Pomoc w rozliczeniu kryptowalut - Taxo ACC

G Genesis Block  (Przeczytany 1346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość - przeglądają ten temat

Brak ocen

  • *
  • becometa (OP)
  • Posty: 209
  • Od: 10/2017
rok temu, zmieniony rok temu przez becometa
{alt}
Czym jest Genesis Block?
Początkowy blok / Pierwszy blok / Blok genezy

Z blokami Genesis mamy do czynienia w momencie uruchomienia łańcucha bloków (blockchain) danej kryptowaluty. Jest to pierwszy z serii nieskończonych blok, który zazwyczaj jest zaszyty w kod źródłowy kryptowaluty. Bloki genesis bardzo często zawierają również zapisaną w nich wiadomość, która oprócz potwierdzenia ich pojawienia się (w określonym czasie, określonego dnia) stanowi o pewnej myśli przewodniej, ideologii stojącej za danym łańcuchem bloków (a tym samym kryptowalutą).

W przypadku Bitcoina, twórca/twórcy zadecydowali o zamieszczeniu tekstu z okładki dziennika The Times z dnia w którym blok genesis powstał: „The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks" co w wolnym tłumaczeniu na polski oznacza: „Dziennik The Times 03/Sty/2009 Kanclerz na krawędzi drugiego dofinansowania/wsparcia dla banków"

Przykłady początkowych bloków wybranych kryptowalut
Ciekawostka: niektórzy użytkownicy m.in Bitcoina wysyłają drobne kwoty (np. 0.00000700 BTC) na adres portfela genesis w hołdzie dla twórczości Satoshiego. Podobnie ma się sprawa w przypadku Ethereum - tam jednak często jest to dziełem pomyłki.

aaa