Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - becometa

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12
121
Archiwum / F Faucet
« : 2 lat temu »
{alt}
Czym jest Faucet?
Kranik / Kurek

Kraniki są stronami Internetowymi na których za wykonanie określonych akcji, co określony interwał czasowy przyznawane są darmowe tokeny lub monety wybranej kryptowaluty. Faucety zyskały popularność na początku funkcjonowania Bitcoina (2010/2011 r.), kiedy posiadał niewielką wartość, a kraniki były zachętą dla osób unikających wydawania pieniędzy w celu uzyskania BTC.

W jaki sposób Faucety zarabiają na swoje utrzymanie?
Aby utrzymać serwis-kranik w postaci domeny, hostingu oraz zasobów tokenów lub monet, twórcy Faucetów najczęściej wyświetlają dużą ilość reklam, które najczęściej występują po sobie i w które użytkownicy muszą kliknąć aby cokolwiek im skapło z kranu. Do tego celu wykorzystywane są serwisy spieniężające kliknięcia użytkowników w odnośniki. Są to na przykład: adf.ly lub shorte.st. Innym sposobem finansowania kraników są serie ankiet, na które chętni użytkownicy udzielają odpowiedzi.

Czy Faucety - kraniki - są opłacalne?
Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić samodzielnie. Czas, jaki jedna osoba spędza przed ekranem komputera może zostać zupełnie inaczej wyceniony (subiektywnie) od czasu, jaki przy komputerze spędzi druga osoba. Odnosząc się do kraników dedykowanych Bitcoinowi: na wczesnym etapie rozwoju kryptowaluty oraz społecznej świadomości istnienia takiego projektu, niektóre Faucety miały rację bytu. Internetowi znane są przykłady osób, które potrafiły wypłacić z Faucetów kwoty rzędu, 500 a nawet 1 000 PLN. Obecnie dalej da się na tym zarobić jednak kwestia opłacalności należy do subiektywnej oceny każdego z osobna.

122
Archiwum / A Airdrop
« : 2 lat temu »
{alt}
Czym jest Airdrop?
Zrzut tokenów / Rozdawnictwo tokenów i/lub monet

Z Airdropem mamy do czynienia kiedy twórcy danej kryptowaluty decydują się obdarować społeczność darmowymi tokenami lub monetami za darmo. Darmowość Airdropów często jednak obwarunkowana jest wykonaniem określonego zadania (np. polubieniem strony twórców na Facebooku oraz podanie określonej informacji dalej na Twitterze) lub po prostu posiadanie określonej, innej kryptowaluty.

W jaki sposób odbywa się sprawdzenie spełnienia warunków przez uczestników Airdropów?
Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy do otrzymania tokenu z Airdropu wymagane jest posiadanie kryptowaluty "x", to we wcześniej ogłoszonym terminie, twórcy Airdropa dokonują zapisu stanu portfeli w łańcuchu bloków kryptowaluty "x" - tym samym są w stanie sprawdzić kto oraz w jakiej ilości posiadał kryptowalutę "x". W przypadku uwarunkowania przyznania darmowych tokenów z Airdropu poprzez wykonanie określonego zadania - ograniczeniem jest wyobraźnia twórców zrzutu.

Przykłady poprawnie przeprowadzonych Airdropów
- 28/03/2017 - Stellar Lumens (XLM) - 16 miliardów XLM dla posiadaczy Bitcoina
- 2016-2017 - Byteball (GBYTE) - seria 9 Airdropów dla posiadaczy Bitcoin
- 09/2017 - Universa (UTN-P / UTN) - 50 tokenów UTN za założenie konta

123
Aktualizacja

Start giełdy opóźnia się. Przedstawiciele informują, że winnemu temu są problemy natury programistycznej, których nie udało się rozwiązać na czas, a które obecnie są testowane pod względem bezpieczeństwa.

Start został przeniesiony na bliżej nieokreślony dzień nadchodzącego tygodnia 5-11/03/2018.

124
Archiwum / Dziennik zmian
« : 2 lat temu »
03/03/2018
 • Dodano informację zabezpieczającą przed „odkopywaniem" tematów w określonych przypadkach.
  Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
  Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
  "
 • Dodanie tagu BBCode [ex] do wyświetlania małych wersji logo giełd/kantorów kryptowalut (przykład [ex]binance[/ex] daje rezultat w postaci )

125
{alt}
Anonimowy posiadacz ogromnej ilości itconów, dzięki którym może nazywać siebie jednym z 250 najbogatszych BTC-Milionerów przekazał już blisko 53 miliony Dolarów (około 182 miliony Polskich Złotych) na rzecz wybranych przez użytkowników fundacji charytatywnych.

W tym celu utworzył fundację o nazwie Pineapple Fund, za pośrednictwem której planuje przekazać w sumie 86 milionów Dolarów - jak twierdzi jest to większość pieniędzy jakie posiada. Sama fundacja operuje od grudnia 2017 roku i co ważne nie przekazuje darowizn na rzecz osób fizycznych.

Każda z dotacji udowodniona jest zarówno ze strony obdarowanej fundacji (najczęściej wspominają o tym na swoich stronach internetowych lub w mediach społecznościowych) oraz pozostaje po nich ślad w łańcuchu bloków (blockchain) w postaci transakcji, których adresy oraz identyfikatory są publikowane na stronie Ananasowej Fundacji.

Kim jest właściciel fundacji Pineapple Fund?
Pine - bo tak nazywa się bardzo honorowy darczyńca stwierdził, że „because once you have enough money, money doesn't matter" - co przekładając na polski oznacza mniej więcej: kiedy masz już wystarczającą ilość pieniędzy, przestają się one liczyć. Pine natrafił na itcoina oraz na ideologię jaka została za nim zapisana i od razu się jej oddał. Postanowił zarówno kopać, kupować oraz handlować kryptowalutą autorstwa Satoshiego Nakamoto.

Pine, podobnie jak Satoshi, również postanowił pozostać anonimowym. Jako powód takiej decyzji podał bezpieczeństwo swoje oraz najbliższej rodziny oraz to, że rozpoznawalność nigdy nie była celem dla którego utworzył fundację i rozdaje swoje Bitcoiny.

Skąd w ogóle wziął się pseudonim Pine? Twórca fundacji twierdzi, że naprawdę lubię ananasa. Czy wiesz, że ananasy zawierają duże ilości bromelainy, która okazała się skutecznym środkiem przeciwzapalnym, rozluźniającym mięśnie i wspomagającym trawienie ?!. Ten cytat dobitnie ukazuje jak szczęśliwym musi być Pine.

{alt}
Liczby, cyfry. Wielkie liczby i cyfry.
Na dzień 02/03/2018 Ananasowa Fundacja
 • przeznaczyła około 3300 (Bitcoinów) na...
 • ...59 fundacji charytatywnych. Czyli blisko 53 miliony Dolarów (około 182 miliony Polskich Złotych).
 • najmniejszą kwotą, jaką wsparła pojedynczą fundację to $50 000 (pięćdziesiąt tysięcy dolarów amerykańskich [Fundacja OpenBSD, PTSD, TalkLife, Enthea, CalBluePrint, SnowLovers oraz #MeAction]
 • największą kwotą, jaką wsparła pojedynczą fundację to $5 000 000 (pięć milionów dolarów amerykańskich) -[Give Directly, Maps oraz Open Medicine Foundation]
 • najwięcej wspieranych organizacji pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a następnie z Kanady. Pojedynczymi obdarowanymi są organizacje z Australii oraz Wielkiej Brytanii.
 • licząc po dzisiejszym kursie ($11050), fundacja rozda blisko 7700 TC.
Do lutego 2018 roku zbierane były propozycje fundacji, które powinny zostać dofinansowane przez fundusz. Na dzień dzisiejszy nie ma już możliwości podania fundacji, którą chcielibyśmy podsunąć Ananasowej Fundacji do wsparcia.

Pine, przez swoją fundację nie tylko wspiera charytatywne organizacje, ale rozpowszechnia wiedzę o kryptowalutach i Bitcoinie. Jeżeli jest to możliwe stara się przekazywać fundusze na przygotowany do tego celu w wybranej organizacji portfel lub dokonuje zamiany na amerykańskie dolary.

O Pineapple Foundation napisały już największe serwisy informacyjne o globalnym zasięgu, m.in The Guardian, New York Times, Newsweek czy Forbes.

Co dalej z fundacją?
Na dzień dzisiejszy nie jest wiadome co wydarzy się po rozdysponowaniu wszystkich funduszy w których posiadaniu jest fundacja. Poczynania anonimowego darczyńcy śledzić można za pośrednictwem jego profilu na portalu Reddit, na którym w pierwszej kolejności ogłosił powstanie fundacji oraz swoje zamiary.

A jak to wygląda na polskim podwórku?
Polskimi inicjatywami umożliwiającymi wsparcie wybranych fundacji i/lub organizacji charytatywnych są BitMarket.pl i akcja Bitcoin dla polskich organizacji charytatywnych oraz Fundacja Bitcoin, której twórca podobnie jak Pine, jest wczesnym inwestorem w Bitcoin i traderem kryptowalut.

W przypadku giełdy pośredniczy ona w przekazywaniu i zamianie itcoinów na złotówki. Po wpłacie itcoinów na adres portfela danej organizacji, są one automatycznie sprzedawane na giełdzie. Uzyskane w ten sposób złotówki są przelewane na konto bankowe organizacji. Na dzień 03/03/2018 użytkownicy przekazali za pośrednictwem giełdy ponad 15.

W przypadku Fundacji Bitcoin, autor samodzielnie przekazuje fundusze wybranym organizacjom. Na dzień dzisiejszy wsparte przez niego zostały m.in Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, Fundacja DKMS, Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Azyl Królików oraz kilka domów dziecka.Źródła: http://pineapplefund.org/, https://www.reddit.com/user/PineappleFund, https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7jj0oa/im_donating_5057_btc_to_charitable_causes/, https://www.bitmarket.pl/charity/ oraz http://fundacja-bitcoin.blogspot.com/

126
{alt}
Co oznacza ATH (All Time High)
Najwyższy pułap (kursu) w historii

Z określeniem ATH spotykamy się wtedy, kiedy kurs danej kryptowaluty (w odniesieniu do dolara lub innej kryptowaluty) osiąga najwyższy odnotowany poziom w swojej historii. Przeciwieństwem All Time High jest określenie ATL (All Time Low) czyli Najniższy pułap (kursu) w historii.
Obydwa określenia mogą posłużyć do wyznaczenia ram odniesienia, które pomogą przy np. analizie bieżących poczynań kursowych danej kryptowaluty oraz możliwych scenariuszy w przyszłości.

Gdzie monitorować ATH poszczególnych kryptowalut?
ATH Coin Index, jest idealnym narzędziem, które zostało stworzone do celów monitorowania ATH. Oprócz tego strona umożliwia otrzymanie powiadomienia w przeglądarce lub na komunikatorze Telegram jeżeli: ATH osiągnie którakolwiek z kryptowalut, ATH osiągnie kryptowaluta z top 50, ATH osiągnie Bitcoin.
W odniesieniu do samego ATH strona umożliwia sprawdzenie:
 • jaka była najwyższa cena wybranej kryptowaluty (jednej z 1500 dostępnych na stronie)
 • kiedy miało miejsce osiągnięcie ATH (pełna data oraz dopisek "x miesięcy temu")
 • jaka jest obecna cena danej kryptowaluty
 • jak obecna cena różni się od ceny ATH (ujęcie procentowe)

127
Minął tydzień a wielu osób dalej zgłasza brak zwrotu pieniędzy.

Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? :ninja:

128
Archiwum / Test-net i Main-net - daty
« : 2 lat temu »
Data uruchomienia test-netu jest zapowiedziana na >> 31 marca 2018.
Data uruchomienia main-netu przyspieszyła. Początkowo miał to być 1 lipca, **obecnie wskazany został  >> 1 czerwca 2018**.

Co to oznacza w praktyce?
Uruchamiając main-net (własną sieć blockchain) TRON stanie się Coinem (prawdziwą kryptowalutą), a nie tokenem (opartym o sieć i standard Ethereum) - w dużym uproszczeniu.


Źródło: https://medium.com/@Tronfoundation/tron-accelerates-launch-of-main-net-exclusive-interview-from-technical-team-d91163ba3516 - wywiad z Lucienem Chenem (byłym pracownikiem Tencent i Alibaby w zakresie BIG DATA, który w październiku 2017 dołączył do zespołu TRONa)

129
{alt}
Smart contract - Inteligentny kontrakt i/lub umowa, a więc zbiór zasad oraz reguł zapisanych w kodzie komputerowym oraz łańcuchu bloków (blockchain), które z założenia wzajemnie na siebie oddziałują, zobowiązują dwie lub więcej stron uczestniczących w ich „wykonaniu" do spełnienia zapisanych w nich warunków oraz są prowadzą do wykonania zapisanych w nich akcji. Smart kontrakty możemy spokojnie określić przełomem w dziedzinie cyfrowej transformacji prawa. Najważniejszymi aspektami inteligentnych kontraktów jest to, że są one samo-wykonywalne, całkowicie niezależne od decyzyjności oraz wpływu na nie osób trzecich oraz są automatyczne. Są niejako stosem klocków dzięki którym możliwe jest zbudowanie wielu budowli.

Dotychczasowo znana ludzkości forma umów lub ładniej nazywając kontraktów, zakłada, że obydwie strony porozumienia darzą się zaufaniem w zakresie dotrzymania warunków podpisywanej umowy. Aby doszło do spisania tradycyjnej umowy oraz jej wykonania potrzebne są:
zaufanie, wiarygodne podpisy dwóch lub więcej stron, papier, bardzo często wola osób trzecich

{alt}
W przypadku inteligentnych kontraktów żadne z wyżej wymienionych czynników nie są potrzebne oraz nie wpływają na wykonalność warunków kontraktu. Za zaufanie odpowiada sam kontrakt (kod, aplikacja), którą obydwie strony mogą zweryfikować. Podpisy odbywają się w sposób elektroniczny (przez np. podanie adresów portfeli stron uczestniczących). Papier zastąpiony zostaje przez łańcuch bloków (blockchain) dostępny na każdym komputerze, a osoby trzecie są zbędne. Smart kontrakty zapisane są w ciągu przyczynowo skutkowym: jeżeli wystąpi warunek A, wykonaj akcję B. Na warunki te muszą zgodzić się wszyscy uczestnicy kontraktu gdyż w innym przypadku nie dojdzie do jego zawarcia. Smart kontrakt (kod, aplikacja) dba o to aby wszystkie warunki zostały spełnione oraz zobowiązania w nim wskazane zostały dopełnione.

Przykłady sytuacji w których Smart kontrakty mogą znaleźć zastosowanie:
1) jeżeli Jan opublikuje artykuł, to uwolnione zostaną środki w wysokości 10 PLN na jego rachunek.
2) jeżeli Jan nie spłaci raty trzeci miesiąc z rzędu w obowiązującym go kredycie gotówkowym, to z jego konta zostaną pobrane automatycznie należności za brakujące miesiące i zostaną przelane na adres do spłaty kredytu.
3) Jan spisuje swój testament. Zawiera w nim warunek, że testament zostanie wykonany, jeżeli z kontraktem nie zostanie nawiązana jakakolwiek transakcja na przełomie 3 miesięcy.
4) (przykład na obrazku po prawo zapisany w formie blokowej oraz na obrazku poniżej w języku Serpentine) Jan zakłada się z Anną o to, że Bitcoin równo za rok od dzisiejszej daty osiągnie kurs wyrażony w amerykańskich dolarach ($) w wysokości $20 000. Jeżeli okaże się, że miał rację, to otrzyma od Anny 0.1 BTC, jeżeli będzie inaczej to Anna otrzyma od niego 0.1 BTC.

{alt}
Czynniki wyróżniające inteligentne kontrakty od tradycyjnych
 • automatyzacja wykonania warunków kontraktu oraz idące za tym brak opóźnień
 • bezpieczeństwo
 • minimalizacja możliwości fałszerstwa - warunki kontraktu zapisane są w łańcuchu bloków (blockchain)
 • dynamiczność - aktualizacja papierowej wersji umowy wymaga.. wydrukowania aneksu lub kolejnego dokumentu w formie papierowej. Smart kontrakty aktualizowane są bezpośrednio w łańcuchu bloków
 • pozbycie się osób trzecich - w relacjach B2B bank bardzo często pełni rolę gwaranta, który dokonuje rozliczenia transakcji pomiędzy np. dostawcą a kupującym (po dostarczeniu dokumentacji, potwierdzeń przelewów, faktur)


Najbardziej znaną oraz używaną formą inteligentnych kontraktów obecnie są te oparte o sieć Ethereum. To na jej podwalinach najczęściej powstają nowe kryptowaluty - w tak zwanym standardzie ERC20.

Kwestie prawne a Smart kontrakty
Jak celnie wskazuje Arkadiusz Szczudło w swoim serwisie futuretech.legal
Cytat
Prawo nie jest niestety jeszcze gotowe na przyjęcie pod swoje skrzydła sieci Blockchain, jak i Smart Contracts w takiej formie, jak są rozumiane dzisiaj. W związku z tym, że rynek kryptowalut jest zderegulowany, również nie istnieją praktyki prawne, które są pewne, stabilne i na których można się wzorować.

Przydatne źródła dotyczące tworzenia inteligentnych kontraktów:
- https://etherscripter.com - narzędzie do konstruowania smart kontraktów w formie blokowej oraz językach LLL i Serpent
- https://etherparty.com - j/w
- https://solidity.readthedocs.io/en/develop/ - dokumentacja programistyczna języka Solidity w którym tworzone są Smart kontrakty Ethereum
- https://www.ethereum.org/dao - jak utworzyć własny kontrakt DAO (Decentralized Autonomous Organization)

Źródła: http://www.futuretech.legal/blockchain-smart-contracts-analiza-prawna/, https://dowbit.pl/ethereum-smart-contracts/, https://www.forbes.com/sites/rogeraitken/2017/11/21/smart-contracts-on-the-blockchain-can-businesses-reap-the-benefits, http://gomobi.pl/blogi/smart-contracts-zastosowanie/, https://docs.google.com/document/d/1Uhjb4K69l0bSx7UXYUStV_rjuPC7VGo0ERa-7xEsr58/mobilebasic

130
Archiwum / Dziennik zmian
« : 2 lat temu »
25.02.2018
 • Dodanie certyfikatu bezpieczeństwa SSL
 • Dodanie nowego działu: Dyskusje oraz Universa
 • Spolszczenie wybranych elementów menu administracyjnego
 • Ostylowanie tematów podobnych pod względem treści wyświetlanych pod ostatnim postem każdego tematu
 • Dodanie zagnieżdżania tweetów z Twittera oraz GIFów z imgur oraz gfycat na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podanie całego linku prowadzącego do tweetu, np. https://twitter.com/cz_binance/status/965188831807913984, drugi to użycie bbcode oraz ID tweeta [tweet]965188831807913984[/tweet]. W obydwóch przypadkach wynikiem będzie: Invalid Tweet ID

131
Archiwum / P Pump
« : 2 lat temu »
{alt}
Czym jest Pump?
Pompa

Z pompą mamy do czynienia wtedy, gdy zaobserwować możemy gwałtowny ruch ceny danej kryptowaluty w górę. Dla wielu spekulantów pompa jest idealnym momentem na zrealizowanie zysków - największym problemem jest wyczucie jej szczytu, w celu sprzedania za jak najwyższą cenę. Pompy najczęściej odbywają się na kryptowalutach, które posiadają relatywnie niską kapitalizację lub w jej rynku uczestniczy mało graczy (przez co łatwiej wywołać efekt pompy).

Z określeniem Pump powiązane są również wszelkiego rodzaju grupy np. na facebooku, komunikatorach telegram lub discord.
Większość z nich można rozpoznać po nazwach, które bezpośrednio odwołują się do ich celów:
- Pump and Dump Group ( Grupa Pompująca i Zrzucająca),
- Pump Signals ( Sygnały o Pompach)

??? Czy warto korzystać z serwisów "pompujących" / grup na facebooku "pump and dump" / kanałów na telegramie lub discordzie?
>> W większości przypadków osobami, które zarobią na opublikowanym "sygnale" o pompie są jego twórcy. Specyfika tłumu oraz nieprzewidywalność rynku kryptowalut sprawia, że sprawa grup P&D jest mocno dyskusyjna. Jako załoga forum nie rekomendujemy udziału w takich przedsięwzięciach. Można więc powiedzieć, że grupy pump and dump rujnują dobry wizerunek i zaufanie do kryptowalut i są zwykłym oszustwem i mogą kwalifikować się do nadużyć finansowych. Zgłoszenia nadużycia finansowego możesz dokonać na polskiej stronie Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Określenia wykorzystywane w nawiązaniu do Pompy:
- „pociąg odjeżdża"
- „rakieta startuje"
- „lecimy w górę!"
- „{nazwa_kryptowaluty} wyrywa się"
- „lecimy na księżyc (to the moon)"

132
{alt}

Kolejna, niestety mało przyjemna aktualizacja.

PayPal oficjalnie przestał wspierać jakiekolwiek użytek ich platformy do zakupu/sprzedaży kryptowalut.
PayPal ma prawo nałożyć blokadę na 180 dni + 180 kolejnych dni jeżeli uzna to za stosowne. Po tym czasie konta użytkowników wykorzystujących PayPal do finansowania kryptowalut będą całkowicie blokowane.
Od tej decyzji nie ma możliwości odwołania.

Tym samym PayPal nie trafi na giełdę UPCoin, jako forma wpłacania/wypłacania gotówki. To samo tyczy się Payoneer.

133
{alt}
Aktualizacja #1, 22:50 15/02/2018: Wnioskując po zgłoszeniach użytkowników problem dotyczy wszystkich krajów, tj. kart kredytowych oraz debetowych - a nie tylko kart wydanych na terenie USA. Zgłoszenia pojawiają się z głównie z USA oraz Kanady, jednak pojawiają się również takie ze Szkocji, Francji, Polski oraz Chorwacji.
Aktualizacja #2, 09:50 16/02/2018: Przedstawiciele giełdy twierdzą, że winna całemu zamieszaniu jest Visa i pracują z nią nad rozwiązaniem problemu. Użytkownicy dalej zgłaszają obciążanie rachunków kart.
Aktualizacja #3, 18:50 16/02/2017: VISA twierdzi, że nie dokonała żadnych zmian w swoich systemach rozliczeń, które mogłyby spowodować reautoryzację starych transakcji. Visa nie doświadczyła takich problemów z innymi handlowcami. CoinBase twierdzi, że to wina Visy, a Visa umywa od tego ręce i wini CoinBase. (źródło)

Użytkownicy grupy zrzeszającej fanów CoinBase na Reddicie od godziny ~16.00 15/02/2018 informują o wielokrotnym obciążaniu ich kart kredytowych, które zostały podane (inaczej mówiąc "podpięte") na giełdzie.

Przedstawiciele giełdy twierdzą, że błąd najprawdopodobniej leży w systemie przetwarzania płatności, który obciąża karty kwotami, które w przeszłości zostały zainicjowane przez samych użytkowników.
Przykład: Jan w styczniu 2018 roku dodał na CoinBase swoją kartę kredytową i zasilił z niej swoje konto kwotą $3 000. Obecnie jego karta mogła zostać obciążona tą kwotą kilka, a nawet kilkanaście razy.

Rekordzista informuje o 17 krotnym obciążeniu swojej karty kredytowej kwotami rzędu $1 000 każda, co całkowicie wyczyściło jego konto aktualizacja: 50 krotnym obciążeniu na kwotę w sumie $67 000. Skala zjawiska jest ogromna. Subreddit giełdy dosłownie jest zalewany przez rozgoryczonych klientów, których dotknął problem.

Amerykanie znani są z zamiłowania do kart kredytowych. Średnio na jednego obywatela USA przypada 2.35 kart kredytowych - dla porównania w naszym kraju wskaźnik ten wynosi 0.84 karty kredytowej na obywatela.

Przedstawiciele giełdy poinformowali użytkowników, że wydadzą oświadczenie na temat zaistniałego incydentu w przeciągu 24 godzin.
Na ten moment zaleca się aby usunąć kartę bezpośrednio z konta na CoinBase lub dokonać jej blokady w banku.CoinBase jest amerykańską giełdą utworzoną w 2012 roku z zarejestrowanymi ponad 10 milionami użytkowników. Właściciele CB posiadają jeszcze drugą giełdę - GDAX - która z założenia ma/miała być miejscem dla entuzjastów bardziej obeznanych z rynkiem kryptowalut. W Internecie brak na razie informacji na temat tego czy GDAX również dotyczy ten sam problem.Źródła: Reddit.com/r/Coinbase, Rynek kart kredytowych w Polsce (2013 r.), Średnia ilość kart kredytowych na mieszkańca w USA

134
{alt}
Najważniejsze informacje o BitBay:
 • Data uruchomienia: Marzec 2014
 • Siedziba: Katowice, ul. Kępowa 45
 • Biura:  j/w
 • Licencja: brak danych
 • Rejestracja: Kliknij tutaj
Handel:
 • Wpłaty: fiat lub kryptowaluty - darmowe
 • Wypłaty: fiat lub kryptowaluty (#tabela opłat i prowizji)
 • Prowizja za transakcje: 0.25-0.43% TAKER / 0.17-0.30% MAKER (zależne od kwoty)
 • Funkcje: limit, market, stop-market, fill or kill, API
 • Aplikacja mobilna: brak

Bezpieczeństwo:
 • 2FA (dwuskładnikowe uwierzytalnianie)
 • lista ostatnich logowań wraz z IP

Incydenty bezpieczeństwa w przeszłości:

Inne informacje:

  135
  {alt}

  W poniedziałek, tj. 05/02/2018 na wniosek Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego giełda kryptowalut BitBay - a dokładniej BitBay sp. z o.o - trafiła na listę publicznych ostrzeżeń KNF.
  >> Aktualizacja #1 07/02/2018 | 13:30: Abucoins sp. z o.o. również trafiła na listę publicznych ostrzeżeń KNF.
  >> Aktualizacja #2 28/03/2018 | 22:43: Na samym dole artykułu dopisana została opinia radcy prawnego Łukasza Łyczko z kancelarii PwC Legal w tej sprawie.

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych).

  Cytat: Treść art. 150. ustawy o usługach płatniczych
  1. Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

  Co to oznacza w praktyce?
  Lista ostrzeżeń publicznych prowadzona przez KNF nie może być traktowana jako źródło zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. W momencie skierowania zawiadomienia do prokuratury przez KNF, ma ona obowiązek umieszczenia podmiotu, którego tyczy się zawiadomienie na liście publicznych ostrzeżeń.
  W świetle obowiązującego prawa podmiot wpisany na listę nie ma żadnego sposobu aby podważyć lub zakwestionować zasadność wpisu oraz domagać się ochrony własnego interesu.

  KNF w zakresie swoich kompetencji ma również możliwość wpływu na podmioty nadzorowane w celu zmiany treści stosunków prawnych łączących wpisanego na listę ostrzeżeń z nadzorowanymi - a więc bankami oraz instytucjami finansowymi. Na tej podstawie banki mają tworzyć „listy kontrahentów”, z którymi nie będą współpracowały.
  {alt}

  W świetle pojawienia się giełdy BitBay na liście ostrzeżeń publicznych KNF, banki mogą wypowiedzieć umowę ramową o prowadzenie rachunku(ów) spółce (BitBay sp. z o.o) powołując się na: „uzasadnione podejrzenie wykorzystywania rachunku do celów niezgodnych z przepisami prawa”, „umieszczenie spółki w wykazie publicznych ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego przed nieuczciwymi przedsiębiorcami”,  „uzyskanie przez bank informacji uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".

  Innymi konsekwencjami dopisania spółki do listy mogą być: utrata reputacji, dobrego imienia, zaufania przyszłych ale i obecnych klientówi.

  Głównymi źródłami dla UKNF o możliwości wystąpienia nieprawidłowości u danego podmiotu są skargi od osób prywatnych, firm, innych instytucji państwowych jak na przykład KAS lub Policja oraz banków.
  W przypadku pojawienia się dodatkowych informacji dotyczących śledztwa (umorzenie postępowania, odmowa wszczęcia postępowania, wyrok sądu) wpis na stronie KNF jest aktualizowany.

  KNF pomimo sprawowania pieczy nad listą publicznych ostrzeżeń nie może samodzielnie wyjść z inicjatywą wykreślenia danego podmiotu z listy - nawet jeżeli np. prokuratura zadecydowała o umorzeniu postępowania lub sąd wydał dla podmiotu korzystny wyrok. Wpis na liście znika po 10 latach od momentu zgłoszenia lub na wniosek samego podmiotu (jeżeli posiada uzasadnienie - np. wspomniany wyżej korzystny wyrok sądu).

  Cytat: Wypowiedź przedstawiciela BitBay na Facebooku
  KNF nie podjęła dotąd próby kontaktu z nami przed skierowaniem zawiadomienia do prokuratury. Gdyby doszło do próby wyjaśnienia tej kwestii wcześniej, jesteśmy przekonani, iż do zawiadomienia by nie doszło.

  Lista ostrzeżeń, na którą zostaliśmy wpisani nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem funduszy naszych klientów, w szczególności nasza platforma nie została wpisana na listę z tytułu podejrzenia narażenia środków klientów na ryzyko.

  Polski ustawodawca do dnia dzisiejszego nie uregulował kwestii obrotu kryptowalutami, jak i statusu funkcjonowania platform ich wymiany, do których należy platforma BitBay. Wielokrotnie w historii BitBay współpracował z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Cyfryzacji oraz służbami w zakresie edukacji i ograniczenia negatywnych zjawisk związanych z rynkiem kryptowalut.

  Cytat: Łukasz Łyczko, Giełdy kryptowalut a KNF, czyli dlaczego należy dbać o compliance | Źródło: http://alebank.pl/gieldy-kryptowalut-a-knf-czyli-dlaczego-nalezy-dbac-o-compliance
  Na podstawie przepisów ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym listę ostrzeżeń należy traktować raczej jako formalne zestawienie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa  złożonych do prokuratury a związanych z rynkiem finansowym. Oznacza to, że teoretycznie na tej liście może znaleźć się praktycznie każdy podmiot rynku finansowego, na którego zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu określonych w wyżej wymienionej ustawie przestępstw.

  W przypadku giełd kryptowalut przestępstwem, którego dotyczy zawiadomienie jest czyn opisany w art. 150 ustawy o usługach płatniczych (prowadzenie działalności w zakresie usług płatniczych bez zezwolenia). Sugeruje to, że podmioty te podejrzewane są o łamanie prawa w związku z działalnością dotyczącą usług płatniczych – a nie samego handlu kryptowalutami.  Źródła: Konsekwencje de iure oraz de facto umieszczenia podmiotu gospodarczego na liście ostrzeżeń publicznych KNF, Ustawa o środkach płatniczychprofil KNF na Facebooku, Bankier.pl - Czarna lista nadzoru - wszystko co trzeba wiedzieć o liście ostrzeżeń publicznych KNF, Rekomendacja M oraz Giełdy kryptowalut a KNF, czyli dlaczego należy dbać o compliance

  Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12