Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - becometa

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12
151
Archiwum / Test anonimowego tematu
« : 2 lat temu »
 :)

152
{alt}
Najważniejsze informacje o Binance:
 • Data uruchomienia: Lipiec 2017
 • Siedziba: Szanghaj
 • Biura:  Tokio, Singapur, Hong Kong, Malta
 • Polski Telegram:  Binance Polish
 • Rejestracja: Kliknij tutaj


Handel:
 • Wpłaty: brak fiat - tylko kryptowaluty, darmowe
 • Wypłaty: brak fiat - tylko kryptowaluty (#koszty wypłaty ustalane są dynamicznie, 2BTC dziennie bez weryfikacji konta/danych)
 • Prowizja za transakcje: 0.1% (posiadając BNB może spaść do 0.05%)
 • Funkcje: limit, market, stop-limit, API, launchpad, labolatorium
 • Aplikacja mobilna: iOS oraz Android
 • Własna kryptowaluta: BNB
Bezpieczeństwo:
 • 2FA (dwuskładnikowe uwierzytalnianie)
 • SMS Token
 • lista ostatnich logowań wraz z IP
Incydenty bezpieczeństwa / braku dostępu w przeszłości:
 • 07-08/02/2018 - Awaria replikatora bazy danych, która spowodowała całkowitą niedostępność giełdy przez 12 godzin. Przedstawiciele giełdy byli w kontakcie z użytkownikami przez media społecznościowe. W ramach przeprosin za incydent opłaty za transakcje (maker/taker) zostały obniżone dla wszystkich o 70% przez okres dwóch tygodni.
Inne informacje:
 • Co kwartał giełda dokonuje tzw. coin burn, a więc wykupuje z rynku tokeny BNB a następnie dokonuje ich trwałego zniszczenia.Zabieg ma na celu zmniejszenie ilości BNB dostępnych w cyrkulacji.

153
{alt}
Jeżeli dopiero zaczynasz, nazwijmy to „zabawę" z kryptowalutami, to w tym miejscu znajdziesz odpowiedź na wiele pytań, które mogą Ci przychodzić na myśl. Jeżeli natomiast nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie lub wątpliwości, bez żadnych skrupułów utwórz własny temat ;)

Spis powstał celu utrzymania należytego porządku oraz zatrzymania (przynajmniej w małym stopniu) pojawiania się po raz wtóry raz tych samych pytań. Pytania oraz odpowiedzi będą sukcesywnie dopisywane do tego postu, a sam temat pozostaje otwarty na wypowiedzi i dyskusje. ??? Kto ustala cenę Bitcoina lub innych kryptowalut?
 >> Użytkownicy giełd, kantorów. Cena nie jest regulowana przez żaden rząd, firmę ani konsorcjum. Bitcoin - i każda inna kryptowaluta - jest wart tyle, ile ktoś za niego zapłacił przy okazji "ostatniej" transakcji.

 ??? Ile mogę mieć portfeli do przechowywania Bitcoina / innych kryptowalut.
 >> Dowolną ilość. W zamyśle Bitcoina było korzystanie innego adresu portfela po wykonaniu każdej transakcji tak aby zachować jak największy stopień anonimowości.

 ??? Co się stanie gdy zostaną wykopane wszystkie Bitcoiny?
 >> Specyfika protokołu Bitcoin ma to do siebie, że bloki nadal będą wydobywane. Tak zwani górnicy (czyli osoby, które udostępniają moc obliczeniową swojego komputera, karty graficznej) dalej będą otrzymywać nagrody, ale tylko z opłat transakcyjnych.

 ??? Z jakiego portfela mam korzystać?
 >> Najlepiej aby był to portfel rekomendowany lub utworzony przez kryptowalutę, którą jesteś zainteresowany. Najcenniejszym źródłem informacji o przechowywaniu danej kryptowaluty jest, zazwyczaj, jego oficjalna strona. Jeżeli jest to kryptowaluta obecna na naszym forum, to w jej dziale znajdziesz na ten temat informacje.

 ??? Z jakiej giełdy korzystać?
 >> Sprawa jest na tyle indywidualna, jak wybór butów w sklepie. W tym dziale znajdziesz opinie oraz dyskusje użytkowników forum na temat poszczególnych giełd. Niektóre z nich posiadają ograniczenia w postaci limitów transakcyjnych dla osób, które zweryfikowały swoje konta oraz nie zweryfikowały kont, inne z kolei jako wpłaty przyjmują jedynie same kryptowaluty (a nie np. złotówki, euro lub dolary). Jako przedstawiciel forum rekomenduję giełdy Binance oraz BitBay.

 ??? Dlaczego na giełdzie "A" kurs kryptowaluty "X" wynosi "666 zł" a na giełdzie "B" wynosi "777 zł"?
 >> Różnice w cenach uzależnione są w głównej mierze od ilości użytkowników danej giełdy oraz ilości kapitału, jaki przez nią przebiega. Czym głębszy jest rynek, tym ciężej jest manipulować ceną mając mniejszy kapitał. Stąd na małych giełdach ceny poszczególnych kryptowalut często są mocno zaniżone/zawyżone względem większych giełd.

 ??? Skąd giełda wie, że to ja wpłacam pieniądze na podany przez nich rachunek?
 >> Każdy użytkownik giełdy posiada swój indywidualny numer rachunku/adres.

 ??? Czy mogę wpłacić kryptowalutę kupując ją w kantorze bezpośrednio na giełdę?
 >> Tak. Będzie to zdecydowanie szybsze i tańsze aniżeli zakupienie kryptowaluty w kantorze, przesłanie jej na swój portfel i dopiero z portfela na giełdę.

 ??? Czy mogę płacić kartą w Bitcoinie / Ethereum / innej kryptowalucie?
 >> Tak, istnieją tego typu usługi, np. polski BitBay oferuje kartę zasilaną środkami zgromadzonymi na giełdzie.

 ??? Czy w Polsce jest gdzieś kantor gdzie mogę wymienić złotówki na kryptowaluty?
 >> Tak, najbardziej znanym kantorem jest FlyingAtom, który posiada sieć punktów partnerskich w wybranych miastach. Na dzień 14.01.2018 są to: Gdynia, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Kraków, Olsztyn, Lublin oraz Poznań.

??? Czy warto korzystać z serwisów "pompujących" / grup na facebooku "pump and dump" / kanałów na telegramie lub discordzie?
>> W większości przypadków osobami, które zarobią na opublikowanym "sygnale" o pompie są jego twórcy. Specyfika tłumu oraz nieprzewidywalność rynku kryptowalut sprawia, że sprawa grup P&D jest mocno dyskusyjna. Jako załoga forum nie rekomendujemy udziału w takich przedsięwzięciach. Grupy pump and dump rujnują dobry wizerunek i zaufanie do kryptowalut, w większości są zwykłym oszustwem i mogą kwalifikować się do nadużyć finansowych. Zgłoszenia nadużycia finansowego możesz dokonać na polskiej stronie Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

154
{alt}


W tym miejscu zgromadzone zostały najbardziej przydatne strony oraz narzędzia w świecie kryptowalut i technologii blockchain dostępne w sieci Internet.
Wiekszość ze stron na liście dostępna jest jedynie w języku angielskim jednak jeżeli życzysz sobie skorzystać z polskiej wersji, to wystarczy, że klikniesz na polską flagę. Za tłumaczenie odpowiedzialne jest google translate, które tłumaczy maszynowo i w sposób automatyczny, tak więc warto brać to pod uwagę. Zalecam korzystanie z oryginalnych i nie tłumaczonych wersji stron, ponieważ niektóre funkcjonalności po przepuszczeniu przez tłumacz mogą nie działać poprawnie lub w ogóle się nie wyświetlać.

Lista dostępna w tym temacie jest sukcesywnie aktualizowana, dlatego warto dodać tę stronę do zakładek.
Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do większej (objętościowo) listy w języku angielskim, to odwiedź CryptoLinks.com - najbardziej przydatne strony Internetowe w świecie kryptowalut i technologii Blockchain.

Monitorowanie kursów, kapitalizacji rynku (market cap), narzędzia dla krypto-spekulantów (traderów)
 • Bitcointalk - pierwsze i największe anglojęzyczne forum o kryptowalutach. Wypowiadał się na nim twórca/twórcy Bitcoina - Satoshi Nakamoto.
 • Live Coin Watch oraz Coin Market Cap - dla wielu główne źródło informacji o aktualnych kursach, kondycji oraz kapitalizacji poszczególnych kryptowalut
 • OnChainFX - strona prezentująca wiele wskaźników przydatnych przy inwestowaniu (interesuje nas prawa, skrajna część, tam możemy ustawić interesujące nas informacje)
 • Bitcoinwisdom - strona prezentująca wykresy kryptowalut w bardzo przyjaznej dla oka formie. Początkowo dedykowana tylko Bitcoinowi.
 • TradingView -
 • Coin.Dance -
 • BitinfoCharts -
 • ATH Coin Index - narzędzie pokazujące kiedy dana kryptowaluta osiągnęła najwyższą cenę w historii (dokładna data) z możliwością ustawienia powiadomienia przy wystąpieniu kolejnego ATH.

Serwisy społecznościowe oparte o Blockchain
 • Bitcointalk - największe zagraniczne forum o kryptowalutach. Początkowo przeznaczone było tylko dla Bitcoina, ale wraz z pojawieniem się alternatywnych kryptowalut otworzyło się na nie. Wiele projektów, pomysłów i idei pojawia się w pierwszej kolejności właśnie tam.
 • Steemit - platforma w kwestii zasady działania podobna jest do portalu Reddit.
 • CoinmarketCal - kalendarz wydarzeń w świecie kryptowalut tworzony przez społecznośc

ICO (Initial Coin Offering) / Crowdsale (Projekty finansowane przez społeczność)

Strony agregujące informacje / Serwisy z newsami

Inne

155
Archiwum / I ICO / IEO / IFO / IAO
« : 2 lat temu »
{alt}
Co oznacza Initial Coin Offering - ICO
Wstępna Oferta Kryptowalutowa (brak oficjalnie przyjętego tłumaczenia)

Forma finansowania projektu, narzędzie do gromadzenia finansów w określonym celu.
Za udostępnienie swoich środków jako wspierający (inaczej zakup) w zamian otrzymujemy tzw. tokeny, a więc wirtualne monety.
ICO najczęściej wykorzystywane są przez startupy, do zebrania środków potrzebnych np. na zatrudnienie programistów, wynajęcie biura, marketing bądź zakupienia określonego dobra. Coraz częściej jednak zdarza się, że istniejące i dobrze prosperujące już projekty sięgają do ICO aby uzyskać finansowanie w jednym, określonym celu np. zdobycie licencji.

Najczęstszymi motywami kierującymi wsparcie konkretnego projektu w fazie ICO, są korzyści materialne, a więc możliwość spieniężenia otrzymanych w zamian tokenów w przyszłości z dużym zyskiem.

Przykład: Serwis Kryptowaluty.org.pl decyduje się stworzyć token oparty o Blockchain Ethereum (a więc w standardzie ERC20) o nazwie KRYPTO. Decydujemy się "wydać" na świat 20 milionów KRYPTO, z czego 10 milionów przekażmy osobom, które wesprą nas w organizowanym przez nas ICO. Cenę za 10000 KRYPTO ustalamy w wysokości 1 ETH (Ethereum). Za środki (a więc ETH od finansujących) zakupimy domenę kryptowaluty.pl, która obecnie kosztuje 80 000 złotych polskich oraz uruchomimy kampanię w Google AdWords. Resztę, a więc 10 milionów tokenów KRYPTO będzie można "wykopać". Osoby wspierające nas podczas ICO wierzą w to, że strona rozrośnie się, dzięki czemu popularnośc tokenó KRYPTO również będzie większa (a co za tym idzie - możliwe, że i cena).

Pochodne ICO:
IEO - Initial Exchange Offering ( Wstępna Oferta Giełdowa), jest oferta sprzedaży zazwyczaj ograniczona jest do jednej giełdy, która ma wyłączność na dany token IEO. Osoby stojące bezpośrednio za danym projektem finansującym się w sposób IEO, są w posiadaniu dużej liczby tokenów, którą oferują niewielkiemu procentowi entuzjastów kryptowalut. Tym samym ograniczają ilość osób, które wejdą w posiadanie ich tokenu.
IFO - Initial Fork Offering ( Wstępna Oferta Rozgałęzienia), forma niejako przymuszająca giełdy kryptowalut do przyznania swoim użytkownikom (którzy posiadają tokeny przed rozgałęzieniem) do przyznania im tokenów po rozgałęzieniu w określonych proporcjach.
IAO - Initial Airdrop Offering ( Wstępna Oferta Zrzutu), jest bardzo podobne w swoim działaniu do IFO, jednak różni się tym, iż aby otrzymać dany token, użytkownik musi posiadać w określonym oknie czasowym wskazaną liczbę oryginalnych tokenów lub spełnić inny  warunek. Po zakończeniu IAO/Zrzutu nie otrzymamy tokenów.

156
Archiwum / Dziennik zmian
« : 2 lat temu »
11.01.2018
 • Dodanie prefiksów tematów w dziale Giełdy i kantory
   Każda giełda ma swój osobny prefiks
 • Dostosowanie wyglądu strony głównej forum dla mobilnych urządzeń
 • Dodanie kalendarza z możliwością dodawania wydarzeń związanych z kryptowalutami przez użytkowników

12.01.2018
 • Poprawa wybranych tłumaczeń (strona logowania, 2FA, strona główna)
 • Ostylowanie i wykończenie ekranu logowania (w tym dodanie aktualnych kursów dla losowych 8 kryptowalut)
 • Dodanie możliwości reagowania na posty (funkcjonalność znana z forum Facepunch.com

13.01.2018
 • Zmiana funkcjonowania menu głównego (dodanie menu wysuwanych, zmiana kolejności, poprawa wyglądu na urządzeniach mobilnych, poprawne ostylowanie
 • Dodanie tagu BBCode [fa] do wyświetlania ikonek fontawesome (przykład: [fa]user[/fa] daje rezultat w postaci )

14.01.2018
 • Dodanie możliwości anonimowego tworzenia tematów oraz pisania w nich postów. Funkcja uniemożliwia poznanie tożsamości autora wiadomości przez kogokolwiek (żadna z grup użytkowników nie zobaczy autora).
 • Utworzenie nowego działu: "Anonimowe rozmowy" powiązanego z w/w funkcjonalnością.
 • Utworzenie nowego działu: "ICO (Initial Coin Offering)"

15.01.2018
 • Dodanie ikonek przed nazwą działów w kategorii Strona
 • Dodanie obrazków reprezentujących giełdę w dziale "Giełdy i kantory"
 • Dodanie tagu BBCode [o] (przykład Kreska nad tekstem, Kreska nad tekstem i pod tekstem)

16.01.2018
 • Dodanie zabezpieczenia w formularzu rejestracji przeciwko botom

17.01.2018
 • Dodanie możliwości opublikowania ogłoszenia/sprostowania nad tematem przez jego twórcę/grupy z uprawnieniami

157
Archiwum / Dziennik zmian
« : 2 lat temu »
04.11.2017
 • Dodanie możliwości zmiany stylu poprzez menu w stopce strony
 • Zmiana kolorystyki stylu, usunięcie kilku elementów, adaptacja responsywności
05.11.2017 - 13.11.2017
 • Wiele nie spisanych usprawnień stylu, m.in modyfikacja strony glównej forum, uszczuplenie widoku postów w temacie, uszczuplenie widoku tematów w dziale
 • Adaptacja techniki CSS Sprites przy niektórych obrazkach
14.11.2017
 • Wiele nie spisanych usprawnień stylu
16.11.2017
 • Wykończenie glównego stylu forum dyskusyjnego
 • Powiązanie określonych dzialów z widgetem Cryptocompare.com z aktualną cenę kryptowaluty (wraz z kolorem wyższa/niższa)
19.12.2017
 • Dodanie tagów BBCode [btn] oraz [iko] (przykład: [btn]bitcoin[/btn] oraz [iko]bitcoin[/iko] daje rezultat w postaci: oraz )
 • Dodanie strony wyświetlającej aktualną ilość niepotwierdzonych transakcji w blockchain BTC, ETH oraz LTC (klik)
 • Otworzenie rejestracji dla nowych użytkowników z zastrzeżeniem możliwości napotkania błędów
 • Dodanie zestawu emotikon (suma dostępnych: 103. Wiele z nich jednak jest ukrytych :hyhy: aby jakiś :e=mc2: je odnalazł i wykorzystywał do niecnych celów! )

158
Archiwum / Dziennik zmian
« : 2 lat temu »
16.10.17
 • Rozpoczęcie prac nad forum i portalem
 • Wybór CMS Drupal dla portalu oraz SMF dla forum
 • Adaptacja stylu vVide, autorstwa Webtiryaki, jako styl forum
17.10.17
 • Dodanie prefiksów przed nazwą tematu w wybranych dzialach
 • Adaptacja wlasnych kodów BBCode
 • Wprowadzenie kilku drobnych usprawnień dla moderatorów
 • Dodanie kolorów dla grup użytkowników (konfiguracja w CSS)
 • Dodanie adnotacji (OP) o autorze tematu przy nazwie użytkownika
 • Adaptacja relatywnych czasów w obrębie calego forum (kilka sekund temu, minutę temu, 4 dni temu etc).
 • Dodanie informacji o użytkownikach aktualnie przeglądających dany dzial
 • Dodanie sekcji "Tematy bez odpowiedzi"
 • Dodanie sekcji w profilu użytkownika "Tematy w których uczestniczylem(am)"
 • Adaptacja predefiniowanej treści podczas pisania postów w wybranych dzialach
 • Dodanie informacji na temat "Najpopularniejszego tematu dnia"
 • Dodanie pola "Powód edycji" do formularza modyfikacji wiadomości
 • Adaptacja automatycznego przekierowania zbanowanych użytkowników w wybrane miejsce
 • Oddzielenie przyklejonych tematów od zwyklych
 • Dodanie informacji o podobnych tematach podczas przeglądania danego wątku
18.10.2017
 • Adaptacja systemu nagród w formie ikon (wyświetlane w profilach użytkowników oraz w tematach)
 • Adaptacja "ladnych adresów url" (/lisk/ zamiast /index.php?board=2.0)
19.10.2017
 • Adaptacja wspominania o użytkowniku (poprzedzając jego nick @, )
 • Adaptacja systemu powiadomień
20.10.2017
 • Adaptacja Shotuboxa
 • Adaptacja Multi-cytowania
 • Adaptacja dwuskladnikowego uwierzytelniania (2FA)
 • Ustalenie domyślnego avatara
21.10.2017
 • Zmniejszenie liczby ikon tematów z 9 do 3
 • Dodanie podglądu treści tematu po najechaniu na jego nazwę w dziale
 • Modyfikacja szybkiej odpowiedzi, aby dzialala w czasie rzeczywistym (AJAX)
25.10.2017
 • Wdrożenie kilkanastu nie spisanych usprawnień stylu
 • Dodanie BBCode [you], który wyświetli twoją nazwę użytkownika, Gość
 • Dodanie BBCode [ord]Kliknij mnie[/ord], który po kliknięciu zapisuje nazwę użytkownika - przydatne np. przy prowadzeniu zapisów.
  • Kliknij mnie
  • becometa
  • Kliknij mnie
  • becometa
  • Kliknij mnie
  • Kliknij mnie
  • Kliknij mnie
  • Kliknij mnie
26.10.2017
 • Kilka usprawnień dla moderatorów i administratorów
 • Dodanie adnotacji nad polem wiadomości podczas pisania wiadomości/tematu w wybranych dzialach
 • Dodanie możliwości oznaczenia wybranego posta przez autora tematu, jako "Najlepszą odpowiedź" w wybranych dzialach. Kolor wiadomości oznaczonej jako najlepsza: zielony
 • Adaptacja listy "Top 10" w sekcji "Statystyki"
 • Dodanie możliwości zablokowania uczestnictwa dla nowych użytkowników podczas tworzenia ankiety
 • Dodanie możliwości wyświetlenia użytkowników glosujących na daną opcję w ankiecie
28.10.2017
 • Kilkanaście nie spisanych usprawnień stylu
 • Rozszerzenie wyszukiwarki na forum o możliwość wyszukania: "Na forum", "W tym dziale", "W tym temacie", w zależności od miejsca w którym się znajdujemy

159
{alt}
  Zastanawiałeś/aś się kiedykolwiek czy za pomocą kryptowalut uda Ci się kupić olej kokosowy, wycieraczki do samochodu, telefon, tablet lub cokolwiek innego?

  Mniej więcej od połowy 2016 roku strona BitPanda.com umożliwia swoim użytkownikom zakupienie voucherów wyrażonych w EURO do jednego z największych internetowych sklepów - AMAZONU (z małym zastrzeżeniem: tylko do .de).

  Dla niewtajemniczonych: Amazon jest jednym z najbardziej dochodowych sklepów internetowych. W 2017 roku osiągnął 157 miliardów polskich złotych dochodu (43.7 miliardów dolarów) - polskie Allegro, „klon" Amazonu około 14 miliardów polskich złotych (domysły, brak oficjalnych danych). Dzięki pośrednictwu BitPandy, kupisz cokolwiek zechcesz, online, technicznie nie wymieniając swoich kryptowalut na fiat (czyli waluty typu euro, złotówka itp).

  Zanim zaczniemy: - Na BitPanda dla niezweryfikowanych użytkowników istnieją limity. Dzienny limit sprzedaży (bo w poradniku będziemy sprzedawać Twoje kryptowaluty za voucher) wynosi 1 000 EUR. Miesięczny limit sprzedaży wynosi 7 500 EUR. Weź to pod uwagę.
  - Zawsze zapoznaj się z tabelą opłat i przemyśl dwa razy swoją decyzję, czy zaproponowany kurs wymiany Ci odpowiada. Licz się z tym, że zakup Vouchera zawsze będzie mniej lub bardziej drogi od bezpośredniego zakupu w EUR.
  - Nie wszystkie przedmioty dostępne na Amazon.de zostaną wysłane do Polski - zawsze znajdziesz o tym adnotację przy próbie dodania przedmiotu do koszyka lub przeglądania szczegółowego opisu.

  PORADNIK KROK PO KROKU (dla wzrokowców wieżowiec w postaci zdjęcia)

  • Zarejestruj się na BitPanda.com
   • Niewykluczone, że po wejściu w odnośnik pojawi Ci się ekran z wielkim, pomarańczowym wykrzyknikiem. To pierwsze zabezpieczenie anty-botowe. Potwierdź swoje człowieczeństwo Captchą, a po wejściu na stronę kliknij na przycisk „Sign UP"
  • Wpisz swój adres e-mail oraz rozwiąż arcy trudne zadanie matematyczne by znów udowodnić, że nie jesteś botem
  • Na Twoim adresie e-mail odczytaj wiadomość od BitPandy „BitPanda: Email confirmation" i kliknij na odnośnik podany w niej, aby zatwierdzić swoje konto.
  • Ustal hasło do swojego konta, przeczytaj regulamin strony, zaakceptuj go i kliknij na przycisk „Finish Registration"
  • Po zalogowaniu się e-mailem i hasłem, wybierz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić na BitPanda.
   • Z dostępnych na dzień 04.01.2018 są to: Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Bitcoin Cash
   • Ważne: wybierz kryptowalutę, która posiada najmniej niepotwierdzonych transakcji, najniższą opłatę za przesył oraz w danym momencie jej cena nie boryka się z dużymy fluktuacjami.
   • Nie mniej ważne: zwróć też uwagę na to, że BitPanda dla każdej z kryptowalut ma inne opłaty/minimalną wysokość wpłaty.
  • Ja na potrzeby poradnika wybrałem Litecoin. Aby poznać adres na który masz przelać kryptowalutę naciśnij na szary przycisk „Create wallet"
  • W tym miejscu udaj się do swojego portfela/giełdy/kantoru w którym posiadasz wybraną kryptowalutę i przelej ją wygenerowany przed chwilą adres.
  • W międzyczasie udaj się na Amazon.de i zarejestruj swoje konto.
   • Jako podstawowy język wybrałem Polski, nie musisz nic zmieniać. Jeżeli wolisz angielski interfejs kliknij tutaj.
  • Po potwierdzeniu konta (znów wiadomość na adresie e-mail) udaj się do menu "Twoje konto" / "Your Account", a następnie "Twoje adresy" / "Your Adresses". Wypełnij adres, na który Amazon prześle zakupione przez Ciebie przedmioty.
  • Wróć na BitPandę i sprawdź w tym samym miejscu, gdzie generowałeś/aś adres do wpłaty, czy Twoja transakcja została zaksięgowana
  • Jeżeli tak, to udaj się do menu "Amazon.de vouchers", a następnie kliknij na "Buy gift codes now!"
  • Wybierz kryptowalutę, którą przesłałeś/aś na BitPandę, wybierz Amazon.de* Voucher Code
  • Zapoznaj się z ceną, po jakiej nastąpi przeliczenie Twojego zakupu. Jeżeli się z nią zgadzasz, to masz dwie drogi wpisania wartości Vouchera, jaki chcesz uzyskać
   • a) w polu Spend wpisz ilość Twojej kryptowaluty jaką chcesz zamienić na Voucher
   • b) W polu Receive wpisz ilość EURO jaką chcesz uzyskać na Voucherze
  • Kliknij na przycisk "Next step"
  • Upewnij się, że wybraną metodą płatności jest Amazon.de* Voucher Code (powinien być już zaznaczony) i kliknij na przycisk "Next step"
  • Zapoznaj się z instrukcją po angielsku i naciśnij "Next step" (na dole strony, po prawo)
  • Teraz masz 60 sekund na dokonanie ostatecznej decyzji, czy przeliczenie kursu, jakie proponuje Ci BitPanda jest odpowiednie i je akceptujesz. Możesz poprosić o nową kalkulację lub zakończyć zamianą krypto na voucher klikając na przycisk "Sell now xx sec left..."
  • Po kilku minutach voucher powinien pojawić się w sekcji "My Account" -> Amazon.de Vouchers. Pod logiem Amazonu, na turkusowym tle znajduje się Twój upgragniony kod vouchera. Skopiuj go w bezpieczne miejsce / przepisz na kartkę i kliknij na czarny przycisk "Redeem voucher".
  • Po przekierowaniu na stronę Amazonu, kliknij na "Zrealizuj karty podarunkowe" / "Redeem a Gift Card"
  • Przepisz / wklej kod vouchera i kliknij na przycisk "Zrealizuj" / "Apply to balance"
  • Voilà! Środki zostały dodane do Twojego konta na amazon.de. Udanych zakupów!

  [/list][/list][/list]


  160
  ZAKUP DOWOLNEJ KRYPTOWALUTY Z WERYFIKACJĄ NA POLSKIEJ GIEŁDZIE BITBAY - KROK PO KROKU (dla wzrokowców zdjęcie)
  Poradnik może się przydać również tym, którzy mają już konto na BitBay, ale nie kupowali dotychczas innych kryptowalut aniżeli tam dostępne.

  Zanim zaczniemy, wyjaśnię po co Ci weryfikacja na BitBay:
  Na BitBay możesz wymieniać cyfrowe waluty bez weryfikacji oraz bez limitu. Jest ona konieczna dopiero, gdy zamierzasz wpłacać środki w walutach fiat np. PLN, USD lub EUR. Weryfikacja umożliwia również wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi oraz wpłaty ekspresowe DotPay i przez ekspresową usługę Poczty Polskiej.

  W moim przykładzie posługuję się zakupem IOTA ale pod IOTA wstaw dowolną inną kryptowalutę dostępną na BitBay / Binance

  Do procesu zakupu wykorzystamy: giełdę BitBay, operatora płatności (przelew bankowy, wpłata na poczcie polskiej lub wpłata w Żabce), giełdę Binance, dokument potwierdzający adres zamieszkania wystawiony maksymalnie 6 miesięcy temu, dokument potwierdzający tożsamość

  Rejestracja i weryfikacja KROK PO KROKU
  (1) Zarejestruj się na polskiej giełdzie BitBay (ref) - podaj adres e-mail na który dostaniesz link aktywacyjny
  (2) Po kliknięciu w link aktywacyjny ustal dane do giełdy, czyli: swój login, hasło oraz tzw. kod bezpieczeństwa
  (3) W zależności od twoich potrzeb, wybierz domyślną walutę, tj. PLN, USD, EUR
  (4) Po zalogowaniu się wcześniej ustalonymi danymi, kliknij na przycisk „Zweryfikuj swoje konto", który widzisz na górze strony w pomarańczowej ramce (lub kliknij tutaj)
  (5) Wybierz swój typ konta - ja poradnik piszę pod konta prywatne

  (6) Najciekawsza część. Skrupulatnie wypełnij wszystkie dane o które prosi Cię formularz.
  • [ ! ] nie wpisuj dat „z palca" - każda data posiada okienko w którym musisz ją „wyklikać".
  • [ ! ] numer telefonu podawaj w formacie +48123456789 (ważny jest plus przed 48, bez niego nie przejdziesz dalej)
  (7) Przygotuj dokumenty potwierdzające adres zamieszkania oraz potwierdzające tożamość i wgraj je przez formularz
  • (7a) Dokumenty potwierdzające adres zamieszkania: rachunek, umowa, dokument urzędowy, wyciąg z konta bankowego, potwierdzenie przelewu
  • (7b) Dokumenty potwierdzające tożsamość: WAŻNY dowód osobisty, prawo jazdy, paszport
  • [ ! ] Dokumenty nie przyjmowane: legitymacje, karty członkowskie
  (8) Po wypełnieniu formularza musisz uzbroić się w cierpliwość - weryfikacja może trochę potrwać. W międzyczasie przejdź do pkt. (9).
  (9) Sprawdź, czy kryptowaluta, którą chcesz zakupić znajduje się na BitBay. W tym celu udaj się tutaj. Jeżeli tak - świetnie, poczekaj na zweryfikowanie konta i przejdź do punktu (10). Jeżeli nie - przejdź do pkt. (#18)
  (10) Twoje konto zostało zweryfikowane - możesz to potwierdzić, w prawym górny rogu strony. Pod twoim loginem powinna widnieć informacja „ZWERYFIKOWANY"
  (11) Aby zasilić swoje konto na giełdzie udaj się do sekcji KONTO, a następnie Portfele. Kliknij na walutę, którą chcesz zasilić swoje konto (ja używam PLN)

  (12) Po kliknięciu, domyślnie zaznaczona jest opcja „Wpłata". Teraz wybierz tylko formę wpłaty:
  • (12a) Poczta Polska (minimalna jednorazowa wpłata wynosi 5 PLN, maksymalna 50 000 PLN) Księgowania wpłat: pon-pt 8:00 – 20:00, sobota 9:00 - 17:00, niedziela 9:00 - 14:00. Prowizja wynosi 2%. Pieniądze zasilą konto giełdy w przeciągu maksymalnie 15 minut.
  • (12b) Przelew bankowy (środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 9:00, 12:00. 16:00.)
  • (12c) Żabka (maksymalna jednorazowa wpłata wynosi 2000 PLN). Prowizja wynosi 2%, przykład: Wpłacasz 1000 PLN, Twoje konto zasili 980 PLN). Prowizja, jaką pobiera sklep Żabka od wpłaty to 1,89 PLN do kwoty 500 złotych, w przypadku Freshmarket 0,99 PLN do kwoty 500 złotych. Powyżej tej sumy, opłata wynosi 0,4% wartości wpłaty.
  (13) Kiedy Twoja wpłata zasili już konto na BitBay, możesz zacząć handlować. Przejdź do sekcji MARKET, a następnie Giełda.
  (14) Nad wykresem wybierz interesującą Cię parę, domyślnie zaznaczona jest BTC/PLN

  (&15) Mniej więcej na środku swojego ekranu znajdź formularz „CHCĘ KUPIĆ". Jeżeli chcesz wydać odrazu wszystkie pieniądze, to naciśnij na ikonkę monet, lub wpisz samodzielnie za jaką kwotę chcesz kupić swoją kryptowalutę.
  (&16) Teraz ustal kurs za jaki chcesz kupić. Najbardziej pomocne będą „ostatnie transakcje", które zobaczysz po prawo (ciągle się odświeżają). Najprościej dla ciebie będzie wpisać kurs, który widzisz właśnie tam. Możesz też ustalić kurs samodzielnie wyższy lub niższy od obecnego - decyzja należy do Ciebie.

  (17) Jeżeli Twoja transakcja dojdzie do skutku, to ikonka dzwonka obok loginu będzie to symbolizować oraz idąc jeszcze bardziej w lewo, stan konta w Twojej kryptowalucie zwiększy się z 0. Tutaj kończy się poradnik, chyba, że Twojej kryptowaluty nie ma na liście dostępnych na BitBay, wtedy interesuje Cię punkt (9) oraz (#18).

  (#18) W celu zakupienia wybranej przez Ciebie kryptowaluty, sprawdź czy jest ona dostępna na Binance, jeżeli tak przejdź do kolejnego punktu. Jeżeli nie :-( możesz wypełnić formularz z prośbą o dodanie Twojej kryptowaluty na giełdę
  (#19) Zarejestruj się na Binance (ref)
  (#20) Sprawdź, która z krypto transferowych jest mniej zapchana (dla LTC tutaj, dla ETH tutaj, dla BTC tutaj)
  Czym więcej „unconfirmed transactions" tym dłużej będzie lecieć twój transfer z kantoru do giełdy! Wybierz tę krypto transferową, która ma mniej „unconfirmed"
  (#21) Po wybraniu krypto transferowej, zaloguj się na Binance najedź na ikonkę ludzika w menu i kliknij na „Estimated value"
  (#22) Znajdź Litecoin, Ethereum lub Bitcoin na długiej liście i naciśnij przycisk „Deposit"
  (#23) Skopiuj/przepisz adres LTC / ETH / BTC podany przez giełdę w bezpieczne miejsce (kartka/notatnik/schowek)
  (#24) Jeżeli Twoje konto na BitBay zostało już zweryfikowane, kontynuuj. Jeżeli nie, poczekaj aż zostanie zweryfikowane.
  (#25) Zakup kryptowalutę transferową na BitBay (zgodnie z punktem &15 oraz &16)
  (#26) Na BitBay udaj się do sekcji KONTO a następnie PORTFELE, kliknij na kryptowalutę transferową, którą zakupiłeś i naciśnij Wypłata
  (#27) W polu „Kwota" wpisz kwotę jaką chcesz przesłać na Binance, w polu „Wyślij do" wpisz adres LTC / ETH / BTC podany przez giełdę Binance z punktu (#22) i naciśnij „Wypłać"

  (#28) Po kilku-kilkunastu minutach od opłacenia spróbuj sprawdzić na Binance, o tutaj czy transakcja już się pokazuje.
  • (#28a) Jeżeli nie, wróć na BitBay, udaj się do sekcji KONTO, a następnie HISTORIA, odnajdź żądaną transakcję i naciśnij na niebieską strzałkę kierującą w dół. Po wysunięciu się informacji o transakcji kliknij na odnośnik „Blockchain". Dzięki temu dowiesz się co się dzieje z Twoją transakcją.
  • (#28b) Jeżeli tak, przejdź do kolejnego punktu.
  (#29) W momencie pojawienia się Litecoina / Ethereum / Bitcoina na twoim portfelu w Binance, będziesz mógł go zhandlować na swoją kryptowalutę
  (#30) Udaj się do zakładki „Exchange" -> Basic
  (#31) Kliknij obok przycisku „Favourites" na przycisk „BTC" lub „ETH".
  (#32) Teraz w zależności od tego, co chcesz kupić wpisz w wyszukiwarkę po prawej stronie skrót kryptowaluty, którą chcesz kupić. Ja wpisałem IOTA. Kliknij na nią.

  (#33) Niewykluczone, że kryptowaluta, którą akurat chcesz kupić nie ma uruchomionej pary z krypto transferową (LTC/ETH). Wtedy najlepiej abyś sprzedał swoją krypto transferową na np. Bitcoina lub dowolną inną, która tworzy parę z wybraną przez Ciebie kryptowalutą. Najczęściej świeże kryptowaluty mają utworzoną parę tylko z BTC.
  • (#33a) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA MA PARĘ Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ: Pod wykresem w sekcji „Buy X" - gdzie X to nazwa wybranej przez Ciebie kryptowaluty podaj ilość, jaką chcesz kupić oraz naciśnij „Buy X"
  • (#33b) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA NIE PARY Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ: Pod wykresem w sekcji „Sell LTC" / „Sell ETH" przepisz to co widzisz w „LTC Balance" / „ETH Balance" lub kliknij na przycisk „100%". Po sprzedaży znajdź parę twojej kryptowaluty np. z BTC.
  (#34) Szacunek, że dotarłeś(aś) do końca ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  *Wiele czynników wpływa na szybkość transakcji. Na moment pisania postu ETH obecnie boryka się z zapchaniem sieci przez nowy trend, tzw. CryptoKittens.


  161
  TRON.GAME.COM

  Dowiedziałem się, że w przyszłości oprócz Tron.game.com mają ruszyć:
  Love.pet (pet planet), Qtum.game.com (quantum chain) Elf.game.com (AELF) Eth.game.com (Ethereum) Eos.game.com (EOS) Hsr.game.com (Hcash) Etp.game.com (MVS) Act.game.com (Achain)

  1. Wejdź na TRON.GAME.COM - jeżeli robisz to na telefonie, to włącz pełną wersję strony / stronę dla dużych ekranów / stronę dla komputerów
  2. Kliknij na 注册 w prawym, górny rógu strony (pl: logowanie)
  3. Jak otworzy się okienko, to kliknij na 还没有账号? 立即注册 (pl: Nie masz konta? Kliknij tutaj)
  4. Wpisz swój login oraz hasło (mail wypełnisz później)
  5. Po zalogowaniu kliknij na 我的宠物 - znowu w prawym, górnym rogu strony (pl: moje zwierzątka)
  6. Pod stanem konta wyrażonym w TRX, kliknij na czerwony przycisk 我的钱包 (pl: mój portfel)
  7. Skopiuj adres Twojego portfela pod kodem QR
  8. Wskaż ten adres do wpłaty, np. na giełdzie Binance (Withdrawals) lub bezpośrednio z portfela.
  9. Transakcja zaliczy się po otrzymaniu 30 potwierdzeń (binance zajęło to 14 minut. Od momentu zlecenia przezemnie wypłaty)
  10. Po pojawieniu się środków kliknij na 宠物集市 w prawym górnym rogu strony (pl: sklep ze zwierzątkami)
  11. Wybierz swojego psiaka i kliknij na niego i kliknij na czerwony przycisk 立即购买 (pl: kup)
  12. Po zakupie niektórych psiaków może wyskoczyć Ci skrzynka, którą jak klikniesz, to dostaniesz krypto GTC.
  13. Resztę powinieneś już dać radę zrobić sam(a), na tej cukierkowej stronie.

  Jeżeli masz 20 000 TRX, to możesz otworzyć swój sklep. Na razie ilość jest ograniczona do 58 i ciągle spada (na moment pisania postu)


  162
  {alt}
  ZAKUP DOWOLNEJ KRYPTOWALUTY BEZ WERYFIKACJI I PODAWANIA SWOICH DANYCH OSOBOWYCH

  Poradnik oparty zostal o zakup IOTA, jednak w jej miejsce możesz wstawić dowolną, inną kryptowalutę, która aktualnie znajduje się na Binance.

  Do procesu wykorzystamy:
  [1] kryptowalutę „transferową" - LTC, ETH, ZCash, DASH lub LSK
  [2] kantor kryptowalut,
  [3] operatora platności (przelew bankowy, dotpay lub BLIK)
  [3] giełdę Binance

  [ ! ] kantory przy wymianie walut zawsze narzucają swoją dodatkową prowizję (tzw. spread),
  dzięki temu nigdzie nie musisz podawać swojego PESELU, wysyłać skanu dowodu osobistego ani nr. buta. Coś za coś.

  # Dodatkowe uwagi:
  • Binance nie wymaga weryfikacji jeżeli wypłacać będziesz max. 2 BTC na 24 godziny - aktualny przelicznik BTC na PLN znajdziesz tutaj
  • W poradniku używam określenia krypto transferowa - w domyśle chodzi mi o LTC / ETH / ZCash / DASH / LSK lub inne kryptowaluty, które wykorzystywane są do transferu pieniędzy na giełdę.
  • Rejestrując się z moich linków referyncyjnych dajesz mniej zarobić giełdzie. Dlaczego? Rejestrując się bez linku referencyjnego cała kwota z opłat za transakcje maker/taker trafia wprost do kieszeni giełdy.
   Jeżeli skorzystasz z moich linków, w przypadku Binance i BitBay do mnie trafia 20% prowizji od wszystkich Twoich transakcji maker/taker.


  PORADNIK - ZAKUP DOWOLNEJ KRYPTOWALUTY BEZ WERYFIKACJI krok po kroku (dla wzrokowców poradnik obrazkowy)

  • (0) Sprawdź na jakiej giełdzie znajduje się kryptowaluta, którą chcesz kupić - swój poradnik opieram o Binance.
   Skorzystaj ze strony LiveCoinWatch.com i w prawym górnym rogu strony wyszukaj swoją kryptowalutę. Po wejściu w informacje o niej, zjedź poniżej wykres ceny - tam znajdują się wszystkie giełdy na których możesz kupić/sprzedać żądaną przez Ciebie kryptowalutę.
    
  • (1) Zarejestruj się na Binance
    
  • (2) Sprawdź, która z krypto transferowych jest mniej „zapchana", tzn. ma mniej oczekujących na potwierdzenie transakcji
   (możesz skorzystać z zakładki na naszej stronie ale potrzebna będzie jednorazowa rejestracja konta).
   lub możesz to robić ręcznie, sprawdzając: tutaj dla BTC, tutaj dla ETH, tutaj dla LTC.
   Czym więcej „unconfirmed transactions" tym dłużej będzie lecieć twój transfer z kantoru do giełdy! Wybierz tę krypto transferową, która ma mniej „niepotwierdzonych".
    
  • (3) Po wybraniu krypto transferowej, zaloguj się na Binance najedź na ikonkę ludzika w menu i kliknij na „Estimated value".
    
  • (4) Znajdź najmniej zapchaną krypto transferową na długiej liście wszystkich kryptowalut i naciśnij przycisk „Deposit"
    
  • (5) Skopiuj/przepisz adres LTC / ETH / ZCash / DASH / LSK podany przez giełdę
    
  • (6) Wejdź na którykolwiek z kantorów.
   Z Polskich dostępne to: BitCan.pl (BitCan.pl), Coinroom.com (Coinroom.com) lub skorzystaj stacjonarnie z  Bitcoinomatu lub Bankomatów Kryptowalut
   • Na BitCan.pl bez weryfikacji jednarozowo kupisz za min. 100 PLN i max. 500 000 PLN - Po przekroczeniu zakupów łącznie na kwotę 40.000 PLN kantor poprosi Cię o zweryfikowanie swojego konta.
   • Na Coinroom.com bez weryfikacji jednorazowo kupisz za min. 100 PLN i max. 4 000 PLN - Weryfikacji podlegają wszystkie konta, na których wartość transakcji w danym roku kalendarzowym przekroczy 65000 PLN bądź ekwiwalent w innej walucie.
  • (7) Jako walutę, którą chcesz otrzymać wybierz LTC / ETH / ZCash / DASH / LSK lub inną krypto transferową
    
  • (8) Wybierz preferowaną formę płatności
    
  • (9) Dokończ preferowaną formę płatności. Środki w kilkanaście minut* powinny znaleźć się na wygenerowanym przez giełdę adresie.

  • (10) Możesz poprosić na chacie kantoru o id transakcji w blockchain, tak aby móc ją śledzić: tu dla LTC i tu dla ETH. Support poprosi Cię o numer transakcji (np. wysłany Ci mailem przez DotPay)

  • (11) Po kilku minutach od opłacenia zlecenia spróbuj sprawdzić na Binance, o tutaj czy transakcja już się pokazuje.

  • (12) W momencie pojawienia się Litecoina / Ethereum na twoim portfelu w Binance musisz go zhandlować

  • (13) W przypadku Binance udaj się do zakładki „Exchange" -> Basic.

  • (14) Kliknij obok przycisku „Favourites" na przycisk LTC lub ETH lub ZCash lub DASH lub LSK

  • (15) Teraz w zależności od tego, co chcesz kupić wpisz w wyszukiwarkę po prawej stronie skrót kryptowaluty, którą chcesz kupić. Ja wpisałem IOTA. Kliknij na nią.

  • (16) Niewykluczone, że kryptowaluta, którą akurat chcesz kupić nie ma uruchomionej pary z krypto transferową. Wtedy najlepiej abyś sprzedał swoją krypto transferową na np. Bitcoina lub dowolną inną, która tworzy parę z wybraną przez Ciebie kryptowalutą. Najczęściej świeże kryptowaluty mają utworzoną parę tylko z BTC.
   • (16a) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA MA PARĘ Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ:  Pod wykresem w sekcji "Buy X" - gdzie X to nazwa wybranej przez Ciebie kryptowaluty podaj ilość, jaką chcesz kupić oraz naciśnij "Buy X"
   • (16b) JEŻELI TWOJA KRYPTOWALUTA NIE PARY Z KRYPTOWALUTĄ TRANSFEROWĄ: Pod wykresem w sekcji „Sell LTC" / „Sell ETH" przepisz to co widzisz w „LTC Balance" / „ETH Balance" lub kliknij na przycisk „100%". Po sprzedaży znajdź parę twojej kryptowaluty np. z BTC.
  *Wiele czynników wpływa na szybkość transakcji.

  163
  Archiwum / Powiadomienia
  « : 2 lat temu »
  Dzięki powiadomieniom nie ominie Cię żadna dyskusja.
  W ustawieniach swojego profilu (o tutaj) możesz ustalić jakie typy akcji (inaczej działań na forum) wygenerują dla Ciebie powiadomienie:

  • W dziale, który zaznaczyłeś(aś) do obserwowania pojawił się nowy temat/post
  • W temacie, który zaznaczyłeś(aś) do obserwowania pojawił się nowy post
  • W temacie, który utworzyłeś(aś) moderator poczynił jakieś działania (np. usunął post, zmodyfikował treść Twojej wiadomości)
  Możesz ustalić jak często powiadomienia mają być do Ciebie wysyłane (e-mailem): natychmiast, codziennie, co tydzień

  Inną formą powiadomień są tak zwane "wspominki" - a więc sytuacje w których ktoś wywołuję Cię w dyskusji poprzedzając twój nick znakiem @, np. @becometa. W tej sytuacji otrzymasz powiadomienie tylko w obrębie forum, a sprawdzić je będziesz mógł/mogła naciskając na przycisk .

  Konfigurację "wspominek" znajdziesz tutaj.

  Ostatnią formą powiadomień, które wyświetlane są w obrębie forum po naciśnięciu przycisku są wszelkiego rodzaju oceny Twoich wiadomości oraz oceny Twoich tematów. W zależności od działu użytkownicy mogą mieć możliwość oceniania w/w lub funkcjonalność ta może być wyłączona.

  164
  W tym temacie możesz złożyć swoją propozycję w odniesieniu do dodania, zmodyfikowania lub usunięcia prefiksu(ów) tematów w wybranych działach.
  Prefiksy są ważną częścią funkcjonowania forum, dlatego też zależy nam na tym, aby były dopasowane do potrzeb danego działu i/lub kryptowaluty, dzięki czemu poruszanie się forum będzie przyjemniejsze oraz stanie się ono bardziej czytelne.


  Podczas pisania wiadomości z Twoją sugestią rozważ skorzystanie z gotowego wzoru.

  165
  Archiwum / Przydatne narzędzia dla Liska
  « : 2 lat temu »
   Poniżej znajdziesz listę narzędzi, które mogą ci się przydać podczas twojej przygody z Liskiem.

   • lisk.support - angielsko-języczna strona z krótkimi poradnikami na temat liska
   • lisk.chat - czat traktujący na temat Liska. Dostępne są różne kanały (w tym językowe, np. polski, angielski lub ogólne, jak handel, sieć). Bardzo często wypowiadają się tam osoby bezpośrednio z zalogi Liska

  Strony: 1 ... 9 10 [11] 12