Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - becometa

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Przeniosłem do bardziej pasującego działu.

2
Super robota z całą stroną i opisem krypto-bankomatów!
Podmieniłem link w menu Poradniki aby kierował do Waszej listy.

3
21:30
Przy konstrukcji zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa należy pamiętać o rozgraniczeniu firm od osób fizycznych.
Należy również pamiętać o tym, aby wskazywać ile utracone środki są warte na dzień składania wniosku - wraz ze wskazaniem źródła ceny.

21:36
Marcelina Szwed-Ziemichód: Niektórzy prokuratorzy w Polsce potrafią już tworzyć portfele kryptowalutowe i w przypadku zajęcia (zabezpieczenia środków) w ramach prowadzonego postępowania, przesłać środki, których tyczy się sprawa na te adresy - oczywiście we współpracy z firmą/osobą, której tyczy się sprawa, a na którą zostało złożone zawiadomienie.

Gwoli wyjaśnienia.
Wezwanie do zapłaty o zwrot środków - jest początkowym etapem postępowania cywilnego
Złożenie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa - jest początkowym etapem postępowania karnego.

21:40
Druga część spotkania została zakończona.
Czas na networking. Na tym też kończy się relacja pisana oraz transmisja live.

4
{alt}
Dzięki uprzejmości Fundacji Trading Jam Session, poszkodowani w sprawie rychłego zamknięcia giełdy kryptowalut BitMarket mieli okazję się spotkać w jednym miejscu (biurze TJS na ulicy Stawki 2 w Warszawie), aby wspólnie wymienić się pomysłami w sprawie oraz ustalić dalsze kroki.

W trakcie wydarzenia prowadzona była transmisja na żywo w serwisie YouTube (zapis dostępny jest tutaj).

Z samego rana Prokuratura Okręgowa w Olsztynie na swojej stronie internetowej poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie zaistniałego w okresie od listopada 2018 r. do dnia 7 lipca 2019 r. w Olsztynie i innych miejscach, doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej, działajcej w sieci Internet pod nazwą domeny BitMarket.pl.
Sprawa prowadzona jest pod sygnaturą PO IV WOS 0610.104.2019.

(http://olsztyn.po.gov.pl/aktualnosci/1/1652/sledztwo-w-sprawie-gieldy-bitcoinowej)

Na kilka godzin przed spotkaniem w siedzibie TJS, dyrektor Kvadratco Services Limited (Marcin Aszkiełowicz) - operator giełdy - wydał oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją. Aby zobaczyć oświadczenie kliknij na przycisk "Spoiler".
Spoiler: PokażUkryj
Szanowni Klienci serwisu Bitmarket

Żadna z osób, które zarządzały na przestrzeni lat giełdą Bitmarket, nigdy nie defraudowała środków Klientów. Jestem przekonany o swojej uczciwości i dobrej woli i będę jej bronił w trakcie postępowania sądowego.

Ogromna dziura, o której poinformowałem w ostatnich dniach Zarząd IQ Partners, jest wynikiem sytuacji nadzwyczajnych i błędów w zarządzaniu, popełnionych przez osoby faktycznie zarządzające wówczas giełdą, które miały miejsce w pierwszych dwóch latach działalności giełdy, po jej przejęciu z Aftermarket, min. włamaniu hakerskiemu na serwery giełdy, w wyniku którego z kont kilku użytkowników oraz kont technicznych giełdy, zginęło ponad 600 BTC. Sprawę kradzieży prowadziła olsztyńska delegatura PG Policji.

W sprawie powyższych okoliczności w najbliższych dniach złożę szczegółowe zeznania w prokuraturze prowadzącej postępowanie przygotowawcze.

Posiadam szereg niezbitych dowodów, na wytłumaczenie ujemnego salda środków.

Ich przybliżone saldo wynosiło już w 2017 roku ok. 2300 BTC, liczoną dla wszystkich kryptowalut i FIAT. Osoby faktycznie zarządzające wówczas giełdą, mając świadomość tej ogromnie trudnej sytuacji, zostawiły mnie samego z problemem ogromnego deficytu. Przez ostatnie 2 lata robiłem z całym zespołem wszystko, aby wyprowadzić firmę z tej patowej sytuacji.

Dziesiątki rozmów z inwestorami, spotkań i pomysłów rozwoju, nie przyniosły niestety poprawy sytuacji. Galopujący wzrost kursu kryptowalut zmuszał nas niejednokrotnie do podejmowania niekorzystnych działań w celu utrzymania płynności giełdy.

Do ostatnich dni żyłem nadzieją, że uda się uniknąć tej katastrofy – dla setek Klientów i mojej osobistej.

Jestem na skraju wytrzymałości fizycznej i emocjonalnej. Zaszczuty i ścigany przez poszkodowanych Klientów.

Mogę teraz tylko prosić i wybaczenie, cierpliwość i prawo do obrony. Nie byłem

Na spotkaniu w biurze Fundacji TJS pojawili się między innymi:
- Rafał Zaorski, założyciel Trading Jam Session
- Robert Wojciechowski, prezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii
- Jakub Mościcki, założyciel Trading Jam Session
- Lech Wilczyński, współtwórca InPay.pl
- Stanisław Wołoch, członek zarządu i założyciel Quark Sp z.o o, inicjator spotkania, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin
- Karol Stańczak, polski Binance Angel oraz administrator forum Kryptowaluty.org.pl (relacjonujący spotkanie w ramach tego postu)
- Jacek Harasimowicz, Radca prawny, inwestor, oferujący pomoc pro-bono w sprawie
- Były dyrektor piaskownicy legislacyjnej w KNF (?)
- Marcelina Szwed-Ziemichód, radca podatkowy
- Przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych
- Bartosz Graś, członek IGBiNT oraz Sądu Polubownego w IGBiNT
- Dawid Muszyński, założyciel i właściciel BitHub oraz FlyingAtom
- Nieco ponad 40 poszkodowanych w sprawie - których stale przybywaPrzebieg spotkania (najważniejsze stwierdzenia, punkty):
(Wypowiedzi prowadzących oraz poszkodowanych są parafrazowane, aby zachować z nich najważniejsze informacje. Pełne wypowiedzi można odsłuchać z transmisji live - która zostanie zarchiwizowana po jej zakończeniu)

18:55
Spotkanie najprawdopodobniej rozpocznie się o godzinie 19:10 (w tym również i transmisja live).
Spotkanie podzielone zostanie na trzy etapy.
1) Wprowadzenie do tematu ze strony osób posiadających najwięcej informacji w sprawie, czego poszkodowani mogą spodziewać się od TJS, IGBiNT i innych podmiotów gotowych pomóc. Streszczenie sytuacji.
2) Q&A - burza mózgów, wspólne informacje.
3) Networking (poza kamerami)

19:05
Większość poszkodowanych obecnych na spotkaniu straciła dostęp do środków w wysokości do 50 tys. PLN. Wartości te należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Wysokość poniesionych strat jest indywidualną sprawą każdego poszkodowanego.

19:10
Spotkanie rozpoczęło się. Wstęp dla obecnych przeprowadził Rafał Zaorski.
Na spotkaniu mają pojawić się przedstawiciele funduszu inwestycyjnego, który zakupił BitMarket pod koniec 2018 r. - IQ Partners, ale obecnie składają zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Jeżeli nie uda im się dojechać, to połączą się telefonicznie.

19:12
Głos zabrał prezes IGBiNT informując, że jest gotów moderować sprawy w kwestii upadku BitMarket - wliczając w to kontakt z Prokuraturą, Policją, mediami czy organami skarbowymi. To czy tak będzie zależy od poszkodowanych.

19:14
Inicjator spotkania - Stanisław Wołoch - oświadczył w swoim wprowadzeniu (cz. 1), iż jego firma również jest poszkodowana upadkiem BitMarket.

19:17
Bartosz Graś, zadał otwarte pytanie: "Co można zrobić aby zabezpieczyć środki, zabezpieczyć interesy poszkodowanych". Struktura BitMarketu jest skomplikowana, chociaż niektórzy próbują wmówić, że jest inaczej.

19:18
Stanisław Wołoch/Lech Wilczyński: BitMarket sensu stricte nie jest polską spółką. Przypadek BitMarketu jest podobny do upadku giełdy Bitcurex. Sprawa Bitcurexu utknęła w prokuraturze i to jest fakt.
Szacuje, że w przypadku BitMarket zniknęło około pół miliarda złotych, w przypadku Bitcurex było to około 50 milionów złotych.[/i] - Stanisław Wołoch.

19:20
Lech Wilczyński: 2 maja zmienił się prezes Kwadratco Services Limited - obecnie figuruje tam osoba Roberta Bochenka, która nie jest nikomu w branży znana.
Stanisław Wołoch: Razem z Lechem (Wilczyńskim) mamy kontakt z poprzednim właścicielem BitMarketu (Mariuszem Sperczyńskim), który został z tego biznesu wykolegowany.

19:22
Robert Wojciechowski: Powinniśmy wszyscy razem uderzyć medialnie z tą sprawą.

19:26
Lech Wilczyński: Obecnie na adresach BitMarketu (skonsolidowanych) jest około 6 Bitcoinów - to jest pewne. Doliczając do tego inne kryptowaluty i tak wychodzi na jaw, że BitMarket od dłuższego czasu leciał na rezerwie cząstkowej.

19:28
Lech Wilczyński: Igoria Trade (operator wpłat/wypłat PLN na BitMarket) nie chce powiedzieć jakiego rzędu wielkości środki zostały zablokowane.
Mistertango (operator wpłat/wypłat w innych walutach na BitMarket) również odmówiło udzielenia na ten temat informacji.

19:30
Marcelina Szwed-Ziemichód: Poszkodowani powinni zebrać jak najwięcej informacji na temat swojej aktywności na BitMarket - wyciągi z kont bankowych, historia poczty e-mail powiązanej z kontem na BitMarket.

19:33
Live w serwisie YouTube ogląda już 800 osób.

19:35
Robert Wojciechowski: Grupa poszkodowanych musi zebrać (w jakikolwiek sposób - indywidualnie, grupowo) listę rachunków bankowych z których korzystał BitMarket, a na które były wpłacane przez poszkodowanych środki.
Na dzień dzisiejszy do wydziału ds. Zwalczania Cyberprzęstępstw dzwoniły jedynie dwie osoby poszkodowane w sprawie. Nie złożyły żadnego wniosku.

19:36 - 20:50
Rafał Zaorski włącza do spotkania połączenie telefoniczne z Wojciechem Przyłęckim, Wiceprezesem IQ Partners.
Wojciech Przyłęcki (telefonicznie):
(1) prokuratura działa bardzo szybko. Dzisiejsze przesłuchanie w prokuraturze wiąże mi ręce. Z oczywistych względów nie mogę udzielać szczegółowych informacji.
(2) według mojej wiedzy na wczoraj rano środki w postaci fiat w Mistertango nie zostały zablokowane.
(3) jakakolwiek ingerencja w system może rodzić wątpliwości prawne ze strony poszkodowanych (np. zalogowanie się w celu sprawdzenia salda)
(4) snapshot (zapis/zrzut) bazy danych został wykonany
(5) od samego początku (zakupu praw do BitMarket) nie chcieliśmy brać odpowiedzialności za wszystkie komponenty - było to fizyczny niemożliwe, wychodziliśmy za założenia "najpierw przygotujmy system, potem wykonamy migrację wszystkiego". Transakcja podzielona była na etapy.
(6) rozmowy na temat potencjalnego przejęcia BitMarketu rozpoczęliśmy na przełomie 2017/2018 roku
(7) Gyptrade jest/był spółką, która operacyjnie nie wystartowała. Spółkę kupiliśmy od Marcina Aszkiełowicza.
(8) nie znam Pana Roberta Bochenka - nowego właściciela Kwadratco Services Limited
(9) nie mieliśmy żadnej umowy w kwestii Kwadratco Services Limited z Marcinem Aszkiełowiczem
(10) na moją wiedzę Bitmarket Limited należy do Kwadratco Services Limited
(11) Bitmarket Limited została stworzona na Seszelach na moje rozumowanie, aby móc świadczyć usługę dźwigni - która w Polsce mogła by zostać zakazana
(12) analizujemy od strony prawnej możliwość udostępnienia użytkownikom BitMarket zalogowania się do serwisu. Obecnie wymagałoby to dużej ilości przygotowań od strony technicznej. Osobiście bardzo bym tego chciał
(13) o problemach BitMarket dowiedzieliśmy się w okolicy 1/2 lipca br, kiedy to jeden z zagranicznych klientów skarżył się, że BitMarket nie spłaca swoich zobowiązań wobec jego firmy. Po uzyskaniu wiedzy na ten temat próbowałem wielokrotnie umówić się na spotkanie (lub skontaktować się) z Marcinem Aszkiełowiczem. Marcin wielokrotnie rozmowę odkładał.
(14) bez zgody prokuratury na to abyśmy mogli uruchomić serwis w trybie tylko do odczytu, nic nie możemy zrobić
(15) obecnie nie jesteśmy (IQ Partners) stroną w sprawie
(16) Pan Marcin Aszkiełowicz jest osiągalny w Polsce. Nie próbowałem się kontaktować z Panem Robertem Bochenkiem. Z naszego punktu widzenia (IQ Partners) nie jest on również osobą z którą powinniśmy się kontaktować
(17) pracownicy wydziału ds. Zwalczania Cyberprzestępczości będą zabezpieczać serwery oraz dane. Rozmawiałem z nimi na ten temat
(18) ani ja, ani nikt z IQ Partners nie ma dostępu do serwera produkcyjnego. Aby uruchomić teraz serwis w trybie tylko do odczytu trzeba by też przekonać do tego firmę hostingową
(19) nie wiem, kto zamieścił komunikat o wyłączeniu serwisu BitMarket i upadłości. Nie znaliśmy godziny ani dnia wyłączenia serwisu
(20) przekazałem Policji dane do osoby odpowiedzialnej za obsługę techniczną BitMarketu. Serwery są opłacone do końca tego miesiąca. Fizycznie serwery były przechowywane w budynkach ATMAN.
(21) wiem, że środki z Mistertango nie zostały na ten moment przez nikogo naruszone
(22) historia, którą usłyszałem od Marcina - przyczyny upadłości - opowiedziałem w prokuraturze
(23) część danych AMLowych znajduje się w Igoria Trade - w związku ze zmianą przepisów - natomiast kluczowe dane są na serwerach BitMarket
(24) nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto jest administratorem danych osobowych - nie wiem która spółka powiązana z BitMarketem
(25) nie poruszałem z Panem Marcinem tematu Pana Roberta Bochenka. Dla nas (IQ Partners) nie ma to żadnego znaczenia
(26) incydent w czerwcu związany z resetem haseł oraz wyłączeniem serwisu, związana była z przekierowaniem DNS domeny bitmarket.net na stronę administrowaną przez oszustów
(27) właścicielem portfeli na które były wpłacane kryptowaluty było/jest Kwadratco Services Limited. Dysponentem rachunków walut fiat również było Kwadratco Services Limited, ich prawowitym właścicielem była odpowiednio Igoria Trade oraz Misterango
(28) od strony księgowej, wpłaty w PLN obsługiwane były przez bank pocztowy w ramach tzw. usługi collect. Każdy użytkownik miał swój własny rachunek do wpłat
(29) wedle mojej wiedzy BitMarket miało konto na Krakenie - dokonywany był tam arbitraż (cytując słowa Marcina Aszkiełowicza, który mi o tym wspominał). Nie jestem w stanie powiedzieć czy środki użytkowników były wykorzystywane do artbitrażu.
(30) stan majątku BitMarket był dla nas sprawą trzeciorzędną. Nie wykonaliśmy audytu posiadanych przez BM środków, bo i tak musielibyśmy to zrobić później. "Biznesowo nie było to dla nas istotne".
(31) problemy z płynnością BitMarket zaczęły się na długo przed rozpoczęciem przez nas rozmów (IQ Partners) na temat przejęcia BitMarket. Nie znam do końca chronologii wydarzeń i nie jest również dla mnie jasna.
(32) nie wiem na jaki adres poszkodowani mają wysyłać wezwania do zapłaty do BitMarket


20:30 Transmisję live ogląda już ponad 1000 osób.

20:52 Rozmowa telefoniczna została zakończona.
Wśród poszkodowanych namnożyło się jeszcze więcej pytań. Sposób w jaki IQ Partners podeszło do zakupu giełdy BitMarket jest irracjonalny.

20:54
Na sali padł pomysł szczegółowego przeanalizowania umowy zakupu zawartej pomiędzy IQ Partners, a właścicielami BitMarket.
To, że w ocenie Wiceprezesa IQ Partners umowa przejęcia/zakupu nie doszła do skutku o niczym nie świadczy. Bez dostępu do umowy to tylko domysły.
Padła również sugestia skomasowania zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (przeniesieniu) sprawy do Warszawy z Olsztyna.

20:59
Pierwsza część spotkania została zakończona. Czas na pytania od osób zgromadzonych na sali.

21:00
Dawid Muszyński stwierdził, że jako środowisko nie wyciągnęliśmy wniosków z upadku giełdy BitCurex.
To już trzecia giełda, która na przełomie ostatnich lat zniknęła z polskiego rynku z środkami użytkowników.

21:02
Jeden z prawników współpracujących z IGBiNT w ramach sądu polubownego zabrał głos i zasugerował poszkodowanym dwie drogi:
1) Postępowanie karne w Polsce (w Olsztynie). Jeżeli większość poszkodowanych wykaże, że lepiej byłoby przenieść sprawę do Warszawy, to można poddać to pod sprawdzenie w prokuraturze.
2) Postępowanie cywilne - które z mojego punktu widzenia nic nie przyniesie.

Od strony prawnej nie polecamy składania zawiadomień "tam gdzie popadnie, komu wygodnie"
Wszyscy jak najszybciej powinni złożyć dowody w jakiejkolwiek postaci (screenshot, wydruk z maila), uwiarygadniające stan ich kont na giełdzie BitMarket.
Pismo do prokuratury można pisać samodzielnie - ważne jednak aby mówić jednym głosem. Prokuratura nie patrzy na to jak sformułowane jest zawiadomienie. W ramach IGBiNT stworzyliśmy specjalny adres e-mail na który możliwy będzie kontakt w sprawie tworzenia zawiadomień do prokuratury. Podamy również wzór takiego dokumentu. W zawiadomieniu będziecie mogli wskazać prawnika w ramach Izby Blockchain i Nowych Technologii lub własnego.

Adres e-mail: poszkodowani@igbint.pl
 
Z informacji, które mamy na ten temat: Spółka w Estonii jest mało ważna, Spółki na Seszelach i w Wielkiej Brytanii wręcz odwrotnie. Na tym należy się skupić.
Pomoc oferowana przez Izbę w tej sprawie (na ten moment) jest bezkosztowa.

21:20
Robert Wojciechowski: Miejcie świadomość, że pracownicy wydziału ds. Zwalczania Cyberprzestępczości czytają również to, co piszecie na forach - również w tej sprawie. Potwierdziła mi to dzisiaj Pani z którą rozmawiałem, a która reprezentowała ten wydział.

21:21
Dawid Muszyński: W dniu jutrzejszym wybieram się z Lechem (użytkownikiem forum.bitcoin.pl) do Prokuratury Krajowej w tej sprawie.
Jutro również jestem umówiony z agencją detektywistyczną w tej sprawie.

21:23
Z sali padło pytanie o pozew zbiorowy.
Robert Wojciechowski: Zdecydowanie szybciej będzie złożyć zawiadomienie indywidualnie, ale w jednym miejscu.

21:24
Dawid Muszyński: z tego co wiem, to BitMarket na swoim koncie na Krakenie ma/miał ujemne saldo.

5
>> Najnowsza aktualizacja (#13) - 11:15 / 10/07/2019
Fundacja Trading Jam Session organizuje spotkanie dla poszkodowanych w sprawie upadku giełdy BitMarket w swojej siedzibie w Warszawie na ulicy Stawki 2 (31 piętro) o godzinie 19.00 w piątek tj. 11/07/2019.
https://www.facebook.com/groups/tradingjam/permalink/2398119423807443/

>> Aktualizacja (#12) - 09:30 / 10/07/2019
Wiceprezes Zarządu IQ Partners Wojciech Przyłęcki udzielił dodatkowych wyjaśnień w sprawie powiązań spółek odpowiedzialnych lub związanych z Bitmarket.

Cytat: Mail wysłany przez nas do Pana Wojciecha Przyłęckiego po uzyskaniu odpowiedzi na dodatkowe pytań odn. stanowiska opublikowanego na Bithub.pl
Szanowny Panie Wojciechu,

serdecznie dziękujemy za przesłane odpowiedzi.

Musimy przyznać, że sprawa z poziomu statystycznego użytkownika jest bardzo zawiła. Skomplikowane powiązania występujące pomiędzy spółkami zależnymi od Państwa czy też giełdą BitMarket nie pomagają w całej sytuacji. Liczymy, że problemy zostaną zażegnane, a użytkownicy odzyskają dostęp do swoich środków.

Na ten moment gromadzimy dodatkowe pytania zbierane za pośrednictwem wielu kanałów społecznościowych, które pozwolimy sobie przesłać Panu w dniu jutrzejszym.

Cytat: Odpowiedź Wiceprezesa IQ Partners, Wojciecha Przyłęckiego | 00:59 10/07/2019
Dobry wieczor


podobnie mysle - istote transakcji nabycia Bitmarketu i sposobu jej rozliczenia nie rozumieja do konca nawet osoby poruszajace sie sprawnie po zawilosciach rynku kapitalowego.

Nie ma tez zadnych skomplikowanych zaleznosci pomiedzy naszymi spolkami. IQ Partners kupilo Gyptrade z domenami Bitmarket od Pana Aszkielowicza i w kolejnym kroku spolka ta miala przejac depozyty. Poniewaz Pan Aszkielowicz w ramach rozliczenia transakcji mial otrzymac okreslona liczbe warrantow a ta byla zalezna od wyniku IQ Partners - pozostal na stanowisku szefa Gyptrade. Na koniec roku mial byc podliczony wynik Gyptrade (de facto Bitmarketu) i wydane mialy zostac warranty.

Zanim transakcja z Gyptrade miala miejsce - Global1 sp z oo (nalezala do bylych wlascicieli Bitmarketu) odkupila istotny pakiet IQ Partners od wczesniejszego akcjonariusza. W ten sposob dodatkowo zarobiliby na sprzedazy Bitmarketu (poprzez wzrost wartosci akcji) o ile Bitmarket zrealizowalby zakladane wyniki.

Pojawia sie tez spolka Igoria Trade, ktorej bylismy zalozycielami chyba od 2010, a nasz pakiet systematycznie malal. Igoria jest Krajowa Instytucja Platnicza do ktorej bodajze w kwietniu 2018 roku przyprowadzilismy Bitmarket (Kvadratco Services), ktory majac powypowiadane rachunki w polskich bankach mogl realnie zakonczyc na naszym rynku dzialalnosc.  Byl to czas kiedy negocjowalismy warunki umowy przejecia Bitmarketu i we wspolnym interesie bylo, aby dzieki rachunkom Igorii Bitmarket swiadczyl nieprzerwanie swoje uslugi. Dlatego pomoglismy. Dzisiaj rano wykorzystalem te ‚zaleznosc' i podczas rozmowy z prezesem Igorii wlasciwie od reki zablokowane zostaly rachunki Kvadratco do dyspozycji Prokuratury.

Wiecej powiazan czy zaleznosci nie kojarze.

Pozdrawiam
Wojtek Przyłęcki

Cytat: Dodatkowa odpowiedź Wiceprezesa IQ Partners, Wojciecha Przyłęckiego | 07:44 10/07/2019
Dzień dobry,

i oczywiście wkradł się mały błąd w wieczornej odpowiedzi, napisałem:

.. mial otrzymac okreslona liczbe warrantow a ta byla zalezna od wyniku IQ Partners ..

a oczywiście powinno być

.. mial otrzymac okreslona liczbe warrantow a ta byla zalezna od wyniku Gyptrade .. 

Przepraszam, ciężki dzień, dużo zdarzeń i wkradł się błąd (w razie czego na potwierdzenie, że to błąd - wszystkie te dane publikowaliśmy oficjalnie, publicznie w raporcie bieżącym IQ Partners - https://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=2591761 w listopadzie 2018 r).

Pozdrawiam,

Wojtek Przyłęcki>> Aktualizacja (#1) 10:00 / 09/07/2019
Na Facebooku powstała specjalna grupa dedykowana osobom poszkodowanym zamknięciem giełdy BitMarket. Na ten moment przebywa w niej już ponad 600 osób.

>> Aktualizacja (#2) 11:15 / 09/07/2019
Ze swojej strony podjąłem kilka prób kontaktu z przedstawicielami serwisu BitMarket - zarówno za pośrednictwem poczty e-mail jak i telefonicznie korzystając ze znanych mi numerów telefonu. Niestety bez skutku. W kontaktacie z infolinią lektor przekazuje informacje o tym, iż połączenie nie może zostać zrealizowane. Skrzynka mailowa giełdy działa, jednak nie została udzielona jeszcze żadna odpowiedź. ---
Pod numerem telefonu przypisanym do domeny bitmarket.pl - Operatora giełdy, spółki Gyptrade - zgłasza się poczta głosowa.

Kontakt do Gyptrade: 48600459699
Kontakt do infolinii BitMarket.pl: 48897229559
Kontakt e-mail z BitMarket.pl: kontakt@bitmarket.pl

Lista pytań przesłana e-mailem:
Cytat
1) Kiedy planonowane jest wydanie szerszych wyjaśnień związanych z zaistniałą sytuacją?
2) Dlaczego giełda do samego końca przyjmowała wpłaty środków od użytkowników?
3) Jakie dalsze kroki mają podjąć zarówno posiadacze kryptowalut jak i środków w postaci PLN na państwa giełdzie?

Przy tej okazji warto również wspomnieć, iż portal wsparcia (tzw. system obsługi zgłoszeń - Support) giełdy BitMarket dalej jest czynny - https://bitmarket.zendesk.com/.

>> Aktualizacja (#3) 11:40 / 09/07/2019
W sieci internet krążą już wypowiedzi osób *potencjalnie (gdyż nie wiemy jakie dalsze kroki podejmie BM) poszkodowanych* niewypłacalnością BitMarket. Cytujemy jedynie same wypowiedzi, bez wskazania na autora. Wypowiedzi należy też traktować z przymrużeniem oka - nikt nie ma pewności co do prawdziwości wypowiedzi autora.

Cytat: Cytat z grupy Bitmarket - poszkodowani | Facebook
Ja straciłem 6,5 BTG oraz około 150 PLN na koncie, jest to około 750 PLN, mała strata ale smak że zostałem oszukany mnie najbardziej boli.. kolejna kwestia, danych osobowych, gdzie kilka lat temu wysłałem skan dokumentu

Cytat: Cytat z grupy Bitmarket - poszkodowani | Facebook
Wiem że to każdego iduwidualna sprawa ale ciekawość mnie zjada czy tylko ja dużo straciłem u mnie to około 80 tyś licząc wszystkie kryptowaluty a jak u was?

Cytat: w odpowiedzi
Jakieś 1,4k PLN w BTC, w porównaniu z innymi to groszę ale i tak szkoda 😞

Cytat: w odpowiedzi
1BTC + 47k

Cytat: w odpowiedzi
14k w różnych krypto

Cytat: w odpowiedzi
Lekko ponad 1000 PLN - było gotowe do wypłaty :(

Cytat: Cytat z jednego z wątków odnośnie sprawy na forum.bitcoin.pl
Pewnie każdy z zarządu już na weekend wyemigrował daleko z Polski. Zostanie sprawa bez winnych, tzn. winni są tylko że w krajach z rodzinami gdzie nie ma ekstradycji xd RIP 20k pln, jedyne co mi zostaję to odrobić straty.

Cytat: Cytat z jednego z wątków odnośnie sprawy na forum.bitcoin.pl
Koszty użytkowania Bitmarketu za dzień 8.07.2019:
acc_1: >100k PLN
acc_2: >200k PLN
Over ćwierć bani poszło mięciutko.

Cytat: Cytat z jednego z wątków odnośnie sprawy na forum.bitcoin.pl
-10k + 0.37BTC + jakies grosze w innych

Cytat: Cytat z jednego z wątków odnośnie sprawy na forum.bitcoin.pl
Straciłem około 130,000 zł we fiatach.

Cytat: Cytat z jednego z wątków odnośnie sprawy na forum.bitcoin.pl
0,97 BTC poszło sie walić, nie wiem czy śmiac się czy płakać. na tę chwilę ok 45 000zł

Cytat: Cytat z jednego wpisów opublikowanych na mikroblogu portalu Wykop.pl
Wczoraj wieczorem dostałem transzę 40k z kredytu na bitcoina i wpłaciłem na bitmarket.
dzisiaj wchodzę na stronkę i jest coś takiego

"Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach."

Czemu zakończyli? Kiedy można się spodziewać zwrotu przelewu?

Cytat: Cytat z jednego wpisów opublikowanych na mikroblogu portalu Wykop.pl
Bitmarket to była dobra giełda, nie zapomnę jej nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co prawda straciłem prawie tysiaka z ostatniego miesiąca, ale prawie 1btc na zimnym jest xD W sumie dzis caly dzien caly dzien z uśmiechem na ustach, że po raz kolejny udało mi się uniknąć tragedii (bitcurrex)

Jak więc widać skala strat jest duża i nie liczy się tutaj ich wielkość, ale fakt, że w ogóle do takiej sytuacji doszło.
Sytuacja jaka wydarzyła się na BitMarket powinna po raz kolejny przypomnieć użytkownikom kryptowalut i traderom, że giełdy nie powinny służyć jako długoterminowe portfele do przechowywania jakichkolwiek środków.

>> Aktualizacja (#5) 12:10 / 09/07/2019
W serwisie Bithub.pl pojawiła się opinia zaprzyjaźnionej z portalem kancelarii prawniczej w związku z zaistniałą na BM sytuacją.
Znajdziecie ją pod tym linkiem (wyszukajcie frazę "Aktualizacja 8:52")

>> Aktualizacja (#4) 13:00 / 09/07/2019
Skontaktowaliśmy się z Business Centre Club - prestiżowym klubem biznesu dla przedsiębiorców i największą w kraju ustawową organizacją indywidualnych pracodawców z zapytaniem o to, czy BitMarket - o czym informował na swojej stronie był rzeczywiście członkiem BCC.
Z udzielonej przez BCC informacji wiemy, iż członkostwo BitMarket (a raczej spółki Kvadratco Services Limited) wygasło w 2018 roku po 3 latach członkostwa. Nie udało nam się ustalić przyczyn wygaśnięcia członkostwa BitMarket - mogło ono automatycznie wygasnąć z uwagi na niewypełnienie ankiety wysyłanej do członków po wskazanym w statucie klubu czasie lub nieopłaceniu składki członkowskiej.
Przejrzeliśmy archiwum web.archive.org i ostatnia informacja na temat członkostwa BM w BCC była widoczna na stronie głównej BM pod koniec września 2018 r.
Numer do BCC: 22 625 30 37

>> Aktualizacja (#6) 13:28 / 09/07/2019
Jeden z radców prawnych z okręgu łódzkiego - Michał Gawlak - na swojej stronie internetowej opublikował listę kroków, którą powinni podjąć użytkownicy BitMarket.
Cytat: No dobrze, ale co mają zrobić użytkownicy? - https://spolkazagranica.pl/poszkodowani-przez-bitmarket/
Po kolei:
» połączyć się w dużą grupę np. na Facebooku w ramach której powstanie agregator danych osób poszkodowanych – po co? Aby zebrać jak największą ilość osób którzy stracili środki na Bitmarkecie.
» Powołać przedstawiciela interesów tej grupy tak aby zgłosić fakt podejrzenia popełnienia przestępstwa do prokuratury. Pod zawiadomieniem powinni podpisać się wszyscy poszkodowani wskazując kwoty utracone w wyniku zamknięcia giełdy. W zawiadomieniu należy użyć wszelkich możliwych argumentów – choćby tych że spółka w UK prowadzi działalność bezpośrednio w Polsce i czy np. odprowadza z tego tytułu podatki dochodowe.
» Należy rozpocząć działania operacyjne – ustalić portfel BTC, który został użyty do transferu środków z giełdy, ustalić rachunku bankowe struktury itp. Te informacji mogą pomóc prokuraturze w odzyskaniu środków.

>> Aktualizacja (#7) 13:38 / 09/07/2019
Zarząd firmy Igoria Trade, a więc partnera BitMarket w księgowaniu wpłat oraz wypłat walut fiat zadecydował o natychmiastowym wypowiedzeniu umów podpisanych z BM oraz zablokowaniem środków zgromadzonych na rachunkach BM będących w dyspozycji Igoria Trade.
Pełna treść oświadczenia: http://www.igoriatrade.com/newsroom/informacja-dla-klientow-bitmarket/

>> Aktualizacja (#8) - 14:00 / 09/07/2019
Do serwisu Bithub.pl wpłynęło oświadczenie IQ Partners w związku z zaistniałą sytuacją.
Najciekawsze fragmenty z oświadczenia:
» IQ Partners S.A. nie jest i nigdy nie była właścicielem platformy Bitmarket
» Proces przejęcia platformy i odpowiedzialności za nią był zaplanowany na najbliższe tygodnie, ale fizycznie, technicznie ani formalnie – nigdy do tego nie doszło
» Konstruując transakcję przejęcia Bitmarketu od poprzedniego właściciela zakładaliśmy, że ostateczne przejęcie będzie dość długim procesem z uwagi na konieczność przygotowania nowego systemu, migracji danych, poukładania wszystkich spraw formalnych.
» O dramatycznej sytuacji Bitmarketu dowiedzieliśmy się w niedzielę (7 lipca 2019) wieczorem. Byliśmy całkowicie zaskoczeni otrzymanymi informacjami – brak możliwości realizacji wypłat dla użytkowników wydawał się nam na tyle nieprawdopodobny, dziwny i zaskakujący, że w poniedziałek zdecydowaliśmy się zawiadomić Prokuraturę Rejonową w Olsztynie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Pełna treść oświadczenia: https://bithub.pl/wiadomosci/kolejna-polska-gielda-upadla-bitmarket-konczy-dzialalnosc-aktualizacja-9-07-2019-godzina-825/
(wyszukaj: Aktualizacja 13:55)

Ze swojej strony zgłosiłem się do biura IQ Partners o udzielenie dodatkowych odpowiedzi w związku z udzielonym stanowiskiem.
Cytat
1) W jaki sposób IQ Partners dowiedziało się o złej kondycji spółki Kvadratco Services Limited i od kogo?
2) W oświadczeniu mowa o zniknięciu zdeponowanych środków. Chodzi konkretnie o kryptowaluty czy środki w postaci walut fiat (PLN, EUR, USD)?
3) Czy utrzymujecie Państwo stały kontakt z pracownikami giełdy Bitmarket? Na stronie Bitmarket.pl mowa jest o 10 osobach zatrudnionych w strukturach giełdy.
4) Czy Państwa zgłoszenie do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Kvadratco Services Limited ma już przypisaną sygnaturę akt lub jakikolwiek numer pozwalający na identyfikację/powołanie się innych w tej sprawie? Jeżeli tak, jaki to numer?

>> Aktualizacja (#9) - 15:02 / 09/07/2019
Rafał Zaorski, prezes i pomysłodawca szanowanej w świecie traderów i entuzjastów kryptowalut Fundacji Trading Jam Session, zapowiedział, że Fundacja pomoże poszkodowanym w sprawie BitMarket.
W najbliższych godzinach w siedzibie Fundacji w Warszawie na ulicy Pięknej 24/26A odbędzie się spotkanie dla poszkodowanych.

https://www.facebook.com/groups/tradingjam/permalink/2397535890532463/

>>Najnowsza aktualizacja (#10) - 15:35 / 09/07/2019
Z własnych obserwacji systemu zgłoszeń BitMarket (bitmarket.zendesk.com - Support) wynika, iż od godziny 01:30 kiedy to nawiązaliśmy pierwszą próbę kontaktu z giełdą aż do teraz utworzonych zostało już blisko 300 zgłoszeń od użytkowników. Możemy jedynie domniemywać o treści nadsyłanych na skrzynkę giełdy wiadomości.
Do tej pory nie udało nam się dodzwonić ani skontaktować w żaden sposób z przedstawicielami giełdy.

>> Najnowsza aktualizacja (#11) - 18:20 / 09/07/2019
Wiceprezes Zarządu IQ Partners Wojciech Przyłęcki udzielił mi dodatkowych odpowiedzi na pytania przesłane chwilę po godzinie 14 (patrz Aktualizacja #8) po opublikowaniu oświadczenia w/w na portalu Bithub.pl.

Treść pytań oraz udzielone na nie odpowiedzi (przeredagowane dla czytelności):
Cytat
1) W jaki sposób IQ Partners dowiedziało się o złej kondycji spółki Kvadratco Services Limited i od kogo?
Podczas dwóch spotkań osobistych z Panem Marcinem Aszkiełowiczem w ubiegłą niedzielę 7 lipca 2019 . Pan Marcin Aszkiełowicz jest Prezesem Zarządu naszej spółki Gyptrade OU i był dyrektorem i prowadzącym spółkę Kvadratco Services Limited. O tym, że ją sprzedał i wyszedł z jej zarządu dowiedzieliśmy się wczoraj sprawdzając elektroniczny rejestr spółek w UK - Pan Marcin Aszkiełowicz nas o tym nie informował.

2) W oświadczeniu mowa o zniknięciu zdeponowanych środków. Chodzi konkretnie o kryptowaluty czy środki w postaci walut fiat (PLN, EUR, USD)?
Nie mamy takiej wiedzy. W oświadczeniu mowa o potencjalnym zniknięciu środków i takie też zawiadomienie złożyliśmy w Prokuraturze, nie określając jakich walut czy krypto sprawa dotyczy.

3) Czy utrzymujecie Państwo stały kontakt z pracownikami giełdy Bitmarket? Na stronie Bitmarket.pl mowa jest o 10 osobach zatrudnionych w strukturach giełdy.
Generalnie tak. Dzisiaj rozmawiałem telefonicznie z administratorem serwisu z prośbą o zabezpieczenie baz danych, serwisu itd. Rozmawiałem też z Panem Michałem Dziedzicem, który zajmował się komunikacją marketingową i redagowaniem serwisu Atlas. Udało mi się również porozmawiać z Panem Marcinem Aszkiełowiczem - liczę, że w najbliższym czasie ustosunkuje się do zaistniałych problemów.

4) Czy Państwa zgłoszenie do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Kvadratco Services Limited ma już przypisaną sygnaturę akt lub jakikolwiek numer pozwalający na identyfikację/powołanie się innych w tej sprawie? Jeżeli tak, jaki to numer?
Nie, mamy tylko potwierdzenie przyjęcia sprawy na biurze podawczym.

Pozdrawiam,
Wojciech Przyłęcki

6
{alt}
Kilkadziesiąt minut przed północą w dniu 08/07/2017 giełda BitMarket.pl w dosyć barbarzyński sposób zakończyła swoją działalność.

Na ten moment nie są znane dokładne przyczyny zamknięcia - poza lakonicznym komunikatem - oraz to, co będzie dalej działo się z środkami użytkowników, które były zdeponowane na ich kontach w BitMarket.pl
Giełda działała od 2014 r. W rok po starcie była również celem ataku, który poskutkował kradzieżą środków o wartości (na tamten czas) 85 tys. PLN - o czym szerzej pisał portal Niebezpiecznik.pl.

Użytkowników odwiedzających stronę obecnie wita obecnie następujący komunikat:

{alt}
Jak duży był BitMarket?
Posługując się danymi z giełd, które agreguje serwis CoinPaprika zauważymy, iż w ciągu ostatniego miesiąca (08/06 - 08/07) średni dzienny wolumen handlowy giełdy BitMarket wynosił w przybliżeniu $900 000 (około 3.41 mln PLN). BitMarket na polskim rynku kryptowalut odpowiadał za niewielką część generowanego wolumenu handlowego, jednakże zniknięcie tej giełdy na pewno nie pomoże w poprawie wizerunku kryptowalut jako ogółu w oczach statystycznego Kowalskiego.

Do zamknięcia na giełdzie dostępne były następujące rynki handlowe: BTC/PLN, BTC/EUR, LTC/PLN, LTC/EUR, LTC/BTC, BCC/PLN, BCC/EUR, BTG/PLN, BTG/EUR, ETH/PLN, ETH/EUR, XRP/PLN, XRP/EUR jak również i dźwignia handlowa w parach BTC/PLN oraz LTC/PLN.

Giełdę stworzyli założyciele AfterMarket.pl, największej giełdy domen internetowych w Europie Środkowej.

Co dokładniej stało się z BitMarket?
Jednymi z pierwszych użytkowników, którzy natknęli się na komunikat informujący o zakończeniu działalności przez giełdę byli grabollo69 z forum.bitcoin.pl oraz zdunek69 z Wykop.pl.

Potencjalne źródło pierwszych problemów
Pierwsze sygnały o tym, że coś złego dzieje się na BitMarket pojawiły się 1 czerwca, kiedy to na forum.bitcoin.pl przedstawiciele giełdy opublikowali komunikat informujący o konieczności przeprowadzenia przerwy w działaniu giełdy (#1). Jak się później okazało, przerwa ta wymusiła na użytkownikach zmianę haseł, spowodowała również usunięcie kluczy API oraz zablokowanie wypłat na 48 godzin. Po kilku dniach niektórzy z użytkowników zaczęli skarżyć się na to, iż giełda wymaga od nich wykonania dodatkowej weryfikacji.

Cytat
Drogi Użytkowniku,
Poziom przeprowadzonej weryfikacji Twojego konta w serwisie BitMarket.pl jest niewystarczający w odniesieniu do obowiązującej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Prosimy o przejście do zakładki KONTO/WERYFIKACJE i przeprowadzenie procesu weryfikacji konta.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem supportu: kontakt@bitmarket.pl

Tym razem BitMarket w odpowiedzi na posty użytkowników na forum stwierdził, iż po prostu dostosowuje się do ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 r., która nakłada obowiązek weryfikacji giełd kryptowalut w art. 36 określony został zakres zbierania niezbędnych danych weryfikacyjnych. (#2).
Działania te wielu fascynatom świata kryptowalut zaczęły przypominać to, co działo się na chwilę przed upadkiem giełdy Bitcurex. Jak widać scenariusz z zamknięciem giełdy niestety się powtórzył. Czy przyczyny są te same? O tym dalej.

Co mogło doprowadzić do niewypłacalności? - Spekulacje
Wśród polskiej społeczności kryptowalut krążą obecnie cztery możliwe scenariusze:
(1) Na giełdę miało miejsce włamanie, które skutkowało utratą przez nią większości środków, co uniemożliwiło jej dalsze działanie
(2) Tzw. inside-job - a więc któryś z zatrudnionych pracowników postanowił ukraść środki (z racji łatwego dostępu)
(3) Problemy z działalnością dźwigni (zamykaniem pozycji), co ostatecznie doprowadziło do niewypłacalności
(4) Wycofanie się funduszu VC IQ Partners ze współpracy z BitMarket i spółkami zależnymi - scenariusz, który na forum.bitcoin.pl zasugerował użytkownik liliontransfer:
Cytat
Komunikat IQ Partners pojawił się na 2 godziny przed zamknięciem, co dla mnie oznacza, że może być przyczyną, a niekoniecznie skutkiem zamknięcia. Może być tak, że w związku z tym, że IQ Partners wycofało się z transakcji to BitMarket stracił płynność i zamknął działalność. Dobra wiadomość jest wtedy taka, że teoretycznie nasze środki są bezpieczne, ale zła, że pewnie nie w pełnej wysokości. Na to, że nie mam racji wskazuje fakt, że można było wstrzymać trading i support, ale zostawić logowanie i wypłaty. Wtedy by była pewność, że moja wersja jest prawidłowa. Nawet samo logowanie dużo by dało, by każdy mógł sobie porobić screenshoty sald itd. a tego nie ma. Z tego powodu bardziej prawdopodobny Exit Scam lub Włam (np. w czerwcu) i jego przemilczenie, ale pewności nie ma.

Jak wyglądało przejęcie Bitmarket przez IQ Partners oraz jakie dodatkowe warunki zawierała umowa? - w listopadzie zeszłego roku pisał o tym m.in Puls Biznesu.

Zarząd IQ Partners S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. w dniu 8 listopada 2018 roku Spółka zawarła umowę nabycia udziałów w kapitale zakładowym spółki Gyptrade OU z siedzibą w Talinie, Estonia (dalej: "Gyptrade OU"). Na mocy ww. umowy Emitent nabył 100% (słownie: sto procent) udziałów w kapitale zakładowym Gyptrade OU, o łącznej wartości nominalnej 2.500 (słownie: dwa tysiące pięćset) Euro i za cenę równą 2.500 (słownie: dwa tysiące pięćset) Euro za wszystkie 100% (słownie: sto procent) udziałów. Gyptrade OU jest właścicielem znaku towarowego Bitmarket, domen bitmarket.pl i bitmarket.net oraz systemów informatycznych umożliwiających prowadzenie giełdy kryptowalut. Dla Emitenta przejęcie spółki Gyptrade OU, z uwagi na obszar i skalę jej przyszłej działalności, jest strategiczną akwizycją.
Ponadto IQ Partners zapłaci Marcinowi Aszkiełowiczowi, właścicielowi Gyptrade, 7,5 mln zł w formie warrantów, pod warunkiem, że spółka w okresie od października 2018 r. do września 2019 r. osiągnie 15 mln zł zysku brutto z działalności kryptogiełdy.


---

O ryzyku zamknięcia giełdy w podobnym czasie w którym na stronie BitMarket.pl pojawił się komunikat, poinformował również zarząd spółki IQ Partners S.A, który w komunikacie wydanym o godzinie 22.32 za pośrednictwem portalu Giełdy Papierów Wartościowych dedykowanemu publikacji raportów przez spółki ESPI/EBI napisał iż:

Cytat
Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania).

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez operatora giełdy BitMarket
Jak możemy przeczytać dalej w komunikacie spółki, złożyła ona również zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez spółkę Kvadratco Services Limited.
Cytat
Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Dla potencjalnych poszkodowanych podajemy również wszystkie dane giełdy, które udało się wyciągnąć z kopii zapasowej zapisanej na serwerach web.archive.org oraz Google Cache.
Cytat
Infolinia: (+48) 89 722 95 59 *
kontakt@bitmarket.pl
Kvadratco Services Limited
The United Kingdom
Register number 9388251

BitMarket Limited
Global Gateway 8, Rue de la Perle
Providence, Mahe
Seszele

7
Wątek przesunąłem do bardziej pasującej kategorii.
Witamy ;-)

8
Assumptions
Base currency: EUR      Deposit/withdrawal: SEPA       Trading fee: the one available straight from registration (excluding tiered fee scheme based on user's 30 day trading volume)

Sorted by lowest Maker and Taker fees.

ExchangeDeposit feeWithdrawal feeMin. depositMin. withdrawalMakerTakerCommentsFees
Free0.15%€0.01€3.010.05%0.05%Maker and taker fees promotion to May 2019, normally 0.1%
Withdrawal fee min. €3, max. €15
>>
0.10% 0.10% €61€610.10%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days
Deposit and Withdrawal fee min. €60 or 0.1%
>>
€2€2€25€100.15%0.45%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.15€6€10.15%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.09€1€50.16%0.26%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€0.01€0.010.20%0.20%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€0.9€1€100.25%0.25%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€9€25€100.30%0.40%One can buy Premium account and lower Maker and Taker fees to 0.25% & 0.35% >>
€1.5€1.5€1000€5000.30%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€10€10€50.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€2€1€3.500.43%0.30%Maker and Taker fees are based on trading volume of last 30 days >>
Free€35€5€401%1%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees >>
FreeFree€25€251.49%1.29%Maker and Taker fees = Buy and Sell fees
High spread on each transaction.
>>

9
?s=19

11
Invalid Tweet ID?s=19

12
?s=19

13
?s=19

14Binance Jersey - giełda kryptowalut oferująca wpłaty oraz wypłaty EUR i GBP oraz handel nimi w parach z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH).

Giełda oficjalnie rusza w dniu dzisiejszym (tj. 16/01/2019).
Interfejs Binance Jersey jest niemalże taki sam jak tradycyjnej giełdy kryptowalut Binance.com - został lekko odświeżony oraz dostosowany do obsługi fiat.
 >> Zarejestruj swoje konto już dziś jako jeden z pierwszych 5000 użytkowników, a następnie zweryfikuj je aby otrzymać bonus w wysokości 20 EURO.[/b] ??? Jak zacząć korzystać z Binance Jersey
1. Zarejestruj swoje konto
2. Zweryfikuj swoje konto (KYC)
3. Zweryfikuj swój adres (fizyczny)
4. Wpłać waluty fiat lub kryptowaluty
5. HANDLUJ!
 
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci GBP i EUR [Poradnik]
- Depozyt (wpłata) oraz Wypłata środków w postaci kryptowalut [Poradnik]
- Jak dokonać weryfikacji dokumentów (KYC)? [Poradnik]
______________________________________________________________________________________________________

 >> Najczęściej pojawiające się pytania
1. Jaki podmiot odpowiada za giełdę Binance Jersey
- BINANCE (JERSEY EXCHANGE) LIMITED oraz BINANCE (JERSEY) LIMITED
8 Esplanade St Helier Jersey JE2 3QA
Numery identyfikacyjne: 126825 oraz 126826

2. Czy weryfikacja dokumentów (KYC) jest wymagane?
- Tak, aby móc dokonywać wpłat zarówno walut fiat, jak i kryptowalut oraz trade'ować konieczne jest zweryfikowanie swojej tożsamości.

3. Jakie są prowizje i opłaty za korzystanie z giełdy?
Waluta                  Wpłata                  Wypłata                              Handel
GBP                         7 GBP                    1% (min. 20 GBP)               0.1%
EUR                         8 EUR                     1% (min. 20 EUR)               0.1%

4. Jak długo trwa księgowanie wpłat środków fiat?
- W przypadku walut fiat wpłacanych za pomocą przelewu międzynarodowego: zazwyczaj 2-5 dni, w przypadku przelewu SEPA: 1-3 dni

5. Jakie kraje (obywateli danego kraju) obsługuje Binance Jersey?
- Polska, Argentyna, Eswatini (dawniej Suazi), Łotwa, Rumunia, Armenia, Finlandia, Liechtenstein, Singapur, Australia, Francja, Litwa, Słowacja, Austria, Niemcy, Luksemburg, Słowenia, Azerbejdżan, Gibraltar, Makau, Afryka Południowa, Belgia, Grecja, Malta, Korea Południowa, Brazylia, Hongkong, Mauritius, Hiszpania, Bułgaria, Węgry, Meksyk, Szwecja, Kanada, Islandia, Monaco, Szwajcaria, Chile, Irlandia, Holandia, Turcja, Chorwacja, Izrael, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Cypr, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania (UK), Republika Czeska, Jamajka, Peru, Urugwaj, Dania, Japonia, Estonia, Portugalia
______________________________________________________________________________________________________

 >> Limity Handlowe[/url]

Para                  Min. wartość zlecenia                Min. Tick          Min. wartość transakcji
BTC/GBP           0.000001 BTC                                0.01 GBP          10 GBP
ETH/GBP           0.00001 ETH                                  0.01 GBP          10 GBP
BTC/EUR           0.000001 BTC                                0.01 EUR           10 EUR
ETH/EUR           0.00001 ETH                                  0.01 EUR           10 EUR

15
{alt}


W tym temacie publikowane będą zdjęcia oraz krótkie relacje z pierwszej konferencji Binance organizowanej w Singapurze, w której mam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć. Więcej na temat samej konferencji przeczytasz tutaj and tutaj.
Relacje pojawiać będą się w losowych odstępach czasowych oraz w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.
Aby móc komentować zarejestruj swoje konto w mniej niż dwie minuty.

This topic will include images, photos and short reports - so called coverage - from the first Binance conference organized in Singapore, in which I have the pleasure and honor to participate. You can read more about the conference here and here.
Reports will appear at random intervals and in two versions: Polish and English.
If you wish to comment, register your account in less than two minutes.

Strony: [1] 2 3 ... 12