Localbitcoins - bezpieczny zakup Bitcoinów online lub twarzą w twarz  (Przeczytany 3918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 217
  • Od: 10/2017
2 lat temu, zmieniony 2 lat temu przez becometa
Localbitcoins służy jako portal ogłoszeniowy dla kupujących oraz sprzedających itcoiny.
Użytkownicy sami wystawiają ogłoszenia w których ustalają kursy po jakich odbywają się z nimi transakcje, wyznaczają limity transakcyjne oraz wskazują formy płatności, które akceptują. Ogłoszenia oprócz tego, że podzielone są kategoriami według krajów, dzielą się też na te, które wymagają spotkania twarzą w twarz w celu doprowadzenia transakcji do finału oraz te przeprowadzane online.

Zarejestruj się!

Czemu miałbym/miałabym skorzystać z Localbitcoins?
Ponieważ (przy odpowiednich środkach bezpieczeństwa) gwarantuje on większą anonimowość aniżeli normalna giełda lub kantor.
Większość transakcji w serwisie odbywa się „online" pomimo „lokalnego" formatu jego działalności. Dlaczego? Takie transakcje chronione są metodą escrow w domyśle. W przypadku transakcji twarzą w twarz (F2F) nie jest to domyślne działanie i zależy od woli obydwu stron.
Przy przeprowadzeniu transakcji Localbitcoins zabezpiecza jedną i drugą stronę transakcji przed skutkami oszustwa. W przypadku transakcji dokonywanych metodą online, Localbitcoins staje się tak zwanym escrow agent, a więc powiernikiem, który dba o to aby po inicjacji transakcji żądana ilość Bitcoinów (BTC) została zamrożona w specjalnym portfelu sprzedającego - aby uchronić kupującego przed możliwością zniknięcia sprzedawcy z jego pieniędzmi. W przypadku kiedy sprzedający pomimo Twojej zapłaty za Bitcoiny nie prześle Ci kryptowaluty, to pracownicy Localbitcoins w wyniku zgłoszonej interwencji i przedstawionych dowodów przekażą Ci należną ilość kryptowaluty ze specjalnego portfela sprzedającego. Z drugiej strony Localbitcoins chroni sprzedającego przed sytuacją kiedy kupujący zniknąłby ze Bitcoinami będącymi częścią transakcji bez uiszczania opłaty za nie.

Serwis wdrożył również system reputacji - podobny do znanego nam Allegro - który pozwala odsiać kontrahentów o nieczystych intencjach. Wchodząc na profil danego użytkownika dowiemy się jaką ilość BTC uhandlował już na platformie, ile przeprowadził transakcji, jakie otrzymał oceny (skala 0-100%) za wybrane transakcje, kiedy odbył się pierwszy, a kiedy ostatni handel. Każdego z użytkowników możemy również dodać do listy „zaufanych" co dodatkowo widoczne będzie w jego profilu. System kolorowych widocznych obok nazwy użytkownika sugeruje również jak szybko odpowiada on na pytania i podejmuje transakcje.

Dostępne metody płatności
Wszystkie jakie tylko możesz sobie wyobrazić. Tak na prawdę dobór metody płatności zależy od woli jednej i drugiej strony transakcji. Jeżeli ktoś uzna za satysfakcjonujące, to może obwieścić, że sprzeda swoje 0.1 BTC za voucher do sklepu Media Markt w kwocie 2000 PLN. Dokonując transakcji z Polskimi użytkownikami najczęściej spotkasz się z: tradycyjnym przelewem, BLIKem (np. wypłata w bankomacie), PayPalem oraz płatnością w gotówce twarzą w twarz. Sky is the limit.

Opłaty
CzynnościOpłata
Rejestracja i posiadanie konta w serwisieDarmowe
Kupno i sprzedaż BitcoinówDarmowe
Stworzenie stałego ogłoszenia dot. kupna/sprzedaży1% kwoty transakcji
Wypłata BTC z konta0.00005 BTC (zmienia się w zależności od kondycji sieci BTC)
Wpłata BTC na konto0.00015 BTC (zmienia się w zależności od kondycji sieci BTC)
Kontrahenci starają się jak najszybciej uwolnić Twoje środki. Zazwyczaj zajmuje to do dwóch godzin. Jeżeli masz jednak jakieś podejrzenia, możesz zgłosić prośbę o pomoc do pracowników Localbitcoins już po godzinie od przeprowadzenia transakcji.

aaa