Pomoc w rozliczeniu kryptowalut - Taxo ACC

F Faucet  (Przeczytany 1506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

Brak ocen

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 209
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony 11 miesięcy temu przez becometa
{alt}
Czym jest Faucet?
Kranik / Kurek

Kraniki są stronami Internetowymi na których za wykonanie określonych akcji, co określony interwał czasowy przyznawane są darmowe tokeny lub monety wybranej kryptowaluty. Faucety zyskały popularność na początku funkcjonowania Bitcoina (2010/2011 r.), kiedy posiadał niewielką wartość, a kraniki były zachętą dla osób unikających wydawania pieniędzy w celu uzyskania BTC.

W jaki sposób Faucety zarabiają na swoje utrzymanie?
Aby utrzymać serwis-kranik w postaci domeny, hostingu oraz zasobów tokenów lub monet, twórcy Faucetów najczęściej wyświetlają dużą ilość reklam, które najczęściej występują po sobie i w które użytkownicy muszą kliknąć aby cokolwiek im skapło z kranu. Do tego celu wykorzystywane są serwisy spieniężające kliknięcia użytkowników w odnośniki. Są to na przykład: adf.ly lub shorte.st. Innym sposobem finansowania kraników są serie ankiet, na które chętni użytkownicy udzielają odpowiedzi.

Czy Faucety - kraniki - są opłacalne?
Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić samodzielnie. Czas, jaki jedna osoba spędza przed ekranem komputera może zostać zupełnie inaczej wyceniony (subiektywnie) od czasu, jaki przy komputerze spędzi druga osoba. Odnosząc się do kraników dedykowanych Bitcoinowi: na wczesnym etapie rozwoju kryptowaluty oraz społecznej świadomości istnienia takiego projektu, niektóre Faucety miały rację bytu. Internetowi znane są przykłady osób, które potrafiły wypłacić z Faucetów kwoty rzędu, 500 a nawet 1 000 PLN. Obecnie dalej da się na tym zarobić jednak kwestia opłacalności należy do subiektywnej oceny każdego z osobna.

aaa