaką ilość tokenów ERC20 (UTN-P) chcesz wypłacić na swój adres w sieci Ethereum (ERC20). Podaj adres swojego portfela oraz adres e-mail i hasło, którymi będziesz mógł uzyskać dostęp do pozostałych tokenów UTN. Minimalna ilość tokenów UTN-P do wypłaty wynosi 1000. Jeżeli podlegasz pod procedurę KYC, otrzymasz powiadomienie na adres e-mail objaśniające prostą procedurę weryfikacyjną, którą będziesz musiał przejść aby otrzymać żądane UTN-P.

Uwaga: upewnij się, że podałeś prawidłowy adres e-mail i adres portfela Ethereum. Po wysłaniu do ciebie wskazanej liczby tokenów ERC20, nie będziemy mogli ich zwrócić ani pomóc w uzyskaniu do niego dostępu, jeśli zgubisz portfel lub źle wpiszesz jego adres.

Wyślemy Twoje tokeny, gdy większość uczestników ICO wypełni ten formularz. MYŚLIMY, ŻE UDA SIĘ TO ZROBIĆ W TYM TYGODNIU. Wcześniej tokeny nie będą wysyłane, więc nie martw się, jeśli nie znajdziesz ich w swoim portfelu już dziś!

Prześlemy Ci instrukcje e-mailem, jak wypłacić pozostałe UTN do portfeli Universa Blockchain w późniejszym czasie.

Wiadomości i prasa

Odpowiedziałem krótko na pytania firmy forklog dotyczące sprzedaży tokenów (w języku rosyjskim)— https://forklog.com/ceo-universa-kak-my-proveli-tokensejl-na-28-mln/

John McAfee został wymieniony wśród 10 najlepszych osób w 2017 roku jako orator Universy i osoba, która dała ryzykowną obietnicę zjedzenia własnego członka —  https://forklog.com/top-10-personalij-2017-goda-v-bitkoin-i-blokchejn-industrii/

Dostaliśmy Tweeta od CoinTelegraph  — 

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#4, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Week 4 // First month of work - 10 stycznia 2018
Tydzień 4 // Pierwszy miesiąc pracy

Cześć wszystkim!

Wypełniliście już formularz wypłaty tokenów?
- Wypełnijcie i wypłaćcie teraz  — https://check.universa.io // WAŻNE!!! KAŻDY MUSI TO ZROBIĆ!


Jesteś w posiadaniu więcej niż 1 mln tokenów?
- Musisz przebrnąć przez procedurę KYC  — https://check.universa.io. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to czym prędzej - to ważna procedura niemniej prosta i potrzeba ją wykonać jak najszybciej.

Dystrybucja tokenów (ERC20)
W końcu, pojawiła się wiadomość dla tej niecierpliwej części naszej społeczności, która mocno na nią czeka :). W ostatnim tygodniu poprosiłem Was o zawnioskowanie o wypłatę tokenów UTN lub UTN-P (patrz wyżej). Ponad 22 000 użytkowników już zadecydowało gdzie mają trafić ich tokeny. W tym tygodniu rozpoczniemy dystrybucję tokenów. Mam nadzieję, że ci z Was, którzy tak bardzo o to prosili przez ostatnie cztery tygodnie, będą zadowoleni :).

Rosyjskie Święta
W tym tygodniu prawosławni chrześcijanie tradycyjnie obchodzą Święta Bożego Narodzenia, tak więc przegapiliśmy jeden dzień roboczy z powodu święta narodowego, ale to nas nie spowolniło w pracach nad Universą.
Czy wiesz, że nikt nie pracuje w Rosji od 1 do 10 stycznia z powodu świąt państwowych? Mimo wszystko nasi rosyjscy członkowie zespołu pracowali nad tym, aby produkt był jak najwcześniej i w jak najlepszym wydaniu!

Nasza pierwsza umowa
Już niedługo przeczytasz o tym w nagłówkach w wiadomościach. Na ten moment zapowiedź: Universa uzyskała 50% udział w prawach do domeny криптовалюта.рф (kryptovalyuta.rf - kryptowaluty pisane cyrylicą). Arthur Lipatov stanie się Dyrektorem ds. Społeczności, a Universa zyska możliwość używania witryny jako źródła publikowania artykułów, blogów na temat blockchain i samej Universy.
Arthur i ja będziemy reprezentować Blockchain Universy na spotkaniu CryptoCruise. Jeśli więc znajdziesz się na statku na którym odbędzie się spotkanie lub będziesz w samym Singapurze, znajdź nas. Będzie nam miło Cię poznać.

Chcesz postawić Master node, masz 1 mln tokenów i dedykowany serwer?
Wypełnij ten formularz, przygotujemy razem hardware i spróbujemy uruchomić test net i node wspólnymi siłami — https://borodich.typeform.com/to/vUb6ou.

Rozwój biznesu
W tym tygodniu odbyłem negocjacje z kilkoma krajami afrykańskimi, Białorusią, USA, Szwajcarią i Liechtensteinem.
Afryka — W Afryce rozpoczęliśmy negocjacje na najwyższym szczeblu w sprawie projektów ekonomicznych opartych o blockchain  i emisji narodowych kryptowalut opartych o Universę. Mamy nadzieję, że te negocjacje doprowadzą do fazy wdrożenia omawianych tematów. Jeżeli posiadasz kontakty i możliwości, które umożliwią nam zaimplementować blockchain Universy w jakimkolwiek kraju, napisz do mnie bez obaw.

Rosja — Byłem w Rosji i odbyłem negocjacje z potencjalnym łącznikiem (integrator), zjawiłem też się na urodzinach Bitcoina, gdzie kanał telewizyjny RussiaToday przeprowadził ze mną wywiad. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się odnośnik do wywiadu. Ten dzień zakończył się podpisaniem umowy w sprawie domeny криптовалюта.рф (patrz wyżej).

Białoruś  —  Jeżeli pamiętasz z moich poprzednich postów, Białoruś zaadoptowała prawo (oczywiście nie bez naszego udziału), które legalizuje kryptowaluty i umożliwia wdrażanie krypto-biznesów, wliczając w to ICO oraz giełdy kryptowalut. Pojawiłem się na Białorusi w tym tygodniu i rozpocząłem etap otwierania naszego oddziału biurowego w tak zwanym High Tech Park (http://park.by/post-1749/).

USA  —  W USA rozpoczęliśmy przygotowania do otworzenia biura regionalnego; naszą pierwsza konferencją w której weźmiemy udział będzie North American Crypto Conference — https://one2crypto.com/cryptocurrency-basics/events/north-american-bitcoin-conference-2018/. Jeżeli mieszkasz w USA i chciałbyś porozmawiać o przyszłości Universy i możliwych wdrożeniach jej do biznesu, znajdź naszego przedstawiciela na konferencji.

Szwajcaria/Liechtenstein — Negocjacje, które trwały przez blisko 6 godzin dały nam na prawdę owocne rezultaty. Zwłaszcza z naszym zespołem specjalistów finansowych i prawników tam pracujących. Podczas gdy niekończąca się papierkowa robota trwa, oto zwiastun tego, co Vontobel może zrobić z kryptowalutami — https://www.vontobel.com/en-int/about-vontobel/media/communications/vontobel-launches-first-short-mini-futures-on-bitcoin/.Wiadomości technologiczne dotyczące projektu
W tym tygodniu walczyliśmy przeciwko dziurom Spectre i Meltdown

W dniu 3 stycznia 2018 roku naukowcy z projektu Google Project Zero, ogłosili dwie bardzo niebezpieczne luki sprzętowe w procesorach Intel / AMD / ARM. Luki te mają nazwy Meltdown i Spectre. Od momentu ogłoszenia ich istnienia zespół Universa ciężko pracował nad oszacowaniem jego wpływu na architekturę Universa.

Głównym problemem związanym z odkryciem Meltdown i Spectre jest to, że stanowią one luki w zabezpieczeniach sprzętu, co umożliwia łamanie wielu gwarancji bezpieczeństwa zapewnianych przez system operacyjny i oprogramowanie. Jest to również powód, dla którego luki te są tak poważne - z uwagi na to, że są to luki zaszyte w procesorze, a nie w programie, mogą wpływać na praktycznie każdy dostępny system komputerowy: według badaczy luki "Meltdown", "każdy procesor Intela, jest potencjalnie zagrożony, co oznacza efektywnie każdy procesor od 1995 r. (z wyjątkiem Intel Itanium i Intel Atom przed 2013 r.) ". Luka w oprogramowaniu Spectre jest jeszcze bardziej ogólna (choć trudniejsza do wykorzystania) i wykazano, że ma wpływ na procesory Intel, AMD i ARM, w tym komputery stacjonarne, laptopy i urządzenia mobilne.

W przypadku usterki Meltdown złośliwa aplikacja może potencjalnie odczytać dane z innych procesów uruchomionych na tym samym serwerze w chmurze; oraz z luką w oprogramowaniu Spectre, złośliwa aplikacja może nawet skłonić hypervisora do zapisania danych do systemu operacyjnego gościa i jego procesów.

Na szczęście luki sprzętowe, nawet na tak dużą skalę, były już przewidywane przez specjalistów z branży bezpieczeństwa ekspertów bezpieczeństwa Universy. Po analizie bezpieczeństwa z przyjemnością informujemy, że luki w oprogramowaniu Meltdown i Spectre mają znikomy wpływ na funkcjonowanie platformy Universa.

A teraz przegląd poszczególnych modułów Universy pod kątek odkrytych luk
 • URS (Universa Reserve System)  —  moduł odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie Twoich UTN oraz UTN-P, bezpieczną wymianę tych tokenów pomiędzy sobą. Moduł wkrótce zdolny będzie już do realizowania multi-blockchainowych zadań i funkcjonalności. Problem Meltdown i Spectre go nie dotyczy. URS działa na dedykowanym sprzęcie, nie jest trzymany na zasadzie współdzielonego hostingu, co więcej żadne dane nie są tam przechowywane ani wykorzystywane do działania.
 • Crypto Cloud (Krypto Chmura) — moduł odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie Twóich kontraktów i wiadomości na czasie - klient WWW https://access.universa.io/contracts. Cały zamysł Crypto Cloud opiera się na tym, że wszystkie wiadomości i dane użytkowników są szyfrowane przez użytkownika końcowego (end-user-encrypted) . Chmura nie przechowuje żadnych danych, które mogły by być zdekodowane przez złośliwy kod, który uzyskał dostęp do zasobów chmury przez błędy w innym procesie, aplikacji lub procesorze. W chmurze nie ma też danych, które mogłyby zostać nadpisane przez złośliwy kod, bez zauważenia niezgodności danych i niezgodności podpisu kryptograficznego (signature mismatch). Problem Meltdown i Spectre jej nie dotyczy
 • Węzły Sieciowe Universa Testnet — główny teoretyczny wpływ luk na węzły - wykluczony. Nawet jeśli teoretycznie każdy węzeł działający w sieci osadzony byłby w chmurze i zostałby naruszony, wszelkie złośliwe zmiany jakichkolwiek przechowywanych danych spowodowałyby jego wykluczenie z udziału w sieci; aby zmienić jakiekolwiek dane globalnie w całym blockchain, osoba atakująca musiałaby skutecznie zaatakować co najmniej 90% węzłów. Testnet Universy obecnie składa się z 30 węzłów, więc z powodzeniem zaatakowanych musiałoby zostać co najmniej 27 z nim. Biorąc pod uwagę liczbę klientów i liczbę serwerów używanych przez dostawcę hostingu w chmurze, szansa, że jeden atakujący może uruchomić wystarczającą liczbę wirtualnych hostów, aby uzyskać efekt rozproszenia i ostatecznie trafić na ten sam sprzęt, co jeden z naszych 27 węzłów testowych - możliwość taka jest pomijalna. Poza tym dostawca hostingu w chmurze twierdzi, że poprawki bezpieczeństwa są już wdrażane w systemach, których dotyczy luka.

Zakres tych dwóch luk jest niezwykle szeroki. Zespół Universa będzie śledził postępy prac twórców systemów i oprogramowania w naprawianiu i łataniu dziur. Upewnimy się, że sprzęt z którego będziemy korzystać będzie w pełni załatany lub wykorzystywany przez nas będzie tylko dedykowany sprzęt. Ponadto ryzyko podobnych ataków jest powodem, dla którego wymagania dotyczące uruchamiania węzła Universa nie są tak łatwe do spełnienia, jak w przypadku uruchamiania węzła dla niektórych, innych technologii blockchain: warunki licencjonowania węzła Universa będą zawierać pewne wymogi dot. sprzętu i oprogramowania, które będzie wykorzystywane do ochrony przed podobnymi ataki.

Na ten moment użytkownicy Universa powinni uważać, że najbardziej niebezpiecznymi częściami systemów są niestety ich własne komputery osobiste, laptopy i urządzenia mobilne. To one są najbardziej podatne na luki odkryte przez badaczy pod nazwami Spectre i Meltdown.

Aby obronić się przed lukami Meltdown i Spectre, ważne jest aby zadbać o tak zwaną higienę IT — a więc, aktualizować system operacyjny i oprogramowanie na nim zainstalowane do najnowszysch wersji; nie korzystać z oprogramowania z nieznanych źródeł, które na dodatek nie mają licencji; tworzyć skomplikowane i dość losowe hasła i nigdy ich nie zapisywać w otwartej formie; trzymać wrażliwe pliki (np. klucze prywatne do portfela) w zaszyfrowanej formie, która wymaga ich deszyfracji przed każdym użyciem.

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#5, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Week 5 // Malaysia, ERC20 & KYC - 17 stycznia 2018
Tydzień 5 // Malezja, ERC20 & KYC

Cześć wszystkim! Mamy 5 tydzień, Malezję i Davos, KYC, ERC20 UTN-P i kamień milowy :)

Tokeny ERC20 i oficjalny smart kontrakt UTN-P

Skończyliśmy projektowanie i audyt smart kontraktu za pośrednictwem którego odbędzie się dystrybucja tokenów oraz który będzie odpowiedzialny za cyrkulację tokenów UTN-P. Smart kontrakt zawiera funkcjonalność blokady czasowej (timelock) nałożoną na tokeny naszego zespołu oraz Fundacji. Jednocześnie zaprojektowaliśmy w nim funkcję spalania tokenów, potrzebną do ich nieodwracalnego zniszczenia. Smart kontrakt możesz przejrzeć pod tym odnośnikiem — https://etherscan.io/address/0x9e3319636e2126e3c0bc9e3134aec5e1508a46c7

Wydając kontrakt w tym tygodniu, rozpoczniemy dystrybucję tokenów UTN-P dla osób, które wybrały ich wypłatę na adresy kompatybilne z siecią Ethereum - ERC20. Myślę, że wielu z Was po tym odetchnie.

Wypłata i KYC
Co może być skomplikowanego we wpisywaniu liczby tokenów, adresu portfela Ethereum, ustawianiem hasła w celu otrzymania UTN i przejściem procedury KYC? Najbardziej oryginalne prośby tego tygodnia: “Zleciłem wypłatę na swój portfel ale zgubiłem do niego klucze", oraz “Zleciłem wypłatę na mój portfel ale nie pamiętam hasła do swojego konta e-mail". Te sytuacje pokazały nam, że poziom wsparcia jaki Wam oferujemy, nie już na tyle odpowiedni aby zapewnić Wam szybką pomoc każdemu w trudnej sytuacji. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się podpisać umowę o współpracę z serwisem UseResponse.com i zaczęliśmy przemianę naszego działu wsparcia, na profesjonalny system wsparcia klienta (CSS - Customer Support System). Dzięki temu możemy sprawdzić ile czasu zajmie nam rozwiązanie problemu od momentu stworzenia przez Was zgłoszenia oraz możemy przesyłać prośby z naszego czatu / skrzynki e-mail bezpośrednio do zespołu programistów i tym samym otrzymać odpowiedź.

Szwajcaria, Moskwa, Malezja
Podczas spotkań, które odbyliśmy z największymi i najważniejszymi Szwajcarskimi Bankami (UBS) oraz Julius Baer), rozmawialiśmy na temat możliwości jakie niesie za sobą szybka sieć blockchain dla sektora bankowego. Biorąc pod uwagę tradycyjny konserwatyzm typowy dla branży bankowej, już w marcu spodziewane są namacalne wyniki tych rozmów.

W Moskiewskim biurze Universy zorganizowaliśmy think tank i rozpoczęliśmy przygotowania do hackathonu na bardzo dużą skalę - UniversaHack2018 zaplanowanego na 12–18 marca w 11 miastach (Moskwa, Petersburg, Ufa, Ulijanowsk, Krasnodar, Kazań, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Tomsk, Władywosto oraz Mińsk). Oprócz hackathonu i wywiadów z deweloperami, zorganizowaliśmy się razem z Ministrem Komunikacji Federacji Rosyjskiej i Sashą Iwanowem (z projektu Waves) na udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, które odbędzie się 23 stycznia. Wygłoszę przemówienie na temat perspektyw wdrożenia technologii blockchain na świecie. Więcej informacji pod tym odnośnikiem.

Jeśli zdarzy ci się być w Davos 23 stycznia, napijmy się kawy po mojej przemowie.

W tym tygodniu miałem również okazję odbyć spotkanie w Malezji lokalną społecznością wspierającą Universa, gdzie postanowiliśmy zaoferować technologię blockchain lokalnym władzom i dużym bankom.
W lutym odbędzie się duży pokaz technologiczny i spróbujemy na nim uruchomić pierwszą wersję pilotażową projektu opartą na Universa w tym regionie.
W Malezji odbyłem również spotkanie z przedstawicielami firmy fintech, z którą będziemy współpracować w rozwoju Universa Exchange (giełdy Universa). W sumie nie marnowałem czasu w Penang.
Jeśli jesteś dzisiaj w Phuket, możesz znaleźć Arthura lub mnie w koszulce Universa na konferencji THAI Blockchain —  https://coinsbank.com/thai/

Nasz nowy artykuł na temat przyszłych możliwości zawodowych i blockchainu  —  https://www.glassdoor.com/blog/tech-related-career-opportunities/

Przejdźmy teraz do nowości dotyczących rozwoju produktów blockchain Universa

Universa Blockchain MainNet Development

Skończyliśmy projektowanie wyglądu oraz przygotowaliśmy nasze interfejsy systemowe do pracy z kontami w różnych kryptowalutaach: BTC, ETH, smart kontrakty Universy, smart kontrakty ERC20. Punktem kulminacyjnym architektury jest otwarty zestaw kont, który może działać spójnie z dowolnymi tokenami i walutami. Moduł przetwarza przypadki błędów w płatnościach przychodzących, np. otrzymanie nie pełnej kwoty transakcji, otrzymanie zbyt wielu tokenów, oraz zajmuje się mechanizmami rozwiązywania tego rodzaju problemów.

Zakończyliśmy procesowanie wyników identyfikacji KYC.

Nowa procedura częściowo równoczesnego weryfikowania płatności i przetwarzania transakcji została zoptymalizowana zgodnie z wynikami osiągniętymi w sieci Testnet, obecnie jest przez nas dalej rozwijana .

Projekt nowej aplikacji został zakończony: podzielenie na komponenty, architektura komunikacji, komponent UX-BP do usuwania blokad UX i tworzenie wysokiej jakości animowanego interfejsu, izolacja od wpływu osób trzecich z zewnątrz, wybór wygodnych mechanizmów (kotlin/ scala), automatyczny test kodu w konfiguracji podsystemu przeglądarki / DOM.

Zaczynamy przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne z programistami. Widzieliśmy się już z około 10 osami, ale nie mogliśmy znaleźć nikogo, kto ma dobrą znajomość SCALA i spełnia wymogi naszego CTO. Czy znasz programistów z tą wiedzą? Wyślij namiary na nich do nas - mamy ciasteczka!

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
#6, 2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Week 6 // As intense as five weeks - 25 stycznia 2018
Tydzień 5 // Tak intensywny jak pięć tygodni :)

Czasami dni są tak wypełnione zajęciami od wtorku do wtorku i dzieje się tak wiele interesujących rzeczy, że wydaje się, że minęło co najmniej kilka tygodni. A minął tylko tydzień.
Co najważniejsze, wysłaliśmy pierwszą transzę 800 milionów UTN-P (więcej informacji poniżej)
Oto podsumowanie dla tych, którzy nie lubią długich ścian tekstu, ale chcieliby wiedzieć, jak wygląda typowy tydzień dyrektora generalnego :)

Wtorek // Penang, Malezja
Poranek —  spotkania w Penang w Malezji z przedstawicielami świata kryptografii i programistami giełdowymi.
Popołudnie —  udział w tak zwanym CryptoCruise połączony z negocjacjami z giełdami, inwestorami, oraz twórcami rozwiązań blockchainowych.
Wieczór — krypto networking skrapiany alkoholem na spotkaniu organizowanym przez lokalny rząd

https://coinsbank.com/cruise-asia

Środa // Phuket, Tajlandia
Poranek  — Konferencja w Phuket, nasz doradca John McAfee mówi o dobrych projektach, które przetrwają, i lepszym jutrze dla Bitcoina pomimo tysięcy złych kryptowalut. HODL!
Popołudnie  — wejście na żywo na wizję z plaży Phuket aby skomentować mocno malejącą w tym momencie cenę Bitcoina - wywiad dla Rosyjskiego kanału NTV  (zaufaj mi, to zwykły zbieg okoliczności, nie ma nic wspólnego z CryptoCruise).

Evening — negotiations with cryptolawyers, nailing down the deal with a key strategic consultancy in the Middle East. Prepared a presentation on the feasibility of CryptoOil/CryptoBarrel solution based on Universa Blockchain.

Evening — alcohol-powered crypto networking with the CEOs of the largest cryptocompanies — but what happens in CryptoCruise stays in CryptoCruise.


Jorg Molt (Satoshi School)
Thursday // The ocean
Morning — a light crypto-hangover.

aaa