Wprowadzenie do TronLink  (Przeczytany 1711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.{alt}
Wprowadzenie do TronLink

TronLink jest Twoim biletem do świata zdecentralizowanych aplikacji w sieci blockchain Tron.

Czym jest TronLink?
TronLink upraszcza dostęp do sieci Blockchain Tron i sprawia, że użytkowanie jej staje się jeszcze prostsze niż już jest. TronLink jest rozszerzeniem do zainstalowania w przeglądarce Google Chrome i umożliwia połączenie zawartości witryny z bezpieczna platformą, na której możliwe jest wykonywanie transakcji, otrzymywanie ich i podpisywanie ich.

TronLink posiada podobne możliwości do naszego portfela na komputer jednocześnie oferując zwięzły, a jednocześnie rozbudowany interfejs API dla programistów aplikacji opartych o sieć Tron. Rozszerzenie funkcjonuje w ramach odizolowanego środowiska i wykorzystuje niezawodne szyfrowanie, aby zabezpieczyć zawartość portfela. Niezależnie od ilości utworzonych kont (portfeli), TronLink zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo. Użytkownicy TronLink mają możliwość importowania istniejących już kont (portfeli) zachowując możliwość tworzenia dodatkowych kont (portfeli).

Dzięki tym zaawansowanym funkcjonalnościom TronLink stanowi narzędzie godne uwagi każdemu posiadaczowi TRX.

Interakcje stron Internetowych z siecią Blockchain TRON
TronLink zapewnia stronom internetowym łatwy w użyciu interfejs programistyczny, który umożliwia bezpośrednią interakcję z inteligentnymi kontraktami (ang. smart kontraktami) w sieci Blockchain Tron.

Inteligentne kontrakty są podstawą wszystkich zdecentralizowanych aplikacji (ang. dApps). Kojarzysz dApp "CryptoKitties" oparty o sieć Ethereum - m.in takie aplikacje mogą teraz znaleźć się w sieci Blockchain TRON dzięki TronLink. Programiści mogą korzystać z interfejsu API dostarczonego przez TronLink, aby poprosić o podpisanie i ogłaszanie transakcji za pośrednictwem TronLink. Mogą również odbierać wywoływane przez użytkowników zapytania, które nie są bezpośrednio połączone z węzłami (ang. Nodes).

TronLink rozwiązuje duży problem, z którym obecnie boryka się społeczność wokół projektu Tron - mamy wspaniałą platformę, ale nie mamy prostego, bezpiecznego sposobu na interakcję z nią.

TronLink zapewnia podobne doznania z użytkowania sieci Blockchain Tron co MetaMask w sieci Ethereum. Od teraz programiści będą mogli tworzyć i inicjować interakcje w swoich dApps bezpośrednio w przeglądarce użytkownika, co otwiera zupełnie nowe możliwości których Tron nigdy wcześniej nie posiadał.
Niektóre pomysły, które wcześniej były niemożliwe do zrealizowania, teraz są łatwe do wykonania.
Już niedługo zobaczysz wdrożenia gier, aplikacji, stron Internetowych i jeszcze więcej - wszystko to będzie napędzane przez sieć Blockchain TRON za pośrednictwem TronLink.


Przykład użycia TronLink
Jednym z przykładowych wdrożeń wykonanych za pośrednictwem TronLink jest przycisk do głosowania na Super Reprezentantów. Wyobraź sobie, że odwiedziłeś stronę wybranego przez siebie Super Reprezentanta, a na niej bezpośrednio przycisk umożliwiający oddanie Ci na niego swoich głosów.

Dzięki zintegrowaniu TronLink ze swoją stroną, programista może osadzić funkcjonalność głosowania bezpośrednio na swojej stronie Internetowej. Już nie musisz ręcznie zestawiać i rozgłaszać informacji do głosowania - funkcjonalność ta jest dostępna za jednym kliknięciem.

To tylko ułamek tego, co TronLink jest w stanie zrobić.


Od 26 czerwca bierzemy udział w wyborach na SUper Reprezentantów. Skupiliśmy się na budowaniu narzędzi do, które będą wykorzystywane zaraz po starcie TVM (maszyny wirtualnej Tron). Zachęcamy do dołączenia do nas w tej przygodzie, poprzez przydzielenie kilku głosów na TronWatch, aby pomóc nam w tworzeniu lepszego jutra dla projektu TRON.

TronLink udostępniony zostanie w Chrome Web Store 31 lipca 2018 r.

aaa