Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - becometa

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
61
Od dnia 11/06/2018 zostałem mianowany Polish Binance Angel - Polskim Aniołem Binance.
Razem z Piotrem służymy Polskiej społeczności pomocą.

Jeżeli Wy lub Wasi znajomi potrzebować będziecie pomocy, możecie napisać do mnie na PW tutaj na forum, na Wykopie, złapać mnie na telegramie (@becometa) lub dołączyć do oficjalnej polskiej grupy Binance na Telegramie - Binance Polish.

62
Archiwum / Crypterbot.com
« : rok temu »
@Fitchball wątek został przeniesiony do działu Strony i projekty.
Wybór działu Aktualności nie był najbardziej trafionym pomysłem.

63
 
 
For original article written in Polish click here.


>> Why TRX is being migrated and what it does it mean?
Token migration is directly related with the independence of the project from Ethereum infrastructure and protocol (strictly ERC20 standard) on which currently TRX is functioning. By moving to its own network and protocol, TRON is going to be full-fledged cryptocurrency (so called coin) and would leave token agnomen. Thus, TRON is going to join the party such projects like Bitcoin, Ethereum, Litecoin or Ripple - every and each of them have their own network, blockchain and protocol. That's not the end of the good news. By independing itself from Ethereum, TRON ecosystem will have a great opportunity to be used by dApps (decentralized applications) developers. What's more, based on the TRON protocol, other cryptocurrencies will also be available to be created - similarly as Tron was created on Ethereum network.

>> Will TRX trading during the token migration will be blocked/halted?
- Wedle zapewnień zespołu migracja nie będzie miała wpływu na handel TRONem na którejkolwiek z giełd.
Każda z giełd może jednak podejść do tego tematu indywidualnie lub mogą wystąpić niespodziewane problemy.

>> Do I have to transfer my TRX from current wallet (for ex. MEW - MyEthereumWallet) to an exchange?
It is highly recommended. By giving the crypto exchanges all the responsibility of migration of users TRX tokens, TRON Foundation intended to protect users and their TRX from situations where they could misinterpret the instructions, skip some steps or simply fall as a victims to the fraud.
IMPORTANT: After 25th of June token migration to the mainnet is going to be still available. Binance exchange stated that is going to make such functionality available to its users for life.

>> Does token migration costs me anything?
Migration in the time set by the TRON team, ie June 21-25, is free. Tokens are going to be exchanged in a rate 1 to 1 (1:1).
Binance hasn't stated whether the TRON migration process would cost anything starting from 26th June.

>> How exchange is going to migrate my tokens? Do I need to do something other than sending my tokens to an exchange?
Migration will be done in a way which is not observable for end user (token holder).
The only required step for every user interested in converting his/her tokens is... to send them to an exchange supporting migration. Technical details of the whole process for curious can be found here, on the TRON protocol repository on GitHub.

>> Will the price of migrated tokens be different from current one?
There is such a probability. The distribution of migration over the time time with the number of places where it will be carried carries a risks and in the same time opportunities that the price may fluctuate.
For example, it would be enough for one of the exchanges who earlier decides about the suspension of deposits, which will limit the number of tokens available in trade between users. This in turn will cause those who have successfully deposited tokens to try to sell them for more to those who want to buy them - and to make things worse each purchase reduces the number of tokens available.

>> List of exchanges that support TRON mainnet token migration
As of 16/06/2018 there are 35 of them.
BCD-KL-MOR-Z
BITKOP
Bibox
Binance
Bit-Z
Bitbns
Bithumb
BitTrex
Bitfinex
Bithumb
Bitopro
Bitpie
Bixin
Cobinhood
Cobo
CoinEGG
CoinTiger
Coindelta
Coinfalcon
Coinnest
Coinrail
Coinspot
Cryptopia
DragonEx
Gate.io
Huobi.Pro
Koinnex
Lbank
Liqui Exchange
Max
OEX
OKEX
OTCBTC
RightBTC
Upbit
TradeSatoshi
WazirX
Zebpay

64
.
<3 For full size english version of the image
click here.


>> Dlaczego TRX przechodzi migrację? Co to w praktyce oznacza i co daje?
Migracja związana jest z uniezależnieniem się projektu od infrastruktury i protokołu Ethereum (a dokładniej mówiąc standardu ERC20) na którym obecnie funkcjonuje kryptowaluta TRX. Dzięki przejściu na własną sieć i protokół TRON stanie się pełnoprawną kryptowalutą (tzw. coin) i porzuci przydomek tokenu. Tym samym dołączy do grona takich projektów jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Ripple - wszystkie z nich mają własną sieć i protokół.
Na tym lista się nie kończy. Dzięki usamodzielnieniu się protokół TRONu będzie mógł być wykorzystywany przez twórców dApps (zdecentralizowanych aplikacji) do tworzenia swoich własnych projektów. Co więcej, w oparciu o protokół TRON powstawać będą również inne kryptowaluty - analogicznie do oparcia TRX o protokół Ethereum.

>> Czy w trakcie migracji handel TRX na giełdach zostanie zablokowany?
- Wedle zapewnień zespołu migracja nie będzie miała wpływu na handel TRONem na którejkolwiek z giełd.
Każda z giełd może jednak podejść do tego tematu indywidualnie lub mogą wystąpić niespodziewane problemy.

>> Czy na czas migracji muszę przesłać swoje TRX z portfela (np. MEW - MyEthereumWallet) na giełdę?
- Jest to zalecane. Obarczenie giełd odpowiedzialnością za migrację ma zabezpieczyć użytkowników i posiadaczy TRX przed sytuacjami gdzie mogliby oni błędnie zinterpretować instrukcję, pominąć jakiś krok lub po prostu paść ofiarą oszustwa.
WAŻNE: Po 25 czerwca dalej będzie można zmigrować swoje tokeny do mainnetu. Jedna z giełd wymienionych niżej zapowiedziała, że dożywotnio udostępni taką funkcjonalność swoim użytkownikom. Na ten moment nie jest znana nazwa giełdy.

>> Czy migracja tokenów coś mnie kosztuje?
Migracja w założonym przez zespół TRONa czasie tj. 21-25 czerwca jest bezpłatna. Tokeny wymienione zostaną 1 do 1 (1:1).
Niewykluczone, że giełda, która udostępni funkcję migracji po wspomnianym terminie będzie pobierać za to prowizję. Z tego powodu najlepiej na czas migracji trzymać tokeny na giełdzie wspierającej migrację.

>> W jaki sposób giełda zmigruje moje tokeny? Czy muszę coś robić poza przesłaniem ich na giełdę?
Migracja odbywa się w niezauważalny dla użytkownika (posiadacza tokenów) sposób.
Bazując na doświadczeniach z przeszłości użytkownicy nie będą musieli wykonać żadnych kroków w celu zainicjowania migracji. Jedynym wymogiem dokonania się migracji tokenów jest... przesłanie ich na swój portfel na giełdzie obsługującej migrację.
Szczegóły (dla ciekawskich) całej procedury znajdują się w repozytorium protokołu TRON na Githubie.

>> Czy cena zmigrowanych tokenów będzie różnić się od aktualnej?
Istnieje takie prawdopodobieństwo. Rozłożenie migracji w czasie przy takiej ilości miejsc w których będzie ona dokonywana niesie za sobą ryzyko (lub szansę, zależy jak kto na to patrzy), że cena może ulegać fluktuacjom. Wystarczy, że jedna z giełd wcześniej zadecyduje o wstrzymaniu depozytów, co ograniczy ilość tokenów dostępnych w handlu między użytkownikami. To z kolei spowoduje, że ci, którym udało się zdeponować tokeny, mogą próbować drożej je sprzedać tym, którzy chcą je kupić - a każdy zakup zmniejsza liczbę dostępnych tokenów.

>> Które giełdy zajmą się migracją TRX swoich użytkowników ze standardu ERC20 do mainnetu TRONu?
Na dzień 16/06/2018 jest ich 36
BCD-KLOR-Z
BITKOP
Bibox
Binance
Bit-Z
Bitbns
Bithumb
BitTrex
Bitfinex
Bithumb
Bitopro
Bitpie
Bixin
Cobinhood
Cobo
CoinEGG
CoinTiger
Coindelta
Coinfalcon
Coinnest
Coinrail
Coinspot
Cryptopia
DragonEx
Gate.io
Huobi.Pro
Koinnex
Lbank
Liqui Exchange
Max
OEX
OKEX
OTCBTC
RightBTC
Upbit
TradeSatoshi
WazirX
Zebpay

65
o super, dzięki, fajnie że odpowiedziałeś, myślałem, ze jestem tu sam :) poprzeglądam w takim razie "Aktualności" i jak tylko pojawią się pytania z mojej strony to nie omieszkam ich zdać :)

Nie, nie jesteś hehe
Na ten moment jest więcej czytelników niż osób chętnych do pisania (sekcja newsów dobitnie to ukazuje), ale mam nadzieję to zmienić w najbliższym czasie :)

66
Archiwum / Ważne daty - TRON 2018
« : rok temu »
25/05/2018 - publiczne wydanie TronVM (Tron Virtual Machine)
31/05/2018 - uruchomienie Mainnetu
21-25/06/2018 - migracja tokenów TRX z blockchainu Ethereum (ERC20) do blockchainu TRON
26/06/2018 - generacja bloku Gensis
26/06/2018 - pierwsze wybory Super Reprezentantów (Super Representative elections)
07/2018 - publikacja informacji na temat dalszej współpracy TRON i BitTorrent (po przejęciu za 120 milionów Dolarów przez TRON Foundation)
07/2017 - publikacja informacji na temat tzw. coin burn

67
Hej,jestem nowy na forum i chciałbym sie dowiedzieć podstaw na temat róznych kryptowalut. Widze jednak ze jest tu bardzo mało infomacji, wiec moze ktos z forumowiczów bedzie umiał mi pomóc i podzieli się swoją wiedzą? Założyłem juz podobny temat w zakładce Litecoin i Ethereum. Dziekuje i pozdrawiam :)

Witaj,

jak sam zauważyłeś na forum nie ma zbyt dużo informacji jako, że nie podjęliśmy jeszcze jego reklamy. Większość zawartości tworzona jest prze zemnie lub przez innych członków załogi.
Na ten moment skupieni jesteśmy na sekcji "aktualności" w której publikowane są najważniejsze informacje z dziedzin kryptowalut i technologii blockchain.

@Bielunio Inne wątki, które pozakładałeś usunąłem, a ten przeniosłem do działu "dla początkujących". To najodpowiedniejsze miejsce na taki temat.

Określ dokładniej czego chciałbyś się dowiedzieć, a postaram się nakierować Cię na wartościowe źródła lub po prostu wytłumaczyć.

PS: Wiele elementów forum nie jest jeszcze wykończonych (nazwijmy to na tip top) niemniej jeżeli natrafisz na coś, co mocno rzuca się w oczy i powinno zostać zmienione/poprawione, to daj znać.

68
Dwa krótkie, aczkolwiek ważne komunikaty

Giełda BitBay.net przenosi swoją siedzibę na Maltę.
Abucoins.com rozpoczyna działalność likwidacyjną giełdy z dniem 01/06/2018

69
{alt}
KNF planuje kampanię przeciwko kryptowalutom, piramidom finansowym i inwestycjom na rynku forex.
Przekaz medialny: „Kim będziesz kiedy bańka pęknie”.


Szeroko zakrojona kampania ma na celu wypromowanie aplikacji KNF Alert oraz zwiększenie świadomości uczestników rynku finansowego, ostrzeżenie przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, piramidy finansowe i nienadzorowany rynek forex.

Planowany początek kampanii – czerwiec 2018 r.

Kryptowaluty po raz kolejny wymieniane są w bliskim sąsiedztwie piramid finansowych przez przedstawicieli Państwa.
Dopiero co opadł kurz po wspólnej akcji KNF i NBP z grudnia zeszłego roku pod tytułem „UwazajNaKryptowaluty.pl". Kampanii, która została wyśmiana przez internautów w Polsce i za granicą i doczekała się szybkiej odpowiedzi społeczności kryptowalut pt „UwazajNaWaluty.pl"). Dopiero co opadł kurz po zamieszaniu z publikacją komunikatu Ministerstwa Finansów na temat skutków podatkowych wynikających z obrotu kryptowalutami, który do dzisiaj nie doczekał się sprostowania, a które miało się pojawić "za kilka dni". Mija sześć miesięcy od pierwszej akcji i KNF znów próbuje swoich sił w celu obrzydzenia kryptowalut w naszym społeczeństwie.

Narzędzia promocji
Komisja Nadzoru Finansowego w szczegółach przetargu informuje, iż wykonawca, który podejmie się zlecenia zobowiązany będzie do przygotowania spotów filmowych i radiowych w telewizji i radio oraz przygotowania bannerów reklamowych na serwisy społecznościowe.
 • dwa 30 minutowe spoty w najpopularniejszym serwisie społecznościowym według Gemiusa - min. 30% budżetu
  • minimalny wymagany zasięg 6 000 000 wyświetleń.
 • dwa 30 minutowe spoty w najpopularniejszym serwisie wideo według Gemiusa - min. 20% budżetu
  • minimalny wymagany zasięg 2 000 000 wyświetleń.
 • emisja wybranych spotów w serwiach VoD z listy TOP 10 według Gemius – min. 10 proc. budżetu.
  • minimalny wymagany zasięg 200 000 wyświetleń.
Cytat
Wartość bez VAT: 500 000 PLN netto (615 000 PLN brutto)
Okres w dniach: 30
Grupa docelowa: osoby korzystające z szeroko rozumianych usług finansowych. Kobiety, mężczyźni, w wieku 25+.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia muszą zostać wykonane następujące zadania:
 • opracowanie media planu emisji materiałów Zamawiającego, o których mowa w pkt VI Załącznika nr 1 do Umowy w serwisach społecznościowych
 • opracowanie media planu (...) na platformie wideo i VoD z uwzględnieniem odpowiednich grup odbiorców,
 • opracowanie kalendarza emisji tych materiałów, estymacji kosztów dotarcia i liczby ich wyświetleń,
 • zaplanowanie i zakup miejsca i czasu w serwisach społecznościowych, na platformie wideo i VoD
 • monitorowanie i optymalizacja przebiegu kampanii oraz podsumowanie jej efektywności w postaci raportów.

KNF chce by zleceniem zajęli się wykonawcy posiadający minimum 3 letnie doświadczenie na rynku reklamy oraz którzy będą w stanie udokumentować przeprowadzone przez siebie kampanie reklamowe o wartości minimum 200 tys. PLN. Przetarg trwa 8 dni, od 10 do 18 maja, godz: 09:00.

Źródła: Money.pl - Duże pieniądze na ostrzeganie Polaków. Kryptowaluty i Forex na celowniku KNF, SpidersWeb.pl - Youtuberzy mieli obrzydzić nam kryptowaluty. NBP i KNF wydały na to sporo pieniędzy, knf.gov.pl - Zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej promującej aplikację KNF Alert oraz budującej świadomość istnienia ryzyk związanych z inwestowaniem w kryptowaluty, piramidy finansowe oraz działalność forex nienadzorowaną przez KNF

70
{alt}


Poniżej znajduje się ściana tekstu opisująca finał sprawy o której pisałem na Wykopie w dniu 26/03/2018- Jak Państwo olewa obywateli, czyli efekty prac zesp. ds. kryptowalut (ich brak)Zespół roboczy powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego do zbadania m.in kwestii kryptowalut (więcej o tym pisałem tutaj), po drobnych utarczkach słownych i zatajaniu informacji na temat swojej działalności, a w ostateczności po interwencji Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska w końcu ujawnił swoje zamiary i szczegóły dotychczasowej działalności.

Krótkie streszczenie w formie kalendarium dla osób czytających po raz pierwszy
19/01/2018 - Powołanie zespołu ds. zbadania i analizy istotnych zagrożeń bezpieczeństwa oraz interesów konsumentów i Państwa w sferze gospodarczej i finansowej przez Premiera Mateusza Morawieckiego (brak publicznego oświadczenia).
24/01/2018 - Davos, Premier Mateusz Morawiecki udziela wywiadu Bloombergowi i mówi o konieczności zbadania i uregulowania rynku kryptowalut
25/01/2018 - Davos, Premier Mateusz Morawiecki udziela wywiadu RMF FM i mówi o powołanym przez niego zespole ds. zbadania kwestii kryptowalut. Jednocześnie zastrzega, iż za miesiąc pojawią się pierwsze rezultaty działań zespołu.
25/02/2018 - Termin ujawnienia pierwszych rezultatów działań zespołu mija.
01/03/2018 - Wysyłam zapytanie do Centrum Informacyjnego Rządu o powód opóźnienia oraz zapytanie o dokładny skład powołanego zespołu i rezultaty jego działań.
08/03/2018 - Ponawiam wcześniej wysłaną wiadomość do Kancelarii Premiera RP oraz do Biuletynu Informacji Publicznej KPRM.
09/03/2018 - Posłowie Jacek Wilk, Michał Jaros oraz Jakub Kulesza zwołują Parlamentarny Zespół ds. kryptowalut
22/03/2018 - Przedstawiciel BIP w Kancelarii Premiera (pani Agnieszka Kowalska) odpowiada, iż w sprawie zespołu powołanego przez Premiera Morawieckiego mam zgłosić się do UOKiK. To też uczyniłem tego samego dnia.
26/03/2018 - Rzecznik Prasowy UOKiK (pani Małgorzata Cieloch) informuje mnie, że działalność zespołu oraz wyniki jego prac mają niejawny charakter. Tego samego dnia wieczorem publikuję informację na Wykopie o tej sprawie - „Jak Państwo olewa obywateli, czyli efekty prac zesp. ds. kryptowalut (ich brak)". Znalezisko trafia na stronę główną.
27/03/2018 - Zgodnie z propozycją osób komentujących znalezisko, zgłaszam się o pomoc do Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska z uwagi na zatajanie przez UOKiK oraz KPRM informacji na temat działań w/w zespołu (co nie powinno mieć miejsca).
05/04/2018 - Watchdog Polska sugeruje powołanie się na konkretne zapisy w ustawach w korespondencji z UOKiK oraz w przypadku braku uzyskania informacji skierowanie skargi do WSA na bezczynność Urzędu.
06/04/2018 - Po raz ostatni nawiązuję kontakt z Rzecznikiem UOKiK w której wskazuje argumenty przedstawione przez Watchdog Polska oraz zastrzegam, iż w przypadku nie spełnienia żądań, bez zwłoki złożę skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność Urzędu.
09/04/2018 godz 15.00 - Rzecznik UOKiK przesyła szczegółowe odpowiedzi na zadane prze zemnie pytania.
09/04/2018 godz 16:17 - Ministerstwo Finansów publikuje informacje na Twitterze o następującej treści:Kilka zdań ode mnie w tej sprawie
W pierwszej kolejności chciałbym podziękować Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, która zaangażowała się w sprawę, udzieliła szybkiej konsultacji i pomogła uzyskać jakąkolwiek odpowiedź od Urzędu w interesującej mnie i wielu entuzjastów kryptowalut sprawie.

Druga sprawa: treść oświadczenia wysłanego przez Rzecznika UOKiK publikuję dopiero teraz, za co mogę jedynie przeprosić. Odpowiedź uzyskałem już 9 kwietnia. Prywatnie jednak zaangażowany byłem w kilka przedsięwzięć, które dosyć mocno ograniczyły mój czas przeznaczony m.in dla Kryptowaluty.org.pl, a których efekty zaczynają ukazywać się w świetle dziennym właśnie teraz.

{alt}

Jednym z takich projektów jest inicjatywa powołania Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w skrócie IGBiNT. Na dzień dzisiejszy odbyły się już dwa spotkania Komitetu Założycielskiego, których byłem jednym ze współorganizatorów. Jestem również jedną z kilku osób, które podjęły się urzeczywistnienia idei utworzenia reprezentacji takich grup jak: Giełdy, kantory i kopalnie kryptowalut, Software House'y, Deweloperzy, Influencerzy, Traderzy, Biura Rachunkowe, Kancelerie Prawne i szeroko pojęte Nowe Technologie.  Pomysł powołania takiego "partnera do rozmów z rządzącymi" pojawił się w lutym br. Więcej na ten temat znajduje się na forum.bitcoin.pl (#1 #2 - dla osób odpowiednimi uprawnieniami, #3 #4).

Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich przedsiębiorców obracających się w w/w branżach do zapoznania się ze stroną, ewentualnego kontaktu w razie wystąpienia pytań i złożenia deklaracji członkostwa w Izbie.

O co zapytałem CIR, KPRM i w końcu UOKiK, który koordynuje działania zlecone mu przez Premiera Mateusza Morawieckiego?
Cytat
1.     Czy w/w zespół odbył jakiekolwiek spotkania z których został sporządzony protokół lub zarejestrowany został ich przebieg w formie nagrania audio lub obrazu wideo, tak aby móc się z nim(i) bliżej zapoznać?
2.     Jaka jest robocza nazwa zespołu? W wypowiedziach Premiera pojawiały się dwie nazwy: zespół ds. niebezpiecznych instrumentów finansowych oraz zespół ds. piramid finansowych. Która z nich obowiązuje?
3.     Czy w/w zespół planuje opublikowanie rezultatów ze swoich spotkań do wiadomości publicznej w przystępny dla potencjalnie zainteresowanych osób sposób? Tym samym czy rezultaty działania zespołu będą w ogóle upublicznione?
4.     Czy oprócz wymienionych w wywiadzie członków zespołu, tj. Prezesa KNF, ministra, koordynatora służb specjalnych, Prokuratora Krajowego, Ministra Spraw Wewnętrznych, w obradach zespołu uczestniczył ktoś jeszcze?
5.     Czy Premier planuje powołanie innych zespołów, których zadaniem byłoby wypracowanie rekomendacji lub bliższe zbadanie tematu kryptowalut?

Co przekonało UOKiK do odtajnienia informacji?
Powołanie się na odpowiednie paragrafy w ustawach oraz poinformowanie o ewentualnym skierowaniu skargi do WSA na bezczynność Urzędu w przypadku braku ujawnienia żądanych informacji.
Cytat: Treść wiadomości wysłanej do Rzecznika UOKiK w dniu 06/04/2018
Szanowna Pani,
 
informacje o które pytam w punktach 1-4 są informacjami publicznymi.
Nie określili Państwo charakteru tych informacji, a na gruncie art. 5 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 winna być wydana decyzja odmowna udostępnienia informacji publicznej jeżeli rzeczone informacje wyłączone są z jawności ze względu na ochronę informacji niejawnych.
W jaki sposób ujawnienie tych informacji mogłoby wpłynąć m.in. na bezpieczeństwo kraju i jego interesy ekonomiczne?
Z punktu widzenia niejasnej sytuacji prawnej kryptowalut w Polsce informacje te są pożądane przez osoby prowadzące biznes oparty o nie/chcące legalnie korzystać z kryptowalut i się z nich rozliczać.
 
Wobec powyższego wnoszę raz jeszcze o udzielenie odpowiedzi na pytania o numerach od 1 do 4.
W przypadku uzyskania odpowiedzi odmownej dot. udzielenie informacji w w/w zakresie, zmuszony będę skierować skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na Państwa bezczynność.

Treść odpowiedzi przesłanej przez Panią Małgorzatę Cieloch - Zastępcę Dyrektora w Biurze Prezesa, Rzecznika prasowego w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)
Cytat
Szanowny Panie,

w związku z pytaniami dotyczącymi prac grupy roboczej ds. analizy istotnych zagrożeń bezpieczeństwa oraz interesów konsumentów i państwa w sferze gospodarczej i finansowej. Przesyłam kilka zdań, które przygotowaliśmy dla mediów właśnie o pracach, rekomendacjach i efektach działań grupy pod naszym kierownictwem.

Informacja na temat prac zespołu:
Grupę roboczą powołał 19 stycznia Premier Mateusz Morawiecki. Powodem były sygnały napływające od inwestorów indywidualnych i instytucji chroniących ich, dotyczące wykorzystywania szeroko rozumianego rynku finansowego do nieuczciwej i nielegalnej działalności. Zagrożenia mogą występować w sferach: podatkowej, korupcyjnej, prania brudnych pieniędzy oraz  ochrony konsumentów.

Obszarami, nad którymi grupa pracowała, były: piramidy finansowe, inwestycje alternatywne, rynek forex, fundusze inwestycyjne zamknięte, obligacje korporacyjne, crowdfunding oraz działalność wirtualnych kantorów nieobjętych nadzorem, kryptowaluty.

Do tej pory odbyło się 5 spotkań, w których uczestniczyło 10 instytucji.  Prace grupy nie były rejestrowane, miały charakter roboczy. Koordynatorem był Prezes UOKiK, w jej pracach uczestniczyli przedstawiciele:

 • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW),
 • Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA),
 • Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP),
 • Głównego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF),
 • Komisji Nadzoru Finansowego (KNF),
 • Ministerstwa Finansów (MF),
 • Narodowego Banku Polskiego (NBP),
 • Prokuratury Krajowej (PK),
 • Komendy Głównej Policji (KGP).
Ponadto na członkowie grupy trzykrotnie spotkali się na z Premierem prezentując stan prac. Ostatnie spotkanie w KPRM odbyło się 27 marca, na którym przyjęte zostały rekomendacje wypracowane przez grupę roboczą oraz harmonogram ich wdrożenia.

Propozycje zmian:
Grupa robocza rekomenduje wzmocnienie organów państwa w sferze organizacyjnej, współpracy i wymiany informacji o bieżących zagrożeniach. Służyć temu ma zestaw 21 rekomendacji, które są punktem wyjścia do dalszych działań. Rekomendanajważniejsze z nich to:

 • Powołanie międzyresortowego zespołu koordynacji instytucji i służb w zakresie przeciwdziałania nieprawidłowościom i przestępstwom na szeroko rozumianym rynku finansowymi i zwalczania ich. Sformalizowanie zespołu ułatwi współpracę organom. Celem ma być optymalne wykorzystanie informacji  o ryzykach, nieprawidłowościach i przestępstwach na rynku finansowym.  Zespół nie będzie przejmował kompetencji z poszczególnych instytucji odpowiedzialnych za realizację ustawowych zadań. (Minister koordynator ma powołać w ramach jednej ze swoich służb odpowiednią komórkę organizacyjną, do której zostaną oddelegowani przedstawiciele innych służb i instytucji).
 • Przygotowanie zmian prawnych, które zwiększą bezpieczeństwo konsumentów oraz transparentność rynku inwestycji alternatywnych. Zmiany legislacyjne i propozycje mają pojawić się do końca roku m.in. w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym, o obrocie instrumentami finansowymi, w ustawie o obligacjach, itp.
 • Ograniczenie barier prawnych i wzmocnienie współpracy międzynarodowej. Maksymalne wykorzystanie dostępnych kanałów współpracy międzynarodowej poprzez zwiększenie aktywności polskich organów w tych organizacjach i sieciach.
 • Polityka edukacyjno-informacyjna, m.in. wprowadzenie obowiązku bezpłatnej publikacji w mediach komunikatów i ostrzeżeń przygotowanych przez organy nadzoru.
Działania w ciągu najbliższych kilku tygodni/miesięcy:

Przygotowanie szczegółowych rekomendacji przez odpowiednie służby, opracowanie propozycji legislacyjnych oraz przeprowadzenie akcji edukacyjnej. Zespół opracował szczegółowy harmonogram realizacji przyjętych rekomendacji. Odpowiedzialność za wdrożenie poszczególnych rekomendacji została przypisana do określonych instytucji i to na nich spoczywa teraz odpowiedzialność przed Prezesem Rady Ministrów.

Słowem zakończenia
To, czy odpowiedź przesłana przez Rzecznik UOKiK jest wystarczająca do oceny pozostawiam Wam.
Sam nie znajdę w obecnej sytuacji więcej czasu na dalsze przepychanki i wymuszanie ujawnienia kolejnych faktów.
Jeżeli ktoś z czytających czuje się na siłach aby dalej wyciągać informacje od UOKiK, który przewodzi całemu zespołowi ds. zbadania kwestii kryptowalut (i nie tylko), niech zgodnie z prośbą Pani Rzecznik wyśle kolejne zapytania za pośrednictwem formularza BIP na stronie UOKIKu. Możecie również powołać się na ten artykuł lub moją korespondencję z Panią Rzecznik ;)
Cytat
Jednocześnie informuję, że zgodnie z informacją na naszej stronie dotyczącą wniosków bip https://www.uokik.gov.pl/bip.php w przyszłości będę wdzięczna za kontakt pod wskazanym linkiem,

Z poważaniem

Małgorzata Cieloch
malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl
tel. 603 124 154
Zastępca Dyrektora w Biurze Prezesa
Rzecznik prasowy
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
www.uokik.gov.pl Artykuł opublikowany na Wykopie: Finał: Jak Państwo olewa obywateli, czyli efekty prac zesp. PMM. ds. Kryptowalut

71


Serdecznie zapraszamy na otwartą Imprezę Networkingową, która odbędzie się po spotkaniu powstającej Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

 >> >> 10-05-2018 godz. 20:30

Wstęp jest bezpłatny, a w wydarzeniu możne uczestniczyć każdy, kto wspiera inicjatywę zawiązania się IGBiNT.
Użytkownicy forum.bitcoin.pl są tym bardziej mile widziani z racji tego, iż to tutaj Izba pojawiła się po raz pierwszy w formie konceptu, a użytkownicy forum stanowili i dalej stanowią jeden z motorów napędowych inicjatywy.

Czas na kuluarowej imprezie umilać będzie DJ Chill aka Góral, a dla osób posiadających nadmiar energii, do dyspozycji będzie 5 torów do rzucania siekierami w lokalu AxeNation.com.

Ktoś chętny porzucać siekierą do podatku PCC lub innych, wydrukowanych na kartce A4 obiektów niezgody?

Osoby pragnące zrelaksować się po spotkaniu będą mogły również skorzystać z usług barmańskich (płatność jedynie gotówką).
Wydarzenie potrwa do północy.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszają m.in:
- Robert Wojciechowski (Reprezentant Komitetu Zalozycielskiego IGBiNT)
- Łukasz Zgiep (Reprezentant Komitetu Zalozycielskiego IGBiNT, Zgiep.com)
- Rafał Kiełbus (Reprezentant Komitetu Zalozycielskiego IGBiNT, Polski Akcelerator Technologii Blockchain, moderator na forum.bitcoin.pl)
- Piotr Bień (Reprezentant Komitetu Zalozycielskiego IGBiNT, Binance Angel)
- Dawid Muszyński (FlyingAtom.com, BitHub.pl)
- Karol Stańczak (Komitet Zalozycielski IGBiNT, Kryptowaluty.org.pl)
- Piotr Ostrowski (Komitet Załozycielski IGBiNT)
- Szczepan Bentyn (Pracownia Nowych Technologii pnt24.pl)
- Rafał Zaorski (TradingJam.pl)
- Jakub Mościcki (TradingJam.pl)
- Janusz Kosowski (CVD.pl)
- Tobiasz Horodko (HODLER.tech)

 >> Jeżeli chcesz uczestniczyć w pierwszej, oficjalnej części spotkania Komitetu Założycielskiego,
złóż swoją deklarację członkostwa w Izbie pod tym adresem.

72
Giełda dodała długo wyczekiwaną przez wszystkich jej użytkowników funkcjonalność konwertowania tak zwanego „dust" na token BNB.
Czym jest i jak powstaje dust? - w przypadku dokonywania transakcji bez wykupionych tokenów BNB oraz włączonej opcji w profilu „Using BNB to pay for fees(50% discount)" prowizja za nie pobierana jest w kryptowalucie, której tyczyła się transakcja.

Gdzie znajduje się opcja zamiany „dust" na BNB?
Funds -> Balances -> Convert to BNB
lub pod tym adresem https://binance.com/userCenter/dust.html


73
Aktualizacja - ważna informacja dla wszystkich zarejestrowanych w okresie do 22 stycznia 2018 r.

Start giełdy przesuwał się kilkukrotnie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowych audytów bezpieczeństwa platformy tradingowej.
Przez blisko miesiąc giełda funkcjonowała w wersji Beta lub Demo. Dziś (tj 18/04/2018) w nocy pojawiła się w końcu informacja o oficjalnym starcie platformy, który nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.

Giełda rozsesłała na e-mail w/w odnośnik w który trzeba kliknąć aby nie stracić uzyskanego wcześniej bonusu $500, który przeznaczony będzie na pokrycie opłat transakcyjnych.  :!: Czas na to przeznaczony wynosi 48 godzin!

Jeżeli przypadkiem ta wiadomość wylądowała w Waszej skrzynce w folderze spam, to bez obaw możecie w link tam zawarty kliknąć.
Kieruje on pod następującą domenę
Cytat
http://mailstat.upcoin.com/go/ec/hash_weryfikujący_wasz_bonus

Z kolei jeżeli chciałbyś/chciałabyś się zarejestrować na UPCoin, możesz skorzystać z tego linku referencyjnego.


74
{alt}
Article was originally published in Polish at Bitcoin.pl | Ministerstwo Finansów zadaje cios użytkownikom kryptowalut. Podatek PCC od transakcji na giełdach, trudności z wykazaniem kosztów w DG. It was translated to English by becometa with a permission from original article author Bitmar.
Article review and language tweaks were made by Grzegorz G. (Greg)


Message to all Polish business owners:
Jeżeli macie działalność gospodarczą związaną z kryptowalutami/blockchainem zajrzyjcie tutaj: Izba Gospodarcza Blockchain/Kryptowalut - lista 100 przedsiębiorstw - zgłoszenia:
Udział w przedsięwzięciu zadeklarowali m.in: Anna Streżyńska (była Minister Cyfryzacji) ze swoim MC2 Solutions, prof. Krzysztof Piech, Bitcoin.pl, Bithub.pl, FlyingAtom.com, ZET-Tech.eu, InPay.pl i inni!
Polish Ministry of Finance deals a powerful blow to cryptocurrency users. PCC (1%) - tax on civil law transactions made on crypto exchanges, difficulties with proving costs in business economic activity (called Działalność Gospodarcza – DG).
 
On 04/04/2018 the Ministry of Finance published guidelines on how to settle taxes for cryptocurrencies. Those rules, guidelines are definitely not good for people turning cryptocurrencies equities on crypto exchanges.

Since the beginning 2018, cryptocurrency companies in Poland found their bank accounts agreements being terminated. Some crypto exchanges have been added to the KNF black list – famous list of public warnings which consist of entities suspected of committing a crime. A media campaign against cryptocurrencies including paid YouTubers has also begun. One week ago, the National Tax Administration (called Krajowa Administracja Skarbowa) demanded crypto exchanges and cantors to send detailed data about their clients trading cryptocurrencies. Unfortunately, it turns out that this is not the end of repression of the cryptocurrency industry in Poland.

New statement from the Ministry of Finance begins with the sentences:

"In an annual PIT (called Tax Returns in UK, Form 1040 in USA), one should also mention revenues from sales or exchange of cryptocurrencies such as bitcoin, litecoin or ether.
We need to indicate effects of turning the cryptocurrencies in income tax from individuals, from goods and services and also from civil law transactions.
The Act on Personal Income Tax says that income obtained on this type of economic action is a subject to taxation on general terms.”


To this very point everything is clear and obvious. We’re gaining/getting revenue from turning the cryptocurrency so we pay the tax. This is not a surprise.

Revenue sources
"Revenues from cryptorcurrency turnover may be qualified to the source of revenue from:
 • property rights
 • non-agricultural business, if the cryptocurrency is traded as part of an activity that meets certain conditions: it has a commercial character, it is carried out on by its own behalf by the taxpayer, in an organized and continuous manner (and there are no premises indicated in Article 5b paragraph 1 of the PIT Act).”
This is the key issue of the problem in Poland. The Ministry of Finance recognise Bitcoin and cryptocurrencies as property rights if they’re being traded by natural individuals, not businesses. The Ministry of Finance adopted the same assumption in 2013.

If we do it on a continuous and organised basis and it is a commercial one, we’re obliged to set up a business (mentioned earlier as ‘Działalność Gospodarcza’), rather than trading as an individual.

Income
"Cryptocurrency turnover generates income in case:
- sales of cryptocurrency (exchanging it for a traditional fiat currency, for example: złotówki (PLN), euro (EUR), US Dollar (USD)
- exchange of one cryptocurrency into another cryptocurrency, exchange for a goods or services. Exchanging cryptocurrency should be treated as form of it’s paid sale, analogically as exchanging any other property rights, like for example claims."

 
While the first point is beyond any doubt, the second one is quite controversial. Exchanging for example Bitcoin to Litecoin generates income and therefore tax. Such statements began to appear in individual tax interpretations reported to local tax offices. People who have been trading cryptocurrencies for years have probably not been aware of this fact.
 
„Income made from paid sale of cryptocurrency through sale or exchange agreement – is being qualified to the incomes made from property rights, which is being referred in art. 18 of the PIT Act – arises at the moment of receiving or placing at the disposal of the taxpayer money (traditional currency), another cryptocurrency, goods or services."
 
It is extremely important to determine the moment of obtaining the income. According to Ministry of Finance, it arises when the taxpayer receives or has available to his own disposal the money or the other cryptocurrency. So, if during the whole year you’ve been trading cryptocurrencies but haven’t withdrawn money from crypto-exchange you should pay tax anyway. The moment of tax obligation takes place not when you’re transferring money from the exchange to a bank account but the time of the transaction. Unfortunately, many people were not aware of it either.
 
In case of running a business (DG):
“an income made from business operations are all due amounts, even if they have not actually been received. At the same time, date of income arise is being defined at the day of property rights disposal - so the day when cryptocurrency was sold or exchanged - no later than the date of invoice or payment.”
 
{alt}
The cost of obtaining the revenues – entrepreneurs’ Armageddon
At the same time, it should be emphasized that in the case of cryptocurrency trading as a part of business operations, the tax accounting and recording for the incurred revenues and costs depend on the type of tax books kept and managed by the taxpayer (tax book of revenues and expenditures or accounting books).
It’s worth to note that the tax book of revenues and expenditures is a simplified and formalized form of recording economic events, which is why the taxpayer:
 
can make entries basing on a strictly defined documents such as for example. Invoices or bills. Because of this, documents in a form like for example. cryptocurrency exchange transaction list statement or bank statements with transaction history are not valid accounting documents. What is more is that within the meaning of the regulations, income and tax deductible costs documented only in this way can not be recorded in the tax book of revenues and expenses.”

 
According to the MF information(statement), if cryptocurrency trades was being done as a part of business with tax book of revenues and expenses (KPiR - Księga Przychodów i Rozchodów) [probably the majority of small businesses), the entrepreneur is not going to have the opportunity to deduct buying costs, because he is unable to document them in the form of bank transfers or an direct extract of transactions from the exchange.
 
The inability to record any revenue or expenditure in the tax revenue and expense ledger - because the taxpayer does not have the form required to document it - does not automatically mean that it can not be recognized as income and tax deductible under the PIT. Therefore, if the taxpayer otherwise documents reliably the occurrence of tax revenue or the tax expense, he should take this into account during the tax year in the current tax advance as well as in the annual income tax settlement."
 
Here comes the paradox, because if bank transactions statements and exchange transaction lists cannot become the main basis for deducting costs. There is no other reliable way to document costs, because stock exchanges do not give other options.
 
What does this mean practically if one might consider the position/statement of the Ministry of Finance?
For example. If entrepreneur in course of his business was trading with an amount of 10 000 PLN and made daily 10 buys and 10 sells for 10 000 PLN - 300 transactions monthly - and was not gaining any single penny from this trades, he is anyway obliged to pay approx. 500 000 PLN of tax because from 3 milllion PLN income (in terms of month) he is unable to deduct 3 million PLN costs. It’s worth to add that daytraders or transaction bots are already doing tens or hundreds of transactions each day. If they are doing it in course of their businesses then due taxes can be counted in millions of PLNs.
 
Thankfully natural persons are having easier situation and to properly record and document the costs of income, simply extract of transactions from crypto exchange is sufficient. Unfortunately, it is only easier and lighter in this respect, because by the purchase of cryptocurrencies in most cases they will have to pay PCC tax anyway.
   
The tax on civil law transactions (PCC tax) – Natural persons Armageddon
"Contract for the sale and conversion of cryptocurrencies, which is a property right, is subject to tax on civil law transactions (PCC). In the case of a sales contract, the obligation to pay this tax - in the amount of 1% of the market value of the acquired property right sold to the cryptocurrency - concerns the one side of transaction: buyer. In the exchange agreement(contract), the obligation to pay tax - in the amount of 1% of the market value of property law, from which a higher tax applies - concerns jointly the both parties of the transaction.
 
Actions excluded from PCC taxation are contract for the sale or exchange of cryptocurrencies subject to VAT - so far as this actions are subject to VAT, or if at least one of the parties to the transaction is exempt from VAT for performing such activity."


What does it practically mean? In terms of natural person, by buying cryptocurrencies comes PCC tax payment obligation unless we buy from a company that is a VAT payer or VAT exempt. But how can we determine it?
By buying cryptocurrencies on the crypto exchange we’re unfortunately unable to determine whether we’re buying from or selling to natural person or a company because our contractors are totally anonymous and invisible for us during the trading process. It all does lead to a question whether such explanation of our behaviour would be enough to not pay the tax and penalty for not meeting the tax obligation. If a situation where polish crypto exchanges might give transaction history of its users to the National Tax Administration (KAS - Krajowa Administracja Skarbowa) happen, KAS is going to know exactly who bought from who and when they should (but didn’t) pay PCC Tax. But users, tax payers wouldn’t know it....
 
The question remains whether such a translation is enough to not pay tax and penalties for non-compliance with the tax obligation.
PCC tax example clearly shows that treating cryptocurrencies as a as property rights is very it is very unfair and that the law does not keep being up-to-date with the realities of new technologies. 
 
For example, if someone does make several dozen or even several hundred transactions per month while every transaction on the exchange can consist of a couple of more smaller ones (selling 1BTC on exchange actually we can sell it to 10 person for 0.1 BTC each), it all can lead to a situation where we’re going to be obliged to fill many kilograms of PCC-3 forms. It's scary to think what to do if someone has a transaction bot running in the background. Tax Offices may be flooded with tons of "waste paper". Similarly, PCC tax amounts may exceed our income from the transaction.
 

All this also leads to a question whether we are also obliged to pay PCC tax when buying cryptocurrencies on the foreign exchange. As one interpretation says:
 
the contract of sale of property rights carried out abroad when the activity is performed is subject to tax on civil law transactions, if all this conditions are met: the buyer is a resident or registered party in the territory of the Republic of Poland and the civil-law act was carried out on the territory of the Republic of Poland.
 
If the property law is being acquired through online portals (Cryptocurrency exchanges) the location of the activity is determined by the article 70 § 2 Act of 23 April 1964 r. – Journal of Laws (Code of Civil Rights) (logbook 2017, pos. 459, with changes), according to which if the offer is being submitted electronically, the contract is considered to be concluded in the place of residence or at the current seat of the offeror at the time of conclusion of the contract.
 
As we can see, it’s not important whether we’re trading on local or foreign crypto exchange. In both cases we’re theoretically obliged to pay PCC tax anyway.
 
Trading one cryptocurrency into another is a very similiar case. One thing to note is when such event occurs, both transaction parties (buyer and seller) are obliged to pay 1% PCC tax from cryptocurrency value.
 
It is worth to note that MF statement or rather informational leaflet does not declares any laws and nothing has changed prior and before it’s publication. Therefore, it can not be said that we will not pay tax, because the law is not retroactive. The law on property rights has existed for many years before cryptocurrencies, but its clash with cryptocurrencies makes it difficult to interpret it, leaving many ambiguities and absurdities.
 
The next part of absurd – pay tax on your forked coins
In one of the individual tax interpretation we can find a statement that:
Income on the Applicant part will arise not only when the cryptocurrencies are sold or exchanged into traditional currency, but also when there is a change of one cryptocurrency to another cryptocurrency, or when it comes to branching (so-called hard-fork).
 
The interpretation also exposes the fact that the income will also be created when fork action happens on the cryptocurrency we’re holding. The problem is that there are lots of forks being created right now and we do not have to be aware of any of them or even interested in them. While in the case of sale or exchange of cryptocurrencies it is our conscious decision, then when fork happens we do not have influence on it. It’s also impossible to measure forked coins value in a moment when fork is happening.
 
Cryptocurrencies should become regulated as it already is in lots of countries across the globe. Definitely, they should not be treated as a property right. Treating them as such is highly harmful and even dangerous for citizens who use them. Unfortunately, we haven’t seen tries from the government to simplify tax settlements. Even the people issuing the interpretations are completely unaware of the specifics of the trading rules on cryptocurrency exchange and the general realities of the cryptocurrencies world.
 
At this stage overall cryptocurrencies situation in Poland looks very bad, but the case is being analyzed by lawyers and tax experts. Perhaps within the time, there will be a ground for questioning certain statements, issues and interpretations of the Ministry and tax offices. It may also be that MF might understand the nonsense and absurd of treating the cryptocurrencies as property law and will issue more lenient guidelines.This text is not, by means, a professional elaboration of legal situation. That kind of work might need more time to examine the legal aspects in detail.

75
{alt}
Kilka dni temu strona Electrum.com została przejęta (prawdopodobnie przez zakup za dużą kwotę) przez (prawdopodobnie) oszustów, którzy próbują wyłudzić instalację swojego oprogramowania podszywając się pod bardzo popularny portfel elektroniczny do Bitcoina - Electrum.

Od początku 2016 roku do marca bieżącego roku pod Electrum.com znajdował się niszowy blog o kryptowalutach.
Jedyna, oryginalna i prawdziwa strona na której możesz pobrać bezpieczny portfel Electrum to Electrum.org

Na Electrum.com znaleźć można informację o istnieniu specjalnej edycji w/w oprogramowania pod nazwą Electrum PRO - takowe nie istnieje. Oprogramowanie, które pobierzesz ze strony Electrum.com najprawdopodobniej wykradnie Twoje kryptowaluty!


Firma, która rzekomo stoi za ElectrumPRO, ElectrumPro B.V. nie istnieje w bazach danych żadnego kraju w Unii Europejskiej (B.V sugeruje Holandię). Informacje na temat deweloperów oprogramowania są fałszywe oraz nie przenoszą do żadnych z profili (wyświetlane jest tylko logo GitHub). Linki prowadzące do kluczy GPG również nie istnieją. Repozytorium ElectrumPRO na Githubie powstało tydzień temu. W podobnym czasie powstało konto właściciela.

Źródła: PSA: electrum.com bought by scammers to distribute alleged "Electrum Pro" coin stealing malware, Important! DO NOT use Electrum.com Site oraz Wayback Machine - Electrum.com

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12