Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Aktualizacja o informacje z postu Q&A opublikowanego na profilu Medium.com Pantosu (https://medium.com/pantos/pantos-technology-ico-q-a-update-5745cf21a003)

Pytanie: Kto będzie mógł otrzymać darmowe PAN w Airdropie?
Odpowiedź: Każdy użytkownik BitPandy. Faza Airdrop potrwa cztery tygodnie, niezależnie od tego, czy ICO zostanie wyprzedane (osiągnięty zostanie limit 400 000 000 PAN), czy nie. Czas trwania AirDropu: 21 marca - 18 kwietnia 2018

Pytanie: Jak wyglądać będzie dystrybucja tokenów w Airdropie?
Odpowiedź: Dostępne jest 10 tokenów PAN, które mogą być dystrybuowane do zarejestrowanych użytkowników BitPandy. Otrzymane tokeny wylądują na portfelu na BitPandzie

Pytanie: Kto będzie mógł wziąć udział w ICO?
Odpowiedź: Każdy użytkownik BitPandy. Nie ma konieczności przejścia weryfikacji tożasmości - KYC.

Pytanie: Czy jest limit maksymalnej ilości PAN, którą może kupić jeden użytkownik w ICO?
Odpowiedź: Nie.

Pytanie: Czy jest limit minimalnej ilości PAN, którą musi kupić jeden użytkownik w ICO aby wziąć w nim udział?
Odpowiedź: Nie.

Pytanie: Czy odbędzie się lub czy odbyła się przedsprzedaż? (pre-sale)
Odpwoeidź: Nie. Nie podoba nam organizowanie sprzedaży tokenów "za kurtyną". Nie ma białej listy, przedprzedaży i nie będzie ofert prywatnych. Staramy się robić wszystko tak przejrzyście i sprawiedliwe, jak to tylko możliwe. Te same zasady dla wszystkich. Kto pierwszy ten lepszy. Jak za dawnych czasów.

Pytanie: Czy Pantos oferuje program nagród/referencyjny?
Odpowiedź: Tak i tak. W przypadku nagród, tak jak zaznaczyliśmy w Vision Paperze, 90 mln PAN zarezerwowanych jest w funduszu Bounty (nagród). Potencjalnymi odbiorcami nagród mogą być zespoły programistów Blockchain, giełdy, osoby reklamujące pantos, dostawcy usług lub zwyczajnie użytkownicy końcowi. Ponadto, uczestnicząc w programie rekomendacji Pantos, użytkownicy otrzymają pięć procent wartości żetonów Pantos (PAN) zakupionych przez osoby przez nich zaproszone do rejestracji na giełdzie BitPanda (jej funkcjonalność).
2
W listopadzie oraz grudniu 2017 roku (#1, #2), wielu użytkowników Internetu informowało o tym, że PayPal dokonał blokady środków na ich kontach oraz wypowiedział im umowę świadczenia usług - bez żadnego ostrzeżenia.

W okresie styczeń-luty temat ucichł, więc zaniechaliśmy publikacji ostrzeżenia. Mimo wszystko 25/02/2018 napisaliśmy do działu obsługi klienta PayPal zapytanie o stosunek firmy do kwestii kryptowalut oraz obrotu nimi za pośrednictwem ich platformy.

1) Czy to prawda, że PayPal nie wspiera jakiejkolwiek inicjatywy związanej z kryptowalutami?
2) Czy zasilenie własnego rachunku np. na giełdzie kryptowalut z salda PayPal wiązać się będzie z nałożeniem przez Państwa blokady takiego konta (na maks. 180 dni)?
3) Czy aby móc korzystać z kryptowalut i PayPala jednocześnie konieczne jest zawnioskowanie o specjalny typ konta "currency dealer" lub "exchanger"?
4) Czy istnieje wskaźnik, który determinuje "aktywne" sprzedawanie/kupowanie jakiejkolwiek formy kryptowaluty za pośrednictwem PayPal?

Odpowiedź uzyskaliśmy następnego dnia i brzmi ona następująco:
Cytat: Odpowiedź przedstawiciela PayPal z działu obsługi klienta, Romana Dembka
firma PayPal nie posiada 'stanowiska' w kwestii kryptowalut czy ich obrotu jako takiego.

Jeśli dany podmiot czy firma posiada opcję PayPal jako opcję przyjmowania płatności, to można w serwisie takiej firmy z PayPal korzystać, jeśli nie posiada - PayPal jest tam niedostępny.

Jeśli zaś chodzi o potencjalne blokady konta PayPal to jest to złożony proces, na pewno nie związany z jednym odseparowanym czynnikiem (np 'użytkownik handluje kryptowalutami').

Oceny ryzyka jakie stosuje PayPal względem kont i działalności na nich są znacznie bardziej złożone.

Wszystko wydawałoby się jest ok. Tak? NIE! Jesteśmy w BŁĘDZIE!
Niestety, ale echa sytuacji z listopada i grudnia zdają się powracać. Tym razem jednak PayPal najpierw informuje swoich użytkowników (#1, #2, #3, #4), o tym, że nakrył ich na kupowaniu, sprzedawaniu lub obracaniu kryptowalutami przy użyciu ich platformy. Najwięcej zgłoszeń o otrzymaniu e-maili z podobną treścią pojawia się z dni 14-15-16/03/2018 (twitter/reddit).


Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej jeżeli dodamy do niej fakt, że współtwórca PayPala Peter Thiel zainwestował w Bitcoina już w 2012 roku. Smaczku sytuacji dodaje również jego wypowiedź z 15/03/2018 na spotkaniu Ekonomicznego Klubu Nowego Jorku, gdzie powiedział: „Wszelkie obiekcje, które ludzie mogą mieć do bitcoina, to te same obiekcje, które ludzie mogą mieć do złota."; „Bitcoin (dop. red.) jest jak sztabki złota w skarbcu, które nigdy się nie poruszają, i są swego rodzaju żywopłotem przeciwko całemu, rozpadającemu się światu." (#).
Zakręcimy sytuację jeszcze bardziej? 30 kwietnia 2016 roku PayPal złożył wniosek o patent na przyspieszenie transakcji w kryptowalutach.

Co mi grozi jeżeli nie zaprzestam korzystać z platformy PayPala do użytku kryptowalut?
Zgodnie z warunkami użytkowania platformy PayPal ma prawo zablokować środki na 180 dni w celu przeprowadzenia audytu, a jeżeli uzna to za stosowne, to po minięciu tego terminu może wydłużyć ten czas na kolejne 180 dni. Jeżeli PayPal dojdzie do wniosku, że naruszyliśmy jego warunki użytkowania wypowie nam umowę bez możliwości odwołania, jednak umożliwi wypłatę pieniędzy.

Gdzie stoi prawda w tej sytuacji? Zapewne tam gdzie leżą pieniądze.
Na ten moment jako załoga forum zalecamy zaprzestrzanie wykorzystywania PayPala do kupna lub sprzedaży kryptowalut, lub finansowania z jego salda Twoich kont na giełdach/kantorach kryptowalut lub płaceniu za dobra na stronach, które akceptują kryptowaluty jako jedną z form płatności. (kilka osób skarżyło się, że jedynie zakupiło przedmioty w sklepach akceptujących Bitcoiny, ale płaciło walutami fiat lub prowadzi sklep ale nie przyjmuje płatności w kryptowalutach a w samym PayPalu).
Źródła: https://themerkle.com/paypal-continues-crackdown-on-crypto-sellers-permanently-limits-accounts/, https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/acceptableuse-full, https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/useragreement-full oraz https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7zkzjz/go_fuck_yourself_paypal/
3
Week 6 // As intense as five weeks - 25 stycznia 2018
Tydzień 5 // Tak intensywny jak pięć tygodni :)

Czasami dni są tak wypełnione zajęciami od wtorku do wtorku i dzieje się tak wiele interesujących rzeczy, że wydaje się, że minęło co najmniej kilka tygodni. A minął tylko tydzień.
Co najważniejsze, wysłaliśmy pierwszą transzę 800 milionów UTN-P (więcej informacji poniżej)
Oto podsumowanie dla tych, którzy nie lubią długich ścian tekstu, ale chcieliby wiedzieć, jak wygląda typowy tydzień dyrektora generalnego :)

Wtorek // Penang, Malezja
Poranek —  spotkania w Penang w Malezji z przedstawicielami świata kryptografii i programistami giełdowymi.
Popołudnie —  udział w tak zwanym CryptoCruise połączony z negocjacjami z giełdami, inwestorami, oraz twórcami rozwiązań blockchainowych.
Wieczór — krypto networking skrapiany alkoholem na spotkaniu organizowanym przez lokalny rząd

https://coinsbank.com/cruise-asia

Środa // Phuket, Tajlandia
Poranek  — Konferencja w Phuket, nasz doradca John McAfee mówi o dobrych projektach, które przetrwają, i lepszym jutrze dla Bitcoina pomimo tysięcy złych kryptowalut. HODL!
Popołudnie  — wejście na żywo na wizję z plaży Phuket aby skomentować mocno malejącą w tym momencie cenę Bitcoina - wywiad dla Rosyjskiego kanału NTV  (zaufaj mi, to zwykły zbieg okoliczności, nie ma nic wspólnego z CryptoCruise).

Evening — negotiations with cryptolawyers, nailing down the deal with a key strategic consultancy in the Middle East. Prepared a presentation on the feasibility of CryptoOil/CryptoBarrel solution based on Universa Blockchain.

Evening — alcohol-powered crypto networking with the CEOs of the largest cryptocompanies — but what happens in CryptoCruise stays in CryptoCruise.


Jorg Molt (Satoshi School)
Thursday // The ocean
Morning — a light crypto-hangover. 😃 Finally able to walk around the ship and take a look.

Afternoon — A conference onboard the ship. Discussing Universa Blockchain integration with production companies from Malaysia, Macau, China.

Evening — Planning attendance of the World Economic Forum in Davos, ordering creative ideas, scheduling meetings with the Forum attendees. Spent half the night building cryptoworld domination plans with the cryptopeople.


Rising a glass with our advisor John McAfee
Friday // Singapore
Morning — woke up to see крипта.рф(crypto in cyrillic) domain is ours to keep (yesterday’s world domination exercise must have been a good one). Missed the flight to Bangkok by 10 minutes due to border control, changed the tickets, took a two-hour snooze at the Singapore airport hotel, then flew through Abu-Dhabi.

Afternoon-Evening-Night — flight to Moscow.

Saturday
Morning — a meeting with the President of a major logistics company in Moscow City, discussing the transition of supply chains to the blockchain. Achieved a basic understanding of the possible cooperation, regardless of my sleepless night.

Afternoon — interviewed at the office by our country’s main TV channel. See me this Sunday in Vechernee Vremya program.

Evening — flight to Vilnius.

Sunday
- Day off 😃

Monday // Vilnius
Morning — planning meetings in Davos

Afternoon — working in Vilnius office, first attempt to send 800M UTNP tokens.

Evening-night — futile attempts to get an Ethereum node synced in order to send out the tokens. 😃


Tuesday // Davos, Switzerland
Night-morning — flight to Bergamo and a ride to Davos, Switzerland

Afternoon — working at Davos:

- RT: https://www.rt.com/business/416826-ntional-cryptocurrencies-challenge-bitcoin/

- EY: signed an agreement with Ernst&Young on joint implementation of blockchain solutions in the corporation and in the public sector https://www.facebook.com/EYRussia/posts/10156040263874860?pnref=story

- RT America: an all-round interview about Universa Blockchain and our advantages

- NTV: a comment on blockchain in a live show http://m.ntv.ru/novosti/1974382/

- Sputnik Radio: an interview on the blockchain and Davos https://sputniknews.com/analysis/201801231061007799-bitcoin-digital-gold-continue-grow/

- RBC-TV: a big interview on blockchain and the advantages of Universa Blockchain http://tv.rbc.ru/archive/chez/5a676eae9a7947554454a766

- a presentation at the Forum together with minister Nikiforov and VEB CEO Gorkov http://scantv.ru/play_2316_ru.php

- Time Inc — a one-hour interview on Russia’s blockchain strategy

- Astro Awani Malaysia: Recorded a one-hour program on the Fastest Blockchain & Blockchain Man

Night — transfer to Zurich, attempt 2 to send UTN tokens


Blockchain as next Technological Wave
This is just one week’s worth of results from a single CEO. And it doesn’t include the detail, which is often way more exciting than a simple line like “tried to send tokens”, or “ride to Davos” — these may mean impassable snowy roads with cars stuck for hours, train service interrupted due to avalanches, when you just have to be at the conference by all means. 😃 And you also have to send the tokens by all means, so some of our team had to stay up for 72 hours in a row to make sure you get your tokens. By the way, these have just been sent to your Ethereum wallets.

Universa.Technology in brief
Our CTO’s notebook crashed on Wednesday. It’s like a hurricane that destroyed the capital and uprooted trees throughout half the country. But we keep on working 😃

Universa.Node

The new, optimized system to compute the value and advance payments under complex Universa smart contracts is about 90% complete. This required developing and implementing an entirely new node interaction protocol for parallel processing of payments and paid transactions. That’s a very challenging task, and we are currently writing stress testing procedures; the system does operate properly under normal load.

Mobile clients

Tons of bugs have been fixed, reached closed beta testing phase, in the next iteration (2 weeks) the apps will be released to external beta testers on both platforms (iOS + Android).

UTN-P Distribution

The first 800M tokens will be sent out today under a smart contract we prepared under the discerning eyes of our security advisors. The audit shows that our smart contract is protected against most known vulnerabilities. At their request, we have particularly enabled protection against using transferFrom, approve, allowance methods, which allow third-party contracts to manage your tokens (even though the token owner’s permission is still needed for that). We welcome decentralized exchanges and we will be happy when they are able to operate Universa smart contracts and exchange UTN tokens in a decentralized manner. For your safety and the security of your tokens, we have disabled these functions in the UTN-P contract for now, so nobody but the token owner can use it or transfer it.

About EtherDelta — https://news.bitcoin.com/one-week-etherdelta-hack-funds-still-stolen/

P.S. Hopefully I can take a breather this week and have some quiet time, doing the routine work.
4
Artykuł oryginalnie w języku angielskim znajduje się pod tym adresem: https://medium.com/binanceexchange/binance-dexathon-845dc0cbfffe
Tekst widoczny poniżej jest jego tłumaczeniem na język polski.Binance Dexathon
Konkurs kodowania(programowania) zdecentralizowanej giełdy


Informacje ogólne - przegląd
W aktualnym stanie zdecentralizowane giełdy są wysoce nieefektywne i trudne w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. W rezultacie przez to generalnie mają zmniejszoną płynność. Kryptowaluty ewoluują w szybkim tempie i musimy upewnić się, że technologia blockchain będzie w stanie za nimi nadążyć.

Dexathon - jest to inicjatywa typu "all-hand-on-deck" ( wszystkie ręce na pokład), łącząca najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w Binance i najlepsze osoby ze społeczności, aby po raz kolejny wesprzeć otoczenie technologią blockchain.
Poza naszymi wewnętrznymi zespołami, które pracują nad implementacją dex (zdecentralizowanej giełdy kryptowalut), kontynuujemy nasze podejście oparte na społeczności i ściśle współpracujemy z naszą społecznością, aby zbudować blockchain następnej generacji.

W celu osiągnięcia tego celu, Binance stanie się gospodarzem konkursu, którego wynikiem będzie połączenie i wchłonięcie najlepszych rozwiązań technologicznych, zespołu lub zespołów w ideę Binance Chain (własnej sieci blockchain).
Nagrodą w konkursie jest całkowita pula nagród o wartości $1 000 000 wypłacaną w formie tokenów BNB.
Jak dla Ciebie brzmi wygranie nagrody o wartości miliona dolarów, a następnie dołączanie do zespołu Binance?

Niniejszy dokument (a raczej post) prezcyzuje nasze wysokie wymagania jak również i wskazuje na nasze wyobrażenie tego, jak zaprojektowany ma i powinien być Binance Chain.

Cel projektu
Celem tego projektu jest pozyskanie prototypów zdecentralizowanej giełdy w której nacisk kładziony jest na szybkość i pojemność, a dokładniej mówiąc, stworzenie zdecentralizowanego blockchainu o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości.
Prototyp dex (zdecentralizowanej giełdy) powinien zawierać następujące funkcjonalności:

 • Wysyłanie i odbieranie kryptowalut nadrzędnych (BTC, ETC, LTC itp.)
 • Tworzenie nowych tokenów
 • Wysyłanie, otrzymywanie, zamrażanie i palenie tokenów
 • Możliwość uhandlowania jednego tokenu za drugi token (w ramach jednego łańcucha)
Funkcjonalność bonusowa:
 • Nadrzędny łańcuch ICO
W celu uzyskania należytej wydajności zalecamy wzięcie następujących kwestii pod rozwagę:
Wbudowanie wszystkich powyższych funkcji natywnie do blockchainu
Brak wsparcia dla smart kontraktów, wirtualnych maszyn lub języków określanych "kompletnością Turinga"
Jeżeli staniesz w sytuacji w której wymagany jest kompromis, zawsze stawiaj szybkość projektu i prostotę jego funkcjonowania ponad niesamowite i fantazyjne funkcje.

Górnictwo & konsensus
Blockchain w którym wszystkie nadrzędne kryptowaluty są pre-minowane (brak oficjalnie przyjętego tłumaczenia - ew. wstępnie wydobywane), nie będzie kopania/górnictwa (wszystkie monety BNB zostaną przekonwertowane z tokenów BNB w standardzie ERC20, które istnieją już dzisiaj). Pozostawiamy wolną rękę w sprawie użycia konkretnego algorytmu konsensusu; wydajność jest kluczowa.

Podstawy
Podstawowe funkcje, takie jak generowanie bloku i wysyłanie / odbieranie nadrzędnych kryptowalut, powinny być oczywiście uwzględnione w projekcie. Dopuszczone jest używanie wykresów zamiast łańcuchów, zakładając, że będą one działać niezawodnie niezawodnie.

Tworzenie Tokenów
Wymagana jest natywna obsługa generacji nowych tokenów. Oznacza to, że użytkownicy powinni mieć możliwość tworzenia nowych tokenów po prostu określając parametry tokenu, takie jak symbol, całkowita podaż, miejsca dziesiętne po przecinku itp, bez konieczności pisania smart kontraktów. Utworzenie nowego tokenu kosztować będzie określoną opłatę, którą będzie można opłacić w kryptowalucie nadrzędnej w blockchainie.

Tokeny mogą mieć prostą strukturę; z góry ustalona ilość, wszystkie wstępnie wydobyte, itp. Ponownie, jeżeli zaistnieje potrzeba pójścia na kompromis pomiędzy zaawansowanymi funkcjami a szybkością i prostotą, te drugie wygrywają.

Zlecenia i transakcje
Użytkownicy powinni mieć możliwość wysyłania zleceń i handlowania jedynym tokenem za drugi bezpośrednio w blockchainie. Zlecenia te powinny być natywnie obsługiwane przez blockchain, a nie przez smart kontrakty. Zlecenia typu Limit GTC również muszą być obsługiwane. Dodatkowe punkty mogą zostać przez nas przyznane za zlecenia typu limit FOK oraz IOC, market lub inne zaawansowane typy zleceń. Ważne, jest, że szybkość działania zleceń jest ważniejsza od ilości typów zleceń.

Każde zlecenie powinno zawierać:
 • Symbol (parę)
 • Stronę pary
 • Cenę
 • Ilość
 • Czas wygaśnięcia (w blokach)
 • Właściciela (inicjującego zlecenie)
Handel odbywa się poprzez wysyłanie zleceń do sieci. Jako, że zasoby sieciowe są wymagane aby przeprocesować każde zlecenie, należeć się będzie opłata(prowizja). Wysokość opłaty za zlecenie będzie automatycznie ustalana w zależności od tego jak bardzo obciążona jest sieć - podobnie jak ma to miejsce w przypadku opłat za transfer w innych sieciach blockchain. Prowizje mają być naliczane w momencie kiedy zlecenie jest wysyłane do sieci.
Zlecenia mogą być anulowane przed ich wypełnieniem. Każde anulowanie oznacza nową wiadomość wysłaną do sieci, tym samym generuje kolejną opłatę sieciową.
Jeżeli jakiekolwiek zlecenie pasuje do innego, handel pomiędzy nimi obydwa się. Handel to po prostu jedno zdarzenie z dwoma transferami tokenów w sieci. Ponownie obowiązywać mają opłaty za przelewy sieciowe.
Obrót (zrealizowanie się zlecenia) powinien również zakończyć się zapisem w raporcie wykonawczym.
Zalecamy wykonanie struktury raportu w nawiązaniu do standardowego protokołu FIX 4.4 lub wyższego.

Silnik/mechanizm dopasowujący zlecenia
W swoim projekcie możesz swobodnie używać silników dopasowujących łańcuchy on-chain lub łańcuchy off-chain.
Głównym czynnikiem do rozważenia, znów, powinna być wydajność.

Węzły
Każdy węzeł w blockchainie ma umieć poradzić sobie z:
 • Wysyłaniem nadrzędnej kryptowaluty
 • Wydawaniem tokenów
 • Wysyłaniem i odbieraniem tokenów
 • Stawianiem zleceń i obsługiwaniem transakcji
 • Węzły w sieci zostaną wynagrodzone przez opłaty za transfer, zlecenie, handel i inne opłaty. Pod innymi opłatami mamy na myśli prowizje za tworzenie tokenów i potencjalnie ICO w późniejszym terminie.
Na poczet konkursu wystarczy aby węzły działały na jednym systemie operacyjnym, najlepiej Linuxie.

Portfel
Portfel jest interfejsem użytkownika w blockchainie. Na poczet dexathonu (konkursu), portfele z interfejsem GUI nie są wymagane. Interfejsy CLI (command line interface) spokojnie wystarczą.

ICO
Chociaż nie jest to wymagane, natywne wsparcie dla implementacja ICO z pewnością pomoże uzyskać dodatkowe punkty bonusowe.

Wykonanie
Generalnie wolelibyśmy zobaczyć implementacje, które zostały zbudowane od zera, niemniej dopuszczamy możliwość wykonania forku istniejącej już sieci blockchain i ulepszenie ich. Tutaj jednak ważne jest abyś upewnił/upewnili się (jako zespół) czy nie naruszacie żadnych praw autorskich lub ograniczeń licencyjnych wskazanych przez autora(ów) forkowanego rozwiązania.
Biorąc pod uwagę, że każda transakcja może wiązać się z wieloma zleceniami, prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć (lub zmienić) blockchainy, na takie które pozwalają tylko na jeden adres wejściowy i jeden adres wyjściowy. Bitcoinowy model "wiele do wielu" może być tu najlepiej dopasowany.

Nagroda
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zaoferujemy pulę nagród o wartości $1 000 000, wypłaconą w przeliczeniu na BNB.
Ponadto, zwycięski zespół (zespoły) może również być brany przez nas pod uwagę przy zatrudnianiu.

Harmonogram
Wszystkie zgłoszenia muszą zostać przesłane do 30 czerwca 2018 23:59 UTC.
Wszelkie zgłoszenia przesłane po tym terminie nie zakwalifikują się do konkursu.
Już teraz możesz złożyć wniosek, a w między czasie stale go aktualizować aż do ostatecznego terminu zamknięcia konkursu. Po upływie terminu składania wniosków Binance podejmie taką ilość czasu, jaką uznamy za rozsądną na sprawdzenie zgłoszeń.

Co zrobić aby się zgłosić do dexathonu
Konieczne jest zarejestrowanie się w konkursie.
Wyślij informacje widoczne poniżej na adres dexathon@binance.com:

 • Imię lub imiona
 • CV oraz adres(y) do profili na linkedin
 • Wielkość zespołu
 • Adres do repozytorium na Github (może być prywatne na czas konkursu)
Zespoły uniwersyteckie
Zachęcamy zespoły uniwersyteckie do udziału w naszym konkursie i oferujemy specjalną dotację w wysokości $10 000 na najbardziej wykwalifikowany zespół - nawet jeśli nie uda Wam się wygrać możecie uzyskać tę specjalną nagrodę..
Aby zgłosić swój uniwersytecki zespół, poprocie swojego ulubionego profesora z uniwersytetu o bezpośredni kontakt z nami pod adresem dexathon@binance.com.

Pytania
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami pod adresem dexathon@binance.com.
WAŻNE: Zanim zadasz szczegółowe pytania dotyczące konkursu musisz najpierw złożyć wniosek o udział w nim.

Informacja na sam koniec,
Binance zastrzega sobie wszelkie prawa do zmiany zasad konkursu w dowolnym momencie bez żadnego powiadomienia uczestników o tym.
5
Słownik pojęć / KYC (Know Your Customer)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez becometa 2 dni temu »
{alt}
Co oznacza KYC?
Poznaj swojego klienta (prodcedura identyfikacji osoby)

Z określeniem KYC spotykamy się na giełdach oraz kantorach kryptowalut. Krótko mówiąc jest to procedura identyfikacji klienta, polegająca na sprawdzeniu czy nie figuruje on jako osoba niewypłacalna, niebezpieczna, poszukiwana lub nie zgłosiła kradzieży tożsamości. KYC przeprowadzane jest w głównej mierze w celu ochrony podmiotów świadczących usługi obrotu kryptowalutami od działań przestępczych takich jak posługiwanie się czyjąś tożsamością lub dosłownie pranie brudnych pieniędzy.

Niektóre giełdy, np. Binance, wymagają przeprowadzenia procedury KYC dopiero w momencie, jeżeli zechcemy wypłacać z giełdy kryptowaluty o wartości (w przeliczeniu) większej niż 2 TC.
6
Week 5 // Malaysia, ERC20 & KYC - 17 stycznia 2018
Tydzień 5 // Malezja, ERC20 & KYC

Cześć wszystkim! Mamy 5 tydzień, Malezję i Davos, KYC, ERC20 UTN-P i kamień milowy :)

Tokeny ERC20 i oficjalny smart kontrakt UTN-P

Skończyliśmy projektowanie i audyt smart kontraktu za pośrednictwem którego odbędzie się dystrybucja tokenów oraz który będzie odpowiedzialny za cyrkulację tokenów UTN-P. Smart kontrakt zawiera funkcjonalność blokady czasowej (timelock) nałożoną na tokeny naszego zespołu oraz Fundacji. Jednocześnie zaprojektowaliśmy w nim funkcję spalania tokenów, potrzebną do ich nieodwracalnego zniszczenia. Smart kontrakt możesz przejrzeć pod tym odnośnikiem — https://etherscan.io/address/0x9e3319636e2126e3c0bc9e3134aec5e1508a46c7

Wydając kontrakt w tym tygodniu, rozpoczniemy dystrybucję tokenów UTN-P dla osób, które wybrały ich wypłatę na adresy kompatybilne z siecią Ethereum - ERC20. Myślę, że wielu z Was po tym odetchnie.

Wypłata i KYC
Co może być skomplikowanego we wpisywaniu liczby tokenów, adresu portfela Ethereum, ustawianiem hasła w celu otrzymania UTN i przejściem procedury KYC? Najbardziej oryginalne prośby tego tygodnia: “Zleciłem wypłatę na swój portfel ale zgubiłem do niego klucze", oraz “Zleciłem wypłatę na mój portfel ale nie pamiętam hasła do swojego konta e-mail". Te sytuacje pokazały nam, że poziom wsparcia jaki Wam oferujemy, nie już na tyle odpowiedni aby zapewnić Wam szybką pomoc każdemu w trudnej sytuacji. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się podpisać umowę o współpracę z serwisem UseResponse.com i zaczęliśmy przemianę naszego działu wsparcia, na profesjonalny system wsparcia klienta (CSS - Customer Support System). Dzięki temu możemy sprawdzić ile czasu zajmie nam rozwiązanie problemu od momentu stworzenia przez Was zgłoszenia oraz możemy przesyłać prośby z naszego czatu / skrzynki e-mail bezpośrednio do zespołu programistów i tym samym otrzymać odpowiedź.

Szwajcaria, Moskwa, Malezja
Podczas spotkań, które odbyliśmy z największymi i najważniejszymi Szwajcarskimi Bankami (UBS) oraz Julius Baer), rozmawialiśmy na temat możliwości jakie niesie za sobą szybka sieć blockchain dla sektora bankowego. Biorąc pod uwagę tradycyjny konserwatyzm typowy dla branży bankowej, już w marcu spodziewane są namacalne wyniki tych rozmów.

W Moskiewskim biurze Universy zorganizowaliśmy think tank i rozpoczęliśmy przygotowania do hackathonu na bardzo dużą skalę - UniversaHack2018 zaplanowanego na 12–18 marca w 11 miastach (Moskwa, Petersburg, Ufa, Ulijanowsk, Krasnodar, Kazań, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Tomsk, Władywosto oraz Mińsk). Oprócz hackathonu i wywiadów z deweloperami, zorganizowaliśmy się razem z Ministrem Komunikacji Federacji Rosyjskiej i Sashą Iwanowem (z projektu Waves) na udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, które odbędzie się 23 stycznia. Wygłoszę przemówienie na temat perspektyw wdrożenia technologii blockchain na świecie. Więcej informacji pod tym odnośnikiem.

Jeśli zdarzy ci się być w Davos 23 stycznia, napijmy się kawy po mojej przemowie.

W tym tygodniu miałem również okazję odbyć spotkanie w Malezji lokalną społecznością wspierającą Universa, gdzie postanowiliśmy zaoferować technologię blockchain lokalnym władzom i dużym bankom.
W lutym odbędzie się duży pokaz technologiczny i spróbujemy na nim uruchomić pierwszą wersję pilotażową projektu opartą na Universa w tym regionie.
W Malezji odbyłem również spotkanie z przedstawicielami firmy fintech, z którą będziemy współpracować w rozwoju Universa Exchange (giełdy Universa). W sumie nie marnowałem czasu w Penang.
Jeśli jesteś dzisiaj w Phuket, możesz znaleźć Arthura lub mnie w koszulce Universa na konferencji THAI Blockchain —  https://coinsbank.com/thai/

Nasz nowy artykuł na temat przyszłych możliwości zawodowych i blockchainu  —  https://www.glassdoor.com/blog/tech-related-career-opportunities/

Przejdźmy teraz do nowości dotyczących rozwoju produktów blockchain Universa

Universa Blockchain MainNet Development

Skończyliśmy projektowanie wyglądu oraz przygotowaliśmy nasze interfejsy systemowe do pracy z kontami w różnych kryptowalutaach: BTC, ETH, smart kontrakty Universy, smart kontrakty ERC20. Punktem kulminacyjnym architektury jest otwarty zestaw kont, który może działać spójnie z dowolnymi tokenami i walutami. Moduł przetwarza przypadki błędów w płatnościach przychodzących, np. otrzymanie nie pełnej kwoty transakcji, otrzymanie zbyt wielu tokenów, oraz zajmuje się mechanizmami rozwiązywania tego rodzaju problemów.

Zakończyliśmy procesowanie wyników identyfikacji KYC.

Nowa procedura częściowo równoczesnego weryfikowania płatności i przetwarzania transakcji została zoptymalizowana zgodnie z wynikami osiągniętymi w sieci Testnet, obecnie jest przez nas dalej rozwijana .

Projekt nowej aplikacji został zakończony: podzielenie na komponenty, architektura komunikacji, komponent UX-BP do usuwania blokad UX i tworzenie wysokiej jakości animowanego interfejsu, izolacja od wpływu osób trzecich z zewnątrz, wybór wygodnych mechanizmów (kotlin/ scala), automatyczny test kodu w konfiguracji podsystemu przeglądarki / DOM.

Zaczynamy przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne z programistami. Widzieliśmy się już z około 10 osami, ale nie mogliśmy znaleźć nikogo, kto ma dobrą znajomość SCALA i spełnia wymogi naszego CTO. Czy znasz programistów z tą wiedzą? Wyślij namiary na nich do nas - mamy ciasteczka!
7
UTN (UTN-P) / Tłumaczenie Weekly Updates - cotygodniowych aktualizacji stanu prac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez becometa 2 dni temu »
Week 4 // First month of work - 10 stycznia 2018
Tydzień 4 // Pierwszy miesiąc pracy

Cześć wszystkim!

Wypełniliście już formularz wypłaty tokenów?
- Wypełnijcie i wypłaćcie teraz  — https://check.universa.io // WAŻNE!!! KAŻDY MUSI TO ZROBIĆ!


Jesteś w posiadaniu więcej niż 1 mln tokenów?
- Musisz przebrnąć przez procedurę KYC  — https://check.universa.io. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to czym prędzej - to ważna procedura niemniej prosta i potrzeba ją wykonać jak najszybciej.

Dystrybucja tokenów (ERC20)
W końcu, pojawiła się wiadomość dla tej niecierpliwej części naszej społeczności, która mocno na nią czeka :). W ostatnim tygodniu poprosiłem Was o zawnioskowanie o wypłatę tokenów UTN lub UTN-P (patrz wyżej). Ponad 22 000 użytkowników już zadecydowało gdzie mają trafić ich tokeny. W tym tygodniu rozpoczniemy dystrybucję tokenów. Mam nadzieję, że ci z Was, którzy tak bardzo o to prosili przez ostatnie cztery tygodnie, będą zadowoleni :).

Rosyjskie Święta
W tym tygodniu prawosławni chrześcijanie tradycyjnie obchodzą Święta Bożego Narodzenia, tak więc przegapiliśmy jeden dzień roboczy z powodu święta narodowego, ale to nas nie spowolniło w pracach nad Universą.
Czy wiesz, że nikt nie pracuje w Rosji od 1 do 10 stycznia z powodu świąt państwowych? Mimo wszystko nasi rosyjscy członkowie zespołu pracowali nad tym, aby produkt był jak najwcześniej i w jak najlepszym wydaniu!

Nasza pierwsza umowa
Już niedługo przeczytasz o tym w nagłówkach w wiadomościach. Na ten moment zapowiedź: Universa uzyskała 50% udział w prawach do domeny криптовалюта.рф (kryptovalyuta.rf - kryptowaluty pisane cyrylicą). Arthur Lipatov stanie się Dyrektorem ds. Społeczności, a Universa zyska możliwość używania witryny jako źródła publikowania artykułów, blogów na temat blockchain i samej Universy.
Arthur i ja będziemy reprezentować Blockchain Universy na spotkaniu CryptoCruise. Jeśli więc znajdziesz się na statku na którym odbędzie się spotkanie lub będziesz w samym Singapurze, znajdź nas. Będzie nam miło Cię poznać.

Chcesz postawić Master node, masz 1 mln tokenów i dedykowany serwer?
Wypełnij ten formularz, przygotujemy razem hardware i spróbujemy uruchomić test net i node wspólnymi siłami — https://borodich.typeform.com/to/vUb6ou.

Rozwój biznesu
W tym tygodniu odbyłem negocjacje z kilkoma krajami afrykańskimi, Białorusią, USA, Szwajcarią i Liechtensteinem.
Afryka — W Afryce rozpoczęliśmy negocjacje na najwyższym szczeblu w sprawie projektów ekonomicznych opartych o blockchain  i emisji narodowych kryptowalut opartych o Universę. Mamy nadzieję, że te negocjacje doprowadzą do fazy wdrożenia omawianych tematów. Jeżeli posiadasz kontakty i możliwości, które umożliwią nam zaimplementować blockchain Universy w jakimkolwiek kraju, napisz do mnie bez obaw.

Rosja — Byłem w Rosji i odbyłem negocjacje z potencjalnym łącznikiem (integrator), zjawiłem też się na urodzinach Bitcoina, gdzie kanał telewizyjny RussiaToday przeprowadził ze mną wywiad. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się odnośnik do wywiadu. Ten dzień zakończył się podpisaniem umowy w sprawie domeny криптовалюта.рф (patrz wyżej).

Białoruś  —  Jeżeli pamiętasz z moich poprzednich postów, Białoruś zaadoptowała prawo (oczywiście nie bez naszego udziału), które legalizuje kryptowaluty i umożliwia wdrażanie krypto-biznesów, wliczając w to ICO oraz giełdy kryptowalut. Pojawiłem się na Białorusi w tym tygodniu i rozpocząłem etap otwierania naszego oddziału biurowego w tak zwanym High Tech Park (http://park.by/post-1749/).

USA  —  W USA rozpoczęliśmy przygotowania do otworzenia biura regionalnego; naszą pierwsza konferencją w której weźmiemy udział będzie North American Crypto Conference — https://one2crypto.com/cryptocurrency-basics/events/north-american-bitcoin-conference-2018/. Jeżeli mieszkasz w USA i chciałbyś porozmawiać o przyszłości Universy i możliwych wdrożeniach jej do biznesu, znajdź naszego przedstawiciela na konferencji.

Szwajcaria/Liechtenstein — Negocjacje, które trwały przez blisko 6 godzin dały nam na prawdę owocne rezultaty. Zwłaszcza z naszym zespołem specjalistów finansowych i prawników tam pracujących. Podczas gdy niekończąca się papierkowa robota trwa, oto zwiastun tego, co Vontobel może zrobić z kryptowalutami — https://www.vontobel.com/en-int/about-vontobel/media/communications/vontobel-launches-first-short-mini-futures-on-bitcoin/.Wiadomości technologiczne dotyczące projektu
W tym tygodniu walczyliśmy przeciwko dziurom Spectre i Meltdown

W dniu 3 stycznia 2018 roku naukowcy z projektu Google Project Zero, ogłosili dwie bardzo niebezpieczne luki sprzętowe w procesorach Intel / AMD / ARM. Luki te mają nazwy Meltdown i Spectre. Od momentu ogłoszenia ich istnienia zespół Universa ciężko pracował nad oszacowaniem jego wpływu na architekturę Universa.

Głównym problemem związanym z odkryciem Meltdown i Spectre jest to, że stanowią one luki w zabezpieczeniach sprzętu, co umożliwia łamanie wielu gwarancji bezpieczeństwa zapewnianych przez system operacyjny i oprogramowanie. Jest to również powód, dla którego luki te są tak poważne - z uwagi na to, że są to luki zaszyte w procesorze, a nie w programie, mogą wpływać na praktycznie każdy dostępny system komputerowy: według badaczy luki "Meltdown", "każdy procesor Intela, jest potencjalnie zagrożony, co oznacza efektywnie każdy procesor od 1995 r. (z wyjątkiem Intel Itanium i Intel Atom przed 2013 r.) ". Luka w oprogramowaniu Spectre jest jeszcze bardziej ogólna (choć trudniejsza do wykorzystania) i wykazano, że ma wpływ na procesory Intel, AMD i ARM, w tym komputery stacjonarne, laptopy i urządzenia mobilne.

W przypadku usterki Meltdown złośliwa aplikacja może potencjalnie odczytać dane z innych procesów uruchomionych na tym samym serwerze w chmurze; oraz z luką w oprogramowaniu Spectre, złośliwa aplikacja może nawet skłonić hypervisora do zapisania danych do systemu operacyjnego gościa i jego procesów.

Na szczęście luki sprzętowe, nawet na tak dużą skalę, były już przewidywane przez specjalistów z branży bezpieczeństwa ekspertów bezpieczeństwa Universy. Po analizie bezpieczeństwa z przyjemnością informujemy, że luki w oprogramowaniu Meltdown i Spectre mają znikomy wpływ na funkcjonowanie platformy Universa.

A teraz przegląd poszczególnych modułów Universy pod kątek odkrytych luk
 • URS (Universa Reserve System)  —  moduł odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie Twoich UTN oraz UTN-P, bezpieczną wymianę tych tokenów pomiędzy sobą. Moduł wkrótce zdolny będzie już do realizowania multi-blockchainowych zadań i funkcjonalności. Problem Meltdown i Spectre go nie dotyczy. URS działa na dedykowanym sprzęcie, nie jest trzymany na zasadzie współdzielonego hostingu, co więcej żadne dane nie są tam przechowywane ani wykorzystywane do działania.
 • Crypto Cloud (Krypto Chmura) — moduł odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie Twóich kontraktów i wiadomości na czasie - klient WWW https://access.universa.io/contracts. Cały zamysł Crypto Cloud opiera się na tym, że wszystkie wiadomości i dane użytkowników są szyfrowane przez użytkownika końcowego (end-user-encrypted) . Chmura nie przechowuje żadnych danych, które mogły by być zdekodowane przez złośliwy kod, który uzyskał dostęp do zasobów chmury przez błędy w innym procesie, aplikacji lub procesorze. W chmurze nie ma też danych, które mogłyby zostać nadpisane przez złośliwy kod, bez zauważenia niezgodności danych i niezgodności podpisu kryptograficznego (signature mismatch). Problem Meltdown i Spectre jej nie dotyczy
 • Węzły Sieciowe Universa Testnet — główny teoretyczny wpływ luk na węzły - wykluczony. Nawet jeśli teoretycznie każdy węzeł działający w sieci osadzony byłby w chmurze i zostałby naruszony, wszelkie złośliwe zmiany jakichkolwiek przechowywanych danych spowodowałyby jego wykluczenie z udziału w sieci; aby zmienić jakiekolwiek dane globalnie w całym blockchain, osoba atakująca musiałaby skutecznie zaatakować co najmniej 90% węzłów. Testnet Universy obecnie składa się z 30 węzłów, więc z powodzeniem zaatakowanych musiałoby zostać co najmniej 27 z nim. Biorąc pod uwagę liczbę klientów i liczbę serwerów używanych przez dostawcę hostingu w chmurze, szansa, że jeden atakujący może uruchomić wystarczającą liczbę wirtualnych hostów, aby uzyskać efekt rozproszenia i ostatecznie trafić na ten sam sprzęt, co jeden z naszych 27 węzłów testowych - możliwość taka jest pomijalna. Poza tym dostawca hostingu w chmurze twierdzi, że poprawki bezpieczeństwa są już wdrażane w systemach, których dotyczy luka.

Zakres tych dwóch luk jest niezwykle szeroki. Zespół Universa będzie śledził postępy prac twórców systemów i oprogramowania w naprawianiu i łataniu dziur. Upewnimy się, że sprzęt z którego będziemy korzystać będzie w pełni załatany lub wykorzystywany przez nas będzie tylko dedykowany sprzęt. Ponadto ryzyko podobnych ataków jest powodem, dla którego wymagania dotyczące uruchamiania węzła Universa nie są tak łatwe do spełnienia, jak w przypadku uruchamiania węzła dla niektórych, innych technologii blockchain: warunki licencjonowania węzła Universa będą zawierać pewne wymogi dot. sprzętu i oprogramowania, które będzie wykorzystywane do ochrony przed podobnymi ataki.

Na ten moment użytkownicy Universa powinni uważać, że najbardziej niebezpiecznymi częściami systemów są niestety ich własne komputery osobiste, laptopy i urządzenia mobilne. To one są najbardziej podatne na luki odkryte przez badaczy pod nazwami Spectre i Meltdown.

Aby obronić się przed lukami Meltdown i Spectre, ważne jest aby zadbać o tak zwaną higienę IT — a więc, aktualizować system operacyjny i oprogramowanie na nim zainstalowane do najnowszysch wersji; nie korzystać z oprogramowania z nieznanych źródeł, które na dodatek nie mają licencji; tworzyć skomplikowane i dość losowe hasła i nigdy ich nie zapisywać w otwartej formie; trzymać wrażliwe pliki (np. klucze prywatne do portfela) w zaszyfrowanej formie, która wymaga ich deszyfracji przed każdym użyciem.
8
UTN (UTN-P) / Tłumaczenie Weekly Updates - cotygodniowych aktualizacji stanu prac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez becometa 2 dni temu »
Week 3 // Happy New U! - 2 stycznia 2018
Tydzień 3 // Szczęśliwego Nowego U!


Cześć i Szczęśliwego Nowego Roku!
Nasz zespół życzy całej radości i sukcesów w 2018 roku! Stwórzmy nowy świat oparty na zaufaniu, decentralizacji i współpracy.
Wedołego Krypto i Szczęśliwego Nowego Uniwersum!


Uwaga: zobacz, jak wypłacić tokeny ERC20 poniżej.

Podsumowanie trzech tygodni:

Dla tych, którzy nie zaglądają tak często do kalendarza, chciałbym zwrócić uwagę, że upłynęły tylko trzy tygodnie od zakończenia ICO (w tym świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku). Jednak na wszelkich czatach, grupach dyskusyjnych wygląda to tak jak by minęły już 3 lata bez żadnych wiadomości od nas.

Oczywiście czujemy się nieco nieswojo pod presją - przyjrzyjmy się więc temu, co niektórzy z bardziej nieświadomych uczestników naszych czatów i forów nazywają oszustwem.

Jesteśmy znani jako pracoholicy i będziemy HODLować Universę. Czy ty również pracowałeś podczas Sylwestra?

Wy, moi drodzy właściciele tokenów Universa, macie niezwykle zmotywowany zespół pracoholików, którzy pracowali podczas tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku do godziny 18.00 - w tym w sylwestra. Pierwszego stycznia, zamiast odpoczywać, obudziliśmy się i pracowaliśmy jeszcze przez kolejne 8-12 godzin. Widziałem wiele zespołów programistycznych i wierzę, że nasz jest jednym z najbardziej spójnych i zmotywowanych. Jeśli pomnożysz nasze poświęcenie przez nasze doświadczenie i zrozumiesz, co budujemy, dostaniesz uber zespół który ciężko pracuje, aby Cię zadowolić. Minęły trzy tygodnie i wydaje nam się, że rezultat jest całkiem przyzwoity i uzasadniowy czasowo. Pamiętaj, że budujemy protokół blockchain, a nie aplikację dla blockchain (różnica wyjaśniona jest tutaj: https://hackernoon.com/differences-between-protocol-blockchain-and-app-blockchain-companies-802b699eccde)

Czy nasza mapa drogowa jest nieaktualna? Jest, ale osiągnęliśmy więcej, niż planowaliśmy :)

Za dwa lub trzy tygodnie opublikujemy zaktualizowany plan działania. Obecnie planujemy niektóre działania, z pewnymi opóźnieniami w pozostałych.
Dla przykładu, dzisiaj wydajemy moduł: system rezerw Universa (URS), nakierowany na zapewnienie poprawności skoordynowanych emisji UTN / UTNP w Blockchainie Universy (UTN) oraz kontraktach ERC20 sieci Ethereum (UTNP), zapewnienie darmowej zamiany UTN na UTN-P i odwrotnie, zapewnienie spalenie tokenów w obydwóch smart kontraktach oraz udostępnienie publicznego dostępu do sprawdzenia całkowitej podaży tokenów (total token supply).

Wydanie URS jest dla nas znaczącym krokiem milowym, mimo że nie wspominaliśmy o tym w pierwotnej mapie drogowej. Trudno opisać wewnętrzną złożoność rozwijających się części podstawowej warstwy infrastruktury protokołu blockchain.

Wypłata tokenów ERC20 do sieci Ethereum // WAŻNE! Musisz przeczytać!

Dziś udostępniamy obiecaną możliwość dla wszystkich kupujących tokenów (a także tych, którzy otrzymali tokeny w formie nagrody), wypłacenia tokenów ERC20 (UTN-P) na swoje adresy Ethereum (polecam i używam portfel MyEtherWallet).

Jeśli nie chcesz mieć kłopotów z zamianą swoich tokenów na UTN-P a później na UTN, możesz wybrać UTN i trafią one bezpośrednio do mainnetu (po jego wydaniu).

Aby wypłacić tokeny ERC20 (UTN-P) musisz zalogować się na swoje konto przez check.universa.io, kliknąć na przycisk Withdraw. W formularzu, który Ci się wyświetli, wybierz jaką ilość tokenów ERC20 (UTN-P) chcesz wypłacić na swój adres w sieci Ethereum (ERC20). Podaj adres swojego portfela oraz adres e-mail i hasło, którymi będziesz mógł uzyskać dostęp do pozostałych tokenów UTN. Minimalna ilość tokenów UTN-P do wypłaty wynosi 1000. Jeżeli podlegasz pod procedurę KYC, otrzymasz powiadomienie na adres e-mail objaśniające prostą procedurę weryfikacyjną, którą będziesz musiał przejść aby otrzymać żądane UTN-P.

Uwaga: upewnij się, że podałeś prawidłowy adres e-mail i adres portfela Ethereum. Po wysłaniu do ciebie wskazanej liczby tokenów ERC20, nie będziemy mogli ich zwrócić ani pomóc w uzyskaniu do niego dostępu, jeśli zgubisz portfel lub źle wpiszesz jego adres.

Wyślemy Twoje tokeny, gdy większość uczestników ICO wypełni ten formularz. MYŚLIMY, ŻE UDA SIĘ TO ZROBIĆ W TYM TYGODNIU. Wcześniej tokeny nie będą wysyłane, więc nie martw się, jeśli nie znajdziesz ich w swoim portfelu już dziś!

Prześlemy Ci instrukcje e-mailem, jak wypłacić pozostałe UTN do portfeli Universa Blockchain w późniejszym czasie.

Wiadomości i prasa

Odpowiedziałem krótko na pytania firmy forklog dotyczące sprzedaży tokenów (w języku rosyjskim)— https://forklog.com/ceo-universa-kak-my-proveli-tokensejl-na-28-mln/

John McAfee został wymieniony wśród 10 najlepszych osób w 2017 roku jako orator Universy i osoba, która dała ryzykowną obietnicę zjedzenia własnego członka —  https://forklog.com/top-10-personalij-2017-goda-v-bitkoin-i-blokchejn-industrii/

Dostaliśmy Tweeta od CoinTelegraph  — 
9
UTN (UTN-P) / Tłumaczenie Weekly Updates - cotygodniowych aktualizacji stanu prac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez becometa 2 dni temu »
Week #2 // Merry Crypto and Happy New Coin.. - 28 grudnia, 2017
Tydzień #2 // Wesołego Krypto i Szczęśliwej Nowej Monety

Cześć wszystkim!

Raport z drugiego tygodnia został napisany podczas świątecznego tygodnia, dlatego jestem trochę spóźniony ☺ Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Universa Blockchain ma dla Was prezent -

Zacznijmy od osiągnięć z tego tygodnia:
- Blockchain Universy zdobył 1 miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Rozwiązywania Caseów IR, autorstwa ARFI (26,000 inwestorów w tokeny ) — https://www.facebook.com/Universablockchain/photos/a.115448552457262.1073741828.108311786504272/138125916856192/?type=3
- Mój artykuł został opublikowany w rosyjskim Forbes http://www.forbes.ru/tehnologii/354717-kriptovalyutnye-mechty-chto-meshaet-razvivat-tehnologiyu-blokcheyn
- Pół roku temu zaprezentowałem koncept KryptoNacji na Białorusi. Half a year ago I presented the CryptoNation concept in Belarussia. Zobacz, co z tego wyszło http://argument.by/events/event_detail.php?ID=511

(zwróć uwagę na token i definicję smart kontraktów)

Rozwój biznesu
- Przeprowadziliśmy negocjacje z Liechtensteinem, Kantonem Zug, Księstwem Monako i Wyspą Man (9 stycznia odbędzie się druga runda negocjacji w sprawie uruchomienia naszej struktury z Monako)
- Negocjacje z Republiką Białorusi (przeczytaj powyższy artykuł, 10 stycznia otworzymy tam oddział firmy)
- Uzyskujemy opinię prawników, aby zakwalifikować się do testu tokenów Howeya; mamy nadzieję uzyskać wyniki przed Nowym Rokiem
- Obecnie prowadzimy negocjacje z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, opracowujemy wspólny akcelerator, fundusz i wdrażenie projektów testowych
- Otworzyliśmy oddział biurowy w Moskwie, obecnie pracując nad uruchomieniem największego na świecie Blockchain-Hackathonu https://www.facebook.com/SilikonKrim/posts/1581911621847638
- Przygotowujemy się do pracy przez pierwsze dni stycznia, które tradycyjnie są dla nas świętem
- Próbujemy przyspieszyć proces ogłoszenia współpracy z innym bankiem (pamiętasz Alfa Bank z zeszłego tygodnia?) w sprawie pilotażu, który z nimi robimy, prosząc ich o pozwolenie na publiczne ogłoszenie tej informacji.

Smart kontrakty // Dystrybucja tokenów
Chcę Ci przypomnieć o instrukcji dotyczącej przyznawaniu tokenów.
Już niedługo uruchomimy dwa smart kontrakty.

Jeden standardowy ERC20 i jeden inteligentny kontrakt Universa Core.
Oba kontrakty będą zawierały taką samą ilość emisji przy 1% zwyżce tokenów dozwolonych do spalenia, akceptacji tokenów dla transakcji, wymiany i innych standardowych operacji.
Każdy token UTN będzie odzwierciedlony przez UTN-P (zgodny z ERC20).

Aby otrzymać je na swoje saldo, musisz wybrać proporcje w ramach których będziesz przechowywać tokeny, które kupiłeś w trakcie ICO - UTN i UTN-P.  Otrzymasz e-mail, z przypomnieniem aby wybrać liczbę tokenów, które chciałbyś umieścić w swoim portfelu ERC20, oraz liczbę tokenów, które przetransferujemy do Twojego salda w momencie uruchomienia Mainnetu Universy. Będziesz musiał ponownie potwierdzić
swój adres e-mail, wybrać hasło i podać adres Twojego portfela ERC20 (dla tokenów kompatybilnych z ERC20). Działania te są wymagane w celu ograniczenia ataków hakerskich i oszustów na Twoje saldo Universa i tokeny w nim przechowywane.

Ważna uwaga: po przeniesieniu tokenów do osobistego portfela, Universa nie będzie już odpowiedzialna za przyszłość tych tokenów! Gwarantujemy, że wybrana ilość tokenów zostanie wysłana na podany przez Ciebie adres. Jeśli szukasz silniejszych środków bezpieczeństwa i chcesz mieć absolutną pewność co do przyszłości swoich tokenów, zalecamy ich przechowywanie w Mainnecie Universa Blockchain. Nie można wykraść tokenów ze smart kontraktu - Twoje tokeny będą w 100% chronione i bezpieczne u nas, chyba że zgubisz hasło do swojego portfela lub konta.

Rozwój produktu Blockchain // Wiadomości techniczne
# Sieć. Rozszerzenie transakcji.

- Opracowaliśmy algorytm zapewniający i potwierdzający uzyskanie wszystkich zmienionych kontraktów w łańcuchu transakcji dla nowych właścicieli
- Wdrożyliśmy mechanizm, który pozwala użytkownikowi na przeprowadzanie złożonych transakcji z dużą liczbą uczestników, których nie można byłoby zrealizować w oddzielnych lub sekwencyjnych transakcjach.
- Dodaliśmy możliwość określenia dodatkowych wymagań i ograniczeń ważnych tylko dla bieżącej transakcji, tworząc warunki "jednorazowe", które nie zostaną rozszerzone na kolejne transakcje. Przykład: rezerwowanie środków przy płatności kartą (wstrzymanie środków)
- Rozszerzenie interfejsu API klienta: tworzenie podstaw dla standardowych działań kontraktowych.
- protokoły 3-generacji i węzły są projektowane w celu zapewnienia nieograniczonej przepustowości sieci (elastyczny węzeł z dowolną liczbą kanałów danych i IPv6).

# Dokończenie klientów mobilnych

Android:
Kończenie importu kluczy, korygowanie zapisywania kontraktów i przesyłania funkcji, opracowywanie układu i funkcjonalności profilu, testowanie wyglądu, nagrywanie wideo.

iOS:
Praca nad czatami, importowaniem / eksportowaniem obiektów do osadzenia; profil; import kontraktów oraz inne korekty.

# Dalszy rozwój klienta WWW

- zestaw dodatkowych metod pracy z Embed
- naprawianie błędów w systemie ochrony aplikacji internetowych
- tworzenie transakcji GUI do wymiany "dowolnego tokenu na dowolny zasób".

# UniKasjer (Universa.Payments):

- Sfinalizowaliśmy istotną niezależną funkcję, która pozwala otrzymywać tokeny ERC20 (na przykład UTN-P) i wytransferować je później, nawet jeśli podany adres nie ma wystarczających środków.
- UTN-P: pierwsza wersja smart kontraktu została stworzona i jest w trakcie procesu audytu.

# Bank/Sprzedaż tokenów

Znaczny wzrost ochrony klientów przed ewentualnym nieuprawnionym usunięciem tokenów zebranych w wyniku ICO. Działające powiązanie pomiędzy utn checker <-> bankiem. Opracowanie dla banku wielu ogólnych mechanizmów bezpiecznego przetwarzania zleceń klientów oraz monitorowania i wydawania i wymiany tokenów.
10
UTN (UTN-P) / Tłumaczenie Weekly Updates - cotygodniowych aktualizacji stanu prac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez becometa 2 dni temu »
Week #1 // Just after the Token Sale - 18 grudnia, 2017
Tydzień #1 // Zaraz po sprzedaży tokenów

Witajcie,

Minął dopiero tydzień od zakończenia sprzedaży tokenów, ale czuć jak by minął cały pracujący miesiąc. Pracujemy bardzo intensywnie i cieszę się na możliwość informowania Was o tym co się dzieje u nas oraz, że mogę publicznie odpowiedzieć na większość często zadawanych pytań.

Rozpocznijmy od osiągnięć z ostatniego tygodnia:

Rozwój biznesu
Ostatni tydzień spędziłem 3 na 5 pracujących dni w Rosji, tak więc mamy bardzo dużo miejscowych wiadomości
- Negocjowałem z Alfa Bankiem (jednym z największych Rosyjskich prywatnych banków) integrację systemu a-la Ripple opartego o Blokchain Universy
- Negocjowałem z RTS (nprts.ru) integrację z giełdą kryptowalut Voskhod
- Odbyłem spotkanie z rządem regionu Samara w sprawie wdrożenia Blockchainu do publicznych usług (kontrola wydatków budżetu państwa, rejestracja kontraktów i transakcji)
- Kontynuujemy naszą pracę z Rosyjskim Stowarzyszeniem Kryptowalut i Blockchain w temacie utworzenie krypto-rubla - https://m.rns.online/opinions/Kak-kriptorubl-pomozhet-Rossii-preodolet-riski-svyazannie-s-tsifrovizatsiei-ekonomiki-2017-12-15/

Zebraliśmy zespół programistów, których zadaniem jest stworzenie 10+ projektów do zintegrowania w okresie styczeń-luty i doprowadzenie tych projektów do końca.

Zespół Universa Asia zorganizował roadshow w Chinach w miastach Pekin, Szanghaj, Huchzhou, Changxing. W trakcie wizyt, podejmowane były negocjacje oraz prezentacje Blockchainu Universy w parkach technologicznych Zhongguancun, Fengtai (Pekin), miasto robotyki Xianghe  i strefie przemysłowa Changxing oraz na Uniwersytecie w Szanghaju. Podczas rozmów, strony doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia prezencji Blockchainu Universy w dwóch prowincjach w Chinach i miastach Pekin oraz Szanghaju w celu utworzenia Stowarzyszenia Blockchain oraz Akedemii Blockchain, której głównym celem będzie trenowanie/uczenie elitarnych przedsiębiorców z Chin.
W wyniku udanych negocjacji podpisano umowę o współpracy i integracji z Beijing Kyushu Quantum Technologies Co.
Umowa pozwala Universie otworzyć biuro w dowolnym z trzech technoparków w Pekinie, przy wsparciu państwowego Techcode.
Ponadto przygotowywane jest porozumienie dotyczące wdrożenia Blockchain w projekcie Smart City we współpracy z Greenland Group.
Osiągnięto porozumienie w sprawie ustanowienia struktury i tematów dla nauczania o Blockchain w Szanghajskim Instytucie Rozwoju Gospodarczego.

Wsparcie // Nieodebrane tokeny

Prawie wszystkie transakcje zostały odzyskane, użytkownicy z KickICO, którzy zapomnieli założyć konto na naszej stronie, otrzymają w tym tygodniu e-mail z mechanizmem, który pozwoli im rozpocząć przesyłanie tokenów do portfela obsługującego ERC20.

Smart kontrakty // Dystrybucja tokenów

Na ten moment tworzymy dwa smart kontrakty aby udostępnić publicznie ilość tokenów pozostających w cyrkulacji zarówno w blockchainie Ethereum (ERC20) oraz Sieci blockchain Universy. Szacujemy, że sfinalizujemy audyt smart kontraktów Ethereum w przeciągu 7-10 dni roboczych. W przypadku blockchain Universy i smart kontraktu celujemy w 10-15 dni. Chcielibyśmy uniknąć historii podobnej do DAO, dlatego tak bardzo dbamy o smart kontrakty. Mamy nadzieję, że rozumiesz wagę tego zadania.

Rozwój produktu Blockchain

Sieć blockchain Universy // Universa.Network

Wydanie nowej wersji blockchainu (Universa.Network v2.3), która ma wbudowany mechanizm synchronizacji węzłów, które były niedostępne przez pewien czas, zostało opublikowane w sieci testnet. Kiedy zgromadzona została znaczna ilość rozbieżności, należało użyć dodatkowego komponentu węzła (inspektora), który zeskanowałby blockchain i zsynchronizował go z siecią. Czasami zdarzało się tak, że gdy synchronizacja jeszcze nie minęła, sieć mogła błędnie odrzucić kontrakt i musielibyśmy poczekać na ponowną synchronizację. Protokoły nowej wersji 2.3 rozpoznają tę sytuację automatycznie i wykonują resynchronizację podczas transakcji. Ponieważ wzrost czasu przesyłu takiej transakcji nie jest krytyczny, sieć przywraca integralność danych zawartych w tym kontrakcie i od razu podejmuje właściwą decyzję. Jest to planowany etap rozwoju sieci w zakresie przejścia od prostych kontraktów i zmian do złożonych, obejmujących dużą liczbę powiązanych łańcuchów kontraktowych.

Kolejnym planowanym etapem przejścia na płatne usługi jest obliczenie i kontrola ceny zdolności kontraktowej (GAS). Rozbudowa sieci umożliwi monitorowanie w czasie rzeczywistym zasobów wydanych na weryfikację kontraktu i przerwanie weryfikacji po przekroczeniu określonego progu.

Wprowadzony został i wdrożony dodatkowy poziom "sprytności" powiązanych kontraktów. Dzięki temu możliwe staje się budowanie relacji takich jak "jeśli warunek został już spełniony wcześniej i jest nadal aktywny" oraz "jeśli wynik transakcji jest pozytywny i dlatego warunek został spełniony". Pozwala na tworzenie znacznie bardziej złożonych reguł weryfikowanych w sieci. Tworzenie połączeń między kontraktami znacznie zwiększa elastyczność. Na przykład możesz teraz skonfigurować kontrakt "sprzedający", który sprzedaje coś bez zdefiniowania kwoty i metody płatności - bo mogą być one później powiązane z zakupem za pomocą dowolnego rodzaju aktywów - niekoniecznie kryptowalut. Zapewnia to znaczne uproszczenie handlu, przepływu dokumentów między firmami itp.

Universa.Płatności (Payments)

UniPayments jest usługą, która będzie używana w celu zintegrowania z innymi blockchainami (np. Bitcoina, Ethetreum), wliczając w to wydanie i konswersję tokenów UTNP / UTN. Jest to rdzeń całego systemu, dlatego niezwykle ważne jest, aby włożyć dużo więcej wysiłku w bezpieczeństwo i rzeczywiste procedury testowania tego elementu. UniPayments będzie bramą wejściową do kryptowalut zewnętrznych i partnerskich. W chwili obecnej UniPayments jest w stanie akceptować i wysyłać waluty dla BTC, ETH, ERC20 i przechodzi wzmożone testy obciążeniowe oraz ewentualnych luk, które mogły by zostać wykorzystane przez hakerów.

UniXchange // giełda tokenów

Wydaliśmy pierwszą wersję bramy dla wszystkich operacji wymiany; do konwersji tokenów z TokenSale do UTN / UTNP. UniXchange pozwala nam rozpocząć procedurę konwertowania tokenów na UTN / UTNP. Jej wydajność pozwala uniknąć użycia rozwiązań w tzw. chumrze do obsługi dużego ruchu. Ponadto usługa komunikuje się teraz bezpośrednio z podstawowymi bibliotekami protokołu Universy, dzięki czemu jest szybsza i bardziej niezawodna.

Mobilne portfele

Android

- Podstawowe funkcjonalności: pary kluczy, chmura kryptograficzna i komunikator, kontrakty (w tym szablony), portfele, transakcje.
- Wciąż brakujący zakres ważnych funkcji "wygody". Tylko dla beta-testerów.

iOS

- Podstawowe funkcjonalności: pary kluczy, chmura kryptograficzna i komunikator, kontrakty (w tym szablony), portfele, transakcje.
- Wciąż brakujący zakres ważnych funkcji "wygody". Tylko dla beta-testerów.

Do następnego tygodnia!
Strony: [1] 2 3 ... 10
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod