Zakup dowolnej kryptowaluty z WERYFIKACJĄ DANYCH  (Przeczytany 4110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

 • *
 • becometa (OP)
 • Posty: 217
 • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
ZAKUP DOWOLNEJ KRYPTOWALUTY Z WERYFIKACJĄ NA POLSKIEJ GIEŁDZIE BITBAY - KROK PO KROKU (dla wzrokowców zdjęcie)
Poradnik może się przydać również tym, którzy mają już konto na BitBay, ale nie kupowali dotychczas innych kryptowalut aniżeli tam dostępne.

Zanim zaczniemy, wyjaśnię po co Ci weryfikacja na BitBay:
Na BitBay możesz wymieniać cyfrowe waluty bez weryfikacji oraz bez limitu. Jest ona konieczna dopiero, gdy zamierzasz wpłacać środki w walutach fiat np. PLN, USD lub EUR. Weryfikacja umożliwia również wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi oraz wpłaty ekspresowe DotPay i przez ekspresową usługę Poczty Polskiej.

W moim przykładzie posługuję się zakupem IOTA ale pod IOTA wstaw dowolną inną kryptowalutę dostępną na BitBay / Binance

Do procesu zakupu wykorzystamy: giełdę BitBay, operatora płatności (przelew bankowy, wpłata na poczcie polskiej lub wpłata w Żabce), giełdę Binance, dokument potwierdzający adres zamieszkania wystawiony maksymalnie 6 miesięcy temu, dokument potwierdzający tożsamość

Rejestracja i weryfikacja KROK PO KROKU
(1) Zarejestruj się na polskiej giełdzie BitBay (ref) - podaj adres e-mail na który dostaniesz link aktywacyjny
(2) Po kliknięciu w link aktywacyjny ustal dane do giełdy, czyli: swój login, hasło oraz tzw. kod bezpieczeństwa
(3) W zależności od twoich potrzeb, wybierz domyślną walutę, tj. PLN, USD, EUR
(4) Po zalogowaniu się wcześniej ustalonymi danymi, kliknij na przycisk „Zweryfikuj swoje konto", który widzisz na górze strony w pomarańczowej ramce (lub kliknij tutaj)
(5) Wybierz swój typ konta - ja poradnik piszę pod konta prywatne

(6) Najciekawsza część. Skrupulatnie wypełnij wszystkie dane o które prosi Cię formularz.
 • [ ! ] nie wpisuj dat „z palca" - każda data posiada okienko w którym musisz ją „wyklikać".
 • [ ! ] numer telefonu podawaj w formacie +48123456789 (ważny jest plus przed 48, bez niego nie przejdziesz dalej)
(7) Przygotuj dokumenty potwierdzające adres zamieszkania oraz potwierdzające tożamość i wgraj je przez formularz
 • (7a) Dokumenty potwierdzające adres zamieszkania: rachunek, umowa, dokument urzędowy, wyciąg z konta bankowego, potwierdzenie przelewu
 • (7b) Dokumenty potwierdzające tożsamość: WAŻNY dowód osobisty, prawo jazdy, paszport
 • [ ! ] Dokumenty nie przyjmowane: legitymacje, karty członkowskie
(8) Po wypełnieniu formularza musisz uzbroić się w cierpliwość - weryfikacja może trochę potrwać. W międzyczasie przejdź do pkt. (9).
(9) Sprawdź, czy kryptowaluta, którą chcesz zakupić znajduje się na BitBay. W tym celu udaj się tutaj. Jeżeli tak - świetnie, poczekaj na zweryfikowanie konta i przejdź do punktu (10). Jeżeli nie - przejdź do pkt. (#18)
(10) Twoje konto zostało zweryfikowane - możesz to potwierdzić, w prawym górny rogu strony. Pod twoim loginem powinna widnieć informacja „ZWERYFIKOWANY"
(11) Aby zasilić swoje konto na giełdzie udaj się do sekcji KONTO, a następnie Portfele. Kliknij na walutę, którą chcesz zasilić swoje konto (ja używam PLN)

(12) Po kliknięciu, domyślnie zaznaczona jest opcja „Wpłata". Teraz wybierz tylko formę wpłaty:
 • (12a) Poczta Polska (minimalna jednorazowa wpłata wynosi 5 PLN, maksymalna 50 000 PLN) Księgowania wpłat: pon-pt 8:00 – 20:00, sobota 9:00 - 17:00, niedziela 9:00 - 14:00. Prowizja wynosi 2%. Pieniądze zasilą konto giełdy w przeciągu maksymalnie 15 minut.
 • (12b) Przelew bankowy (środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 9:00, 12:00. 16:00.)
 • (12c) Żabka (maksymalna jednorazowa wpłata wynosi 2000 PLN). Prowizja wynosi 2%, przykład: Wpłacasz 1000 PLN, Twoje konto zasili 980 PLN). Prowizja, jaką pobiera sklep Żabka od wpłaty to 1,89 PLN do kwoty 500 złotych, w przypadku Freshmarket 0,99 PLN do kwoty 500 złotych. Powyżej tej sumy, opłata wynosi 0,4% wartości wpłaty.
(13) Kiedy Twoja wpłata zasili już konto na BitBay, możesz zacząć handlować. Przejdź do sekcji MARKET, a następnie Giełda.
(14) Nad wykresem wybierz interesującą Cię parę, domyślnie zaznaczona jest BTC/PLN

(&15) Mniej więcej na środku swojego ekranu znajdź formularz „CHCĘ KUPIĆ". Jeżeli chcesz wydać odrazu wszystkie pieniądze, to naciśnij na ikonkę monet, lub wpisz samodzielnie za jaką kwotę chcesz kupić swoją kryptowalutę.
(&16) Teraz ustal kurs za jaki chcesz kupić. Najbardziej pomocne będą „ostatnie transakcje", które zobaczysz po prawo (ciągle się odświeżają). Najprościej dla ciebie będzie wpisać kurs, który widzisz właśnie tam. Możesz też ustalić kurs samodzielnie wyższy lub niższy od obecnego - decyzja należy do Ciebie.

(17) Jeżeli Twoja transakcja dojdzie do skutku, to ikonka dzwonka obok loginu będzie to symbolizować oraz idąc jeszcze bardziej w lewo, stan konta w Twojej kryptowalucie zwiększy się z 0. Tutaj kończy się poradnik, chyba, że Twojej kryptowaluty nie ma na liście dostępnych na BitBay, wtedy interesuje Cię punkt (9) oraz (#18).

(#18) W celu zakupienia wybranej przez Ciebie kryptowaluty, sprawdź czy jest ona dostępna na Binance, jeżeli tak przejdź do kolejnego punktu. Jeżeli nie :-( możesz wypełnić formularz z prośbą o dodanie Twojej kryptowaluty na giełdę
(#19) Zarejestruj się na Binance (ref)
(#20) Sprawdź, która z krypto transferowych jest mniej zapchana (dla LTC tutaj, dla ETH tutaj, dla BTC tutaj)
Czym więcej „unconfirmed transactions" tym dłużej będzie lecieć twój transfer z kantoru do giełdy! Wybierz tę krypto transferową, która ma mniej „unconfirmed"
(#21) Po wybraniu krypto transferowej, zaloguj się na Binance najedź na ikonkę ludzika w menu i kliknij na „Estimated value"
(#22) Znajdź Litecoin, Ethereum lub Bitcoin na długiej liście i naciśnij przycisk „Deposit"
(#23) Skopiuj/przepisz adres LTC / ETH / BTC podany przez giełdę w bezpieczne miejsce (kartka/notatnik/schowek)
(#24) Jeżeli Twoje konto na BitBay zostało już zweryfikowane, kontynuuj. Jeżeli nie, poczekaj aż zostanie zweryfikowane.
(#25) Zakup kryptowalutę transferową na BitBay (zgodnie z punktem &15 oraz &16)
(#26) Na BitBay udaj się do sekcji KONTO a następnie PORTFELE, kliknij na kryptowalutę transferową, którą zakupiłeś i naciśnij Wypłata
(#27) W polu „Kwota" wpisz kwotę jaką chcesz przesłać na Binance, w polu „Wyślij do" wpisz adres LTC / ETH / BTC podany przez giełdę Binance z punktu (#22) i naciśnij „Wypłać"

(#28) Po kilku-kilkunastu minutach od opłacenia spróbuj sprawdzić na Binance, o tutaj czy transakcja już się pokazuje.
 • (#28a) Jeżeli nie, wróć na BitBay, udaj się do sekcji KONTO, a następnie HISTORIA, odnajdź żądaną transakcję i naciśnij na niebieską strzałkę kierującą w dół. Po wysunięciu się informacji o transakcji kliknij na odnośnik „Blockchain". Dzięki temu dowiesz się co się dzieje z Twoją transakcją.
 • (#28b) Jeżeli tak, przejdź do kolejnego punktu.
(#29) W momencie pojawienia się Litecoina / Ethereum / Bitcoina na twoim portfelu w Binance, będziesz mógł go zhandlować na swoją kryptowalutę
(#30) Udaj się do zakładki „Exchange" -> Basic
(#31) Kliknij obok przycisku „Favourites" na przycisk „BTC" lub „ETH".
(#32) Teraz w zależności od tego, co chcesz kupić wpisz w wyszukiwarkę po prawej stronie skrót kryptowaluty, którą chcesz kupić. Ja wpisałem IOTA. Kliknij na nią.

(#33) Niewykluczone, że kryptowaluta, którą akurat chcesz kupić nie ma uruchomionej pary z krypto transferową (LTC/ETH). Wtedy najlepiej abyś sprzedał swoją krypto transferową na np. Bitcoina lub dowolną inną, która tworzy parę z wybraną przez Ciebie kryptowalutą. Najczęściej świeże kryptowaluty mają utworzoną parę tylko z BTC.
 • (#33a) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA MA PARĘ Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ: Pod wykresem w sekcji „Buy X" - gdzie X to nazwa wybranej przez Ciebie kryptowaluty podaj ilość, jaką chcesz kupić oraz naciśnij „Buy X"
 • (#33b) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA NIE PARY Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ: Pod wykresem w sekcji „Sell LTC" / „Sell ETH" przepisz to co widzisz w „LTC Balance" / „ETH Balance" lub kliknij na przycisk „100%". Po sprzedaży znajdź parę twojej kryptowaluty np. z BTC.
(#34) Szacunek, że dotarłeś(aś) do końca ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

*Wiele czynników wpływa na szybkość transakcji. Na moment pisania postu ETH obecnie boryka się z zapchaniem sieci przez nowy trend, tzw. CryptoKittens.


aaa