A Airdrop  (Przeczytany 118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

Brak ocen

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 119
  • Od: 10/2017
2 tygodnie temu, zmieniony 2 tygodnie temu przez becometa
{alt}
Czym jest Airdrop?
Zrzut tokenów / Rozdawnictwo tokenów i/lub monet

Z Airdropem mamy do czynienia kiedy twórcy danej kryptowaluty decydują się obdarować społeczność darmowymi tokenami lub monetami za darmo. Darmowość Airdropów często jednak obwarunkowana jest wykonaniem określonego zadania (np. polubieniem strony twórców na Facebooku oraz podanie określonej informacji dalej na Twitterze) lub po prostu posiadanie określonej, innej kryptowaluty.

W jaki sposób odbywa się sprawdzenie spełnienia warunków przez uczestników Airdropów?
Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy do otrzymania tokenu z Airdropu wymagane jest posiadanie kryptowaluty "x", to we wcześniej ogłoszonym terminie, twórcy Airdropa dokonują zapisu stanu portfeli w łańcuchu bloków kryptowaluty "x" - tym samym są w stanie sprawdzić kto oraz w jakiej ilości posiadał kryptowalutę "x". W przypadku uwarunkowania przyznania darmowych tokenów z Airdropu poprzez wykonanie określonego zadania - ograniczeniem jest wyobraźnia twórców zrzutu.

Przykłady poprawnie przeprowadzonych Airdropów
- 28/03/2017 - Stellar Lumens (XLM) - 16 miliardów XLM dla posiadaczy Bitcoina
- 2016-2017 - Byteball (GBYTE) - seria 9 Airdropów dla posiadaczy Bitcoin
- 09/2017 - Universa (UTN-P / UTN) - 50 tokenów UTN za założenie konta
  • Zgadzam się    Nie zgadzam się    Rządzisz    OK    Medal    Pomocy    Genialnie    Magia    Lambo    Wygrałeś(aś)    Gorrrące!    Boczniak    Do góry!    W dół!    Górki    Przemyśl swoje zachowanie...    Zbyt wulgarnie

aaa

Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod