Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sien

Strony: [1]
1
Witajcie,

na wstępie: przeniosłem wątek do bardziej pasującego działu.
Miło, że oferujecie dostęp za darmo.
Mamy taką nie pisaną zasadę (może ją spiszemy? @becometa), że wszelkie płatne grupy sygnałowe, informacyjne są zakazane i niemile widziane.
W waszym przypadku po przejrzeniu działalności nie mam obaw.

2
Zadziwiające jak długo zajmuje napisanie oświadczenia.
Na 18 firm odpisało nam dotychczas tylko 6. Poza BitBay i BitMarket nikt nie ma tak dużo klientów do obsłużenia.
Praca domowa do odrobienia szanowny supporcie.

3
{alt}
Od 24/03/2018 trwa kampania phishingowa skierowana na klientów giełdy Binance.

Filtry antyspamowe takich skrzynek jak gmail oraz gmx nie skierowały automatycznie wiadomości do folderu SPAM.
Nie jest wykluczone, iż inni dostawcy usług poczty elektronicznej również mogli nie wykryć próby phishingu i nie odfiltrować wiadomości.

Mail skonstruowany jest w sposób do złudzenia podobny do prawdziwych wiadomości od giełdy Binance.

Informacja zawarta w e-mailu mówi o wprowadzeniu nowej funkcjonalności na giełdzie - importu tokenów ERC-20 z portfeli Ethereum.
W treści zawarty jest też przycisk Import tokens now podlinkowany jest do strony https://blnnance.com/tokens/import/ (nie odzwiedzaj tego linku!).

Fałszywa wiadomość wysłana jest z adresu do-not-reply@post.binance.com, jednak skrzynka pocztowa zidentyfikowała, że została ona wysłana za pośrednictwem serwisu sendgrid.net.

Binance nie informuje swoich klientów o wprowadzeniu nowych funkcjonalności za pośrednictwem wiadomości e-mail.
Wszelkie komunikaty w pierwszej kolejności publikowane są na stronie "Support" (https://binance.zendesk.com/hc/en-us), a następnie w mediach społecznościowych.

Zalecamy usunięcie wiadomości oraz poinformowanie swojego dostawcy usług poczty elektronicznej (jeżeli posiada taką funkcjonalność) o tej wiadomości - tak aby mógł ją odfiltrować.

4
Archiwum / B Bull market / Bullish
« : 2 lat temu »
{alt}
Co oznacza Bull Market/Bullish?
Rynek byka / Zwyżkowy / Hossa

Rynek byka oznacza długotrwały stan w którym na rynku dominuje popyt, a pośród inwestorów panują optymistyczne nastroje, które nakręcają wzrosty wartości głównych (nadrzędnych) krypto aktywów.

Samo określenie Rynek byka znalazło swoje zastosowanie na rynkach finansowych z racji sposobu w jaki byk atakuje swoje ofiary (wykonuje mocny ruch głową do góry) - dosłownie podnosi wartość krypto aktywów).

5
Archiwum / B Bear Market / Bearish
« : 2 lat temu »
{alt}
Co oznacza Bear Market/Bearish?
Rynek niedźwiedzia / Niedźwiedzi / Bessa

Rynek niedźwiedzia oznacza długotrwały stan, w którym na rynku dominuje podaż, a pośród inwestorów panują pesymistyczne nastroje (np. widmo zaostrzonych regulacji kryptowalut w danym kraju), które nakręcają spadki wartości krypto aktywów.

Samo określenie Rynek niedźwiedzia znalazło swoje zastosowanie na rynkach finansowych z racji sposobu w jaki niedźwiedź atakuje swoje ofiary (staje na łapach miota nimi w stronę ziemi) - dosłownie zbija wartość krypto aktywów z nóg.

Ważne: Rynek niedźwiedzia jest czymś innymi aniżeli tzw. korekta.

6
W listopadzie oraz grudniu 2017 roku (#1, #2), wielu użytkowników Internetu informowało o tym, że PayPal dokonał blokady środków na ich kontach oraz wypowiedział im umowę świadczenia usług - bez żadnego ostrzeżenia.

W okresie styczeń-luty temat ucichł, więc zaniechaliśmy publikacji ostrzeżenia. Mimo wszystko 25/02/2018 napisaliśmy do działu obsługi klienta PayPal zapytanie o stosunek firmy do kwestii kryptowalut oraz obrotu nimi za pośrednictwem ich platformy.

1) Czy to prawda, że PayPal nie wspiera jakiejkolwiek inicjatywy związanej z kryptowalutami?
2) Czy zasilenie własnego rachunku np. na giełdzie kryptowalut z salda PayPal wiązać się będzie z nałożeniem przez Państwa blokady takiego konta (na maks. 180 dni)?
3) Czy aby móc korzystać z kryptowalut i PayPala jednocześnie konieczne jest zawnioskowanie o specjalny typ konta "currency dealer" lub "exchanger"?
4) Czy istnieje wskaźnik, który determinuje "aktywne" sprzedawanie/kupowanie jakiejkolwiek formy kryptowaluty za pośrednictwem PayPal?

Odpowiedź uzyskaliśmy następnego dnia i brzmi ona następująco:
Cytat: Odpowiedź przedstawiciela PayPal z działu obsługi klienta, Romana Dembka
firma PayPal nie posiada 'stanowiska' w kwestii kryptowalut czy ich obrotu jako takiego.

Jeśli dany podmiot czy firma posiada opcję PayPal jako opcję przyjmowania płatności, to można w serwisie takiej firmy z PayPal korzystać, jeśli nie posiada - PayPal jest tam niedostępny.

Jeśli zaś chodzi o potencjalne blokady konta PayPal to jest to złożony proces, na pewno nie związany z jednym odseparowanym czynnikiem (np 'użytkownik handluje kryptowalutami').

Oceny ryzyka jakie stosuje PayPal względem kont i działalności na nich są znacznie bardziej złożone.

Wszystko wydawałoby się jest ok. Tak? NIE! Jesteśmy w BŁĘDZIE!
Niestety, ale echa sytuacji z listopada i grudnia zdają się powracać. Tym razem jednak PayPal najpierw informuje swoich użytkowników (#1, #2, #3, #4), o tym, że nakrył ich na kupowaniu, sprzedawaniu lub obracaniu kryptowalutami przy użyciu ich platformy. Najwięcej zgłoszeń o otrzymaniu e-maili z podobną treścią pojawia się z dni 14-15-16/03/2018 (twitter/reddit).


Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej jeżeli dodamy do niej fakt, że współtwórca PayPala Peter Thiel zainwestował w Bitcoina już w 2012 roku. Smaczku sytuacji dodaje również jego wypowiedź z 15/03/2018 na spotkaniu Ekonomicznego Klubu Nowego Jorku, gdzie powiedział: „Wszelkie obiekcje, które ludzie mogą mieć do bitcoina, to te same obiekcje, które ludzie mogą mieć do złota."; „Bitcoin (dop. red.) jest jak sztabki złota w skarbcu, które nigdy się nie poruszają, i są swego rodzaju żywopłotem przeciwko całemu, rozpadającemu się światu." (#).
Zakręcimy sytuację jeszcze bardziej? 30 kwietnia 2016 roku PayPal złożył wniosek o patent na przyspieszenie transakcji w kryptowalutach.

Co mi grozi jeżeli nie zaprzestam korzystać z platformy PayPala do użytku kryptowalut?
Zgodnie z warunkami użytkowania platformy PayPal ma prawo zablokować środki na 180 dni w celu przeprowadzenia audytu, a jeżeli uzna to za stosowne, to po minięciu tego terminu może wydłużyć ten czas na kolejne 180 dni. Jeżeli PayPal dojdzie do wniosku, że naruszyliśmy jego warunki użytkowania wypowie nam umowę bez możliwości odwołania, jednak umożliwi wypłatę pieniędzy.

Gdzie stoi prawda w tej sytuacji? Zapewne tam gdzie leżą pieniądze.
Na ten moment jako załoga forum zalecamy zaprzestrzanie wykorzystywania PayPala do kupna lub sprzedaży kryptowalut, lub finansowania z jego salda Twoich kont na giełdach/kantorach kryptowalut lub płaceniu za dobra na stronach, które akceptują kryptowaluty jako jedną z form płatności. (kilka osób skarżyło się, że jedynie zakupiło przedmioty w sklepach akceptujących Bitcoiny, ale płaciło walutami fiat lub prowadzi sklep ale nie przyjmuje płatności w kryptowalutach a w samym PayPalu).
Źródła: https://themerkle.com/paypal-continues-crackdown-on-crypto-sellers-permanently-limits-accounts/, https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/acceptableuse-full, https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/useragreement-full oraz https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7zkzjz/go_fuck_yourself_paypal/

7
Minął tydzień a wielu osób dalej zgłasza brak zwrotu pieniędzy.

8
{alt}
JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z GIEŁD KRYPTOWALUT

(!) PAMIĘTAJ! Przedstawiciele/pracownicy giełdy nigdy nie poproszą Cię o:
 • podanie hasła do zalogowania się na Twoje konto
 • wysłania pieniędzy/kryptowaluty na wskazany adres w celu weryfikacji lub wzięcia udziału w konkursie
 • podania klucza prywatnego do Twojego portfela
 • wyłączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA) w jakimkolwiek celu
 • zalogowanie się na stronie, którą Ci podadzą przy użyciu Twoich danych do logowania z giełdy
Traktuj giełdę, jak dobrego znajomego, który ma wiedzę, pieniądze (swoich znajomych) i umiejętności w danej dziedzinie, jednak nie jest nieomylny i często poddawany jest próbom bezpieczeństwa przez złodziei. Z uwagi na brak konieczności certyfikowania działalności giełd oraz brak jakichkolwiek zabezpieczeń finansowych w razie problemów giełdy, bądź świadom(a) tego, że możesz utracić kontrolę lub dostęp do swoich środków w najmniej oczekiwanym momencie. Przykłady?
Każdy z wyżej podanych przykładów udanych ataków złodziei na giełdę odbył się poza świadomością użytkowników, którzy w żadnym stopniu nie przyczynili się do ich przeprowadzenia ani nie uczestniczyli w nich bezpośrednio. Nie zmienia to faktu, że jako użytkownik również jesteś łakomym kąskiem dla potencjalnego złodzieja. Traktuj nieznane Ci osoby z odpowiednią rozwagą i nie dziel się z nimi swoimi prywatnymi danymi lub faktami z życia. Dla swojego bezpieczeństwa uznaj, że każdy z kim rozmawiasz w Internecie może chcieć Cię okraść.

Korzystaj z aplikacji mobilnych (iOS, Android) promowanych przez same giełdy. Jeżeli aplikacja zewnętrznego dewelopera wygląda lub robi coś lepiej aniżeli oficjalna, licz się z tym, że w jej kodzie może być zaszyty wirus, który wykorzysta odpowiedni moment na kradzież Twoich środków. Przykłady?
Oczywiście nie dajmy się zwariować i traktujmy to z przymrużeniem oka bo nie każdy wydający aplikację w sklepie Google Play/Apple AppStore ma złe intencje, jednak...

Kanon dobrych praktyk
 • Utwórz nowy adres e-mail oraz unikatowe hasło tylko dla giełdy na której się rejestrujesz
 • Włącz wszystkie możliwe rozwiązania uwierzytelniające (na mailu i/lub giełdzie): dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), potwierdzenie transakcji przez odnośnik wysłany e-mailem, blokada logowania dla adresów IP spoza listy (tylko jeżeli masz stałe IP), powiadomienia SMS/e-mail o zalogowaniu, transakcji, zmianie hasła
 • Do giełdy loguj się tylko ze znanej Tobie sieci wifi/komórkowej, która jest odpowiednio zabezpieczona i w której nikt niepowołany nie mógł zaszyć żadnego oprogramowania szpiegującego
 • Przy każdym logowaniu prześledź listę aktywnych sesji/ostatnich sesji po adresach IP
 • Korzystaj z giełd, które wykorzystują protokół szyfrowania komunikacji SSL (rozpoznasz je zerkając na adres www w przeglądarce przy którym będzie przedrostek https:// oraz zielona kłódka (ewentualnie z napisem Bezpieczna).
 • Sprawdzaj czy strona na którą się logujesz należy do giełdy (np. https://binance.com - prawidłowa, http://blnance.com lub http://binance-login.com lub http://www.bnnce.com - fałszywa)
 • Sprawdzaj czy tytuł strony wyświetlony na karcie w przeglądarce zgadza się z jej przeznaczeniem.
 • Monitoruj oficjalne konta giełd w serwisach społecznościowych takich jak Reddit, Twitter lub Facebook. Najczęściej to użytkownicy informują o problemach lub podejrzeniach problemów giełdy.
 • Jeżeli masz zamiar zakupić kryptowaluty i trzymać je długoterminowo, to nie traktuj giełdy jak portfela.
 • Aktualizuj swój komputer i smartfon do najnowszych wersji oprogramowanoia. Nieaktualne urządzenie na którym korzystasz z internetu i na którym logujesz się do swojego konta bankowego lub giełdy to wręcz zaproszenie dla złodziei.

Warto również - jeżeli korzystasz z Windowsa - abyś odwiedził(a) plik .hosts (który najczęściej znajduje się pod ścieżką C:\Windows\System32\drivers\etc) i sprawdził(a) czy nie ma w nim dodanego wpisu dotyczącego domeny giełdy, np. binance.com. Jeżeli jest - nie odwiedzaj giełdy i skasuj ten wpis z pliku, a następnie go zapisz. Najlepiej też przeskanuj komputer oprogramowaniem antywirusowym.

9
Jedyne co mi przychodzi do głowy to :niepatrze:  :leszcz:

10
{alt}
RATING KRYPTOWALUT AGENCJI WEISS

>> Aktualizacja #1: Artykuł stale aktualizowany, strona agencji ratingowej nie działa z uwagi na zbyt duże zainteresowanie

>> Aktualizacja #2: Pojawił się pełen dokument z oceną dla 74 kryptowalut: https://wcy.weissratings.com/media/wri/PDF/WCY/Weiss-Cryptocurrency-Ratings.pdf dokument usunięty

>> Aktualizacja #3: W dokumencie brakuje ocen dla IOTA (MIOTA) oraz TRON (TRX) pomimo tego, że były zapowiedziane

24 stycznia 2018 roku, agencja ratingowa WeissRatings ze Stanów Zjednoczonych, jako pierwsza w kryptowalutowej historii, dokonała oceny (ratingu) kondycji wybranych projektów z krypto świata.

Założyciel agencji pochwalił się w wywiadzie, że model, który został wykorzystany do wykonania oceny jest przełomowy, bowiem analizuje tysiące danych, punktów stykowych oraz aspektów, które dotyczą: technologii, adaptacji danej kryptowaluty na świecie oraz wzorców handlu monetami. Zaznaczył jednocześnie, że uważa iż ocenę A (najwyższą) - otrzyma tylko jedna lub dwie kryptowaluty.ŻADNA Z KRYPTOWALUT NIE OTRZYMAŁA OCENY A

Na wynik końcowy widoczny poniżej złożyły się następujące oceny cząstkowe:
1) Grupa wskaźników finansowych
Indeks ryzyka (szansa wyjścia na minus, spadek)
Indeks sukcesu (szansa wyjścia na plus, wzrost)

2) Grupa wskaźników dotyczących rynku kryptowalut
Technologia (ocena jakości kodu źródłowego, jego niezawodności, eslastyczności i skalowalności)
Adaptacja rynkowa (czy jest wykorzystywana w rzeczywistości, jak bardzo jest bezpieczna)

{alt}


Oceny (ratingi) poszczególnych kryptowalut

Bitcoin >> C+
Otrzymał doskonałe wyniki za bezpieczeństwo i powszechną adaptację. Gorzej ma się sprawa infrastruktury sieci: opóźnienia, wysokie koszty transakcji. Bitcoin ma również problem z szybkim uaktualnieniem swojego kodu źródłowego w celu adaptacji do aktualnie panującej sytuacji.

Ethereum >> B
Druga najbardziej zaadaptowana kryptowaluta, w naszej ocenie procentuje z uwagi na prostszą do aktualizacji infrastrukturę/kod, szybsze działanie pomimo pewnych wąskich gardeł.

Steem >> B-
Cieszy się względnie dobrą równowagą umiarkowanej siły w prawie wszystkich kluczowych czynnikach i funkcji sieci społecznościowej.

Ripple >> C

Bitcoin Cash >> C-

Cardano >> B-

NEM >> C+

Litecoin >> C+

Stellar Lumens >> C

EOS >> B

IOTA brak w dokumencie pomimo, że była zapowiedziana

DASH >> C+

TRON brak w dokumencie pomimo, że był zapowiedziany

Monero >> C

Bitcoin Gold >> D+

INNE: SaluS (D), Novacoin (D)
Według Weiss, obydwie są słabe zarówno pod względem innowacji technologicznych, jak i przyjęcia.źródło: http://finance.weissratings.com/crypto/

11
@becometa

1) W przeciągu jednego dnia przybyło 30 000 nowych użytkowników. Nadmieniam, że giełda jeszcze nie ruszyła. W sumie, jest ich już dokładnie 580 149.

2) Na telegramowym kanale UPCoin, opublikowana została wiadomość z listą kryptowalut, które na 100% będą dostępne, gdy giełda wystartuje (Q1 2018).

Pełna wersja: BTC, BCH, ETH, ETC, XMR, XRP, LTC, EOS, TRX, ICX, OMG, PPT, DCN, ZRX, DRGN, VERI, WAX, QASH, BAT, SALT (to są "pewniaki", a giełda obiecuje, że wszystkich kryptowalut na start będzie 100).

Beta 31 stycznia: 10 kryptowalut w parach z BTC i ETH.

12

Pierwsze wzmianki o Lightning Network pojawiły się w pierwszych miesiącach 2015 roku.
[ Dla zainteresowanych dokumentacja z lightning.network ]

Od tego czasu oczekiwania wobec tej technologii rosną, Bitcoin spadł z #1 miejsca w ilości przesłanych transakcji, a LN dalej nie ma.
Osobiście pokładam w tym nadzieję, że BTC w końcu dostanie kopa tak jak miało to miejsce w końcówce 2013 r. i początku 2017 r.

Co do pytań w nazwie tematu. czy coś zmieni? - czytaj wyżej. Kiedy się pojawi? prawdopodobnie prędzej niż wszystkim nam się może wydawać ;)

13
Archiwum / Test anonimowego tematu
« : 2 lat temu »
No, potwierdzam. Nic nie widać :)
@becometa - dobrze to działa.

Strony: [1]