Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - becometa

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Assumptions
Base currency: EUR      Deposit/withdrawal: SEPA       Trading fee: the one available straight from registration (excluding tiered fee scheme based on user's 30 day trading volume)

Sorted by lowest Maker and Taker fees.

ExchangeDeposit feeWithdrawal feeMin. depositMin. withdrawalMakerTakerCommentsFees
Free0.15%€0.01€3.010.05%0.05%Maker and taker fees promotion to May 2019, normally 0.1%
Withdrawal fee min. €3, max. €15
>>
0.10% 0.10% €61€610.10%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days
Deposit and Withdrawal fee min. €60 or 0.1%
>>
€2€2€25€100.15%0.45%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.15€6€10.15%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.09€1€50.16%0.26%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€0.01€0.010.20%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.9€1€100.25%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€9€25€100.30%0.40%One can buy Premium account and lower Maker and Taker fees to 0.25% & 0.35% >>
€1.5€1.5€1000€5000.30%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€10€50.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€2€1€3.500.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€35€5€401%1%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees >>
FreeFree€25€251.49%1.29%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees
High spread on each transaction.
>>

2Binance Jersey - giełda kryptowalut oferująca wpłaty oraz wypłaty EUR i GBP oraz handel nimi w parach z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH).

Giełda oficjalnie rusza w dniu dzisiejszym (tj. 16/01/2019).
Interfejs Binance Jersey jest niemalże taki sam jak tradycyjnej giełdy kryptowalut Binance.com - został lekko odświeżony oraz dostosowany do obsługi fiat.
 >> Zarejestruj swoje konto już dziś jako jeden z pierwszych 5000 użytkowników, a następnie zweryfikuj je aby otrzymać bonus w wysokości 20 EURO.[/b] ??? Jak zacząć korzystać z Binance Jersey
1. Zarejestruj swoje konto
2. Zweryfikuj swoje konto (KYC)
3. Zweryfikuj swój adres (fizyczny)
4. Wpłać waluty fiat lub kryptowaluty
5. HANDLUJ!
 
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci GBP i EUR [Poradnik]
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci kryptowalut [Poradnik]
- Jak dokonać weryfikacji dokumentów (KYC)? [Poradnik]
______________________________________________________________________________________________________

 >> Najczęściej pojawiające się pytania
1. Jaki podmiot odpowiada za giełdę Binance Jersey
- BINANCE (JERSEY EXCHANGE) LIMITED oraz BINANCE (JERSEY) LIMITED
8 Esplanade St Helier Jersey JE2 3QA
Numery identyfikacyjne: 126825 oraz 126826

2. Czy weryfikacja dokumentów (KYC) jest wymagane?
- Tak, aby móc dokonywać wpłat zarówno walut fiat, jak i kryptowalut oraz trade'ować konieczne jest zweryfikowanie swojej tożsamości.

3. Jakie są prowizje i opłaty za korzystanie z giełdy?
Waluta                  Wpłata                  Wypłata                              Handel
GBP                         7 GBP                    1% (min. 20 GBP)               0.1%
EUR                         8 EUR                     1% (min. 20 EUR)               0.1%

4. Jak długo trwa księgowanie wpłat środków fiat?
- W przypadku walut fiat wpłacanych za pomocą przelewu międzynarodowego: zazwyczaj 2-5 dni, w przypadku przelewu SEPA: 1-3 dni

5. Jakie kraje (obywateli danego kraju) obsługuje Binance Jersey?
- Polska, Argentyna, Eswatini (dawniej Suazi), Łotwa, Rumunia, Armenia, Finlandia, Liechtenstein, Singapur, Australia, Francja, Litwa, Słowacja, Austria, Niemcy, Luksemburg, Słowenia, Azerbejdżan, Gibraltar, Makau, Afryka Południowa, Belgia, Grecja, Malta, Korea Południowa, Brazylia, Hongkong, Mauritius, Hiszpania, Bułgaria, Węgry, Meksyk, Szwecja, Kanada, Islandia, Monaco, Szwajcaria, Chile, Irlandia, Holandia, Turcja, Chorwacja, Izrael, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Cypr, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania (UK), Republika Czeska, Jamajka, Peru, Urugwaj, Dania, Japonia, Estonia, Portugalia
______________________________________________________________________________________________________

 >> Limity Handlowe[/url]

Para                  Min. wartość zlecenia                Min. Tick          Min. wartość transakcji
BTC/GBP           0.000001 BTC                                0.01 GBP          10 GBP
ETH/GBP           0.00001 ETH                                  0.01 GBP          10 GBP
BTC/EUR           0.000001 BTC                                0.01 EUR           10 EUR
ETH/EUR           0.00001 ETH                                  0.01 EUR           10 EUR

3
{alt}


W tym temacie publikowane będą zdjęcia oraz krótkie relacje z pierwszej konferencji Binance organizowanej w Singapurze, w której mam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć. Więcej na temat samej konferencji przeczytasz tutaj and tutaj.
Relacje pojawiać będą się w losowych odstępach czasowych oraz w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.
Aby móc komentować zarejestruj swoje konto w mniej niż dwie minuty.

This topic will include images, photos and short reports - so called coverage - from the first Binance conference organized in Singapore, in which I have the pleasure and honor to participate. You can read more about the conference here and here.
Reports will appear at random intervals and in two versions: Polish and English.
If you wish to comment, register your account in less than two minutes.

4
{alt}
Giełda kryptowalut zgodnie z zapowiedziami swojego CEO, Changpenga Zhao z czerwca br., właśnie uruchomiła rejestrację do Binance Jersey - giełdy umożliwiającej depozyty, wypłaty oraz handel kryptowalutami w parach z walutami fiat - Euro (EUR) oraz Funtach Brytyjskich (GBP).

Pełny start platformy Binance Jersey ma odbyć się w ciągu miesiąca. Rejestracja kont oraz weryfikacja dokumentów w ramach KYC już działa, jednak odbywa się w zamkniętym gronie testerów.

Po raz pierwszy informacje na temat potencjalnej furtki dla depozytów opartych o pieniądz fiducjarny - Euro - pojawiły się w czerwcu bieżącego roku. CEO Binance, Changpeng Zhao w wywiadzie telefonicznym, którego udzielał Bloombergowi[źródło] wyjawił, że Binance za pośrednictwem swojego biura na Malcie umożliwi obrót na giełdzie w Euro jeszcze w tym (dop. red. 2018) roku". Co ciekawsze, domena ]Binance.je pod którą funkcjonuje Binance Jersey została zarejestrowana 15 czerwca bieżącego roku - czyli zaledwie 4 dni po publikacji wywiadu.[źródło].

{alt}
Już w Lipcu bieżącego roku Binance podjęło się rejestracji dwóch podmiotów w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Komisję Usług Finansowych Jersey: BINANCE (JERSEY EXCHANGE) LIMITED oraz BINANCE (JERSEY) LIMITED. W obu przypadkach podanym adresem biura jest: 28 Esplanade St Helier Jersey JE2 3QA, a numerami rejestracyjnymi są odpowiednio 126825 oraz 126826[źródło].

Dlaczego akurat Jersey?
Dependencja Korony Brytyjskiej - terytorium formalnie niezależne od Wielkiej Brytanii, ale de facto jej podległe. To najprostszy z możliwych opisów wyspy, a raczej zbioru wysp, które tworzą Jersey. Skąd bierze się zainteresowanie Binance otworzeniem swojego oddziału w tak niewielkim i mało znanym terytorium?
Jak możemy przeczytać na stronie Binance.je, Jersey jest już wiodącą jurysdykcją na polu zarządzania aktywami oraz innych sektorów usług finansowych. Jest także liderem w zakresie ICO i kryptowalut. Binance z wielką przyjemnością rozszerza swój biznes w ramach jurysdykcji, która posiada już wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w sektorze usług finansowych][źródło].
Obsługa europejskiej waluty na Binance została jednak osiągnięta dzięki współpracy z Jersey, a nie Maltą, jak zostało to zapowiedziane w cytowanym wywiadzie. Binance Jersey jest pierwszą giełdą kryptowalut upoważnioną do prowadzenia działalności w Jersey pod jurydykcją Komisji Usług Finansowych Jersey (Jersey Financial Services Commission) - pomimo tego na stronie JFSC nie ma jeszcze informacji na temat przyznanej Binance licencji - zapewne niedługo tam się pojawi.


Binance rozpędza swój pociąg o nazwie FIAT
CEO Binance na łamach magazynu "Bloomberg Daybreak: Middle East" zdradził również, że w 2019 roku Binance ma już w planach uruchomienie w sumie 10 giełd córek obsługujących waluty fiat. „Dotychczasowo uruchomiliśmy jedną giełdę fiat, a za chwilę zamierzamy uruchomić 2-3 kolejne. W przyszłym roku planujemy udostępnić w sumie 10 lokalnych giełd fiat"[źródło]. Podobne zapowiedzi pojawiły się ze strony CZ już we Wrześniu[źródło].
Binance Jersey nie jest pierwszą giełdą-córką obsługującą waluty fiat z ramienia Binance. Waluty Fiducjarne po raz pierwszy oficjalnie zagościły na Binance w dniu 17 października. To właśnie wtedy uruchomiona została giełda Binance Uganda umożliwiająca wpłaty, wypłaty oraz obrót UGX (Szylingów Ugandyjskich) w parze z wybranymi kryptowalutami.

W fazie testów oraz dopinania ostatnich wymaganych formalności i szczegółów są również Binance  Singapure (SGP) oraz Binance LCX (Liechtenstein - CHF). To, co szczególnie wyróżnia podejście Binance do tematyki fiat, jest fakt, iż każda z „odnóg" głównego filara - giełdy kryptowalut Binance.com - osadzona jest w osobnej, lokalnej domenie, a jej architektura, to tak na prawdę odpowiednio dostosowana do obsługi fiat kopia podstawowej wersji. Jeżeli więc nawet okaże się, że władze lub organy regulacyjne któregokolwiek z krajów odbiorą licencję lub zakażą działalności w danym kraju, to w najgorszym przypadku ucierpi tylko lokalnie utworzona giełda.


Interfejs Binance Jersey - poza stroną główną - praktycznie w ogóle nie różni się od znanej i cenionej giełdy Binance.com. Widoczne są drobne - kosmetyczne - zmiany, które zdecydowanie odświeżyły UI.
Dostępne pary handlowe - przynajmniej na starcie - ograniczają się do: BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR oraz ETH/GBP. Na ten moment stanowisko giełdy w kwestii pojawienia się na Binance Jersey kolejnych kryptowalut, a co za tym idzie par z walutami fiat nie jest znane

{alt}

To, co interesuje wielu - tabela opłat i prowizji.
O ile samo założenie konta, jego prowadzenie oraz przejście przez proces KYC jest darmowe, o tyle zarówno każda wpłata jak i wypłata fiat generować będzie zauważalne opłaty.
W przypadku Funta Brytyjskiego, za depozyt naliczona zostanie prowizja w wysokości 7 GBP. Prowizja od każdej wypłaty w tej walucie pochłonie 1% całej wartości transakcji. Dodatkowo minimalny pułap naliczanej prowizji wynosi 20 GBP. W przypadku wpłat i wypłat EURO sytuacja ma się podobnie. Za każdy depozyt naliczana będzie prowizja 8 EURO, a minimalna kwota prowizji wynosi 20 EURO.

{alt}
KYC - Know Your Customer, zmora czy konieczność przy obsłudze fiat?
Każdy z zarejestrowanych użytkowników aby móc korzystać z giełdy, a co za tym idzie dokonywać depozytów środków w postaci EUR, czy GBP musi przejść procedurę KYC. Innymi słowy, zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy dokumentu tożsamości, takiego jak np. paszport, dowód osobisty czy prawo jazdy. Dodatkowo wymagane jest dostarczenie dowodu zamieszkania określonej lokalizacji. Akceptowane w tym przypadku dokumenty to m.in wyciąg bankowy oraz rachunek za media. Dodatkowo, giełda w procesie KYC pyta klientów o źródło ich majątku jak również i nakreślenie średniego (planowanego) wolumenu handlowego.

Binance oraz fiat - wybuchowe połączenie?
O ile pojawienie się furtki do świata kryptowalut dla walut fiat z ramienia Binance jest świetną wiadomością, o tyle zarówno wymóg przeprowadzenia pełnego i dosyć szczegółowego KYC, jak i wysokość naliczanych opłat z pewnością odbije się na początkowych wynikach Binance Jersey.

Na ten moment nie są znane losy kilku istotnych elementów ekosystemu Binance, które stanowią ważną część podstawowej wersji giełdy Binance. Mowa tutaj chociażby o programie afiliacyjnym - o którym cicho w interfejsie Binance Jersey - potencjalnej obniżce prowizji za dokonywane transakcje (która według tabeli opłat i prowizji wynosi zawsze 0.1%) czy obecności BNB - kryptowaluty wyemitowanej przez Binance na poczet ICO, a która posiada już masę zastosowań (zobacz jakich).

Biorąc pod uwagę procentowy udział poszczególnych nacji na giełdzie Binance oraz plany uruchomienia kolejnych 10 subgiełd fiat pod marką Binance, niewykluczone, że w najbliższym czasie giełda otworzy swoje lokalne oddziały i subdziałalności, które skupią się na obsłudze Rupii Indyjskiej, Japońskiego Jena czy Chińskiego Yuana - tak przynajmniej mi się wydaje. To, co jednak jest pewne, to że obsługa depozytów, wypłat i handlu bezpośrednio w dolarach amerykańskich ($ - USD) - przynajmniej w krótkoterminowym ujęciu - na pewno nie jest w planach giełdy[źródło].

W głębi duszy głęboko wierzę i trzymam kciuki za Binance Jersey oraz liczę, że 2019 rok okaże się przyjazny i zaliczony zostanie jako rok w którym waluty fiat tłumnie i ochoczo gościły na wielu giełdach kryptowalut - w tym oraz przede wszystkim na Binance.

Źródła: Opracowanie własne, https://support.binance.co.ug/hc/en-us/articles/360018215271-Binance-Uganda-Launch-Full-Sign-ups-Now-Live-Deposits-Trading-Coming-Soon, https://medium.com/binanceexchange/binance-singapore-exchange-coming-soon-c63600478f6, https://en.wikipedia.org/wiki/Bibliography_of_Jersey#/media/File:Jersey_in_Europe_(relief)_(-mini_map).svg, https://www.jerseyfsc.org/registry/documentsearch/, https://www.binance.je/fees.html/?ref=35001018]


5
{alt}
Świat kryptowalut oraz sieć zaczynają zalewać informacje na temat forku kryptowaluty NEO nazwanego NEO Super. Informacje na temat forku dostępne są na stronie neo-super.org. Szybkie sprawdzenie podstawowych informacji wskazuje na to, że jest to potencjalne oszustwo skierowane na użytkowników kryptowaluty NEO.

Szybki rzut oka na profile społecznościowe członków zespołu forka NEO Super na Linkedinie wyłaniają na horyzoncie pierwszą czerwoną flagę.
Johna D. Martin, Jürgena Kappel, Léona Labrecque oraz Akijiro Nakaseko łączy to, że nie posiadają żadnego innego doświadczenia poza organizacją Neo Super.

Drugą czerwoną flagą jest wizerunek Jürgena Kappel, którego zdjęcie profilowe zostało łagodnie mówiąc zapożyczone od użytkownika portalu społecznościowego InterPals - B_Cobalta pochodzącego z Francji, a nie z Niemiec jak sugeruje strona NEO-Super.
Na czas pisania artykułu oczekuję na informację zwrotną od B_Cobalta do którego napisałem w rzeczonej sprawie. Temat uaktualnię jak uzyskam jego odpowiedź.

Dwie czerwone flagi, powstałe w mniej niż kilka minut pozwalają z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że osoby lub osoba stojąca za forkiem NEO Super nie ma dobrych zamiarów.

O sprawie alarmowało samo NEO na swoim profilu społecznościowym na Twitterze już w październiku bieżącego roku= Teraz temat powrócił, ponieważ fork ma się odbyć dzisiaj - tj 10/11/2018.

Zalecam wszystkim posiadaczom NEO ostrożność przy obchodzeniu się z forkiem NEO Super oraz oprogramowaniem w postaci portfela, który jest dostępny do ściągnięcia na stronie projektu.

6
TRX / Status migracji TRX
« : 9 miesięcy temu »
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.Status migracji TRX

Sieć MainNet TRON została oficjalnie uruchomiona w dniu 25 czerwca 2018 roku (UTC+8). Związana ze startem sieci migracja tokenów TRX w formacie ERC20 do TRX przebiega pomyślnie i bez zakłóceń. Na ten moment ponad 50 giełd kryptowalut zakończyło migrację.

1. Giełdy, które wspierają proces migracji dożywotnio (jeżeli trzymasz swoje TRX np. w MEW lub innym portfelu w formacie ERC20, to prześlij je na swoje konto na jednej z tych giełd).
Binance www.binance.com
Gate.io www.gate.io
Max www.max.maicoin.com

2. Giełdy, które zakończyły migrację i uruchomiły wpłaty i wypłaty TRX
Bibr bibr.com
Bitbns bitbns.com
Bitfinex www.bitfinex.com
Bitforex www.bitforex.com
Bitpie www.bitpie.com
Bittrex www.bittrex.com
Bit-Z www.bit-z.com
Bjex www.bjexaus.com
Ceo ceo.bi
Changelly changelly.com
Cobo www.cobo.com
CoinEgg www.coinegg.com
Coinfalcon coinfalcon.com
Coinnest www.coinnest.co.kr
Cryptopia www.cryptopia.co.nz
DragonEX dragonex.io
Freewallet freewallet.org
Godex godex.io
Hitbtc www.hitbtc.com
Huobi www.huobi.pro
IDAX idax.mn
Koinex koinex.in
Liqui www.liqui.io
Livecoin www.livecoin.net
OKCOIN www.okcoinkr.com/
OKEx www.okex.com
OTCBTC otcbtc.com
Ovis ovis.com.tr
Quoine www.qryptos.com
RIGHTBTC www.rightbtc.com
Simpleswap www.simpleswap.io
Tokenomy www.tokenomy.com
Upbit www.upbit.com
WazirX www.wazirx.com
Zebpay www.zebpay.com

3. Giełdy, które nie ukończyły migracji na ten moment
Bi www.b-i.top
Bibox www.bibox.com
Bisale www.bisale.com
BitFlip www.bitflip.li
Bithumb www.bithumb.com
BITKOP www.bitkop.com/exchange/etc_eth
Bitopro www.bitopro.com
Bixin www.bixin.com
Cashierest www.cashierest.com
CEO www.pbs.org/wttw/ceoexchange
CEX.COM www.c-cex.com
COBINHOOD www.cobinhood.com
CoinBene www.coinbene.com
CoinDelta www.coindelta.com
CoinEx www.coinexchange.io
CoinExchange www.coinexchange.io
Coineal www.coineal.com
Coinnice www.coinnice.com
Coinoah coinoah.com
CoinTiger www.cointiger.com
CoolCoin www.coolcoin.com
DBank dohabank.qa
EXMO www.exmo.com
Fatbtc www.fatbtc.com
HPX www.hpx.com
Idcm.io www.idcm.io
Koinok www.koinok.com
LATOKEN www.latoken.com
Lbank www.lbank.info
Lomostar www.lomostar.com
Mercatox www.mercatox.com
OEX www.oex.com
OpenLedger www.openledger.info
Qryptos(quoine) www.quoinex.com
Rfinex www.rfinex.com
Sistemkoin www.sistemkoin.com
Stock.exchange www.stocks.exchange
Tidex www.tidex.com
YoBit www.yobit.net
58coin www.58coin.com
9coin exchange www.9coin.com

Na dzień dzisiejszy sieć MainNet TRON działa bez żadnych zarzutów. W sieci funkcjonuje 351 węzłów, a ostatnio wygenerowany blok nosi numer 9294675. Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Fundacja TRON

29 Lipca 2018 r.

7

From now on - 29/07/2018 - I'll start logging my reward payouts to my fellow voters. Payouts are made on weekly basis.
https://tronscan.org/#/representative/TLxcpCwAPTnBVYYrL7JeQCohnLVAfnyQQf

Począwszy od dzisiaj - 29/07/2018 - zacznę zapisywać wypłaty dokonywane na adresy osób głosujących na mnie. Wypłaty dokonywane są co tydzień.
https://tronscan.org/#/representative/TLxcpCwAPTnBVYYrL7JeQCohnLVAfnyQQf


8
{alt}
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez kandydata na SR TRON.live https://tron.live/what-exactly-is-tron-virtual-machine-tvm/. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.Większość Tronics'ów powinno już wiedzieć, że w dniu 30 lipca nastąpi wydanie TVM. Wielu z Was zapewne słyszało, że wydanie TVM będzie dla TRON czymś ważnym, ale tak na prawdę czym jest TVM i co nam daje?

Wirtualna Maszyna (ang. Virtual machine - VM), to inaczej system operacyjny (ang. Operating system - OS) lub aplikacja z odizolowanym środowiskiem  w którym emulowany jest system operacyjny. TVM to aplikacja autorstwa Fundacji TRON, której głównym zadaniem jest pomoc w rozwinięciu i ulepszeniu ekosystemu TRON.

Załóżmy, że programista korzystający na co dzień z systemu Windows potrzebuje osobny komputer z systemem operacyjnym z rodziny UNIX, ale nie stać go na nowy komputer. W tym momencie z pomocą pojawia się VM, która umożliwi programiście uruchomienie drugiego (i więcej) systemu w ramach odrębnego, odizolowanego od systemu Windows środowiska, ale na tym samym komputerze.

Dlaczego sieć blockchain potrzebuje Wirtualnych Maszyn do działania?
Wirtualne Maszyny wykorzystywane są w głównej mierze do testowania i funkcjonowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na dużą skalę). Dzięki Wirtualnym Maszynom programiści obeznani w wybranych językach programowania nie muszą się uczyć nowych języków w celu wydania swoich własnych Smart Kontraktów.

Czym są smart kontrakty?
Smart Kontrakt - inaczej Inteligentny Kontrakt i/lub Umowa, a więc zbiór zasad oraz reguł zapisanych w kodzie komputerowym oraz łańcuchu bloków (blockchain), które z założenia wzajemnie na siebie oddziałują, zobowiązują dwie lub więcej stron uczestniczących w ich „wykonaniu" do spełnienia zapisanych w nich warunków oraz są prowadzą do wykonania zapisanych w nich akcji. Smart kontrakty możemy spokojnie określić przełomem w dziedzinie cyfrowej transformacji prawa. Najważniejszymi aspektami inteligentnych kontraktów jest to, że są one samo-wykonywalne, całkowicie niezależne od decyzyjności oraz wpływu na nie osób trzecich oraz są automatyczne. Są niejako stosem klocków dzięki którym możliwe jest zbudowanie wielu budowli. (przeczytaj więcej)


Dlaczego TVM jest tak ważny?
Wirtualna Maszyna TRON została zaprojektowana aby była kompatybilna ze środowiskiem funkcjonującym w EVM (Ethereum Virtual Machine), a tym samym programiści dotychczasowo korzystający z Ethereum mogą w łatwy i przyjemny sposób skompilować istniejące już w sieci Ethereum kontrakty/kody i przenieść je do sieci TRON. Po przetestowaniu swoich aplikacji (kontraktów/kodów) w TVM, są one dodawane do głównej sieci TRON (mainnet) oraz uruchamiane na TVM udostępnionych przez Super Reprezentantów TRON za pośrednictwem ich węzłów (serwerów), dzięki czemu każdy może uzyskać do nich dostęp. W najbliższym czasie Fundacja TRON planuje również uzyskanie kompatybilności z innymi VM wybranych kryptowalut (np. EOS). Dzięki zagwarantowaniu łatwej i szybkiej migracji z jednego ekosystemu do drugiego, TRON zyska możliwość zachęcenia do siebie dużej ilości programistów. To oznacza również, że w najbliższym czasie spodziewać możemy się napływu dużej ilości interesujących aplikacji, które zostaną wdrożone do ekosystemu TRON.

Co więcej, TVM oraz sieć TRON oparta jest o tzw. Transfer (ang. Bandwidth), który stoi w opozycji do funkcjonującego w sieci Ethereum i EVM tzw. gas (który wykorzystywany jest do zapłaty za transakcje lub smart kontrakty w sieci Ethereum). Transakcje i smart kontrakty w sieci TRON nie generują kosztów i nie wymagają uiszczania jakichkolwiek opłat. W przypadku platformy smart kontraktów sieci Ethereum, programiści muszą brać pod uwagę opłaty gas jakie generują bardziej skomplikowane i rozbudowane kontrakty/aplikacje, a tym samym w celu zoptymalizowania swoich kosztów ograniczają ich funkcjonalność.
With TRON’s TVM, developers will have much larger flexibility to program more complex and interesting applications without worrying too much on how much certain tasks/transactions will cost.

Podsumowując, kompatybilność TVM z istniejącymi już (eko)systemami i rozwiązanie kilku bolączek jakimi borykają się programiści na innych platformach, daje programistom wystarczająco dużo powodów w celu zwrócenia się w stronę TRON. Jeśli jesteś programistą i chciałbyś wprowadzić swoją aplikację do ekosystemu TRON, skontaktuj się z nami! Jesteśmy przekonani, że społeczność TRON z niecierpliwością czeka aby móc jej wypróbować.

Jeśli masz jakieś pytania na temat TVM, możesz na bieżąco śledzić nasze Forum TronLive, które zostanie uruchomione już za kilka dni. Forum TronLive jest obecnie otwarte dla użytkowników posiadających zaproszenie. Daj nam znać, jeśli potrzebujesz zaproszenia i wcześniejszego dostępu do niego.

9
TRX / Jak wydać swój własny token w sieci TRON
« : 9 miesięcy temu »
Potrzebne do wykonania kroki
  • 1. Bądź w posiadaniu co najmniej 1024 TRX (aby pokryć opłatę za stworzenie tokenu)
  • 2. Stwórz lub zaimportuj swój portfel na TRONScan.org lub TRON Android Wallet
  • 3. Podaj nazwę i skróconą nazwę tokenu, ilość tokenów w cyrkulacji, adres URL tokenu, opis, kurs wymiany (do TRX), zamrożoną ilość tokenów oraz daty początku dystrybucji i końca dystrybucji
  • 4. Kliknij utwórz
  • 5. ???
  • 6. Profit
Zainteresowani mogą już zakupić mój własny token personalny 'beco' wyszukując go na TRONScan.org


10
TRX / List do społeczności: Akwizycja BitTorrent
« : 9 miesięcy temu »
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.Drodzy posiadacze TRX oraz TRON (inaczej Tronics):

Mam zaszczyt oficjalnie ogłosić, że zespół TRON zakończył proces przejęcia firmy BitTorrent oraz wszystkich jej produktów. Począwszy od dnia dzisiejszego, BitTorrent, firma której oprogramowanie zostało zainstalowane na miliardach urządzeń na całym świecie, staje się częścią ekosystemu TRON, czyniąc z TRON największy zdecentralizowany ekosystem internetowy na świecie.

Utworzony w 2001 roku protokół BitTorrent to protokół komunikacyjny do udostępniania plików oparty na sieci typu peer-to-peer. Jest to pierwszy zdecentralizowany protokół internetowy z globalną aplikacją na tak dużą skalę. Nawet dzisiaj protokół BitTorrent zachowuje swój status największego na świecie zdecentralizowanego protokołu wymiany danych, który odpowiada za 40% dziennego ruchu w sieci Internet. Celem firmy jest zdecentralizowanie sieci poprzez promowanie i dalszy rozwój protokołu BitTorrent.

BitTorrent stanowi genezę ruchu decentralizacyjnego sieci Internet. Deweloperzy, przedsiębiorcy i zdecentralizowana społeczność internetowa uważają BitTorrent za pioniera technologii związanej z decentralizacją. BitTorrent dzisiaj to podstawa do ziszczenia się wizji otwartego, przejrzystego oraz współdzielonego protokołu Internetowego.

Akwizycja BitTorrent uosabia strategię TRON, której motywem przewodnim jest "Wszystko dla decentalizacji". TRON i BitTorrent mają tę samą wizję zdecentralizowanej sieci Internet. Wierzę, że BitTorrent uzyska nowe życie za pośrednictwem integracji z ekosystemem TRON, a TRON z dumą kontynuować będzie prace nad dalszym ulepszaniem i rozwojem protokołu BitTorrent.

Każdy użytkownik BitTorrent stał się właśnie częścią wielkiej rodziny TRON. Każdy, kto kiedykolwiek użył protokołu BitTorrent, oparł swoją działalność na protokole lub w inny sposób skorzystał z protokołu również stał się częścią rodziny TRON. Z momentem zakończenia procesu akwizycji wszyscy członkowie zespołu BitTorrent również dołączają do naszej rodziny.

Dzięki temu przejęciu BitTorrent i TRON połączą siły, a zespół TRON w Stanach Zjednoczonych połączy się z zespołem BitTorrent. BitTorrent posiada światowej klasy programistów i technologów oraz szerokie spektrum doświadczeń i spostrzeżeń w kwestii zdecentralizowanych protokołów sieciowych. Połączenie solidnych możliwości obu zespołów przeniesie technologię z ekosystemu TRON na zupełnie nowy poziom.

Za pośrednictwem połączenia się z BitTorrentem, TRON ma na celu uwolnienie Internetu od uścisku dużych korporacji, a co za tym idzie przekazanie danych osobowych i treści z powrotem do pojedynczych osób oraz ponowne podejście do ziszczenia się wizji z początku XXI wieku, która mówiła o sieci Internet jako o bezpłatnej, przejrzystej, zdecentralizowanej sieci łączącej świat - a wszystko to ponieważ Internet należy i powinien należeć do ludzi.

TRON + BitTorrent: Największy zdecentralizowany ekosystem na świecie.

Justin Sun

11
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.TRX dostępne w ramach "natychmiastowej wymiany" za USD w Changelly
Główne aktywo wokół którego funkcjonuje cała sieć blockchain TRON - TRX jest już dostępny do zakupienia na znanej na całej świecie giełdzie kryptowalut Changelly, która utworzyła kanał zakupowy TRX-USD. Użytkownicy mogą również zakupić TRX za pomocą swojej karty kredytowej podpiętej do konta Changelly.


Rozszerzenie dostępności TRX na globalną walutę jaką jest dolar amerykański poza wyeliminowaniem potencjalnych trudności dla nowych użytkowników związanych z zakupieniem TRX za pomocą innych kryptowalut zwiększy globalną płynność TRON i umożliwi osiągnięcie większego wpływu na tradycyjny rynek handlowy.


Changelly, jako znany na całym świecie dostawca usług w zakresie cyfrowej wymiany walut, dalej będzie promować rozwój i popularyzację zasobów cyfrowych dzięki dużej liczbie korzystających z serwisu użytkowników i globalnej rozpoznawalności.

Cytat: Konstantin Gladych, CEO & współzałożyciel Changelly powiedział
"Cieszymy się, że możemy współpracować z kryptowalutą obecną w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut. TRON to fascynujący projekt, który zapewnia infrastrukturę dla przyszłego Internetu. Zespół Changelly jest bardzo dumny z bycia częścią tego przedsięwzięcia.
"

Cytat: Justin Sun, założyciel TRON, stwierdził
"Changelly wniósł znaczący wkład w globalną promocję naszej kryptowaluty. Dzięki licznej grupie fanów i użytkowników na całym świecie, współpraca TRON z Changelly pozwoli większej liczbie ludzi zrozumieć i korzystać z TRX. Co więcej, duża liczba użytkowników ekosystemu TRON da także Changelly impuls do rozwoju i popularyzacji cyfrowych zasobów."


Jak pokazano na powyższym rysunku, Changelly obecne jest na portalu CoinMarketCap, największej platformie gromadzącej dane na temat zasobów cyfrowych (kryptowalut) na świecie, gdzie dla przykładu za pośrednictwem jednego kliknięcia na przycisk "Buy/Sell instantly" użytkownicy mogą bezpośrednio kupić wybrane kryptowaluty. To jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów zakupu TRX. Changelly, jako jedyna platforma która nawiązała współpracę z CoinMarketCap, może jeszcze bardziej zorientować się bezpośrednio na użytkownika globalnego. Dostępność TRX na Changelly może jeszcze bardziej wzmocnić globalizację TRON oraz uformować konsensus ukierunkowany na wartość wśród użytkowników na całym świecie.


Changelly to nie tylko popularna wśród posiadaczy kryptowalut giełda oferująca możliwość zakupu ponad 100 alternatywnych kryptowalut (altcoins) w najlepszych cenach za dolara amerykańskiego oraz przy użyciu kart kredytowych VISA, ale oferuje również interfejs API i konfigurowalny widget płatności dla każdej usługi opartej o kryptowaluty, która chce zwiększyć swój obrót. Dodatkowo giełda wzbogaca swój program partnerski (referencyjny) w bardzo interesujący mechanizm udziału w przychodach. Changelly jest partnerem takich usług/firm jak: Jaxx, Coinmarketcap, BRD, Mycelium, Coinpayments, karty debetowej Uquid, Coinomi i wielu innych znanych firm.

Otworzenie kanałów zakupu TRON za dolary amerykańskie i handlu nimi na platformie Changelly jest ważnym krokiem w globalizacji projektu.

Oprócz otwarcia bezpośredniego kanału zakupu TRX w dolarach amerykańskich, zespół TRON dalej będzie kontynuować swoją globalną ekspansję tak szybko jak to możliwe. Ambitne założenie jakim jest "decentralizacja Internetu" zostanie osiągnięte poprzez dalsze inwestycje, współpracę ze społecznością i nagradzanie jej, co w ostatecznym rozrachunki sprawi, że TRON stanie się motorem napędowym rozwoju oraz podstawą infrastruktury nowej generacji sieci Internet.

Poradnik dotyczący zakupów za dolary amerykańskie (USD) w Changelly
https://changelly.com/faq#how-does-changelly-work

12
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.{alt}

Pierwsze spotkanie TRON w Rosji zorganizowane przez CryptoDiva

15 lipca 2018 r. odbyło się pierwszy w historii spotkanie fanów TRON w Rosji w jednym z centrów konferencyjnych w bliskiej okolicy Placu Czerwonego i Kremlu. Wydarzenie to spotkało się z entuzjazmem nie tylko z lokalnej rosyjskie społeczności, ale także fanów TRON na całym świecie.
CryptoDiva jest wiodącą grupą kapitałową blockchain, której główną komórką organizacyjną jest Fundacja CryptoDiva. Fundacja dostarcza na rynek kapitałowy blockchain usługi finansowe.
Podczas Meetupu CryptoDiva przedstawiła aktualny stan projektu TRON oraz wizję przyszłego rozwoju ekosystemu TRON. Przedstawciele CryptoDiva pokazali również swoje zaangażowanie jako jeden z węzłów w sieci TRON.


{alt}
{alt}

Technologia stojąca za projektem TRON wywołała duże wrażenie na uczestnikach MeetUpu. Jeden z uczestników imieniem Demrtiri powiedział, że jest posiadaczem TRX i posiada duże pokłady zaufania co do przyszłości TRON.
Dzięki CryptoDiva miał możliwość uzyskania nowych informacji na temat stanu rozwoju sieci TRON i planuje już wydanie swojego własnego tokenu w sieci TRON. Sieć blockchain TRON oprócz istniejącej już na niej platformy do zarządzania zasobami cyfrowymi i tokenami, gotowa jest do obsługiwania i przetwarzania na niej treści, globalnych sieci społecznościowych, sieci płatniczych oraz ekosystemów, którymi samo-zarządzać będą użytkownicy.

13
TRX / Wprowadzenie do TronLink
« : 9 miesięcy temu »
Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.{alt}
Wprowadzenie do TronLink

TronLink jest Twoim biletem do świata zdecentralizowanych aplikacji w sieci blockchain Tron.

Czym jest TronLink?
TronLink upraszcza dostęp do sieci Blockchain Tron i sprawia, że użytkowanie jej staje się jeszcze prostsze niż już jest. TronLink jest rozszerzeniem do zainstalowania w przeglądarce Google Chrome i umożliwia połączenie zawartości witryny z bezpieczna platformą, na której możliwe jest wykonywanie transakcji, otrzymywanie ich i podpisywanie ich.

TronLink posiada podobne możliwości do naszego portfela na komputer jednocześnie oferując zwięzły, a jednocześnie rozbudowany interfejs API dla programistów aplikacji opartych o sieć Tron. Rozszerzenie funkcjonuje w ramach odizolowanego środowiska i wykorzystuje niezawodne szyfrowanie, aby zabezpieczyć zawartość portfela. Niezależnie od ilości utworzonych kont (portfeli), TronLink zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo. Użytkownicy TronLink mają możliwość importowania istniejących już kont (portfeli) zachowując możliwość tworzenia dodatkowych kont (portfeli).

Dzięki tym zaawansowanym funkcjonalnościom TronLink stanowi narzędzie godne uwagi każdemu posiadaczowi TRX.

Interakcje stron Internetowych z siecią Blockchain TRON
TronLink zapewnia stronom internetowym łatwy w użyciu interfejs programistyczny, który umożliwia bezpośrednią interakcję z inteligentnymi kontraktami (ang. smart kontraktami) w sieci Blockchain Tron.

Inteligentne kontrakty są podstawą wszystkich zdecentralizowanych aplikacji (ang. dApps). Kojarzysz dApp "CryptoKitties" oparty o sieć Ethereum - m.in takie aplikacje mogą teraz znaleźć się w sieci Blockchain TRON dzięki TronLink. Programiści mogą korzystać z interfejsu API dostarczonego przez TronLink, aby poprosić o podpisanie i ogłaszanie transakcji za pośrednictwem TronLink. Mogą również odbierać wywoływane przez użytkowników zapytania, które nie są bezpośrednio połączone z węzłami (ang. Nodes).

TronLink rozwiązuje duży problem, z którym obecnie boryka się społeczność wokół projektu Tron - mamy wspaniałą platformę, ale nie mamy prostego, bezpiecznego sposobu na interakcję z nią.

TronLink zapewnia podobne doznania z użytkowania sieci Blockchain Tron co MetaMask w sieci Ethereum. Od teraz programiści będą mogli tworzyć i inicjować interakcje w swoich dApps bezpośrednio w przeglądarce użytkownika, co otwiera zupełnie nowe możliwości których Tron nigdy wcześniej nie posiadał.
Niektóre pomysły, które wcześniej były niemożliwe do zrealizowania, teraz są łatwe do wykonania.
Już niedługo zobaczysz wdrożenia gier, aplikacji, stron Internetowych i jeszcze więcej - wszystko to będzie napędzane przez sieć Blockchain TRON za pośrednictwem TronLink.


Przykład użycia TronLink
Jednym z przykładowych wdrożeń wykonanych za pośrednictwem TronLink jest przycisk do głosowania na Super Reprezentantów. Wyobraź sobie, że odwiedziłeś stronę wybranego przez siebie Super Reprezentanta, a na niej bezpośrednio przycisk umożliwiający oddanie Ci na niego swoich głosów.

Dzięki zintegrowaniu TronLink ze swoją stroną, programista może osadzić funkcjonalność głosowania bezpośrednio na swojej stronie Internetowej. Już nie musisz ręcznie zestawiać i rozgłaszać informacji do głosowania - funkcjonalność ta jest dostępna za jednym kliknięciem.

To tylko ułamek tego, co TronLink jest w stanie zrobić.


Od 26 czerwca bierzemy udział w wyborach na SUper Reprezentantów. Skupiliśmy się na budowaniu narzędzi do, które będą wykorzystywane zaraz po starcie TVM (maszyny wirtualnej Tron). Zachęcamy do dołączenia do nas w tej przygodzie, poprzez przydzielenie kilku głosów na TronWatch, aby pomóc nam w tworzeniu lepszego jutra dla projektu TRON.

TronLink udostępniony zostanie w Chrome Web Store 31 lipca 2018 r.

14
{alt}

Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.Stań się częścią Internetowej rewolucji: Zostań blogerem TRON

Główną misją TRON jest udostępnienie ludziom z całego świata możliwości korzystania z dobrodziejstw zdecentralizowanego i otwartego Internetu.

W celu zrealizowania tej wizji, a także w czasie oczekiwania na wydanie wersji beta naszej Wirtualnej Maszyny TRON, zapraszamy całą społeczność do wyrażania swoich opinii oraz przyczyniania się do osiągnięcia sukcesu przez projekt TRON.

Z ogromną radością zapraszamy wszystkich do nadsyłania swoich tekstów związanych z TRONem w celu opublikowania ich na naszym profilu na portalu Medium.
Aktualne tematy na których zależy nam w tym tygodniu:
- Ocena narzędzi: Eksplorator sieci Blockchain TRON, Portfel TRON, Portfel TRON w formie wtyczki do przeglądarki Google Chrome
- Edukacja użytkowników: jak działa mechanizm sieci blockchain, przykłady użycia technologii blockchain, w jaki sposób technologia może wyewoluować
- Zdecentralizowane aplikacje (dApps) kontra tradycyjna aplikacje, jak je utworzyć, korzyści idące za tworzeniem ich w sieci TROn

Swoją pracę wyślij na adres writer@tron.network. W treści wiadomości opisz siebie w kilku słowach, załącz odnosnik(i) do Twojego/Twoich artykułów oraz odnośniki do Twoich porifili w mediach społecznościowych (Medium, Twitter, LinkedIn, Instagram, Facebook).

Twórcy treści nie korzystający z portalu Medium również są mile widziani; wasze prace zostaną opublikowane z profilu TRON Foundation, a Wasze dane jako twórców treści zostaną załączone na samym początku artykułu. Najlepsze prace zostaną udostępnione na naszych innych kanałach społecznościowych.

15
{alt}

Poniższy tekst stanowi tłumaczenie artykułu opublikowanego przez Fundację TRON na swoim profilu na portalu Medium.com. Tłumaczenie powstało w ramach programu Core Tronics.Lista zwycięzców konkursu na wideo przewodnik w głosowaniu na TRON SR

Zbieranie materiałów wideo związanych z głosowaniem na kandydatów na Super Reprezentantów w sieci TRON odbyło się w dniach 30 czerwca - 8 lipca.
Po długich naradach oraz uważnym prześledzeniu podesłanych ponad 100 filmów w różnych wersjach językowych, uznaliśmy, że 6 materiałów stworzonych przez 5 uczestników zasługuje na nagrodę w wysokości 10 000 TRX.
Gratulujemy Meduza Joy, 조현정, Blockchain Tao Currency BTC, Charlie Sheng oraz Crypto Guy In South Africa. W szczególności chcielibyśmy pogratulować i podziękować Meduza Joy, z uwagi na przygotowanie przez niego filmów zarówno w języku Angielskim oraz Rosyjskim.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wsparcie. To między innymi dzięki wam możemy kontynuować prace nad zbudowaniem lepszej sieci TRON.

Wideo uhonorowane nagrodami znajdziesz pod następującymi odnośnikami:Strony: [1] 2 3 ... 7