Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - becometa

Strony: [1] 2 3 ... 11
2
Wątek przesunąłem do bardziej pasującej kategorii.
Witamy ;-)

3
Assumptions
Base currency: EUR      Deposit/withdrawal: SEPA       Trading fee: the one available straight from registration (excluding tiered fee scheme based on user's 30 day trading volume)

Sorted by lowest Maker and Taker fees.

ExchangeDeposit feeWithdrawal feeMin. depositMin. withdrawalMakerTakerCommentsFees
Free0.15%€0.01€3.010.05%0.05%Maker and taker fees promotion to May 2019, normally 0.1%
Withdrawal fee min. €3, max. €15
>>
0.10% 0.10% €61€610.10%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days
Deposit and Withdrawal fee min. €60 or 0.1%
>>
€2€2€25€100.15%0.45%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.15€6€10.15%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.09€1€50.16%0.26%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€0.01€0.010.20%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.9€1€100.25%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€9€25€100.30%0.40%One can buy Premium account and lower Maker and Taker fees to 0.25% & 0.35% >>
€1.5€1.5€1000€5000.30%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€10€50.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€2€1€3.500.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€35€5€401%1%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees >>
FreeFree€25€251.49%1.29%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees
High spread on each transaction.
>>

4
?s=19

6
Invalid Tweet ID?s=19

7
?s=19

8
?s=19

9Binance Jersey - giełda kryptowalut oferująca wpłaty oraz wypłaty EUR i GBP oraz handel nimi w parach z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH).

Giełda oficjalnie rusza w dniu dzisiejszym (tj. 16/01/2019).
Interfejs Binance Jersey jest niemalże taki sam jak tradycyjnej giełdy kryptowalut Binance.com - został lekko odświeżony oraz dostosowany do obsługi fiat.
 >> Zarejestruj swoje konto już dziś jako jeden z pierwszych 5000 użytkowników, a następnie zweryfikuj je aby otrzymać bonus w wysokości 20 EURO.[/b] ??? Jak zacząć korzystać z Binance Jersey
1. Zarejestruj swoje konto
2. Zweryfikuj swoje konto (KYC)
3. Zweryfikuj swój adres (fizyczny)
4. Wpłać waluty fiat lub kryptowaluty
5. HANDLUJ!
 
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci GBP i EUR [Poradnik]
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci kryptowalut [Poradnik]
- Jak dokonać weryfikacji dokumentów (KYC)? [Poradnik]
______________________________________________________________________________________________________

 >> Najczęściej pojawiające się pytania
1. Jaki podmiot odpowiada za giełdę Binance Jersey
- BINANCE (JERSEY EXCHANGE) LIMITED oraz BINANCE (JERSEY) LIMITED
8 Esplanade St Helier Jersey JE2 3QA
Numery identyfikacyjne: 126825 oraz 126826

2. Czy weryfikacja dokumentów (KYC) jest wymagane?
- Tak, aby móc dokonywać wpłat zarówno walut fiat, jak i kryptowalut oraz trade'ować konieczne jest zweryfikowanie swojej tożsamości.

3. Jakie są prowizje i opłaty za korzystanie z giełdy?
Waluta                  Wpłata                  Wypłata                              Handel
GBP                         7 GBP                    1% (min. 20 GBP)               0.1%
EUR                         8 EUR                     1% (min. 20 EUR)               0.1%

4. Jak długo trwa księgowanie wpłat środków fiat?
- W przypadku walut fiat wpłacanych za pomocą przelewu międzynarodowego: zazwyczaj 2-5 dni, w przypadku przelewu SEPA: 1-3 dni

5. Jakie kraje (obywateli danego kraju) obsługuje Binance Jersey?
- Polska, Argentyna, Eswatini (dawniej Suazi), Łotwa, Rumunia, Armenia, Finlandia, Liechtenstein, Singapur, Australia, Francja, Litwa, Słowacja, Austria, Niemcy, Luksemburg, Słowenia, Azerbejdżan, Gibraltar, Makau, Afryka Południowa, Belgia, Grecja, Malta, Korea Południowa, Brazylia, Hongkong, Mauritius, Hiszpania, Bułgaria, Węgry, Meksyk, Szwecja, Kanada, Islandia, Monaco, Szwajcaria, Chile, Irlandia, Holandia, Turcja, Chorwacja, Izrael, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Cypr, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania (UK), Republika Czeska, Jamajka, Peru, Urugwaj, Dania, Japonia, Estonia, Portugalia
______________________________________________________________________________________________________

 >> Limity Handlowe[/url]

Para                  Min. wartość zlecenia                Min. Tick          Min. wartość transakcji
BTC/GBP           0.000001 BTC                                0.01 GBP          10 GBP
ETH/GBP           0.00001 ETH                                  0.01 GBP          10 GBP
BTC/EUR           0.000001 BTC                                0.01 EUR           10 EUR
ETH/EUR           0.00001 ETH                                  0.01 EUR           10 EUR

10
{alt}


W tym temacie publikowane będą zdjęcia oraz krótkie relacje z pierwszej konferencji Binance organizowanej w Singapurze, w której mam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć. Więcej na temat samej konferencji przeczytasz tutaj and tutaj.
Relacje pojawiać będą się w losowych odstępach czasowych oraz w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.
Aby móc komentować zarejestruj swoje konto w mniej niż dwie minuty.

This topic will include images, photos and short reports - so called coverage - from the first Binance conference organized in Singapore, in which I have the pleasure and honor to participate. You can read more about the conference here and here.
Reports will appear at random intervals and in two versions: Polish and English.
If you wish to comment, register your account in less than two minutes.

11
{alt}
Giełda kryptowalut zgodnie z zapowiedziami swojego CEO, Changpenga Zhao z czerwca br., właśnie uruchomiła rejestrację do Binance Jersey - giełdy umożliwiającej depozyty, wypłaty oraz handel kryptowalutami w parach z walutami fiat - Euro (EUR) oraz Funtach Brytyjskich (GBP).

Pełny start platformy Binance Jersey ma odbyć się w ciągu miesiąca. Rejestracja kont oraz weryfikacja dokumentów w ramach KYC już działa, jednak odbywa się w zamkniętym gronie testerów.

Po raz pierwszy informacje na temat potencjalnej furtki dla depozytów opartych o pieniądz fiducjarny - Euro - pojawiły się w czerwcu bieżącego roku. CEO Binance, Changpeng Zhao w wywiadzie telefonicznym, którego udzielał Bloombergowi[źródło] wyjawił, że Binance za pośrednictwem swojego biura na Malcie umożliwi obrót na giełdzie w Euro jeszcze w tym (dop. red. 2018) roku". Co ciekawsze, domena ]Binance.je pod którą funkcjonuje Binance Jersey została zarejestrowana 15 czerwca bieżącego roku - czyli zaledwie 4 dni po publikacji wywiadu.[źródło].

{alt}
Już w Lipcu bieżącego roku Binance podjęło się rejestracji dwóch podmiotów w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Komisję Usług Finansowych Jersey: BINANCE (JERSEY EXCHANGE) LIMITED oraz BINANCE (JERSEY) LIMITED. W obu przypadkach podanym adresem biura jest: 28 Esplanade St Helier Jersey JE2 3QA, a numerami rejestracyjnymi są odpowiednio 126825 oraz 126826[źródło].

Dlaczego akurat Jersey?
Dependencja Korony Brytyjskiej - terytorium formalnie niezależne od Wielkiej Brytanii, ale de facto jej podległe. To najprostszy z możliwych opisów wyspy, a raczej zbioru wysp, które tworzą Jersey. Skąd bierze się zainteresowanie Binance otworzeniem swojego oddziału w tak niewielkim i mało znanym terytorium?
Jak możemy przeczytać na stronie Binance.je, Jersey jest już wiodącą jurysdykcją na polu zarządzania aktywami oraz innych sektorów usług finansowych. Jest także liderem w zakresie ICO i kryptowalut. Binance z wielką przyjemnością rozszerza swój biznes w ramach jurysdykcji, która posiada już wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w sektorze usług finansowych][źródło].
Obsługa europejskiej waluty na Binance została jednak osiągnięta dzięki współpracy z Jersey, a nie Maltą, jak zostało to zapowiedziane w cytowanym wywiadzie. Binance Jersey jest pierwszą giełdą kryptowalut upoważnioną do prowadzenia działalności w Jersey pod jurydykcją Komisji Usług Finansowych Jersey (Jersey Financial Services Commission) - pomimo tego na stronie JFSC nie ma jeszcze informacji na temat przyznanej Binance licencji - zapewne niedługo tam się pojawi.


Binance rozpędza swój pociąg o nazwie FIAT
CEO Binance na łamach magazynu "Bloomberg Daybreak: Middle East" zdradził również, że w 2019 roku Binance ma już w planach uruchomienie w sumie 10 giełd córek obsługujących waluty fiat. „Dotychczasowo uruchomiliśmy jedną giełdę fiat, a za chwilę zamierzamy uruchomić 2-3 kolejne. W przyszłym roku planujemy udostępnić w sumie 10 lokalnych giełd fiat"[źródło]. Podobne zapowiedzi pojawiły się ze strony CZ już we Wrześniu[źródło].
Binance Jersey nie jest pierwszą giełdą-córką obsługującą waluty fiat z ramienia Binance. Waluty Fiducjarne po raz pierwszy oficjalnie zagościły na Binance w dniu 17 października. To właśnie wtedy uruchomiona została giełda Binance Uganda umożliwiająca wpłaty, wypłaty oraz obrót UGX (Szylingów Ugandyjskich) w parze z wybranymi kryptowalutami.

W fazie testów oraz dopinania ostatnich wymaganych formalności i szczegółów są również Binance  Singapure (SGP) oraz Binance LCX (Liechtenstein - CHF). To, co szczególnie wyróżnia podejście Binance do tematyki fiat, jest fakt, iż każda z „odnóg" głównego filara - giełdy kryptowalut Binance.com - osadzona jest w osobnej, lokalnej domenie, a jej architektura, to tak na prawdę odpowiednio dostosowana do obsługi fiat kopia podstawowej wersji. Jeżeli więc nawet okaże się, że władze lub organy regulacyjne któregokolwiek z krajów odbiorą licencję lub zakażą działalności w danym kraju, to w najgorszym przypadku ucierpi tylko lokalnie utworzona giełda.


Interfejs Binance Jersey - poza stroną główną - praktycznie w ogóle nie różni się od znanej i cenionej giełdy Binance.com. Widoczne są drobne - kosmetyczne - zmiany, które zdecydowanie odświeżyły UI.
Dostępne pary handlowe - przynajmniej na starcie - ograniczają się do: BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR oraz ETH/GBP. Na ten moment stanowisko giełdy w kwestii pojawienia się na Binance Jersey kolejnych kryptowalut, a co za tym idzie par z walutami fiat nie jest znane

{alt}

To, co interesuje wielu - tabela opłat i prowizji.
O ile samo założenie konta, jego prowadzenie oraz przejście przez proces KYC jest darmowe, o tyle zarówno każda wpłata jak i wypłata fiat generować będzie zauważalne opłaty.
W przypadku Funta Brytyjskiego, za depozyt naliczona zostanie prowizja w wysokości 7 GBP. Prowizja od każdej wypłaty w tej walucie pochłonie 1% całej wartości transakcji. Dodatkowo minimalny pułap naliczanej prowizji wynosi 20 GBP. W przypadku wpłat i wypłat EURO sytuacja ma się podobnie. Za każdy depozyt naliczana będzie prowizja 8 EURO, a minimalna kwota prowizji wynosi 20 EURO.

{alt}
KYC - Know Your Customer, zmora czy konieczność przy obsłudze fiat?
Każdy z zarejestrowanych użytkowników aby móc korzystać z giełdy, a co za tym idzie dokonywać depozytów środków w postaci EUR, czy GBP musi przejść procedurę KYC. Innymi słowy, zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy dokumentu tożsamości, takiego jak np. paszport, dowód osobisty czy prawo jazdy. Dodatkowo wymagane jest dostarczenie dowodu zamieszkania określonej lokalizacji. Akceptowane w tym przypadku dokumenty to m.in wyciąg bankowy oraz rachunek za media. Dodatkowo, giełda w procesie KYC pyta klientów o źródło ich majątku jak również i nakreślenie średniego (planowanego) wolumenu handlowego.

Binance oraz fiat - wybuchowe połączenie?
O ile pojawienie się furtki do świata kryptowalut dla walut fiat z ramienia Binance jest świetną wiadomością, o tyle zarówno wymóg przeprowadzenia pełnego i dosyć szczegółowego KYC, jak i wysokość naliczanych opłat z pewnością odbije się na początkowych wynikach Binance Jersey.

Na ten moment nie są znane losy kilku istotnych elementów ekosystemu Binance, które stanowią ważną część podstawowej wersji giełdy Binance. Mowa tutaj chociażby o programie afiliacyjnym - o którym cicho w interfejsie Binance Jersey - potencjalnej obniżce prowizji za dokonywane transakcje (która według tabeli opłat i prowizji wynosi zawsze 0.1%) czy obecności BNB - kryptowaluty wyemitowanej przez Binance na poczet ICO, a która posiada już masę zastosowań (zobacz jakich).

Biorąc pod uwagę procentowy udział poszczególnych nacji na giełdzie Binance oraz plany uruchomienia kolejnych 10 subgiełd fiat pod marką Binance, niewykluczone, że w najbliższym czasie giełda otworzy swoje lokalne oddziały i subdziałalności, które skupią się na obsłudze Rupii Indyjskiej, Japońskiego Jena czy Chińskiego Yuana - tak przynajmniej mi się wydaje. To, co jednak jest pewne, to że obsługa depozytów, wypłat i handlu bezpośrednio w dolarach amerykańskich ($ - USD) - przynajmniej w krótkoterminowym ujęciu - na pewno nie jest w planach giełdy[źródło].

W głębi duszy głęboko wierzę i trzymam kciuki za Binance Jersey oraz liczę, że 2019 rok okaże się przyjazny i zaliczony zostanie jako rok w którym waluty fiat tłumnie i ochoczo gościły na wielu giełdach kryptowalut - w tym oraz przede wszystkim na Binance.

Źródła: Opracowanie własne, https://support.binance.co.ug/hc/en-us/articles/360018215271-Binance-Uganda-Launch-Full-Sign-ups-Now-Live-Deposits-Trading-Coming-Soon, https://medium.com/binanceexchange/binance-singapore-exchange-coming-soon-c63600478f6, https://en.wikipedia.org/wiki/Bibliography_of_Jersey#/media/File:Jersey_in_Europe_(relief)_(-mini_map).svg, https://www.jerseyfsc.org/registry/documentsearch/, https://www.binance.je/fees.html/?ref=35001018]


12
Dzięki za tę listę! Dla początkujących to naprawdę fajna rzecz. Bo często najważniejsze to wiedzieć gdzie szukać wiedzy/informacji. Mi do eksperta daleko, dlatego z pewnością przejrzę niektóre te strony. Chyba, że ktoś dodałby coś jeszcze do tej listy, jakaś aktualizacja? ;)

Listę zaktualizowałem o kilka nowych pozycji w tym m.in o CryptoLinks.com - ich lista jest zdecydowanie bardziej rozbudowana, ale w języku angielskim ;)

13
Sprawy techniczne i opinie / Dziennik zmian
« : 6 miesięcy temu »
24/11/2018
  • Przeniesienie działów z kategorii Kryptowaluty - Dyskusje do kategorii Kryptowaluty
  • Przeniesienie kilku działów jako poddziały do działu Dyskusje
  • Zmiana grafik kilku działów
  • Dodanie działu Oferty

14
Platforma Bitrefill została wzbogacona o możliwość doładowania następujących usług/zakupu voucheru:
- Prepaid MasterCard
- Netflix Voucher
- Google Play Voucher
- Microsoft Voucher
- Green Man Gaming
- Guild Wars 2 Gems
- League of Legends Voucher
- Runescape Voucher
- Star Wars The Old Republic Voucher

15
Ogłoszenia / Powiadomienia
« : 7 miesięcy temu »
@jacek_jacek odpowiem w tym wątku i pozostawię tylko tą Twoją wiadomość.
FTO, inaczej FuturoCoin nie jest tutaj mile widziany. To samo tyczy się Coincasso, DasCoina, DagCoina i innych tworów tego typu.

Nieudolna reklama - wciskasz go do praktycznie każdego postu - też jest złą praktyką.

Osobiście zalecam wszystkim trzymać się z daleka od w/w.

Strony: [1] 2 3 ... 11